برای دیدن آموزش NFT از صفر تا کسب درآمد کلیک کنید

کاربرد NFT در متاروس

ما قصد داریم در این مقاله به بررسی موضوع کاربرد NFT در متاورس چیست؟ و کسب درآمد با NFT در متاورس بپردازیم. توکن های غیر مثلی نقش بسیار برجسته ای در دنیای متاورس دارند، همچنین توکن های ان اف تی بسیار خاص بوده و همواره به عنوان یک دارایی دیجیتال معامله می شوند، بخصوص بعد از ظهور متاورس این حوزه رنگی دیگر را به خود گرفت و توانست طرفداران بسیار زیادی را به خود جذب کند. در ادامه به شرح مهم ترین روش های کسب درآمد از توکن های غیر قابل تعویض در دنیای متاورس می پردازیم، همراه ما بمانید.

متاورس چیست؟

متاورس چیست؟

اگر برای شما این سوال مطرح شده که متاورس چیست؟ در جواب باید بگوییم که متاورس در حقیقت یک جهان مجازی سه بعدی است که در این جهان مصرف کنندگان در پروسه خرید و فروش آنلاین غرق شده اند و مهم ترین هدف متاورس این است که ارتباطی بین زندگی فیزیکی و دیجیتالی کاربران به وجود آورد و برای این امر از کاربرد NFT در متاورس بهره می برد. در واقع ماهیت متاورس را دنیای واقعی و مجازی تشکیل می دهند، شاید برایتان جالب باشد بدانید که کلمه متاورس را نویسنده ای به نام نیل استفنسون در رمانش که در سال 1992 منتشر شد بود اختراع کرد. نیل استفنسون عبارت متاورس را برای توصیف جهان مجازی به کار برد که انسان ها این توانایی را داشتند که در آن زندگی کنند، این در حالی است که جهان مجازی از قرن بیست و یکم زندگی انسان را فرا گرفت؛ اصطلاح متاورس مدت زمانی کوتاهی است که به دلیل وجود فیس بوک متداول شده است.

رابطه NFT و متاورس

مقایسه و ارتباط میان توکن های غیر قابل تعویض و متاورس زمانی به درستی انجام می شود که جهان به وسیله توکن های غیر قابل تعویض متحول شود. بهتر است بدانید که متاورس و توکن های غیر مثلی در آینده تغییرات بسیار چشمگیری در اینترنت به وجود می آورند، اگر بخواهیم به رابطه میان متاورس و توکن های غیر مثلی نگاهی دقیق داشته باشیم متوجه می شویم که فرق این دو به تعاریف های آن ها مربوط است یا به بیان بهتر توکن ان اف تی به نوعی نشانه ای از جهان مجازی است ولی در مقابل متاورس خود جهان مجازی است.

البته ناگفته نماند که توکن های ان اف تی بخش مهمی از دنیای کریپتوکارنسی و بلاک چین برای متاورس هستند. مواردی مانند هنر، کارت های ورزشی، کالاهایی که درون بازی های رایانه ای وجود دارند می توانند توکن غیر مثلی یا متاورس ان اف تی باشند. در حقیقت این موارد را می توان به عنوان اشیاء منحصربه فرد دیجیتالی معرفی نمود که مالکیت اصلی آن ها و دیگر اطلاعاتشان در درون توکن وجود دارند. توکن های غیر قابل تعویض در متاورس به عنوان بازنمایی مالکیت دارایی ها، ایفای نقش می کنند که این مورد را می توان به عنوان اصلی ترین کاربرد ان اف تی در متاورس محسوب کرد، برای نمونه اشیاء مجازی در حقیقت هر کدام یک ان اف تی هستند.

برای کسب اطلاعاتی در مورد آموزش NFT و نحوه ساخت آن بر روی لینک کلیک کنید.

کاربرد NFT در متاورس

آشنایی با کاربرد nft در متاروس

در بخش بررسی کاربرد NFT در متاورس باید بگوییم که یکی از مهم ترین ویژگی های مشترک توکن های غیرقابل تعویض و متاورس سودمند بودن آن ها است. شاید این سوال برای شما مطرح شود که توکن های غیر مثلی و متاورس به چه میزان در دسترس کاربران هستند؟ بهتر است بدانید که پلتفرم های بسیار زیادی همانند بازارهای توکن غیر مثلی برای به دست آوردن بزرگترین و مهم ترین ان اف تی ها موجود هستند که در بین این پلتفرم ها پلتفرم اوپن سی یکی از محبوب ترین بازارهای این توکن ها به شمار می رود. شما می توانید با استفاده از پلتفرم OpenSea قبل از خرید هر توکن ان اف تی، مشخصات آن را تجزیه و تحلیل نمایید. شما می توانید به وسیله پلتفرم های متفاوتی به متاورس دسترسی داشته باشید و برای این امر فقط به دستگاه های VR یا همان XR نیازمندید.

همچنین ضروری است بدانید که توکن های غیرقابل تعویض به وب سایت ها و تراکنش هایی مربوط می شوند که به وسیله مرورگرهای وب صورت می گیرند و به دلیل این که متاورس به واقعیت مجازی مبتنی است، این احتمال وجود دارد که در مورد وجود نقطه مشترک بین آن ها شک و شبهه ای به وجود آید. البته گرچه توکن های ان اف تی و متاورس پدیده جدیدی در بازارهای مالی هستند اما با این حال شرکت های مختلفی راه حلی برای استفاده مناسب از هر دو این پدیده ابداع کرده اند.

برای کسب اطلاعاتی در مورد کمیابی NFT بر روی لینک کلیک کنید.

روش های کسب سود مازاد با استفاده از توکن های غیرمثلی

شما می توانید با روش های گفته شده در قسمت زیر به کسب سود مازاد به وسیله ان اف تی بپردازید.

خرید توکن های غیر مثلی با ارزش

شما می توانید ان اف تی های محبوب و با ارزش را خریداری کرده و آن ها را در بالاترین قیمت ممکن به فروش برسانید. برای این که بتوانید ان اف تی های ارزشمند را خریداری کنید نیاز دارید که بازار توکن های غیر مثلی را تجزیه و تحلیل کنید و ان اف تی ها محبوب بازار را بیابید.

فروش توکن های غیر مثلی

اگر شما نیز جزو آن دسته از کاربران هنرمند و یا خلاق هستید، می توانید در این بازار بدون هیچ مانعی ان اف تی های خود را به فروش برسانید، برای این منظور ابتدا باید از یک کیف پول دیجیتال برخوردار باشید و توکن های غیر مثلی خود را در بازارهای متفاوت و مرتبط قرار دهید.

شرکت در بازی های جذاب ان اف تی

شما می توانید با شرکت در بازی های توکن های غیر مثلی، nft های خود را در بالاترین قیمت ممکن به فروش برسانید. در این بازی های پرطرفدار، شما این توانایی را دارید که توکن های غیر مثلی خود را برای شرکت در بازی استفاده کرده و از این طریق درآمد خوبی به دست آورید.

اقدام به سرمایه گذاری در ان اف تی ها ارزشمند

شما می توانید با سرمایه گذاری بر روی ان اف تی های محبوب سود قابل توجهی به دست آورید، برای این امر ضروری است تمام بازار را با دقت تجزیه و تحلیل نماید و ان اف تی های محبوب را شناسایی و اقدام به سرمایه گذاری بر روی آنها کنید.

به وجود آوردن یک بازار ان اف تی

به وجود آوردن یک بازار توکن های غیر قابل تعویض می تواند در فروش ان اف تی ها، شما را به سود خوبی برساند. برای این امر شما باید ابتدا یک بازار ان اف تی به وجود آورید و به وسیله تبلیغات دیجیتال، بازار خود را به همه کاربران بشناسانید؛ البته ناگفته نماند که این کار بسیار سخت است و به راحتی حاصل نمی شود.

برای آشنایی با پلتفرم های مناسب جهت تبلیغ پروژه های NFT بر روی لینک کلیک کنید.

منشا NFT در متاورس

بررسی کاربرد NFT در متاورس

قسمت بسیار مهمی از ان اف تی ها در سال 2017 درست در زمانی که کریپتوپانک ها برای اولین بار پا به این حوزه گذاشتند، به وجود آمدند. هنگامی که این توکن ها به وجود آمدند امکان توسعه دارایی های جدید وابسته بر بلاک چین را ایجاد کردند که مالکیت منحصر به فرد داشتند. بهتر است بدانید که متاورس یک هدف مشخص را دنبال نمی کند بلکه موجب می شود تمرکززدایی نیز افزایش یابد.

پیاده سازی متاورس با NFT

همانطور که تا این قسمت از مقاله دانستید، مفهوم متاورس هنوز یک مفهوم بسیار جدید است و فقط تعداد کمی از شرکت ها به ایجاد راه حل هایی در این زمینه پرداختند که به وسیله این راه حل ها، توکن های غیر مثلی را پیاده سازی می نمایند. همه این عوامل سبب شده اند که این شرکت ها هیچ توسعه دهنده ای را به صورت رسمی استخدام نکنند و هیچ حقوق و مزایای ثابتی به آن ها اختصاص ندهند، پس پیشنهاد ما به شما این است که سعی کنید با شرکت هایی همکاری کنید که تجربه طولانی در ساخت برنامه های همه جانبه دارند.

بسیاری از شرکت ها حتی با وجود داشتن چند توسعه دهنده محلی، مسیر گفته شده را در پیش گرفته اند زیرا این احتمال وجود دارد که دانش پلتفرمی خاص از نرم‌افزار VR مانند ساخت با Unity و Unreal یا پیاده‌سازی ردیابی حرکت را نداشته باشند. بهتر است بدانید که علم بلاک چین و استخراج توکن های غیر مثلی می تواند بسیار سودمند باشد، مگر این که خودتان تلاش کنید که تمام جنبه های فنی مربوط به آن را انجام دهید.

گیمینگ در متاورس NFT

اگر بخواهیم به نقش توکن های غیر مثلی در صنعت گیمینگ نگاهی بیاندازیم خواهیم دید که امروزه توکن های غیرقابل تعویض در صنعت بازی های دیجیتالی نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. برخی از محبوب ترین بازی های کریپتویی این امکان را به کاربران خود می دهند که توکن های غیر مثلی را در داخل بازی با عنوان آیتم های مربوط به بازی خریداری نمایند. البته ما گاهی بازی هایی را مشاهده می کنیم که به صورت کامل تحت تسلط ان اف تی ها قرار دارند، برای نمونه در بازی هایی به نام دیسنترالند، استار اطلس بازیکنان این توانایی را دارند که املاک و زمین های درون بازی را بخرند؛ همچنین وجود nft ها در بازی های دیجیتالی موجب می شوند که کاربران بتوانند از این بازی ها درآمد کسب نمایند.

بازی هایی به نام سندباکس و اکسی اینفینیتی در لیست بازی هایی قرار می گیرند که کاربران می توانند از آن ها درآمد کسب کنند، همچنین محبوبیت توکن های غیر مثلی موجب شد که تعداد این بازی ها افزایش یابد. ناگفته نماند که در بسیاری از بازی های کریپتویی می توان به صورت مستقیم ان اف تی ها را بر روی پلتفرم قرار داد؛ گیمرها نیز می توانند بدون هیچ مانعی این ان اف تی ها را معامله کنند تا به مراحل جدید دست یابند.

در انتها باید گفت که در حوزه بازی ها از توکن های غیر مثلی برای نشان دادن آیتم های موجود در بازی مانند سلاح ها و لباس های جنگی استفاده می شود، شما می توانید این ابزارها را معامله کنید و از این طریق درآمد کسب نمایید.

مالکیت در متاورس با NFT

مالکیت در متاورس با NFT

همانطور که از قبل می دانید شما می توانید با معامله NFT ها مالکیت آنها را کسب کنید، در حقیقت در حوزه توکن های غیر مثلی دارایی ها در قالب تصویر، تصاویر متحرک، موسیقی و یا هر شی دیجیتالی دیگر در اختیار شما قرار داده می شوند. بهتر است بدانید که یکی از کاربردهای مهم NFT در متاورس، مالکیت است. برای درک بهتر مفهوم مالکیت در متاورس، یک کنسرت موسیقی را تصور کنید که شما برای ورود به این کنسرت، همانند دنیای واقعی به بلیط نیاز دارید.

در دنیای متاورس این احتمال وجود دارد که شما یک کارت دیجیتالی دریافت کنید، شاید برایتان جالب باشد که بدانید هم شما که کارت دیجیتالی دارید و هم توسعه دهندگان می توانید با استفاده از توکن های غیر مثلی مالکیت خود را اثبات کنید. توکن های غیر مثلی نقش مهمی در حوزه متاورس ایفا می کنند این توکن ها به کاربران اجازه می دهند که در اکوسیستم متاورس مالک املاک، اتومبیل و یا کشتی های تفریحی شوند. علاوه بر ویژگی های بیان شده NFT ها در متاورس وظیفه دارند که هویت های دیجیتالی بسازند. شما می توانید در متاورس یک هویت فراجهانی به دست آورید و هیچ کس نمی تواند به دارایی های شما دسترسی داشته باشد زیرا شما فقط مالک آن ها شناخته می شوید.

کاربرد NFT در متاورس در آینده

دنیای کریپتوکارنسی به دلیل معرفی تکنولوژی های نو توانسته برای کاربران فرصت های جدیدی برای کسب درآمد به وجود آورد. متاورس با مفهوم دنیای غیر حقیقی و فراجهانی یکی دیگر از موضوعات مهم این روزهای بازار کریپتوکارنسی است، متاورس قصد دارد در آینده بدون هیچ محدودیتی طرز زندگی واقعی را با تمام جزئیاتش در دنیای مجازی در معرض دید همگان قرار دهد. همانطور که تا به این قسمت متوجه شدید متاورس یک مفهوم پیچیده و گسترده است که توکن های غیر قابل تعویض نقش بسیار اساسی در آن برعهده دارند که به این وسیله کاربرد NFT در متاورس افزایش یابد. توکن های غیر مثلی این توانایی را دارند که دسترسی انحصاری یک منطقه متاورس را به کاربران بخشند، همچنین بهتر است بدانید که قابلیت قراردادهای هوشمند این توکن ها می تواند برای خرید و فروش بخشی از منطقه متاورس بسیار سودمند باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اونایی که این صفحه رو دیدن معمولا از صفحه های زیرم دیدن کردن حالا خود دانی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید