برای دیدن آموزش NFT از صفر تا کسب درآمد کلیک کنید

هش مسک

هش مسک چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ موضوعی است که ما قصد داریم در این مقاله به بررسی آن بپردازیم. همانطور که می دانید در سال 2020 محبوبیت ارزهایی مانند بیت کوین و آلت کوین های حوزه دیفای به اوج خود رسید، همین امر موجب شده که توجه بسیاری از سرمایه گذاران به بازار کریپتوکارنسی جلب شود. این سرمایه گذاران در تلاش بودند که بتوانند درآمد خوبی از این حوزه به دست بیاورند، امروزه بسیاری از این سرمایه گذاران به دنبال کسب درآمد از nft هستند. محبوبیت توکن های غیر مثلی سبب شده اند که ما تصمیم بگیریم در این مقاله به معرفی آثار ارزشمند هنری در دنیای کریپتوکارنسی به ویژه هس مسک بپردازیم و ویژگی های آن را برای شما شرح دهیم.

آشنایی با اثر هنری هش مسک

آشنایی با اثر هنری هش مسک

اگر بخواهیم Hashmask را معرفی کنیم باید بگوییم که هش مسک در حقیقت یک اثر هنری مجازی است که به وسیله هفتاد هنرمند از سراسر نقاط جهان توسط آزمایشگاه های Suum Cuique مدیریت می شود، به وجود آمده است. یکی از توسعه دهندگان توکن هش مسک که ترجیح داده است هویتش ناشناس باقی بماند در گفتگویی با CoinDesk ادعا کرده است که مسک ها در واقع از آثار هنرمند مشهور به نام ژان میشل باسیکا که در دهه 1980 می زیست الگوبرداری شده است.

البته این موضوع برای هنر دوستانی که به نقاشی های دیواری باسیکا علاقه مندند بسیار واضح است، در یک تعریف در مورد مسک اینگونه می توان گفت که مسک به لایه ای گفته می شود که می توان به وسیله آن تغییراتی در قسمت یک تصویر به وجود آورد. همچنین بهتر است بدانید که هر مسک دارای ویژگی خاصی است، برای مثال رنگ پوست، رنگ چشم برخی از ویژگی های مسک هستند اما ناگفته نماند که هش مسک با دیگر مسک ها تفاوت بسیار زیادی دارد زیرا Hashmask ها معمولا هیچ نامی ندارند و صاحب NFT باید بر روی آن نام بگذارد.

مهم ترین وظیفه Hashmask این است که هنر دیجیتال را با کلکسیون ترکیب نماید. توجه داشته باشید به دلیل این که توکن هش مسک از استاندارد ERC-721 بهره می برد پس کاربران نمی توانند آن را در صرافی های معمولی خرید و فروش کنند. در مقابل پلتفرم هایی برای این کار طراحی شده اند که کاربران می توانند در آن بدون هیچ مانعی به معامله هش مسک ها بپردازند. از مهم ترین پلتفرم های معامله هش مسک ها می توان به پلتفرم OpenSea اشاره کرد که برای معامله توکن های غیر مثلی طراحی شده است و خدمات مورد نیاز کاربران را ارائه می دهد.

ویژگی های اثر هنری هش مسک

ویژگی های اثر هنری هش مسک

یکی از مهم ترین عوامل ارزشمند بودن هش مسک کمیاب بودن آن است، همانطور که می دانید اگر یک چیز نادر باشد در دید مردم بسیار ارزشمند دیده می شود. در قسمت زیر به بیان ویژگی های Hashmask می پردازیم تا شما عزیزان با این ویژگی ها آشنا شوید.

کمیاب بودن آشکار

در کمیاب بودن آشکار ما شاهد یک دید کلی از سلسله مراتب کمیاب یک اثر هنری هستیم، هیچ مبحث غیر قابل درکی وجود ندارد؛ فقط هنرمند ویژگی خاص اثر هنری خود را میچیند که این ویژگی های خاص سطوح نادری را برخوردارند.

برای کسب اطلاعاتی در مورد کمیابی NFT بر روی لینک کلیک کنید.

کمیاب بودن ضمنی

بهتر است بدانید که لایه دوم به دلیل ویژگی های کمیاب بودن بسیار محبوب است زیرا وجود سادگی را از یک اثر هنری می کاهد تا ویژگی های سیستماتیک جایگزین شود. نادر بودن ضمنی به کاربران این توانایی را می بخشد که از خلاقیت خود برای تغییر میزان هش بهره ببرند؛ برخی از این ویژگی ها را مدل مو، بک گراند و پیراهن تشکیل می دهند. با تمام موارد گفته شده ممکن است کمیاب بودن درجات مختلفی را داشته باشد، برای نمونه ممکن است یک پیراهن بسیار نادرتر از دیگر پیراهن ها باشد.

تعداد هش مسک های در گردش

حدود 16384 هش مسک با ویژگی های منحصربه فرد مانند رنگ چشم، مسک و بک گراند موجود است، هنگامی که Hashmask ها در بین کاربران محبوب شدند کاربران هش مسکی که تهیه کرده اند را نمی دانستند، توسعه دهندگان هش مسک ها تصمیم گرفتند برای برقراری عدالت، هش مسک ها را به صورت تصادفی در میان کاربران توزیع نمایند.

در دوره اولیه فروش که حدود 14 روز بود به افرادی که هش مسک خریداری کردند توکنی به نام NCT در قالب پاداش اعطا شد. پس از این که دوره اولیه فروش به پایان رسید، خریداران می توانستند Hashmask خود را انتخاب نمایند اما پس از این مراحل، توزیع توکن NCT تغییر یافت. در شش روز ابتدایی توکن رکورد جدیدی ثبت شد به این صورت که کاربران به میزان 13.4 میلیون دلار هش مسک را خریداری کردند و همین امر موجب شد که در حدود هفت روز، پلتفرم OpenSea بتواند 2724 تراکنش به ثبت برساند که این اتفاق در نهایت موجب شد صاحبان آن مبلغی به میزان 8.9 میلیون دلار سود کسب کنند. همچنین پلتفرم اوپن سی نیز 220/000 دلار کارمزد از کاربران دریافت نمود.

اگر شما نیز Hashmask دارید و از ویژگی های NCF کافی برای نام گذاری برخوردارید باید بدانید که طبق قوانین نام گذاری هش مسک باید یک نام منحصربه فرد و خاص برای آن انتخاب نماید که دارای 25 کاراکتر بدون فاصله باشد. همچنین بهتر است به این مورد نیز توجه کنید که چون نام های انتخابی به حروف کوچک و بزرگ واکنش نشان می دهند در نتیجه از فاصله انتهایی آن پشتیبانی نمی کند؛ پس باید این نام ها متشکل از نویسه های الفبایی عددی باشد. شما هنگامی که نام را تغییر می دهید می توانید نام قبل را نیز مشاهده کنید، همچنین این توانایی را دارید که نام هش مسک خود را هر وقت که بخواهید تغییر دهید. همواره پلتفرم اوپن سی به کاربران پیشنهاد می دهد که برای خرید هش مسک از سایت Etherscan بهره ببرند تا به وسیله این سایت مطمئن شوند که شناسه توکن Hashmask با نامی که قصد دارند خریداری کنند یکی است یا خیر.

برای کسب اطلاعاتی در مورد آموزش NFT و نحوه ساخت آن بر روی لینک کلیک کنید.

از هشینگ برای چه اهدافی استفاده می شود؟

از هشینگ برای چه اهدافی استفاده می شود؟

• اولین هدف استفاده از هشینگ استفاده از آن برای یکپارچگی داده ها است، بدین صورت که بسیاری از افراد از هش ها با هدف اطلاع از دستکاری داده ها یا مخدوش شدن آن ها استفاده می کنند. شما می توانید از هش ها برای مقایسه هش جدید با نسخه اصلی بهره ببرید و تغییر و تحول آن را بیابید.

• دومین هدف استفاده از هشینیگ برای ذخیره سازی رمز عبور است، همچنین در مواقع بسیار زیادی از هش ها با هدف ذخیره رمز عبور که ممکن است فراموش شود استفاده می شود. هنگامی که شما رمز عبور خود را وارد می کنید، طی یک پروسه این رمز عبور به عنوان هش ذخیره شده مقایسه می شود؛ در نتیجه هیچ هکری نمی تواند آن را هک کند.

• آخرین مورد استفاده از Hashmask ها امضای دیجیتال است، برخی مواقع از هش مسک ها برای ایجاد امضاهای دیجیتال استفاده می شود.

هزینه هش مسک

اگر هزینه Hashmask برای شما نیز سوال شده است باید بدانید که به دلیل نبود هیچ مکانیزم قیمت گذاری در هش مسک، یک بازار آزاد به وجود آمده است و قیمت گذاری نیز بر عهده معامله گران است. در چند وقت اخیر گرانترین هش مسک به میزان 650/000 دلار فروخته شد که مبلغ بسیار زیادی برای یک Hashmask به شمار می رود.

مزایای بهره گیری از هش در ارزهای دیجیتال

در جهان کنونی، بازار کریپتوکارنسی یکی از پرطرفدارترین بازارهای جهان است. همین امر سبب شده است که احتمال حملات هکران و وجود افراد سودجو در این حوزه بسیار افزایش یابد؛ طبق نظرات اعلام شده از سوی صاحب نظران؛ باید همواره برای امن نگه داشتن این حوزه از وجود خطرات احتمالی از هویت کاربران حفاظت شود؛ در این شرایط اهمیت هش معلوم می شود؛ در قسمت زیر دو مزیت مهم هش مسک را برای شما بیان می کنیم.

افزایش امنیت یکی از مهم ترین مزایای Hashmask به شمار می رود، بهتر است بدانید که در دنیای کریپتوکارنسی به وسیله روشی به نام دستورالعمل امنیت برقرار می شود. در این حوزه هش موجب می شود که اطلاعات مربوط به داده ها تراکنش ها محافظت شود. برای مثال هنگامی که در بیت کوین تراکنشی انجام می دهیم تمام اطلاعات آن تراکنش در بلاک چین ذخیره می شود و بدین صورت امنیت تراکنش و اطلاعات برقرار می شود.

افزایش سرعت بهره وری یکی دیگر از مزایای هش مسک به شمار می رود، بهتر است بدانید که Hashmask ها موجب می شوند که برنامه ریزی های مربوط به بخش های مالی، به صورت دقیق و هوشمندانه تر به وجود آیند.

کلام آخر

دنیای کریپتوکارنسی یکی از حوزه هایی است که هش مسک ها کاربردهای بسیار زیادی در آن دارند. با توجه به موارد گفته شده در این مقاله می توان با جرات گفت که وجود هش در دنیای کریپتوکارنسی نشان دهنده امنیت، درستی و یکپارچگی داده ها است. به وجود آمدن هش ها واحد و تغییر ناپذیر امنیت اطلاعات افزایش می یابد و کاربران با حسن اعتماد در این فضا فعالیت می کنند. همچنین بهتر است بدانید که Hashmask ها در پروسه استخراج ارزهای دیجیتال نیز نقش برجسته ای دارند و همواره به عنوان ابزارهایی برای اثبات کار و توزیع عادلانه پاداش مورد استفاده قرار می گیرند. پیش بینی ها نشان می دهد که تکنولوژی ارزهای دیجیتال در آینده بسیار گسترده شود و همین امر موجب می شود بهره گیری از هش ها در آینده نیز بسیار افزایش یابد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اونایی که این صفحه رو دیدن معمولا از صفحه های زیرم دیدن کردن حالا خود دانی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید