برای دیدن آموزش NFT از صفر تا کسب درآمد کلیک کنید

کالکشن nft کریپتوپانک ‌ها یکی از مشهورترین و اولین مجموعه‌های  NFTهستند. این کالکشن شامل 10,000 تصویر کوچک و رندم از شخصیت‌های پیکسلی است که از سال 2017 توسط شرکت Larva Labs ایجاد شده است. هر کدام از این پیکسل‌ها دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی هستند که آن‌ها را از یکدیگر متمایز می‌کند. این ویژگی‌ها شامل انواع مو‌، چشم‌ها، لباس‌ها و اشکال صورت هستند.

کالکشن nft کریپتوپانک ها

کالکشن nft کریپتوپانک ‌ها از لحاظ تاریخچه، به عنوان یکی از نخستین پروژه‌های NFT شناخته می‌شوند و به عنوان یک آیکون در جامعه کریپتو و بازار NFT محسوب می‌شوند. این مجموعه تبدیل به یک اثر هنری دیجیتال بسیار ارزشمند شده است و ارزش هر یک از کریپتوپانک‌ها به توجه به ویژگی‌ها و ارتباط با بازار تعیین می‌شود. در این مطلب از نیموگری به معرفی کالکشن nft کریپتوپانک ها Cryptopunks می‌پردازیم. برای آشنایی بیشتر با این کالکشن، پیشنهاد می‌کنیم دوره‌های آموزشی نیموگری را از دست ندهید. همچنین شما می‌توانید برای شرکت در دوره دوره nft که شامل ترید، ساخت، نحوه خرید و فروش، مینت و… می‌شود کلیک کنید.

معرفی مجموعه کریپتو پانکس CryptoPunks

کالکشن nft کریپتوپانک ‌ها یکی از اولین و محبوب‌ترین مجموعه‌های NFT در دنیای کریپتو هستند. هر کریپتوپانک یک تصویر پیکسلی 24*24 است که هر کدام ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند، از جمله مو، چشم، لباس، و انواع صورت.

این کالکشن به عنوان یکی از نخستین پروژه‌های NFT در بلاکچین Ethereum شناخته می‌شود و تبدیل به یک آیکون و جزء یکی از نشانگرهای باارزش در جامعه کریپتو و بازار NFT شده است. هر کریپتوپانک دارای یک ارزش منحصربه‌فرد بر اساس ویژگی‌هایش، تاریخچه مالکیت، و تقاضا و عرضه در بازار است.

تاریخچه مجموعه کریپتو پانکس CryptoPunks

کالکشن nft کریپتوپانک ‌ها یکی از نخستین و پیشگامان جنبش NFT بودند. از زمان پیدایش آن‌ها تا به امروز، کریپتوپانک‌ها به عنوان یکی از نقطه‌های عطف در تاریخچه  NFT‌ها شناخته می‌شوند. ارزش و قدرت نمادین این مجموعه به عنوان یکی از اولین پروژه‌های NFT بسیار بالاست و این مجموعه به یکی از مورد توجه‌ترین مجموعه‌های NFT در بازار تبدیل شده است. هر کدام از کریپتوپانک‌ها به عنوان یک نماد از آغازین‌ها و تاریخچه بازار NFT به حساب می‌آیند و ارزش بالایی برای جامعهٔ کریپتوگرافت و بازارهای دیجیتال دارند.

تاریخچه مجموعه کریپتو پانکس CryptoPunks
تاریخچه مجموعه کریپتو پانکس CryptoPunks

پانک ها چه شکلی هستند؟

کریپتوپانک‌ها تصاویر پیکسلی هستند که هر کدام از آن‌ها دارای ویژگی‌های خاص و منحصربه‌فردی هستند. این تصاویر شامل شخصیت‌هایی از هر دو جنسیت، و همچنین شخصیت‌هایی از جنس‌ها و انواع مختلف دیگری همچون زامبی‌ها، موجودات مانند میمون‌ها و بیگانگان می‌شوند. هر کدام از این پانک‌ها دارای تنوع و ویژگی‌های منحصربه‌فردی هستند که آن‌ها را از یکدیگر متمایز می‌کند.

ویژگی‌هایی مانند پوشیدن یک سربند می‌تواند به عنوان یکی از ویژگی‌های اضافی و نادر در هر کریپتوپانک به کار برده شود که ارزش آن را افزایش می‌دهد. به عبارت دیگر، ویژگی‌های خاص مانند لباس‌ها یا جزئیات مخصوص می‌توانند ارزش یک کریپتوپانک را افزایش دهند زیرا این ویژگی‌ها در میان کریپتوپانک‌ها کمیاب یا نادر هستند.

چه چیزی ارزش پانک را تعیین می‌کند؟

ارزش هر کالکشن nft کریپتوپانک ‌ها توسط چند عامل مختلف مشخص می‌شود که شامل موارد زیر هستند:

 1. ویژگی‌های یکتا: هر کریپتوپانک دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی است که آن را از سایر کریپتوپانک‌ها متمایز می‌کند. مثلاً نوع مو، چشم، لباس و انواع صورت.
 2. تاریخچه مالکیت: در برخی موارد، ارزش یک کریپتوپانک ممکن است به عنوان یک عامل تاریخی تعیین شود. مثلاً اگر یک کریپتوپانک به یکی از مشهورترین شخصیت‌ها در جامعه کریپتوگرافت تعلق داشته باشد، ارزش آن ممکن است افزایش یابد.
 3. تقاضا و عرضه: تقاضا و عرضه در بازار NFT می‌تواند تأثیر زیادی بر ارزش یک کریپتوپانک داشته باشد. اگر تقاضا برای یک نوع خاص از کریپتوپانک‌ها بالا باشد، ارزش آن‌ها نیز افزایش می‌یابد.
 4. وضعیت بازار: مواردی مانند اتفاقات رویدادی، تغییرات در بازار NFT و حتی مواردی مانند اعلام هنرمندان معروف در جامعه می‌تواند بر ارزش یک کریپتوپانک تأثیرگذار باشد.
 5. ارتباط با هنرمندان یا مجموعه‌های مشهور: ارتباط یک کریپتوپانک با هنرمندان معروف یا مجموعه‌هایی که در جامعه محبوبیت دارند، ممکن است به افزایش ارزش آن کمک کند.

ترکیب این عوامل و تعداد محدود کالکشن nft کریپتوپانک ‌ها باعث شده است که این مجموعه به عنوان یک نماد از موارد محبوب و ارزشمند در بازار NFT شناخته شود. هر کدام از این کریپتوپانک‌ها به عنوان یک موجود منحصربه‌فرد با ارزش خودشان مورد توجه هستند.

کدام افراد مشهور کریپتوپانک دارند؟

کالکشن nft کریپتوپانک ‌ها به عنوان یکی از نخستین و پرطرفدارترین مجموعه‌های NFT شناخته شده‌اند و بسیاری از افراد مشهور در دنیای کریپتوگرافت و فضای دیجیتال یک یا چند کریپتوپانک در اختیار دارند. این کریپتوپانک‌ها به عنوان یک نماد و نشانگر ارزش برای جامعه کریپتوگرافت محسوب می‌شوند و به دلایل مختلفی ارزشمند شناخته می‌شوند، از جمله:

 1. الون ماسک (Elon Musk): موسس Tesla و SpaceX، که به طور آشنا در فضای کریپتوگرافت حضور دارد و احتمالاً یک کریپتوپانک را در اختیار دارد.
 2. فرید ویلسون (Fred Wilson): یکی از سرمایه‌گذاران معروف و اهل صنعت فناوری، او همچنین به عنوان مالک یک کریپتوپانک شناخته می‌شود.
 3. جیمی ویلز (Jimmy Wales): بنیانگذار ویکی‌پدیا که همچنین به عنوان مالک یک کریپتوپانک شناخته می‌شود.

این افراد تنها چند نمونه از مشهورترین افرادی هستند که به یک یا چند کریپتوپانک دسترسی دارند. اما لیست مالکان کریپتوپانک‌ها ممکن است بسیار بیشتر باشد و برخی از آن‌ها نامشخص باشند زیرا این اطلاعات بسته به انتخاب مالکان قابلیت اطمینان کامل را ندارند و در برخی موارد ممکن است مالکان نخواهند که هویت خود را فاش کنند.

چگونه یک کریپتوپانک بخریم؟

برای خرید یک کالکشن nft کریپتوپانک ‌ها، می‌توانید از چندین بازار آنلاین NFT استفاده کنید که این مجموعه‌ها را به فروش می‌رسانند. مهمترین بازارهایی که ممکن است کریپتوپانک‌ها در آن‌ها موجود باشند عبارتند از:

 • OpenSea: یکی از بزرگ‌ترین بازارهای NFT که اکثراً انواع مختلفی از NFT‌ها را شامل می‌شود، از جمله کریپتوپانک‌ها.
 • CryptoPunks Marketplace: بازار رسمی CryptoPunks که می‌توانید به صورت مستقیم از آنجا کریپتوپانک‌ها را تهیه کنید.
 • Nifty Gateway: یک بازار دیگر برای خرید و فروش NFT که ممکن است کریپتوپانک‌هایی در آن موجود باشند.
چگونه یک کریپتوپانک بخریم؟
چگونه یک کریپتوپانک بخریم؟

برای خرید، معمولاً شما نیاز به یک کیف پول (Wallet) دارید که Ethereum یا ارزهای دیجیتال دیگر را پشتیبانی کند. بعد از انتخاب کریپتوپانک مورد نظر، می‌توانید آن را به قیمت مشخص شده خریداری کنید. اگر قصد خرید دارید، از یک بازار قابل اعتماد و کیف پولی که امنیت و حفاظت مناسبی را ارائه می‌دهد استفاده کنید و همچنین قبل از هر گونه خرید، اطمینان حاصل کنید که قیمت و وضعیت NFT به دقت بررسی شده است.

سخن پایانی

کالکشن nft کریپتوپانک ها، مجموعه‌ای از 10,000 تصویر پیکسلی هستند که در سال 2017 ایجاد شدند. هر کریپتوپانک دارای ویژگی‌های یکتایی است. این کالکشن به عنوان یکی از اولین مجموعه‌های NFT شناخته شده و ارزشمند در بازار NFT شناخته می‌شود. به دلیل محدودیت تعداد و ویژگی‌های منحصربه‌فرد، هر کریپتوپانک به عنوان یک نماد از ارزش و تاریخچه بازار NFT محسوب می‌شود.

سوالات متداول درباره کالکشن nft کریپتوپانک ها

 • کریپتوپانک‌ها به چه شکلی هستند؟

هر کریپتوپانک یک تصویر پیکسلی 24×24 است که ویژگی‌های منحصربه‌فردی مانند مو، چشم، لباس و اشکال صورت دارد.

 • چه کسان مشهوری کریپتوپانک دارند؟

برخی از افراد مشهوری مانند Elon Musk، Fred Wilson، و Jimmy Wales به یک یا چند کریپتوپانک دسترسی دارند.

 • چگونه می‌توانم خودم یک کریپتوپانک بسازم؟

ساخت کریپتوپانک‌ها توسط شرکت Larva Labs انجام شده است و کدهای مربوط به آن‌ها در دسترس عموم نیستند. بنابراین، بهترین راه ساخت یک NFT شخصی از طریق ابزارهای ساخت NFT موجود است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اونایی که این صفحه رو دیدن معمولا از صفحه های زیرم دیدن کردن حالا خود دانی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید