برای دیدن آموزش NFT از صفر تا کسب درآمد کلیک کنید

NFT فیجیتال

اگر شما نیز در بازار توکن های غیرقابل تعویض حضور داشته باشید بدون تردید تاکنون اصطلاح NFT فیجیتال را شنیده اید و مفهوم آن نیز برای شما سوال شده است، در این مقاله ما قصد داریم به این موضوع بپردازیم تا شما نیز با این مفهوم آشنا شوید. Phygital NFT در حقیقت توکن های غیرمثلی یا همان NFT های فیزیکی و دیجیتالی هستند که به برندها کمک می کنند و به آن ها امکان می دهند تا با مشتریان خود در ارتباط باشند و برای آن ها تجربیات بسیار دلپذیری فراهم سازند. ترکیب دو مفهوم یعنی اصالت و امنیت توکن های غیرقابل تعویض به همراه مزایای بسیار زیاد کالاهای فیزیکی موجب شده اند که ان اف تی فیجیتال بتواند کاربران را با برندهای محبوبشان مرتبط سازند. البته ناگفته نماند که NFT فیجیتال برای رسیدن به هدف نهایی خود باید موانع بسیار زیادی را پشت سر بگذارد، از موانع پیش روی NFT فیجیتال می توان به مواردی مانند، گسترش سیستم های ردیابی و احراز هویت مقرون به صرفه برای کاربران، همچنین رقابت با NFT های نوع معمولی و شفاف سازی مقررات موجود، اشاره کرد.

NFT فیجیتال چیست؟

NFT فیجیتال چیست؟

بهتر است بدانید که NFT فیجیتال امروزه در حوزه توکن های غیرقابل تعویض نقش برجسته ای برعهده دارد و در حقیقت پلی بین دنیای فیزیکی و مجازی می سازد. NFT فیجیتال تلاش می کند تا محصولات دنیای حقیقی را با دنیای مجازی پیوند دهد و برای این امر از اصول طراحی web3 بهره می برد. این پروسه جدید به سمت اقتصاد تجربه که اولویت اصلی اش مشارکت جامعه است همسو می شود، ان اف تی فیجیتال یک فرصت بسیار عالی برای استارتاپ های قابل لمس به وجود می آورد که بتوانند با مشتریان خود ارتباط برقرار کرده و در بازارهای رقابتی بسیار برجسته دیده شوند.

تفاوت NFT فیجیتال با NFT معمولی

از مهم ترین تفاوت NFT فیجیتال با NFT معمولی می توان به این مورد اشاره کرد که NFT های معمولی فقط نشانگر دارایی های دیجیتال هستند اما در مقابل NFT های فیجیتال در عین واحد هم دارایی های فیزیکی و هم دارایی های دیجیتال را نمایان می کنند. ناگفته نماند که ان اف تی فیجیتال برای آن که بتواند صحت کالای فیزیکی را اثبات کند به اثبات حضور فیزیکی نیازمند می شود.

در یک جمع بندی کلی سخت است که بگوییم که NFT فیجیتال برتر است یا NFT معمولی زیرا هر دو این توکن های غیرقابل تعویض مزایا و معایب مخصوص به خود را دارا هستند و نمی توان یکی را بر دیگری برتر دانست. ناگفته نماند که راه حل مناسب ممکن است به کالایی که در حال کسب سود است و استفاده مورد نظر از توکن های غیر قابل تعویض وابسته باشد، با تمام این موارد گفته شده NFT های فیجیتال تلاش می کنند تا پلی بین دنیای واقعی و مجازی ایجاد کنند. از دیگر اقدامات NFT فیجیتال می توان به این مورد اشاره کرد که برندهای Web2 را به اصول Web3 پیوند می دهند که می تواند در پیشرفت برندها بسیار تاثیرگذار باشد.

برای آموزش پلتفرم Genie بر روی لینک کلیک کنید.

استفاده برندهای مختلف از NFT فیجیتال

استفاده برندهای مختلف از NFT فیجیتال

همانطور که تا این قسمت از مقاله NFT فیجیتال متوجه شدید، این فناوری بسیار جدید و نوپا است. برخی برندها از این فناوری برای تجربیات فیجیتال بهره می برند، از مهم ترین فواید این فناوری برای برندها می توان به این مورد اشاره کرد که NFT فیجیتال می تواند به وسیله گیت کردن یک جامعه و فراهم نمودن یک مکانیسم بسیار انگیزشی و هویت برند در حفظ مشتریان بسیار تاثیرگذار باشد؛ تمام این موارد باعث شده اند که بسیاری از برندها با هدف حفظ کاربران خود از این فناوری بهره ببرند.

بهتر است بدانید که راه های بسیار زیادی وجود دارند که برندها بتوانند فعال سازی فیجیتال را انجام دهند، یکی از این راه حل ها این است که ان اف تی فیجیتال کاربران را وادار می کند که ان اف تی را خریداری کرده و در ادامه آن را بسوزانند تا بدین طریق به کالاها و تجربیات فیزیکی دسترسی پیدا کنند.

مورد بعدی این است که دسترسی به یک توکن غیرقابل تعویض پس از نوشتن تحقق می یابد، همچنین بهتر است بدانید که فعال سازی ان اف تی های فروشگاهی نیز وجود دارد که کاربران پس از خرید محصول و یا خدمات قابل لمس، ان اف تی را جمع آوری می کنند؛ در این میان برندها از این ان اف تی ها با هدف ارائه تجربیات جامعه هدفمند بهره می برند و این تجربیات موجب می شود که کاربران احساس تعلق به دست آورند.

همچنین شرکت های بازی نیز از ان اف تی های فیزیکی برای فراهم نمودن تجربیات جدید و تشویق بازیکنان برای دستاوردهای جدیدشان استفاده می کنند.

موارد گفته شده فقط بخشی از مواردی است که برندهای متفاوت از nft های فیجیتال برای فراهم ساختن تجربیات جدید برای کاربران خود استفاده می کنند، پیش بینی می شود در ادامه با گسترش کاربردهای توکن NFT این فناوری نیز گسترش یابد.

مزایای NFT فیجیتال

از مهم ترین مزایای آن می توان به فراهم نمودن امکان ردیابی در محصولی که به مشتری فروخته می شود اشاره کرد، همچنین بهتر است بدانید که وجود تاریخچه یک محصول و ارائه آن به مشتری می تواند به اعتبار و ارزش تجاری یک کالا فیزیکی اضافه کند.

از دیگر مزایای این توکن ها این است که بسیار معتبر هستند و هیچ فردی نمی تواند در آن دستکاری انجام دهد. از دیگر ویژگی های مثبت این توکن ها می توان به این موضوع اشاره کرد هنگامی که یک کاربر NFT فیجیتال را می خرد می تواند بدون هیچ مانعی تکامل تمام کالاهایی که خریداری می کند به صورت مستقیم از اولین شخصی که آن را خریداری کرده است ردیابی نماید و موارد گفته شده یکی از مهم ترین علت های ایجاد اصالت و اعتماد کاربران است.

قابلیت ردیابی توکن های غیرقابل تعویض فیجیتال موجب شده است که میزان مقابله با محصولات تقلبی افزایش یابد و در ادامه کالاهای اصل در بازار خرید و فروش شوند. در نهایت می توان گفت که این توکن ها سبب می شوند که همکاری های برندها و شرکت ها افزایش یابد و هنرمندان بتوانند از مهارت های خود سود کسب نمایند.

همچنین امروزه فناوری ان اف تی فیجیتال توانسته راه های بسیار مهمی برای ایجاد همکاری بین سازندگان، توسعه دهندگان، مارک های مشهور و مصرف کنندگان کشف کند و این کشف را مدیون استفاده از اصول طراحی Web3 است.

برای کسب اطلاعاتی در زمینه آموزش NFT بر روی لینک کلیک کنید.

آینده NFT های فیجیتال

آینده NFT های فیجیتال

با تمام موارد گفته شده در این مقاله امروزه این موضوع که آیا در آینده نیز NFT ها تجاری خواهند بود یا خیر بسیار مطرح می شود. این درحالی است که توکن های غیرقابل تعویض توانستند پتانسیل خود را برای تایید مالکیت، امتیاز و اصالت نشان دهند اما هنوز چالش های بسیار بزرگی در برابر این فناوری موجود است که NFT ها باید برای رسیدن به پتانسیل کامل خود این موانع را پشت سر بگذارند. به طور کلی نمی توان آینده دقیق NFT فیجیتال را پیش بینی کرد ولی رسیدن به یک آینده سرشار از موفقیت به نحوه رسیدگی به چالش های موجود و همچنین نحوه پذیرش افراد و استفاده آن ها در صنایع مختلف وابسته است. اگر بخواهیم این چالش ها را نادیده بگیریم، می توان گفت که NFT های فیجیتال این توانایی را دارند که شیوه تعامل کاربران را با کالاهای فیزیکی و انجام تجارت متحول سازند و این تحول می تواند فرصت بسیار خوبی برای برندها فراهم سازد تا بتوانند با مشتریان خود همواره ارتباط بسیار خوبی برقرار کنند.

کدام صنایع از NFT فیجیتال سود خواهند برد؟

همانطور که می دانید برندهای Web2 وجود دارند که قصد دارند جوامعی نزدیک به وجود آورند، همچنین ناگفته نماند که موارد استفاده در صنعت برای توکن های غیرقابل تعویض فیجیتال در آینده هیچ محدودیتی نخواهد داشت.

توکن های NFT امروزه در صنایع به میزان بسیار کمی شناخته شده اند، این درحالی است که صنایع زیادی می توانند با استفاده از این توکن های فیجیتال تجارت منحصربه فردی را در جهان به وجود آورند و این تجارت می تواند تاثیر بسیار عمیقی بر شناسایی و یادآوری برند برجای بگذارد، با این حال برندهایی وجود دارند که با پذیرش این فناوری در قسمت های لوکس مانند، مد، غذا، و موارد دیگر در حال پیشرفت هستند.

در بخش زیر می توانید برندهایی را مشاهده کنید که ان اف تی فیجیتال را پذیرفته و از این فناوری استفاده می کنند.

  • اودیسه استارباکس
  • برند Timex و Bored Ape Yacht Club
  • برند The Whiskey Barrel
  • تجربیات فیجیتال Bstroy x Givenchy
  • برند کالت و رین

نمونه های گفته شده در قسمت بالا در حقیقت بخش بسیار محدود از زیر مجموعه برندها هستند که به پذیرش فناوری NFT فیجیتال پرداخته اند، اگر این موارد را بررسی کنیم خواهیم دید که حرکت شرکت ها به سمت تجربیات فیجیتال و NFT های فیجیتال به وضوح مشاهده می شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اونایی که این صفحه رو دیدن معمولا از صفحه های زیرم دیدن کردن حالا خود دانی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید