برای دیدن آموزش NFT از صفر تا کسب درآمد کلیک کنید

بلیط NFT

بازارهای مالی یکی از مسیرهای موجود برای رسیدن به کسب سودهای زیاد است اما تمام این ها تصور بوده و قرار نیست که هر شخصی وارد این بازارها می شود نتیجه کار وی به سودهای باورنکردنی برسد. حتی بعضی از افراد قبل از ورود به این بازار تصور می کنند که تنها کم بودن طمع می تواند آن ها را به سود برساند اما باید گفت یکی از ارکان مهم برای فعالیت در بازارهای مالی مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک به همراه آموزش اصولی است. لازم به ذکر است که فعالیت در مارکت مالی تنها به ترید و معامله با کندل استیک ختم نمی شود، چراکه مارکت ان اف تی که یک بازار نوظهور است توانسته محبوبیت بسیار زیادی را در میان فعالان بازار کسب کند؛ برای اینکه بتوانید در صنعت NFT فعالیت خوبی داشته باشید نیاز است یک سری مباحث مهم را آموزش ببینید، یکی از این مباحث بلیط NFT است.

بلیط NFT چیست؟

بلیط NFT چیست؟

به احتمال بسیار زیاد معنی بلیط را می دانید، بلیط NFT توانسته یک انقلاب در فروش بلیط را با ارائه یک روش ایمن و همچنین شفاف و کارآمد ایجاد کند؛ چراکه جعل و تکثیر توکن های غیر مثلی یا همان ان اف تی ها به نسبت بلیط های توکن های غیرمثلی (NFT) بسیار سخت تر است. دلیل این سختی به خاطر ذخیره شدن آن در بلاک چین است؛ همچنین لازم به ذکر است که این کار باعث می شود تقلب بلیط های جعلی کاهش پیدا کرده چون به سازمان دهندگان آن رویداد خاص اجازه و دسترسی این را می دهد که توانایی تشخیص بلیط های معتبر را برای ورود به آن رویداد استفاده کنند.

بلیط NFT (ان اف تی تیکت) می تواند سفارشی سازی بیشتری را امکان پذیر کند؛ برای اینکه این مفهوم را به صورت خیلی ساده و کاربردی یاد بگیرید نیاز است که با یک مثال آن را توضیح دهیم، برنامه ریزان رویداد خاص می توانند و این امکان را دارند که برای بخش های مختلف رویداد بلیط ها سفارشی شده ای همچون بلیط وی آی پی (VIP) یا بلیط های پذیرش عمومی را صادر می کنند؛ اما باید گفت که این سفارشی سازی تنها به ارائه بلیط NFT به صورت وی آی پی یا عمومی نبوده و می تواند جزئیات بیشتری شامل شماره صندلی یا حتی دسترسی به محتوای ممتاز را به برنامه ریزان هدیه بدهد.

مفهموم NTF Ticket و کارآمدی آن

بلیط NFT یک دارایی دیجیتال بوده که فرد نمی تواند با دارایی دیگر با همان ارزش جایگزین کند؛ ان اف تی ها یا همان توکن های غیرمثلی نشان دهنده اقلام با ارزش دیجیتال هستند. این اقلام دیجیتال می تواند کارت های تجاری مجازی باشد، حتی شاید باور آن برای شما سخت باشد اما باید گفت که حتی زمین های مجازی نیز وجود دارد و به صورت ان اف تی یا همان توکن های غیرمثلی فروخته و خریداری می شود. بلیط های NFT برای این عنوان استفاده می شود که فرد بتواند به عنوان یک ورودی از آن استفاده کند و این ورودی می تواند شامل رویداد ورزشی و یا حتی ورود به یک کنسرت استفاده شود؛ ان اف تی ها این اطمینان را می دهند که بلیط خریداری شده توسط شما اصل بوده و تقلبی نیست و نمی توان آن را جعل کرد چرا که این مساله امری غیر ممکن است.

با توجه به اینکه بلاک چین در بین جوامع دنیا و بین المللی پذیرش قابل قبولی داشته، توانسته است که شفافیت و ردیابی را ممکن کند؛ چراکه ردیابی مالکیت منشاء بلیط NFT را ساده تر می کند؛ اما شاید این سوال برای شما پیش بیاید که بلیط های NFT را می توان فروخت یا اگرامکان فروش دارد در کجا این امر امکان پذیر است؟ در جواب به این سوال باید بگوییم که بله بلیط NFT را می توان در صرافی های آنلاین فروخت و حتی شما می توانید در این صرافی ها به مبادله آن ها نیز بپردازید اما باید توجه داشت که بلیط های توکن های غیرمثلی یا همان ان اف تی ها یک ایده جدید به حساب می آید ولی توانسته محبوبیت بالایی را کسب کند؛ بنابراین این پتانسیل را دارد که به صورت خیلی خیلی گسترده تری در دنیای امروزی به کار بیاید و از آن استفاده شود.

نحوه کار بلیط NFT

نحوه کار بلیط NFT

بلیط های توکن های غیرمثلی یا همان ان اف تی ها علاوه بر اینکه یک راه امن تر و شفاف تر برای مدیریت و فروش بلیط را امکان پذیر کرده است، بازار ثانویه را برای طرفداران ارائه می کند. ان اف تی تیکت یک رویکرد نوظهور برای مدیریت بلیط هاست؛ برای درک این فرآیند به موارد زیر توجه کنید:

1. یک سازمان دهنده می تواند با استفاده و کمک از بلاک چین، یک بلیط NFT را ایجاد کند؛ از آنجایی که این بلیط در نوع خودش بی نظیر و بی همتا است، امکان جایگزینی آن با یک کالای دیگری با ارزش برابر استفاده کرد.
2. نحوه خریداری بلیط های توکن های غیرمثلی یا همان ان اف تی توسط عموم مردم از طریق برگزار کننده رویداد یا بازار ارزهای دیجیتال است.
3. اگر شما به عنوان مصرف کننده نیازمند تهیه یک بلیط NFT باشید، بلیط شما اسکن شده و این اسکنر از فناوری بلاک چین برای تائید صحت اطلاعات شما استفاده می کند، این به معنی احراز هویت شما است.
4. بعد از اینکه احراز هویت شما انجام شد دسترسی نیز به شما داده خواهد شد.
5. بلیط های توکن های غیرقابل مثلی امکان این را دارند که مجددا به فروش بروند.
6. با توجه به اینکه از بلاک چین برای ساخت بلیط NFT استفاده شده است، امکان ردیابی آن نیز فراهم است.

بلیط سنتی و بلیط NFT

بلیط سنتی و بلیط NFT

بلیط توکن های غیرمثلی یا همان ان اف تی ها و همچنین بلیط های سنتی دو روش مختلف برای مدیریت و فروش بلیط برای رویدادها هستند؛ بلیط های سنتی یا تیکتی به صورت کاغذی نیز شاید خیلی تعدادشان کمتر شده چرا که با توجه به پیشرفت روز افزون دنیای وب و اینترنت بلیط ها بصورت آنلاین از طرق وب سایت ها فروخته می شود؛ مسیر معمول خرید بلیط های سنتی دیگر به این شکل در حال طی شدن است؛ لازم به ذکر است که بلیط فقط یکبار قابلیت استفاده را دارد و پس از خرید امکان ورود به رویداد یا کنسرت و… را برای شما فراهم می سازد.

از طرفی دیگر فروش بلیط NFT با توجه به اینکه از بلاک چین استفاده می کند توانایی تولید توکن های غیرمثلی یا همان ان اف تی ها را دارد و این به معنی مالکیت یک رویداد با تجربه ای متفاوت است؛ بلیط های ان اف تی از طریق بازار کریپتوکارنسی فروخته می شود که امکان این را فراهم می سازد تا بعد از خرید، مجددا امکان فروش آن فراهم شود؛ اگر به دنبال بهترین دوره آموزش nft یعنی از ساخت تا خرید و فروش و ساخت کالکشن هستید، می‌توانید دوره آموزشی نیموگری را دریافت کنید.

مزایای بلیط NFT

برای بررسی مزایای بلیط توکن های غیرمثلی به موارد زیر توجه کنید:

 • فناوری بلاک چین که در ساخت ان اف تی ها مورد استفاده قرار می گیرد باعث ایجاد ویژگی اصالت و تغییر ناپذیری شده است.
 • بازهم مزیت دیگ بخاطر وجود بلاک چین است چرا که توانسته ردیابی را به مزایای بلیط NFT اضافه کند.
 • بلیط های ان اف تی در بازارهای آنلاین قابلیت فروش مجدد را دارد که این ویژگی را می توان در دسته بندی انعطاف پذیری و فروش مجدد دسته بندی کرد.
 • مدیریت یکی از مهم ترین مزیت بلیط توکن های غیرمثلی است که منجر به کنترل بلیط های تقلبی می شود.
 • این نوع از بلیط ها توانایی ایجاد تعامل بین طرفداران را می دهد، چراکه امکان معاوضه وجود دارد.
 • مهم ترین رکن یعنی امنیت در بلیط های ان اف تی ها وجود دارد.

خطرات بلیط NFT

 • یکی از مشکلات یا به عبارت دیگر معایب بلیط های NFT نوسانات بازار کریپتوکارنسی است که می تواند باعث ناپایداری شود.
 • به علت اینکه NFT ها دارایی های جدید نوظهور دیجیتال هستند، کلاهبرداری نیز همچنان یکی از خطرات است.
 • همین نوظهور بودن باعث فقدان قوانین شده و این مساله اعتماد فعالان مارکت را کمتر می کند.
 • مشکلات بلاک چین باعث می شود تنها متخصصان این حوزه بتوانند آن مشکل را حل کنند.
 • باتوجه به اینکه تمامی کاربران برای تهیه بلیط، سواد کافی را ندارند؛ این نیز می تواند یک مشکل برای بلیط NFT باشد.

آینده بلیط NFT

برای اینکه بگوییم بلیط های توکن غیرمثلی موفق شده است باید عوامل متعدد زیادی را بررسی کنیم، چراکه این امر به پیشرفت فناوری و دسترسی راحت تر و از همه مهم تر عادت فعالان بستگی دارد؛ درست است که بلیط های ان اف تی توانسته اند یک تغییر مثبت را به نسبت بلیط های سنتی ایجاد کنند اما این امر نیازمند بررسی های بیشتری بوده تا بتوان به سرمایه گذاران کمک کند اعتماد بیشتری به این صنعت داشته باشند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید