برای دیدن آموزش NFT از صفر تا کسب درآمد کلیک کنید

توکن غیرمثلی هوشمند

اگر شما نیز یکی از افراد فعال در بازار توکن های غیرقابل تعویض هستید، بدون شک تاکنون این سوال برای شما مطرح شده است که توکن غیرمثلی هوشمند (iNFT) چیست؟ در این مقاله ما قصد داریم به این موضوع بپردازیم، همانطور که می دانید ظهور توکن های غیرقابل تعویض موجب شده است که جنجال بسیار بزرگی در بازارهای مالی به وجود آید. این توکن ها امروزه طرفداران بسیار زیادی دارند و به یکی از جذاب ترین آیتم های موجود در دنیای ارزهای دیجیتال تبدیل شده اند. توسعه دهندگان این توکن ها بعد از مشاهده موفقیت و استقبال کاربران تصمیم گرفتند که فناوری توکن های غیرمثلی را با هوش مصنوعی ترکیب نمایند و این ترکیب موجب شد که نوع جدیدی از nft به وجود آید که با نام iNFT یا همان توکن غیرمثلی هوشمند شناخته می شود. از مهم ترین ویژگی های توکن های iNFT می توان به تطبیق پذیر بودن، پویا و قابل ارتقا بودن این توکن ها اشاره کرد. تصور کنید NFT هایی وجود دارند که می توانید به آن ها صحبت کردن بیاموزید و به صحبت های شما واکنش نشان دهند و بتوانند خروجی های پیچیده تولید نمایند. از دیگر ویژگی های برجسته این توکن ها می توان به توانایی دگرگون سازی بازی های بلاک چینی و متاورس اشاره کرد که در نهایت موجب می شود که فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال بسیار گسترش یابد.

NFT چیست؟

NFT چیست؟

قبل از پرداختن به مفهوم توکن های غیرمثلی هوشمند بهتر است ابتدا با NFT آشنا شوید، بدون تردید شما نیز بارها با مفهوم NFT مواجه شده اید و می دانید که این مفهوم از جدیدترین مفاهیم دنیای بلاک چین و کریپتوکارنسی است که امروزه طرفداران بسیار زیادی در میان کاربران دارد. اگر کاربرد این توکن های غیرمثلی برای شما سوال شده است باید بدانید که ان اف تی ها در واقع شرایط معامله دارایی های دیجیتالی خاص و نایاب را برای افرا فراهم می سازند. همچنین از ان اف تی، می توان به عنوان گواهی برای اثبات مالکیت دیجیتالی برای هر نوع دارایی دیجیتالی استفاده نمود.

اگر برای شما نیز این سوال مطرح شده است که چرا کاربران ان اف تی ها را خریداری می کنند در جواب باید بگوییم که کاربران می توانند با خرید این ان اف تی ها سرمایه گذاری مالی انجام دهند یا اینکه این ان اف تی ها را با هدف راهی برای برقراری ارتباط با توسعه دهنده NFT خریداری کنند. خرید این دارایی ها را می توان به جمع آوری تمبرهای پستی و یا سکه های ارزشمند قدیمی تشبیه کرد؛ البته نباید ناگفته بماند که برخی از کاربران به دلایل احساسی به خرید ان اف تی می پردازند. برای مثال طرفداران برندهای خاص و مشهور می توانند در مواقع به خطر افتادن ارزش سهام آن برند، شروع به خرید مدل های خاص کنند و برند مورد علاقه خود را از خطر ورشکستگی نجات دهند.

توکن غیرمثلی هوشمند (iNFT) چیست؟

ورود ربات چت جی پی تی در سال 2022 موجب شد که شایعات بسیار زیادی در مورد هوش مصنوعی به گوش برسد، امروزه نیز شاهد ورود این فناوری شگفت انگیز به دنیای واقعی هستیم. هوش مصنوعی در حقیقت یک فناوری بسیار جدید و پیشرفته است که می تواند آینده جهان را تحت تاثیر خود قرار دهد. این فناوری قبل از عرضه محصولات بی نظیر هوش مصنوعی مانند چت جی پی تی ناشناخته بود و افراد قدرت واقعی این فناوری را درک نکرده بودند.

توکن های ان اف تی در حقیقت آیتم های دیجیتالی هستند که بر روی بلاک چین ذخیره می شوند. بهتر است بدانید که NFT های متادیتا، ویژگی های خاصی دارند که موجب می شوند که این دارایی ها در مقایسه با دیگر دارایی ها بسیار متفاوت دیده شوند. اگر نحوه کار این دارایی ها برای شما نیز سوال شده است باید بدانید که از این دارایی با هدف اثبات اصالت و مالکیت در دنیای واقعی بهره برداری می شود؛ این توکن ها توانستند در سال 2020 شهرت بسیار زیادی کسب کرده و صنایع زیادی را با تغییر و تحول روبرو سازند. این توکن ها در نتیجه ترکیب دو تکنولوژی بسیار قدرتمند به وجود آمده اند که در ادامه به صورت مفصل به آن خواهیم پرداخت.

بررسی دقیق تر توکن های INFT

توکن غیرمثلی هوشمند چیست؟

هوش مصنوعی درواقع یک کامپیوتر است که با هدف شبیه سازی هوش انسان برای اهدافی مانند تصمیم گیری، حل مسئله و یادگیری به وجود آمده است؛ ظهور این فناوری شگفت انگیز در چند دهه اخیر با استقبال بی نظیر عموم مواجه شده است. این فناوری توانست بخش عظیمی از زندگی روزمره انسان ها را فراگیرد، همچنین توکن غیرمثلی هوشمند نیز توانست به جایگاه بسیار ویژه ای در بازار ان اف تی ها دست یابد اما این پایان ماجرا نیست. ما در این بازار پروژه هایی را مشاهده می کنیم که شروع به گنجاندن مدل های هوش مصنوعی در توکن های غیر قابل تعویض کرده اند و در ادامه این عمل موجب شد که توکن جدید هوشمند iNFT به وجود آید.

از توکن غیرقابل تعویض هوشمند می توان به عنوان یک دارایی توکنیزه شده یاد کرد، در این توکن یک مدل هوش مصنوعی جایگذاری شده است که نام این مدل هوش مصنوعی GPT-3 است. این مدل هوش مصنوعی مبتنی بر یادگیری بسیار عمیق است و با هدف تولید متنی شبیه به انسان بهره برداری می شود. به طور کلی می توان گفت که ماشین ها با کمک این مدل هوش مصنوعی می توانند با مردم عادی صحبت کرده و مانند آن ها واکنش نشان دهند. در طول روند این پروسه هوش مصنوعی به توکن غیرقابل تعویض شخصیت می بخشد که توکن پس از دریافت شخصیت به جمع آوری و بررسی داده ها می پردازد، پس از این که توکن غیرمثلی داده ها را جمع آوری کرده و آن ها را تحلیل کرد شروع به گفتگو می کند.

تفاوت توکن غیرمثلی هوشمند با توکن ساده

همانطور که در قسمت های بالا ذکر کردیم توکن های غیر قابل تعویض معمولا دارای ویژگی هایی مانند غیر قابل تقسیم بودن، تغییر ناپذیر بودن و نایاب بودن هستند که این ویژگی ها موجب می شود این توکن ها بسیار برجسته دیده شوند. این توکن ها می توانند همواره به عنوان سند مالکیت یک دارایی مورد استفاده قرار گرفته و اصالت و منشا این توکن ها را بدون هیچ مانعی تایید کنند.

با تمام موارد گفته شده ما در حال حاضر برخی از توکن های غیر قابل تعویض محبوب را مشاهده می کنیم که تصاویر ساده و غیر پویا هستند و توانایی تکامل ندارد و نمی توانند با کاربران در ارتباط باشند، برای نمونه کریپتو پانکس یک مجموعه بسیار پر طرفدار است که از مهم ترین معایب آن می توان به محدود بودن روش تعامل با کاربر اشاره نمود.

در سوی دیگر یک توکن غیر قابل تعویض علاوه بر این که مالکیت یک فرد و عضویت آن در جامعه را نشان می دهد بلکه در مقابل مالکیت یک هوش مصنوعی را نیز نمایان می کند. توکن های iNFT به دلیل وجود هوش مصنوعی می توانند به صورت مستقل محتوای جدید ایجاد کنند، بهتر است بدانید که هرچه قدر توکن های غیرمثلی هوشمند بیشتری در اختیار کاربران قرار گیرد می توانند تعداد داده های بسیار زیادی جمع آوری و تولید کنند.

این توکن های هوشمند علاوه بر این که می توانند با افراد ارتباط برقرار کنند در مقابل می توانند انیمیشن نیز داشته باشند که این ویژگی موجب می شود که توکن های هوشمند شبیه انسان باشد، شاید برای شما نیز جالب باشد بدانید که آلیس نام اولین توکن غیر هوشمند دنیا است.

مزایای توکن غیرمثلی هوشمند (iNFT)

مزایای توکن غیرمثلی هوشمند یا همان iNFT

تا به این قسمت از مقاله بدون شک متوجه شدید که توکن های ان اف تی هوشمند به تازگی به سراسر جهان معرفی شده اند و همواره راه طولانی در مقابل دارند اما صاحب نظران این حوزه بر این باورند که این توکن ها توانایی دگرگون سازی دنیای توکن های غیرمثلی و غنی سازی آن را دارند. از مهم ترین مزایای این توکن های هوشمند می توان به دو گزینه تعامل پذیری و تعامل گری پیشرفته اشاره کرد، این توکن ها همانطور که متوجه شدید بسیار پیشرفته اند و می توانند به وسیله روش های یادگیری همانند بینایی، تشخیص گفتار و تحلیل زبان طبیعی بهره برده و از این راه ان اف تی فعال تر و تعاملی تری به وجود می آورند.

سازندگان محتوا و یا تیم های پروژه ها این توانایی را دارند که یک iNFT هوشمند را به گونه ای برنامه نویسی کنند که بتواند به دستورات منحصربه فرد جواب دهد یا طرح های جدید را بنا به خواسته کاربران به وجود آورد و در ادامه این روند ان اف تی های هوشمند در طول زمان تکامل پیدا می کنند.

ویژگی های گفته شده راه های بسیار مفهومی برای تعامل کاربران با ان اف تی های هوشمند به وجود می آورد و کاربران می توانند تجربه خاصی را داشته باشند. برای مثال در بحث بازی های کامپیوتری، شخصیت های غیر بازیکن این توانایی را دارند که زنده شوند، در بحث متاورس، این توکن های می توانند به یک همراه مجازی تبدیل شود که در ادامه روند بازی در کنار کاربر باشد.

برای کسب اطلاعاتی در مورد آموزش NFT و نحوه ساخت آن، بر روی لینک کلیک کنید.

کاربردهای توکن غیرمثلی هوشمند (iNFT)

همانطور که در قسمت بالا گفتیم توکن های iNFT همواره یک مبحث نوظهور هستند که در گسترش دنیای بلاک چین و الگوریتم های هوش مصنوعی به میزان محبوبیت آن ها افزوده می شود. ما امروزه شاهد افزایش کاربران این پدیده منحصر به فرد هستیم و پیش بینی می شود که موارد استفاده از این توکن ها در آینده نیز بسیار زیاد شود.

علاوه بر ویژگی های گفته شده در بخش مزایای توکن غیرمثلی iNFT انتظار می رود که این توکن ها در زمان غیبت انسان ها جایگاه مجازی آن ها را حفظ کنند. این توکن های هوشمند این توانایی را دارند که مکان دقیق صاحبانشان و همچنین زمان برگشت آنها را پیش بینی کنند؛ این توکن های هوشمند همچنین می توانند نزدیکانتان را از مکان دقیق شما مطلع سازند.

اگر الگوریتم پیشرفته این فناوری را بررسی کنیم خواهیم دید که این فناوری در آینده می تواند به عنوان دستیاران کاربران نیز عمل کنند، این دستیاران می توانند برنامه روزانه افراد را به آن ها گفته و فعالیت روزانه را آسان سازند؛ همچنین این دستیاران می توانند محتوای آنلاینی که به آن علاقه مندید را آماده کرده و به شما ارائه دهند.

از دیگر امکانات منحصر به فرد ان اف تی های هوشمند می توان به این موضوع اشاره کرد که این ان اف تی ها توانایی ایجاد تعداد زیادی از یک توکن غیرمثلی هوشمند را دارا هستند که در نتیجه این کار، تمام افراد حاضر در یک پروژه می توانند یک ان اف تی هوشمند را به صورت گروهی هولد کنند؛ هر قطعه از آن توکن ان اف تی هوشمند می تواند دسترسی انحصاری را به قابلیت منحصربه فرد این توکن را برای هولد را به وجود آورد.

کلام آخر

حال که به انتها رسیدیم بدون تردید تا به این قسمت از مقاله دانستید که توکن غیرمثلی هوشمند یکی از جدیدترین فناوری بازار nft به شمار می رود. ترکیب توکن ان اف تی با هوش مصنوعی موجب شده است که این توکن ها بتوانند تجربیات جدید و منحصربه فردی را برای سازندگان و در عین حال کلکسیونرها ایجاد کنند.

امروزه بسیاری از دارایی های دیجیتال سنتی به دلیل ارزش مالی مورد توجه کاربران قرار می گیرند اما توکن های غیرقابل تعویض هوشمند می توانند تجربه جدیدی برای کاربران باشند. با توسعه این توکن ها می توان پیش بینی کرد که در ادامه این توکن ها بتوانند دنیای جدیدی را به وجود آورند، همچنین بهتر است بدانید که استقبال بی نظیر کاربران این حوزه موجب شده است که این فناوری با سرعت بسیار زیادی گسترش یابد و انتظار می رود که در آینده به سرعت این گسترش افزوده شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اونایی که این صفحه رو دیدن معمولا از صفحه های زیرم دیدن کردن حالا خود دانی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید