برای دیدن آموزش NFT از صفر تا کسب درآمد کلیک کنید

توکن نیمه مثلی

ما در این مقاله قصد داریم به موضوع اینکه توکن نیمه مثلی (SFT) چیست و چگونه می توان آن را ایجاد کرد؟ بپردازیم تا شما نیز با این توکن و نحوه ایجاد کردن آن آشنا شوید. توکن های نیمه مثلی که همواره با نماد SFT نیز شناخته می شوند در حقیقت نوعی بسیار متفاوت از رمزارزهای دنیای محبوب کریپتو هستند که به دلیل استاندارد و ساختار منحصربه فردی که در مقایسه با دیگر توکن ها دارند بسیار متفاوت دیده می شوند، در ادامه به طور مفصل به این موضوع خواهیم پرداخت.

توکن نیمه مثلی (SFT) چیست؟

توکن نیمه مثلی (SFT) چیست؟

توکن نیمه مثلی را می توان به عنوان نوعی جدید از توکن های موجود معرفی نمود، SFT نیز در صنعت محبوب بلاک چین ایجاد شده است. شاید برای شما نیز نام این توکن عجیب باشد، بهتر است بدانید که این مدل از توکن ها هم می توانند مثلی باشند و هم غیرمثلی، همین امر سبب شده است که توسعه دهندگان این توکن را نیمه مثلی بنامند. توجه داشته باشید که توکن های نیمه مثلی در ابتدا به شکل مثلی ایجاد می شوند و پس از آن می توان این توکن ها را برای بار دوم با هم نوع خودشان معامله نمود.

برای نمونه شما یک کارت هدیه دویست هزار تومانی از یک بانک دارید، تا زمانی که آن را خرج نکردید می توانید آن را با یک کارت هدیه دویست هزار تومانی دیگر از همان بانک تعویض کنید، البته در این قسمت باید تاریخ انقضای دو کارت یکسان باشند، درنتیجه توکن های نیمه مثلی را می توان همانند کارت هدیه دویست هزار تومانی با هم نوع خودش تعویض کرد.

اگر بخواهیم توکن های نیمه مثلی را با دیگر توکن های موجود مقایسه کنیم خواهیم دید که تفاوت بزرگی میان آن ها وجود دارد و آن هم این است که هنگامی که کاربران از این توکن ها استفاده کنند، این توکن ها ارزش متفاوتی پیدا می کنند؛ بدین صورت که ارزش اولیه آن از بین می رود و دیگر شما نمی توانید توکن های نیمه مثلی خود را با هم نوع خودش معامله نمایید، برای درک بهتر این موضوع به مثال زیر توجه کنید.

تصور کنید شما یک بلیط کنسرت از یک خواننده بسیار محبوب دارید، شما در همان روز برگزاری کنسرت می توانید بلیط خود را با بلیط شرکت کننده دیگر در همان ردیف صندلی تعویض نمایید، هنگامی که کنسرت به انتها می رسد بلیط شما ارزش خود را از دست می دهد و شما می توانید آن را به عنوان یادگاری نگه دارید که در این صورت ارزش بلیط شما به کلی تغییر پیدا می کند. بهتر است بدانید که پروسه که در آن توکن های مثلی تبدیل به توکن غیر مثلی تبدیل می شوند موجب شده اند که این توکن ها به نام توکن های نیمه مثلی نام گذاری شوند.

چگونه می توان توکن نیمه مثلی (SFT) ایجاد کرد؟

شاید تا به این قسمت از مقاله این سوال برای شما نیز مطرح شود که چگونه می توان توکن نیمه مثلی یا همان SFT ایجاد کرد؟ در جواب باید بگوییم که معمولا تمام توسعه دهندگان بلاک چین برای این که توکن های نیمه مثلی ایجاد نمایند در اولین گام هزینه گس را پرداخت کرده و بعد از آن توکن های اتریوم را می خرند. طبق آمارهای موجود امروزه از توکن های نیمه مثلی در حوزه بازی متاورسی به صورت آزمایشی استفاده می شود.

همچنین بسیاری از محیط های بازی توسعه داده شده به وسیله آنجین و هورایزن و سندباکس از توکن های نیمه مثلی پشتیبانی می نمایند. این بازی ها توانایی دارند که هر دو نوع از توکن های مثلی و غیرمثلی را در درون خود موجود داشته باشند و بدین صورت بازیکنان با بهره از ساختارهای توکن های نیمه مثلی نهادینه شده در درون بازی طلا و دلار خود را با توکن های غیر قابل تعویض خرید و فروش نمایند.

مقایسه توکن غیرمثلی و نیمه مثلی

مقایسه توکن غیرمثلی و نیمه مثلی

در این قسمت قصد داریم توکن غیر مثلی را با توکن نیمه مثلی مقایسه کنیم، مهم ترین مبحثی که در این بخش وجود دارد این است که توکن های نیمه مثلی یا همان SFT این توانایی را دارد که تا زمان تغییر یافتن به یک توکن غیرقابل تعویض، می توانند مشخصات مثلی بودن خود را حفظ نمایند.

بعد از آن که این توکن ها به ساختار غیر مثلی تبدیل می شوند می توانند تاریخچه و مشخصات قبلی خود را نگه دارند.

از دیگر مزایای توکن های مورد نظر ما برای توسعه دهندگان پلتفرم های غیرمتمرکز می توان به مواردی مانند دسته بندی کردن توکن ها، استفاده از یک قرارداد هوشمند برای همه توکن های مثلی و غیرمثلی و در عین حال تراکنش های سریعتر اشاره کرد.

در انتها باید گفت که انعطاف پذیری بسیار زیاد توکن های نیمه مثلی توانسته موقعیت های بسیار زیادی برای توسعه دهندگان و همچنین تولید کنندگان محتوا و اسپانسرهای پروژه ها به وجود آورد اما با تمام این تفاسیر باید گفت که امروزه کاربران و سرمایه گذاران عادی نمی توانند به این توکن ها دسترسی پیدا کنند و علت این عدم دسترسی این است که هنوز بازارهای معاملاتی و پلتفرم های غیرمتمرکز و دنیای متاورسی هنوز از این توکن ها پشتیبانی نمی کنند و همین امر سبب شده است که کاربران عادی نتوانند به این توکن ها دسترسی پیدا کنند.

روش استفاده از SFT

بهتر است بدانید که استفاده از این توکن معمولا در کریپتوگیمینگ بسیار متداول است، برای مثال رمزارزهای درون بازی همانند شمش های طلا هستند. همچنین از توکن های SFT می توان در بخش هایی مانند صنعت محبوب بازی بهره برد، توکن ها در این نوع از بازی ها در بخش آیتم های تجهیزات بازی همانند اسلحه و مهمات به کار گرفته می شوند، در انتها می توان گفت که توکن های نیم مثلی به کاربران کمک می کنند که به صورت متقابل با دیگر کاربران، توکن های مثلی و غیر مثلی را معامله نمایند.

فواید توکن های نیمه مثلی

فواید توکن های نیمه مثلی

توکن های محبوب نیمه مثلی فواید بسیار زیادی دارند، این توکن های ثابت کرده اند که می توانند در مواجه با نوسانات توکن های غیر مثلی همانند یک مانع رفتار کنند.

جلوگیری از ضررهای احتمالی اولین مزیت توکن های نیمه مثلی است، توجه داشته باشید که احتمال دارد کاربران هنگام انتقال توکن های غیرمثلی با ضرر و زیان مواجه شوند. این توکن ها در هنگام وقوع این ضررهای احتمالی، از کاربران محافظت می کنند. همچنین توکن های نیمه مثلی برای کاربران مسیری را فراهم می کنند که بتوانند بدون بیم از بلاک شدن در حین انجام معامله، به معامله بپردازند.

توکن های نیمه مثلی از پتانسیل های توکن های غیرمثلی برخوردارند، توکن های نیمه مثلی امکان استفاده از پتانسیل های توکن های غیرمثلی را برای کاربران فراهم می کنند.

از دیگر مزایای این توکن ها می توان به این موضوع اشاره کرد که این توکن ها می توانند بسیاری از چالش های توکن های غیر قابل تعویض را حل نمایند.

توکن های نیمه مثلی دارای پروسه معامله سریع و آسان هستند، از مهم ترین مزایای توکن های نیمه مثلی می توان به هموار کردن راه آسان و سریع مبادله برای معاملات کاربران اشاره کرد. کاربران این توانایی را دارند که در مدت زمان بسیار کوتاه در عین واحد چند توکن را مبادله کنند، حتی کاربران مبتدی نیز می توانند پروسه مبادلات را انجام دهند.

کاربران می توانند از قابلیت هر دو توکن مثلی و غیر مثلی برخوردار شوند، توکن های نیمه مثلی با ترکیب دو نوع توکن این امکان را برای کاربران فراهم می کنند.

برای کسب اطلاعاتی در مورد آموزش NFT و نحوه ساخت آن، بر روی لینک کلیک کنید.

توکن های نیمه مثلی چه تاثیری بر توسعه دهندگان و بازیکنان دارد؟

در بخش انتهایی به تاثیر توکن های نیمه مثلی بر توسعه دهندگان و بازیکنان می پردازیم، برای درک بهتر شما یک مثال از درون بازی برای شما مطرح می کنیم. تصور کنید که یک توکن غیر قابل تعویض را که احتمال دارد در آینده در مقابل ده دلار ارز رایج بازار داخل بازی به فروش برسد را مشاهده کنید، در این بخش توکن غیرمثلی به توکن مثلی تبدیل شده است و احتمال این موضوع وجود دارد که کاربر تصمیم بگیرد ارز خود را با یک تفنگ قدیمی معامله نماید و در این شرایط توکن مثلی به یک توکن غیر مثلی تغییر یابد. پس از آن که کاربر به 45 می رسد می تواند تفنگ سرپر خود را با یک مسلسل تعویض نماید، بنابه قرارداد هوشمند که از قبل برای توکن توسط توسعه دهنده ساخته شده است این تغییرات در درون خود بازی صورت می گیرد نه توسط تغییرات موجود در خارج از بازی.

شیوه تغییر توکن که در قسمت بالا گفته شد، این توانایی را دارد که بازی های قدیمی را به بازی های مولتی پلیر آنلاین تغییر دهد، همچنین ساختار توکن های غیر مثلی برای کاربران و گیمر هزینه بسیار کمی در مقایسه با دیگر توکن های غیر قابل تعویض دارد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اونایی که این صفحه رو دیدن معمولا از صفحه های زیرم دیدن کردن حالا خود دانی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید