برای دیدن آموزش NFT از صفر تا کسب درآمد کلیک کنید

در این مطلب از نیموگری به معرفی کالکشن nft میمون های کسل، یکی از جالب‌ترین کالکشن‌های دنیای ان اف تی خواهیم پرداخت. NFT یا توکن‌های بی‌همتا اخیرا به یکی از مهم‌ترین قسمت‌های بازار رمزارزها تبدیل شده‌اند.

معرفی کالکشن nft میمون های کسل

اطلاعات به دست آمده از سایت dAppradar نشان میدهد که تراکنش‌های ۱۷ مجموعه‌ی NFT به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون دلار انجام شده است. یکی از معروف‌ترین این مجموعه‌ها، کالکشن nft میمون های کسل است. این توکن‌های بی‌همتا مثل CryptoPunks و CryptoToadz نشان می‌دهند چقدر افراد به ارزش آثار هنری دیجیتال اهمیت می‌دهند. NFT‌های Bored Ape هم اخیرا شروع به فعالیت قوی در این زمینه کرده‌اند. برای آشنایی بیشتر با ویژگی‌ها و جزئیات این مجموعه، پیشنهاد می‌کنیم دوره آموزشی نیموگری را از دست ندهید. همچنین شما می‌توانید برای شرکت در دوره دوره آموزش nft که شامل ترید، ساخت، نحوه خرید و فروش، مینت و… می‌شود کلیک کنید.

NFT میمون‌های کسل و تاریخچه فعالیت آن

باشگاه قایق تفریحی کالکشن nft میمون های کسل (Bored Ape Yacht Club) واقعا یک پروژه NFT آواتار است که از تصاویری برای استفاده در پروفایل‌های اکانت‌های مختلف اجتماعی ساخته شده است و از تکنولوژی اتریوم استفاده می‌کند. تنها ۱۰٬۰۰۰ عدد از این NFT‌های میمون کسل وجود دارند و این باعث می‌شود که خیلی کمیاب باشند.

وقتی Bored Ape Yacht Club در آوریل راه‌اندازی شد، هر NFT از این میمون‌های کسل با قیمت زیر ۲۰۰ دلار در یک روز به فروش رسید. اما بعد از شش ماه، قیمت ارزان‌ترین میمون به ۸۰ هزار دلار رسید! خیلی جالب است که استیفن کاری هم یکی از این آثار را خریداری کرده است.

به نظر می‌آید که Bored Ape NFT همراه با CryptoPunks به عنوان آثاری که در آینده ماندگار می‌مانند شناخته می‌شوند. حتی ممکن است زمانی برسد که این میمون‌های کسل به عنوان نمادهایی از جریان اصلی دنیای دیجیتال (مِتاوِرلد) به حساب بیایند.

باشگاه قایق تفریحی میمون کسل چیست؟

به طور همزمان با سبز شدن نمودارهای بازار رمزارزها در سال 2020 پس از یک دوره رکود، تریدرها از “میمون‌ها” برای توصیف یکدیگر استفاده کردند! این میمون‌ها، که تصاویر طنزی از میمون‌ها و بوزینه‌ها هستند، از جمله به خاطر جمله‌ی “سزار” در فیلم “ظهور سیاره میمون‌ها” در سال 2011 شکل گرفته‌اند.

پس از انتشار این میم، تریدرهای بازارهای رمزارز در دوران بازار گاوی تابستان دیفای به دنبال توکن‌های دیفای‌محور رفتند. بر اساس اینکه میمون‌ها الماس در دستشان داشتند، این میم‌ها ممکن است موجب رشد قدرتمند توکن‌هایی مانند دوج کوین و شیبا شده باشند.

گارگامل و گوردون گونر، بنیانگذاران باشگاه قایق تفریحی کالکشن nft میمون های کسل، در حالی که در حال معامله رمزارزها بودند، به این روند توجه کردند. در اواخر زمستان و اوایل بهار سال 2021، NFT‌هایی با نام‌های CryptoPunks و HashMasks شروع به رشد قابل توجهی از نظر ارزش گذاری کردند.

اگر با مفهوم NFT آشنا نیستید، باید بگوییم که یک NFT یک توکن غیرقابل تعویض است. این واقعا یک روش منحصر به فرد برای نامگذاری و اثبات حق مالکیت شما بر روی یک دارایی قابل ذخیره است. قبل از ظهور NFT میمون کسل، توکن‌های غیرقابل تعویض به طور عمده مرتبط با تصاویر آواتار مردم در حساب‌های کاربری شبکه‌های اجتماعی بودند. این توکن‌ها در گذشته تنها به عنوان نشانه‌ای از کمیابی و خصوصیت‌های منحصر به فرد بدون استفاده‌های خاص داشتند.

باشگاه قایق تفریحی میمون کسل چیست؟
باشگاه قایق تفریحی میمون کسل چیست؟

در این راستا، گارگامل و گوردون گونر کمبود محتوای عمیق و کاربردی در NFT ‌ها را تشخیص دادند و با ایجاد کالکشن nft میمون های کسل این خلاء را پر کردند. بنابراین، برخلاف سایرNFT‌ ها که تنها عکس‌هایی هستند، میمون‌های کسل به عنوان نشانی از شخصیت مجازی شما نه تنها عمل می‌کنند بلکه حق عضویت دائمی شما در یک کلوب خاص اختصاصی به نام کلوب باتلاق را نیز فراهم می‌کنند.

با گذر زمان، مزایای بیشتری برای دارندگان NFT میمون‌های کسل به وجود آمده است. برخی از این مزایا بسیار جذاب هستند. به عنوان مثال، ارائه رایگان NFT میمون‌های جهش‌یافته به همه صاحبان میمون‌های کسل. در حال حاضر، قیمت پایه برای میمون‌های جهش‌یافته ۲۰٬۰۰۰ دلار است و برخی از آنها به قیمت ۱ میلیون دلار هم فروخته می‌شوند.

فراوانی و خصوصیت‌های NFT میمون‌های کسل

کالکشن nft میمون‌ های کسل در آینده به عنوان  NFT‌های کمیاب مطرح می‌شوند. آینده‌ای که برای بسیاری از افراد با ثروت زیادی که از معاملات رمزارزها به دست آوردند، به سر می‌برد و این افراد اغلب ناراضی و خسته خواهند بود. در این زمینه، چهره آنها ممکن است مشابه نقابی از میمون‌های کسل باشد.

سوال اصلی این است که چرا برخی از میمون‌های کسل ارزش قیمتی بیشتری نسبت به دیگران دارند؟ دلیل این امر به ترکیبی از ویژگی‌ها بر می‌گردد. مجموعه NFT میمون‌های کسل از ۱۰٬۰۰۰ میمون که به صورت تصادفی تولید شده‌اند تشکیل شده است. این به این معناست که ویژگی‌های گوناگون به این میمون‌ها اختصاص داده شده و آنها را از یکدیگر متمایز می‌کند. این ویژگی‌ها و صفات می‌توانند شامل چشم‌ها، خطوط بر روی بدن میمون‌ها و… باشند که بین میمون‌ها تفاوت دارند.

همانند CryptoPunks، میمون‌های کسلی که ویژگی‌های خاص‌تر و کمیاب‌تری دارند ارزش بیشتری دارند. این میمون‌ها که ویژگی‌های کمیاب و منحصر به فرد دارند، قیمت بالاتری دارند. از طرفی، میمون‌هایی که ترکیبی از ویژگی‌های معمولی‌تر را دارند، ارزش کمتری دارند. با این حال، به طور جدا از استاندارهای CryptoPunks، این میمون‌ها حتی با ویژگی‌های معمولی‌تر هم ارزش خود را حفظ می‌کنند.

ایردراپ NFT میمون های جهش یافته

در تاریخ ۲۸ آگوست ۱۴۰۰ (۶ شهریور ۱۴۰۰)، دارندگان NFT میمون‌های کسل یک ایردراپ ویژه به نام “میمون‌های جهش‌یافته” را دریافت کردند که در کل به تعداد ۱۰٬۰۰۰ این میمون‌ها تزریق شد. این میمون‌های جهش‌یافته به سه دسته M1، M2 و Mega Mutant تقسیم می‌شدند. Mega Mutant به عنوان دسته‌ای بسیار کمیاب شناخته می‌شد که تنها هشت عدد از این سرم‌های قابل تزریق وجود داشتند و تولید میمون‌های بسیار کمیاب با ارزش بالا را به همراه داشتند.

در پی این واقعه، ۱۰٬۰۰۰ میمون جهش‌یافته برای فروش عمومی عرضه شدند و تعداد این میمون‌ها به ۲۰٬۰۰۰ افزایش یافت. این فروش به میانگین قیمت ۳ اتریوم انجام شد. بنیانگذاران Bored Ape Yacht Club، گارگامل و گوردون گونر، از این فروش درآمدی بالغ بر ۹۰ میلیون دلار به دست آوردند و این مبلغ را به دلار (USD) تبدیل کرده و از طریق صرافی FTX به دلار تبدیل نمودند.

ایردراپ NFT میمون های جهش یافته
ایردراپ NFT میمون های جهش یافته

عرضه توکن های غیرقابل تعویض Bored Ape Kennel Club

چند ماه پس از فروش اصلی NFT میمون های کسل، بنیانگذاران باشگاه قایق تفریحی میمون کسل (BAYC) اعلام کردند که یک ایردراپ رایگان NFT برای صاحبان Bored Apes در حال برگزاری است. این ایردراپ‌ها به نوعی بهبود برای Bored Apes هستند زیرا این میمون‌ها به دنبال همدم هستند و این NFT‌ها در واقع ساخته شده‌اند تا به این میمون‌ها همراهی کنند.

این اعلان درباره Bored Ape Kennel Club بود، که شامل مجموعه‌ای از ۱۰٬۰۰۰ NFT سگ بود که به صورت رایگان برای تمامی اعضای BAYC در دسترس قرار گرفت. مانند میمون‌های کسل و میمون‌های جهش‌یافته، این سگ‌های BAYC نیز از ویژگی‌های تصادفی تشکیل شده بودند، از جمله خز طلایی کمیاب.

سگ‌های Bored Ape Kennel Club معمولاً با شش خصوصیت به فروش می‌رسند، و برخی از این سگ‌ها به قیمت‌های بسیار بالا، مانند میلیون دلاری، فروخته می‌شدند، مانند نمونه‌ای که در تصویر بالا می‌بینید. این اقدام نشان از این دارد که این NFT‌های سگ نیز در بازار به عنوان قطعات کمیاب و ارزشمند مورد توجه و تقدیر قرار گرفته بودند.

سخن پایانی

NFT ها کار خود را با هنر دیجیتال آغاز کردند؛ اما به مرور دچار تغییرات زیادی شدند. اما این روزها شاهد این هستیم که آثار هنرمندان زیادی، به واسطه این NFT ها ارزشمند شده است. کالکشن NFT میمون های کسل نیز از جمله این NFT ها است. برای آشنایی بیشتر با این مجموعه بی‌نظیر، پیشنهاد می‌کنیم سری به دوره آموزشی نیموگری بزنید!

سوالات متداول درباره کالکشن nft میمون های کسل

  • کدام یک از افراد معروف دارای توکن‌های کالکشن NFT میمون های کسل هستند؟

بسیاری از افراد مشهور و سلبریتی‌ها عضو باشگاه میمون‌های کسل هستند. این افراد عبارت هستند از: امینم، شکیل اونیل، نیمار، استفن کری، مارک کوبان، ممفیس دیپای، اسنوپ داگ، جاستین بیبر، سرنا ویلیامز، مدونا.

  • بیشرین مبلغ پرداخت شده برای خرید یک توکن NFT میمون کسل چقدر بوده است؟

Nft میمون کسل با شماره 8817 با قیمت 852 اتر خریداری شد که معادل با 3.4 میلیون دلار ارزش دارد.

  • باشگاه قایق تفریحی میمون کسل شامل چند توکن NFT است؟

کالکشن nft میمون های کسل در ابتدا ۱۰۰۰۰ توکن داشت؛ اما این تعداد بعدها به 20000 توکن رسید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اونایی که این صفحه رو دیدن معمولا از صفحه های زیرم دیدن کردن حالا خود دانی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید