برای دیدن آموزش NFT از صفر تا کسب درآمد کلیک کنید

ساخت NFT در OpenSea

ساخت NFT در OpenSea یکی از مهم ترین آموزش هایی است که افراد فعال در این حوزه باید آن را یاد گرفته باشند؛ ان اف تی ها یا همان توکن های غیر قابل تعویض در حقیقت رمزارزهایی هستند که امروزه در حوزه بازارهای مالی نقش بسیار برجسته ای ایفا می کنند. این توکن های غیر قابل تعویض در سال 2020 از سوی هنرمندان و افراد مشهور در سراسر جهان پذیرفته شدند؛ به گونه ای که این افراد سرشناس آثار خود را به توکن های غیر قابل تعویض تبدیل کرده و برای فروش قرار دادند. اگر شما نیز قصد دارید آثار ارزشمند خود را به NFT تبدیل کنید ما قصد داریم در این مقاله به آموزش ساخت nft در opensea بپردازیم پس همراه ما باشید.

آموزش گام به گام ساخت NFT در OpenSea

آموزش گام به گام ساخت nft در opensea

برای این که بتوانید ان اف تی را در پلتفرم اوپن سی بسازید باید در اولین قدم به سایت این پلتفرم مراجعه کرده و بر روی گزینه Create کلیک کنید.

پس از کلیک بر روی گزینه Create یک صفحه برای شما نمایان می شود که در این صفحه باید کیف پول اتریوم خود را به پلتفرم اوپن سی وصل کنید. پلتفرم اوپن سی به صورت پیش فرض از Metamask‌ بهره می برد، اگر قصد دارید از کیف پول های دیگر نیز بهره ببرید می توانید با کلیک بر روی گزینه Use a Different Wallet دیگر کیف پول های موجود را نیز مشاهده کنید. ما قصد داریم از متامسک استفاده کنیم و برای همین منظور بر روی گزینه Sign In کلیک می کنیم، در گام بعدی رمز ورود را به والت وارد می کنیم و در انتها به سایت اوپن سی وصل می شویم.

والت برای ان اف تی
هنگامی که به کیف پول شخصی خود وصل شدید، یک صفحه همانند تصویر زیر برای شما نمایان می شود که باید بر روی گزینه Create a Collection کلیک کنید.

نحوه ساخت NFT در OpenSea

در صفحه ای که برایتان نمایش می دهد شما می توانید بر روی سه نقطه کلیک کرده و پلتفرم های دیگر همانند Rarible به ساخت توکن ان اف تی بپردازید.

موارد مربوط به اوپن سی

وقتی که به صفحه Create a Collection وارد می شوید حال نوبت آن است که اطلاعات دقیق توکن مربوط به خود را در این قسمت وارد کنید.

  • مراحل ساخت NFT در OpenSeaیک تصویر برای نشان دادن کالکشن مربوط به شما که اختیاری است.
  • همچنین عکس بنر که کاملا اختیاری است.
  • باید نام توکن خود را همراه آدرس URL وارد کنید؛ توجه داشته باشید که این آدرس، آدرسی است که در پلتفرم اوپن سی نشان داده می شود و در آخر شما باید توضیحات توکن را به شکل Markdown Syntax وارد کنید.
  • در قسمت بعد شما باید نوع دسته بندی را با توجه به فاکتور هایی مانند: آثار هنری، موسیقی، ورزشی را انتخاب کنید.

شرایط ساخت NFT در OpenSea
همچنین پیشنهاد می کنیم اگر وب سایت شخصی دارید آدرس آن را در این بخش وارد کنید یا اگر از پلتفرم هایی مانند اینستاگرام، شبکه ایکس و تلگرام استفاده می کنید آن ها را نیز در این بخش وارد نمایید.

در قسمت Royalties شما موظفید که میزان درصد را معین کنید، این درصد در حقیقت درصدی است که یک تریدر دیگر آیتمی که به وسیله شما به وجود آمده است را به فروش رساند به شما تعلق بگیرد. درصد گفته شده از قیمت فروخته شده توسط تریدر کم می شود و به آدرسی که شما در پلتفرم وارد می کنید به صورت ماهیانه انتقال داده می شود. کاربران می توانند NFT ها را برنامه ریزی کنند، به این شکل که هر تراکنش دارای Royalty شود و به تریدرهایی که این توکن را به وجود آوردند این امکان را دهد که بخشی از فروش توکنشان توسط تریدر دیگر را دریافت کنند.

توجه داشته باشید که ان اف تی بر روی بلاک چین ذخیره می شود و همین امر موجب می شود که بتوانند از یک کیف پول به یک والت دیگر منتقل شوند.

پس از این که میزان درصد را معین کردید باید شبکه ای که قصد دارید ان اف تی را بر روی آن به وجود آورید را انتخاب کنید. بهتر است بدانید که اوپن سی از دو بلاک چین مشهور یعنی بلاک چین اتریوم و بلاک چین پالیگان پشتیبانی می نماید و بنابر اخبار موجود در آینده نیز قرار است شبکه کلاتین هم به آن اضافه شود.

در قسمت Payment Tokens شما باید به انتخاب توکن هایی که تریدرها باید در معامله ان اف تی ها به شما پرداخت کنند را مشخص کنید. این رمزارزها را اتر، WETH، دای و USDC تشکیل می دهند. اگر قصد دارید توکن های دیگر را به آن اضافه کنید می توانید از طریق قسمت Add Token این کار را انجام دهید؛ البته نباید سهولت کاربران را در پرداخت نادیده بگیرد، این چهار ارز که معرفی کردیم از راحت ترین روش ها برای پرداخت برخوردارند.

هزینه ساخت NFT در OpenSea
در ادامه ساخت nft در opensea شما باید یک تم برای آیتم های خود برگزینید، تم انتخاب شده شما شکل نمایش آیتم های شما را مشخص می کند.

در آخر باید بر روی گزینه Create کلیک کنید تا ان اف تی شما ساخته شود، توجه کنید که یک صفحه در پایان با عنوان تایید تراکنش ساخت توکن ان اف تی برای شما نمایان می شود؛ شما باید در این صفحه کارمزد ساخته شدن توکن ان اف تی را پرداخت کنید تا آیتم متعلق به شما در قسمت Collection پلتفرم OpenSea مشخص شود.

برای کسب اطلاعاتی در مورد نحوه شرکت در دوره آموزش NFT که شامل ترید، نحوه خرید و فروش، مینت و… می‌ شود برروی لینک کلیک کنید.

هزینه ساخت NFT در OpenSea

اگر برای شما نیز میزان هزینه ساخت NFT در OpenSea سوال شده است باید بدانید که به طور تقریبی هزینه ساخت بین 50 تا 100 دلار تخمین زده شده است که کاربران باید این هزینه را به شکل کوین اتر بپردازند، البته میزان ترافیک شبکه و قیمت اتریوم هزینه گس را تعیین می کند.

کاربران هنگام ساخت کالکشن باید هزینه اولیه آن را بپردازند، بسیاری از پلتفرم های موجود در قبال ساخت هر توکن NFT که می سازند کارمزد جداگانه ای دریافت می کنند. البته در مقابل پلتفرم هایی وجود دارند که به کاربران این امکان را می دهد که توکن های غیر قابل تعویض خود را به صورت رایگان به وجود آورند و در انتها هزینه ساخت را پس از به فروش رساندن توکن از کاربران کم می کنند.

ساخت NFT در OpenSea برای کاربران ایرانی چه شرایطی دارد؟

همانطور که می دانید تمام پلتفرم های موجود در بازارهای مالی از قوانین تحریم کشور آمریکا تبعیت می نمایند و به دلیل این که آمریکا کشور ایران را در لیست تحریم قرار داده است، کاربران ایرانی نمی توانند از پلتفرم های ساخت و معامله توکن های غیر قابل تعویض با آی پی ایرانی استفاده کنند؛ بنابراین کاربران ایرانی باید برای ساخت NFT در OpenSea از VPN و یا VPS بهره ببرند.

به این نکته مهم توجه داشته باشید که اگر با آی پی متعلق به کشور ایران به این نوع پلتفرم ها متصل شوید، اکانت شما بسته می شود و تمام آثار متعلق به شما ضبط می شود و دیگر نمی توانید به این آثار دسترسی داشته باشید.

چگونه می توانیم nft خود را در پلتفرم opensea به فروش برسانیم؟

چگونه می توانیم nft خود را در پلتفرم opensea به فروش برسانیم؟

اگر شما قصد دارید توکن های غیر قابل تعویض خود را در پلتفرم اوپن سی به فروش برسانید باید از قسمت پروفایل خود توکن ساخته شده را از درون کیف پول خود برگزینید، در این قسمت شما می توانید توکن های خود را مشاهده کنید و در انتها با انتخاب گزینه Sell این توکن ها را در صفحه فروش پلتفرم اوپن سی قرار دهید.

در این بخش شما باید قیمت نهایی و همچنین زمانبندی آینده و دیگر آیتم ها را مشخص کنید؛ همچنین در این صفحه شما می توانید از طریق قسمت Bid حداقل قیمت را برای مزایده مشخص کنید تا توکن شما در بالاترین قیمت به فروش برسد.

نحوه خرید NFT در پلتفرم opensea

کاربرانی که قصد خرید ان اف تی را در پلتفرم اوپن سی را دارند می توانند از طریق دو روش موجود در این پلتفرم به خرید ان اف تی بپردازند، روش اول توکن های با قیمت ثابت و روش دوم شرکت در مزایده است.

خرید با قیمت ثابت: در این روش شما می توانید ان اف تی ها را به کلیک بر روی گزینه Buy Now خریداری کنید، هنگامی که شما به کیف پول خود متصل می شوید و پول را پرداخت می کنید توکن به والت شما بدون درنگ منتقل می شود.

شرکت در مزایده: هنگامی که یک ان اف تی در مزایده باشد شما می توانید با انتخاب گزینه Make Offer قیمت بیشتری برای آن پیشنهاد دهید.

اگر ان اف تی انتخابی شما در بین کالکشن هایی باشد که SafeList نشده باشد شما موظفید که جزئیات Collection را تحلیل کرده و صحت و درستی آن را تایید کنید.

در این بخش شما می توانید رمزارزی که قصد دارید پیشنهاد خود را با آن به ثبت برسانید را انتخاب نمایید و برای پرداخت اتر می توانید گزینه WETH را انتخاب کنید.

چه کسانی می توانند NFT بسازند؟

همه افراد بازارهای مالی می توانند بدون داشتن مهارت خاصی به ساخت NFT در OpenSea بپردازند. البته نباید این نکته فراموش شود که باید NFT شما در دسته بندی هایی گفته شده در این مقاله قرار گیرد، همچنین ساخت توکن ها در پلتفرم اوپن سی رایگان است و شما فقط باید برای ساخت کالکشن ابتدایی هزینه بپردازید و در ادامه هر توکن غیر قابل تعویضی که به این کالکشن اضافه می کنید هزینه آن را بعد از به فروش رساندن توکن می پردازید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اونایی که این صفحه رو دیدن معمولا از صفحه های زیرم دیدن کردن حالا خود دانی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید