برای دیدن آموزش NFT از صفر تا کسب درآمد کلیک کنید

فیلم NFT چیست به صورت کامل

مدت زیادی است که بازار خریدوفروش رمز ارزهای مختلف بسیار مورد توجه قرار گرفته و هر روز شاهد معرفی یک رمز ارز جدید هستیم. nft نیز یک روش برای تولید و مبادله دارایی‌های دیجیتالی غیر قابل تکرار است که در فضای بلاک چین و کریپتوکارنسی میان کاربران رد و بدل شده و منجر به کسب درآمد برای کسانی که با هنر دیجیتالی سروکار دارند شده است.

nft مخفف عبارت Non-Fungible Token به معنای توکن‌های غیرقابل تعویض است که توسط پلتفرم‌های با سورس باز تنظیم شده و به صورت دیجیتالی ایمن سازی می‌شود. قرارداد تولید و نشر آن بصورت دیجیتالی در قالب رمز ارز و در شبکه بلاک چین انجام می‌شود.

هر دارایی دیجیتالی که دارای ارزش باشد را می‌توان به شکل nft درآورد و خریدوفروش کرد. قالب‌های محبوب nft شامل تصاویر دیجیتالی، گیف‌ها، موزیک، ویدئو و حتی توئیت است. به تازگی بلیط اینترنتی کنسرت افراد مشهور و حتی مقالات ISI دانشمندان برجسته هم بصورت nft خرید و فروش شده است.

یکی از سایت‌هایی که بصورت تخصصی به شما در زمینه تولید و خرید و فروش nft کمک می‌کند، سایت نیموگری است. در این سایت برنامه‌های آموزشی و متخصصانی مشاور قرار داده شده تا اگر خواستید کارهای شخصی خود را به nft تبدیل کنید یا به ترید این محصولات جذاب بپردازید، دچار مشکل نشوید. نکته مهمی که باعث شده nft ها با ارزش باشند، توکن غیرقابل تعویض بودن آنهاست که آنها را منحصرا متعلق به سازنده یا خریدار می‌کند. در  دوره آموزش nft انفتیگرام VIP نیموگری می‌توانید صفر تا صد ساخت، خرید و فروش، بهترین استراتژی‌ها و راه‌های کسب درآمد از NFT را آموزش ببینید.

nft مخفف چیست

تفاوت اصلی nft با رمز ارزها که همان توکن‌های قابل تعویض هستند، غیر قابل تعویض بودن آنهاست. هر nft یک دارایی با ارزش غیرقابل تکرار محسوب می‌شود در حالیکه رمز ارزهایی مثل بیت کوین را می‌توان با یکدیگر تعویض کرد. علت تعریف توکن‌های غیر قابل تعویض این بود که بتوان در فضای متاورس دارایی شخصی که صرفا ارز نباشد هم در اختیار کاربران قرار گیرد.

فرضا شما بخواهید در فضای متاورس دارایی‌هایی داشته باشید که تنها متعلق به شما باشند. رمز ارزها قابلیت ایفای چنین نقشی را ندارند؛ زیرا با هم تعویض می‌شوند. در نتیجه باید یک توکن غیر قابل تعویض وجود داشته باشد که نتوان آن را با چیزی عوض کرد. همین موضوع باعث شده که nft ها به دنیای بلاکچین معرفی شوند.

همچنین nft ها را نمی‌توان به واحدهای کوچکتر تقسیم کرد. مثلا اسکناس ۵۰ هزار تومانی را می‌توان به ۱۰ اسکناس ۵ هزار تومانی تقسیم کرد؛ در حالیکه نمی‌توان با nft چنین کاری کرد.

به همین دلیل است که nft مخفف عبارت Non-Fungible Token به معنای توکن غیرقابل تعویض است. علاوه بر این با اینکه توسعه‌دهندگان این نوع توکن قادر هستند که آنها را با تعداد نامحدودی تولید کنند اما به منظور حفظ ارزش آنها، تنها به تعداد محدودی nft تولید می‌شود. همین موضوع هم باعث شده که ارزش آنها بسیار بیشتر از رمز ارزهایی باشد که به تعداد زیاد تولید شده و قابل تعویض با یکدیگر هستند.

nft مخفف چیست
nft مخفف چیست

هر چه nft تولید شده منحصر به فردتر باشد، ارزش آن بیشتر خواهد بود. به همین دلیل خرید و فروش آنها تنها در بازارهایی خاص قابل انجام است و نمی‌توان در هر صرافی رمز ارزی که وجود دارد به خرید و فروش nft پرداخت. همچنین از دیگر دلایل ارزشمند بودن nftها این است که نمی‌توان آنها را جعل کرد و از امنیت دیجیتالی هوشمند بالایی برخوردار هستند.

NFT چیست به زبان ساده

به زبان خیلی ساده، اگر در عرصه هنر دیجیتال فعالیت دارید می‌توانید وارد دنیای ساخت و فروش nft شوید. برای مثال اگر نقاش هستید و دوست دارید آنها را به صورت دیجیتالی ثبت کرده و بفروشید، بهترین گزینه برای شما این است که آنها را به صورت nft درآورده و در بازار خرید و فروش توکن‌های غیرقابل تعویض به نمایش گذاشته و بفروشید.

همچنین اگر گیمر حرفه‌ای هستید و دوست دارید دارایی‌های خود در یک بازی دلخواه را به بازی دیگری انتقال دهید، تنها کافی است کار با مبادله دارایی به وسیله nft را بیاموزید تا بتوانید این کار را به‌سادگی انجام دهید. در دوره آموزشی تولید و خریدوفروش nft نیموگری تمام این موارد به زبان ساده توضیح داده شده است. ورود به دنیای nft به صورت حرفه‌ای با دوره آموزشی نیموگری بسیار ساده بوده و می‌توانید با آموزش‌های آن بعد از مدتی کوتاه به کسب درآمد در دنیای nft مشغول شوید.

یک زمانی هنرمندان و کسانی که به داشتن کلکسیون آثار هنری خاص علاقه داشتند کارشان بسیار سخت بود؛ زیرا باید گاه کل یک کشور را می‌چرخیدند تا بتوانند برای مثال کلکسیونی از انواع تمبری که دوست دارند جمع‌آوری کنند. همین کلکسیون‌ها به‌خاطر کمیاب بودن و غیر قابل تکرار بودنشان ارزش زیادی داشتند.

امروزه کلکسیون‌بازها و هنرمندان می‌توانند بدون اینکه زحمت گشت و گذار در شهرهای مختلف به خود دهند، به‌سادگی در اینترنت آثار هنری دلخواه خود را جمع‌آوری کرده و به صورت nft درآورند.

در اصل ایده اصلی nft به زبان ساده امکان ثبت، جمع‌آوری و خریدوفروش آثار دیجیتالی ارزشمند در یک فضای بلاک چین امن بوده است و امروزه همین ایده توانسته چنین قدرتمند از دنیای رمزارزها هم پیشی گیرد. برای مثال شنیدن این خبر که برای مثال فلان nft چند هزار دلار فروخته شد نشانگر رشد و توسعه بازار nft در میان هنرمندان و سرمایه‌گذاران است.

nft به چه دردی میخوره

Nftها نیز درست مانند رمز ارزها ارزش مادی زیادی داشته و در مبادلات و خرید وفروش محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای مثال از آنها برای سرمایه‌گذاری در فضای متا، خرید و فروش، ارتباط میان سرمایه‌گذار و هنرمند و همچنین ابزاری برای ارتباط فضاهای مختلف مثل فضای دو بازی یا دو بازار آنلاین استفاده می‌شود.

همچنین برندهای مشهور و شرکت‌های معتبر از nft های اختصاصی خود و فروش آن به اعضای اختصاصی آن شرکت، اجازه دسترسی به فضای خصوصی شرکت یا باشگاه‌های خاص برای اعضا را فراهم کرده و به این صورت ارزشی ویژه در اختیار طرفداران و سهام‌داران خود قرار می‌دهند.

به صورت خلاصه nft ها در وهله اول برای ثبت آثار هنر دیجیتالی مورد استفاده قرار می‌گیرند. اینگونه مسئله کپی رایت در فضای بلاکچین هم ورود پیدا کرده و باعث می‌شود هنرمندان با خیالی راحت آثار خود را با دیگران به اشتراک بگذارند و از آن درآمد کسب کنند.

همچنین از nft در صنعت بازی هم استفاده می‌شود. بسیاری از بازی‌های رایانه‌ای جایزه‌های خود را به صورت nft به کاربران می‌دهند. با nft می‌توان برای خرید دامنه سایت‌های مختلف هم اقدام کرد. به تازگی در بعضی کشورها امکان خرید دارایی‌های فیزیکی در بستر بلاکچین بوسیله nft هم فراهم شده است.

برای ثبت آثار کلکسیونی و خرید و فروش آثار هنری در نمایشگاه‌های آنلاین هم می‌توان از nft استفاده کرد. هر چند هنوز شاهد حضور گسترده nft در فضای خریدوفروش بصورت گسترده نیستیم، اما احتمالا یکی از پر کاربردترین توکن‌هایی که در آینده در این جهت مورد استفاده قرار می‌گیرد، nftها هستند.

پروژه‌های بسیار معروفی مثل opensea و Async.Art توانسته‌اند بستر بسیار مناسبی برای خرید و فروش nft فراهم آورند و از این نظر جزو پیشگامان فراگیر شدن nft در بازارهای مختلف هستند که البته در آینده نیز شاهد رشد چشم‌گیر توکن‌های غیرقابل تعویض در بیشتر فضاها هستیم.

nft به چه دردی میخوره
nft به چه دردی میخوره

NFT چیست و چگونه از آن کسب درآمد کنیم

Nft به‌خاطر ارزشی که دارد و درباره آن توضیح دادیم، می‌تواند برای ما درآمدهای بسیار زیادی هم فراهم آورد. اولین شیوه کسب درآمد از nft، تولید آثار هنری دیجیتالی است. اگر هنرمند هستید و آثار هنری مثل نقاشی یا موزیک دیجیتالی تولید می‌کنید، می‌توانید به‌سادگی آثار خود را به nft تبدیل کرده و برای فروش در سایت‌های معتبر قرار دهید. روش دیگری که می‌توانید با آن از nft کسب درآمد کنید، شرکت در بازی‌های آنلاین Play2earn است. در این بازی‌ها به بازیکنانی که بصورت حرفه‌ای بازی کرده و مراحل را پشت‌سر می‌گذارند، به‌عنوان پاداش nft داده می‌شود. اگر در بازی‌های رایانه‌ای حرفه‌ای هستید می‌توانید در این بازی‌ها شرکت کرده و nft دریافت کنید. سپس nft ها را پیش خود نگه داشته و بعد از اینکه ارزش آنها افزایش یافت، آنها را بفروشید. این روش به‌نوعی سرمایه‌گذاری هم محسوب می‌شود با این تفاوت که شما سرمایه اولیه‌ای برای خرید پرداخت نمی‌کنید.

روش دیگری که برای کسب درآمد از nft مورد استفاده قرار می‌گیرد، سرمایه‌گذاری روی nftهایی است که احتمالا در آینده ارزش آنها افزایش می‌یابد. برای اینکه بتوانید این nftها را پیدا کنید، بهترین کار این است که روی انواع nft مطالعه کرده و دست به پیش‌بینی فنی آینده آنها بزنید. در دوره آموزشی ساخت و فروش nft نیموگری به شما آموزش داده می‌شود که چطور می‌توانید آینده‌دارترین nft ها را یافته و روی آنها سرمایه‌گذاری کنید.

روش دیگر اضافه کردن یک کالکشن nft دارای داستان جذاب به بلاکچین و نگه‌داری آن برای مدتی طولانی است تا زمانی که ارزشش بالا رود. این کار را هولد کردن هم می‌نامند و مشابه سرمایه‌گذاری است با این تفاوت که در این روش شما روی nftهای ساخته شده خود سرمایه‌گذاری می‌کنید. عموما بعد از مدتی ارزش nftها به صورت طبیعی افزایش می‌یابد و شما می‌توانید از این موقعیت برای فروش nftهای خود با قیمت بالا در آینده استفاده کنید.

 ارز NFT چیست

ارز nft همان توکن غیرقابل تعویضی است که به‌خاطر غیرقابل تعویض بودن و منحصربفرد بودنش به‌عنوان یک ارز دیجیتال بسیار با ارزش در مبادلات آنلاین مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. ارزهای nft را می‎توان مانند دیگر رمز ارزهای مشهور مثل بیت کوین، در بازارهای مخصوصی که برای این توکن‌ها فراهم شده خریدوفروش کرد و از آن سود فراوان کسب کرد.

رمزهای nft نیز درست مانند رمز ارزها دچار نوسان قیمت می‌شوند. برای مثال cryptopunk به‌عنوان یک کالکشن nft که در سال ۲۰۱۷ معرف شدند، در ابتدا ارزشی برابر ۱ تا ۳۴ دلار داشتند اما در سال ۲۰۲۲ ارزش هر کدام از nftهای این مجموعه به صورت غیر قابل باوری برابر ۲۴ میلیون دلار شد. چنین رشد قیمتی در طول ۵ سال در هیچ بازاری نظیر ندارد و به همین دلیل می‌توان سرمایه‌گذاری روی ارز nft را یکی از آینده‌دارترین انواع سرمایه‌گذاری دانست.

بد نیست با گران‌ترین ارزهای nft دنیا آشنا شوید تا دیدگاه کلی‌تری نسبت به این ارز و جایگاه آن درمیان دیگر رمز ارزها دنیا پیدا کنید. Merge یک ارز nft با قیمتی برابر ۹۱.۸ میلیون دلار است که در صدر گران‌ترین ارز nft دنیا قرار دارد. جایگاه بعدی متعلق به ارز The first 5000 days است که ارزشی برابر با ۶۹ میلیون دلار دارد. جایگاه سوم نیز به ارز Beeple, Human One تعلق دارد که اکنون ارزشی برابر ۲۹.۹۸ میلیون دلار دارد.

این ارزهای nft و دیگر ارزهایی که نام آنها را نیاوردیم، با اینکه تنها یک سری تصویر گرافیکی ساده هستند، اما قیمتشان میلیون دلاری بوده و همین باعث شده که بسیاری از کسانی که در حوزه‌های مختلف سرمایه‌گذاری می‌کنند، به سرمایه‌گذاری روی بازار nft روی آورند. پیش‌بینی می‌شود که در آینده کل دنیای هنر به توکن‌های غیر قابل تعویض انتقال یافته و ارزش آثار هنری بیش از پیش شود.

 ارز nft چیست
ارز nft چیست

چگونه NFT بسازیم و بفروشیم

برای ساخت nft تنها کافی است که چد مرحله ساده را پشت‌سر بگذارید. فرضا شما یک طرح ساده مثل نقاشی دستی دارید که آن را با نرم‌افزارهای تبدیل نقاشی به نقاشی دیجیتال، گرافیکی کرده‌اید و قصد دارید آن را به nft تبدیل کنید. برای اینکار در مرحله اول لازم است که یک کیف پول دیجیتال داشته باشید. MetaMask، Trust Wallet، Coinbase Wallet مشهورترین کیف پول‌های دیجیتال برای ورود به دنیای nft هستند.

سپس باید از پلتفرمی مطمئن برای تبدیل فایل خود به nft استفاده کنید. opensea یکی از مشهورترین پلتفرم‌ها برای اینکار است. بعد از اینکه کیف پول خود را فراهم کردید و وارد سایت opensea با آی پی غیر ایرانی شدید، لازم است که ثبت‌نام کنید. برای ثبت‌نام نیز تنها کافی است که اطلاعات کیف پول خود، نام و مشخصات هویتی و یک ایمیل معتبر در سایت وارد کنید.

با وارد کردن این مشخصات یک ایمیل برای شما فرستاده می‌شود که لازم است آن را تایید کنید تا مرحله ثبت‌نام شما به پایان برسد. بعد از اینکه ثبت نام تمام شد، نوبت به بارگذاری فایلی که قصد دارید به nft  تبدیل کنید می‌رسد. در این مرحله لازم است که نامی برای فایل خود انتخاب کرده و سپس یک شبکه بلاک چین که فایل شما روی آن ذخیره خواهد شد انتخاب کنید.

شبکه بلاکچین اتریوم بصورت پیش فرض برای شما انتخاب می‌شود و می‌‎توانید فایل خود را روی آن ذخیره کنید. بعد از اینکه فایل شما روی شبکه قرار گرفت، یک سری سوال از شما پرسیده می‌شود که مثلا آیا دوست دارید nft شما تنها برای یک خریدار نمایش داده شود؟ در میان این سوالات یکی از مهم‌ترین آنها قیمت پیشنهادی nft برای فروش و دیگری توضیحی کوتاه درباره nft است قیمت را متناسب درنظر بگیرید و البته روی توضیح کار کنید تا بتواند nft شما را برای مشتریان جذاب کند.

چگونه NFT خود را بفروشیم

مراحلی که برای ساخت nft توضیح دادیم، شامل مراحلی که برای فروش هم باید طی کنید می‌شود. برای فروش nft تنها کافی است بعد از اینکه قسمت پیشنهادی، نام، توضیحات و دیگر سوالات را تکمیل کردید روی گزینه create کلیک کرده و اینگونه nft شما روی فضای بلاکچین قرار می‌گیرد. بعد از ساخته شدن فایل nft شما، تنها کافی است که روی گزینه sell بزنید تا nft ساخته شده توسط شما وارد فضای فروش سایت opensea شود.

برای اینکه بتوانید nft ساخته شده خود را با قیمتی مناسب بفروشید، لازم است که بعضی اصول بازاریابی در این سایت را به خوبی رعایت کنید. اولین اصل این است که در قسمت توضیحات، متنی جذاب درباره داستان nft خود بنویسید و توضیح دهید که چرا این nft ارزشمند است. اولین چیزی که مشتری از nft شما می‌بیند قیمت و همین توضیح است.

برای اینکه بتوانید در فضاهای دیگری هم nft  خود را پروموت کنید، تنها کافی است لینک‌های مرتبط با آن فضاها را در قسمت توضیحات اضافه کنید. برای مثال بیشتر افرادی که در تولید و فروش nft حرفه‌ای هستند در لینکدین یا اینستاگرام خود دست به تبلیغ و توضیح درباره nft های تولیدی خود می‌زنند و باعث دیده شدن آن می‌شوند.

همچنین عضویت در انجمن‌های طراحان گرافیک و هنرمندانی که آثار دیجیتالی خود را به نمایش می‌گذارند هم به شما کمک می‌کند که nft خود را به‌خوبی نمایش داده و برای آن مشتریانی از میان هنرمندان یا افراد علاقه‌مند به هنر پیدا کنید.

چگونه nft خود را بفروشیم
چگونه nft خود را بفروشیم

اگر هم nft شما فایل دیگری است باید بگردید و فضاهای مرتبط با آن را پیدا کنید. مثلا بسیاری از کسانی که بیت سازی انجام می‌دهند هم کارهای خود را nft می‌کنند و با قراردادن آن در انجمن‌ها و پلتفرم‌های مخصوص خود، مشتریانی برای nft خود پیدا می‌کنند. نکته مهم در بازاریابی، یافتن جامعه مرتبط با nft است.

از یادگیری تا کسب درآمد از NFTها

تمام نکاتی که درباره چگونگی ساخت nft و فروش آن گفته شد را می‌توانید در دوره آموزشی نیموگری به صورت خیلی ساده در مدتی کوتاه بیاموزید. در این دوره به شما آموزش داده می‌شود که چطور دست به طراحی و ارائه ایده‌های خلاقانه برای تولید nft بزنید و سپس چطور به صورت عملی در سایت opensea یا دیگر پلتفرم‌های معتبر nft مدنظر خود را تولید کرده و برای فروش بگذارید.

این دوره آموزشی توسط نیما عسگری ارائه می‌شود و یکی از بهترین و ارزان‌ترین دوره‌های آموزشی در زمینه ساخت و فروش nft است. برای اینکه بتوانید در مدتی کوتاه به درآمد بسیار زیاد در زمینه تولید و فروش nft برسید تنها کافی است که مدتی از زمان خود را صرف یادگیری تولید و فروش nft کنید. در این دوره آموزشی از صفر تا صد nft به شما آموزش داده می‌شود و با گذراندن آن دیگر از هر آموزشی در این زمینه بی نیاز خواهید شد. برای همین جامع‌ترین دوره در این زمینه است.

در این دوره همچنین روش‌های بازاریابی و یافتن بازرهای مختلف برای فروش nft هم به شما معرفی می‌شود. ساخت کالکشن nft و انواع روش‌های ترید آن هم از دیگر بخش‌های بسیار مهمی است که در این آموزش در اختیار شما قرار داده می‌شود.

با تهیه این دوره دیگر نیاز به گشتن در سایت‌های مختلف نیست با اینکه آموزش‌های زیادی درباره چگونگی ساخت و فروش nft در اینترنت وجود دارد اما این آموزش‌ها کاملا نامنظم هستند و نمی‌توان با آنها یک آموزش منظم در این زمینه دید.

به همین دلیل است که دوره نیموگری را معرفی می‌کنیم که یکی از دقیق‌ترین و ساده‌ترین آموزش‌ها در زمینه تولید و فروش nftهای مختلف است. با هزینه‌ای اندک می‌توانید یکی از بهترین آموزش‌ها را در مدتی کوتاه در اختیار گرفته و برای مدتی طولانی درآمد زیادی از آن کسب کنید. شاید یکی از بهترین سرمایه‌گذاری‌ها که می‌توان به افراد مختلف پیشنهاد داد، تهیه همین دوره آموزشی nft نیموگری باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

نیاز به مشاوره آموزش NFT دارید؟ با ما تماس بگیرید

تلفن: 09029999894 

871 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

0