وب 3 چیست و چه کاربردی دارد

برای دیدن آموزش NFT از صفر تا کسب درآمد کلیک کنید

حتما شنیده‌اید که اینترنت ابتدا توسط ارتش ایالات متحده آمریکا ساخته شد و ابزاری بود برای ارتباط میان واحدهای مختلف ارتش. بعد از مدتی نیز برای سیستم‌های دانشگاهی پیاده شد و در اختیار دانشگاه‌های هاروارد و ام آی تی و… قرار گرفت تا با هم ارتباط برقرار کنند. اما امروزه تقریبا کل نقاط زمین با اینترنت پوشش داده شده و ارتباط انسان‌ها با یکدیگر به مرحله بسیار پیشرفته‌ای رسیده است.

وب 3 جدیدترین نسل اینترنت است که قرار است در اختیار کاربران قرار گیرد و کاربردهایی جدید و بسیار متنوع دارد که در ادامه آن‌ها را توضیح خواهیم داد. برای این که بهتر بدانید وب 3 چیست و چه کاربردی دارد حتما دوره‌های آموزش nft نیموگری را تهیه کرده و از آموزش‌های آن بهره ببرید.

وب 3 چیست و چه کاربردی دارد

تاریخچه کوتاه اینترنت

اولین نسل اینترنت که در اختیار کاربران قرار گرفت وب 1 بود. وب 1 یک محیط کاملا ایستا فراهم می‌کرد که کاربران در آن تنها امکان خواندن داشتند. درواقع استفاده از اینترنت نسل 1 این‌گونه بود که شما فقط امکان جستجوی اطلاعات وب‌سایت‌های مختلف و خواندن مطالب آن را داشتید. در این مرحله فضای اینترنت کاملا غیر متمرکز بود و هیچ موتور جستجوی واحدی وجود نداشت. در وب 1 کمترین نقش به کاربر تعلق داشت.

وب 2 که آمد، امکان تعامل میان کاربر و وب سایت‌ها هم ممکن شد. ما اکنون در وب 2 قرار داریم که در آن فضای ابری در اختیار ما قرار گرفته و می‌توانیم با گوشی یا کامپیوتر خود چیزی به اینترت اضافه کرده و در معماری محتوی آن نقش داشته باشیم. همچنین با وجود متور جستجوی قدرتمندی مثل گوگل، فضای اینترنت نیز متمرکز شده و به سادگی می‌توان هر محتوایی که مورد نظر است را پیدا کرده و در تغییر آن نقش داشت.

تاریخچه کوتاه اینترنت
تاریخچه کوتاه اینترنت

ایده وب 3 بعد از ایجاد فناوری بلاک چین فراهم شد. با استفاده از بلاک چین دیگر واحدهای متمرکز داده در اینترنت از میان رفته و هر کاربر مسئول خلق و مالکیت داده‌های خود خواهد شد. برای همین می‌توان در وب 3 متاورس داشت. متاورس ادامه جهان مالکیتی ما در فضای اینترنت است. در واقع بعد از پیاده‌سازی وب 3 می‌توان در فضای اینترنت دارایی‌های خود را داشت و بدون واسطه و به صورت غیر متمرکز آن‌ها را خریدوفروش کرد. کلید ورود به این دنیا نیز nft است که همان توکن غیر قابل تکرار بوده و امکان تعریف دارایی روی بلاک چین را فراهم کرده است. همچنین شما می‌توانید برای شرکت در دوره آموزش nft که شامل ترید، ساخت، نحوه خرید و فروش، مینت و… می‌شود کلیک کنید.

ویژگی های وب 3 چیست

از زمانی که در سال 2006 جان مارکوف گزارشگر نیویورک تایمز اصطلاح وب 3 را برای پیشرفت‌های بعدی اینترنت بر زبان راند تاکنون این نام روی نسل جدید وب بر اساس تکنولوژی بلاک چین گذاشته شده است. اما به صورت دقیق وب 3 چیست و چه کاربردی دارد که باعث شده همه توجه‌ها به سمت آن کشیده شود؟ در ادامه چند ویژگی مهم وب 3 را نام می‌بریم تا بدانید با چه چیزی سروکار داریم.

اینترنت معنایی

اولین ویژگی وب 3 این است که معنایی است. اما یعنی چه؟ در وب معنایی جستجو، تولید، به اشتراک‌گذاری کلمات و عبارات دیگر بر اساس کلمه کلیدی انجام نمی‌شود، بلکه بر اساس معانی کلمات انجام می‌شود.

استفاده از هوش مصنوعی

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های وب 3 این است که عاملان در این وب مجهز به هوش مصنوعی بوده و قدرت پردازش متن و تصویر آن‌ها بسیار زیاد خواهد بود. با این قابلیت نیاز کاربران با دقت و سرعت بیشتری پاسخ داده می‌شود. هم اکنون گوگل با معرفی هوش مصنوعی بارد این قابلیت را تا حدی به موتور جستجوی وب 2 اضافه کرده است. برای درک دقیق تر از اینکه متاورس چیست کلیک کنید.

گرافیک سه بعدی

بحث واقعیت افزوده و گرافیک سه‌بعدی نیز از دیگر ویژگی‌های وب 3 است. این قابلیت امکان حضور در مکان‌هایی که دور از دسترس ما هستند را به صورت مجازی فراهم کرده و برای همین موضوع بسیار جذاب و جدیدی محسوب می‌شود.

قابلیت دسترسی بالا

از دیگر ویژگی‌های وب 3 قابلیت دسترسی بسیار زیاد آن است. در آینده رشد وسیع اینترنت اشیاء بستر لازم برای استفاده از وب 3 را برای هر وسیله‌ای نه لزوما گوشی همراه یا لب‌تاب فراهم می‌کند و برای همین دسترس‌پذیر بودن اینترنت در هر لحظه از زندگی ممکن خواهد شد.

بلاک چین

شاید مهم‌ترین ویژکی وب 3 این باشد که بر اساس فناوری بلاک چین ساخته شده است و این فناوری امکان رمز گذاری و ایجاد مالکیت برای دارایی‌های اینترنتی را فراهم می‌کند. متاورس نتیجه مستقیم این ویژگی وب 3 بوده که در حال شکل‌گیری است.

مرورگر وب 3 چیست و چگونه کار می‌کند؟

گوگل در حال حاضر بزرگ‌ترین و موفق‌ترین مرورگر وب 2 است. اما وب 3 مرورگرهای مخصوص خود را دارد که لازم است با آن‌ها آشنا شویم. ویژگی اصلی این مرورگرها امکان جستجو در فضای وب 3 به صورت غیر متمرکز و البته با سرعت بالاست. چند تا از بهترین مرورگرهایی که برای وب 3 در نظر گرفته شده عبارت اند از:

مرورگر بریو (Brave)

در حال حاضر به خاطر سرعت بالای بریو و البته توانایی مسدود کردن تبلیغات، 25 میلیون کاربر فعال در این مرورگر حضور دارند. این مرورگر با فناوری بلاک چین ساخته شده و ارز دیجیتال مخصوص خود یعنی BAT را به بازار معرفی کرده است.

مرورگر اسیریس (Osiris)

این مرورگر نیز یکی از مرورگرهای کاندید وب 3 است و توانایی ایجاد پیوند بین بلاک چین‎‌ها و در نتیجه جستجوی سریع در فضای وب را دارد. کاربری ساده و امنیت بالای این مرورگر باعث شده بتوان آن را به عنوان یکی از بهترین مرورگرهای وب 3 مدنظر داشت.

مرورگر اپرا (Opera)

حتما نام اپرا را در میان مرورگرهای وب 2 دیده‌اید یا از آن استفاده کرده‌اید. ویژگی‌های اصلی اپرا سرعت بالای جستجو و امکان بلاک کردن تبلیغات است که البته قرار است به مرور قوی‌تر هم شده و در وب 3 نقشی مهم بازی کند.

مرورگر وب 3 چیست و چگونه کار می‌کند؟
مرورگر وب 3 چیست و چگونه کار می‌کند؟

کسب درآمد از وب 3

وب 3 با داشتن متاورس‌های خیلی بزرگ و امکان تولید و خرید و فروش رمز ارزها و توکن‌های nft در حقیقت پلتفرمی بزرگ برای کسب درآمد محسوب می‌شود. امکانات گسترده وب 3 در فضای بلاک چین شما را به دنیایی از فرصت‌های مالی جدید سوق داده و برای همین آشنایی با چگونگی ساخت و خرید و فروش nft یکی از مهم‌ترین دانش‌هایی است که باید کسب کنید تا بتوانید در آینده وب 3 جایگاهی مناسب داشته باشید. برای همین بهترین استراتژی در قبال وب 3 این است که یک دوره آموزشی مناسب در زمینه چگونگی ساخت و خرید و فروش nft تهیه کنید و آموزش‌های آن را پشت‌سر بگذارید.

دوره آموزش ساخت و خرید و فروش nft نیموگری یکی از بهترین دوره‌ها در این زمینه است که اول از همه به شما خواهد آموخت که اصلا وب 3 چیست و فناوری بلاک چین چگونه کار می‌کند. سپس nft ها را به شما معرفی خواهد کرد و در ادامه خواهید آموخت که در هر متاورس چگونه nft مربوط به آن را ساخته و ان اف تی‌های ساخته شده را با قیمتی بالا در بازار خرید و فروش کنید. در نهایت نیز انواع بازی متاورسی که از فعالیت در آن می‌توانید درآمد کسب کنید به شما معرفی می‌شود.

بازی های وب 3

فناوری بلاک چین و کریپتوکارنسی این امکان را فراهم کرده است که کاربران وب 3 بتوانند با انجام بازی آنلاین nft دریافت کرده و با فروش آن nft ها درآمد کسب کنند. اگر گیمری حرفه‌ای هستید خوشحال باشید زیرا این توانایی شما قرار است برایتان درآمدزایی داشته باشد. تعدادی از مشهورترین بازی‌های وب 3 شامل: CryptoKitties ، Axie Infinity، Sandbox و Decentraland هستند.

بازی های وب 3
بازی های وب 3

حرف آخر

در اینجا سعی کردیم وب 3 و ویژگی‌ها و امکانات آن را بررسی کنیم. برای همین ابتدا از وب 3 یک تعریف کلی ارائه دادیم و مشخص کردیم که چه ویژگی‌هایی دارد. سپس توضیح دادیم که چگونه وب 3 امکان درآمدزایی را برای کاربران فراهم خواهد کرد و شما چگونه با دریافت دوره آموزش ساخت و خرید و فروش nft خواهید توانست در آینده با فعالیت در این فضا درآمدزایی کنید. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید باشد و بتوانید جزو کسانی که در آینده وب 3 سهم دارند باشید.

سوالات متداول درباره وب 3 چیست و چه کاربردی دارد

تفاوت اصلی وب 3 با وب 2 و 1 چیست؟

اصلی‌ترین تفاوت غیر متمرکز بودن وب 3 و البته مبتنی بر بلاک چین بودن آن است که امکان تعریف مالکیت برای دارایی‌های دیجیتال را فراهم کرده است.

آیا می‌توان با فعالیت در وب 3 درآمد کسب کرد؟

بله. شما با فعالیت در بخش‌های مختلف وب 3 مثل بازی‌های آنلاین و استخراج nft می‌‎توانید از وب 3 درآمد کسب کنید.

متاورس چیست؟

متاورس همان واقعیت افزوده‌‎ای است که به واسطه وب 3 فراهم شده و در آن شما می‌توانید دارایی‌های خود را تعریف کرده و به خرید و فروش آن‌ها بپردازید.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اونایی که این صفحه رو دیدن معمولا از صفحه های زیرم دیدن کردن حالا خود دانی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید