برای دیدن آموزش NFT از صفر تا کسب درآمد کلیک کنید

پروژه NFT لوت با رویکرد پایین به بالا‌ و متفاوت خود دارای محبوبیت زیادی در این عرصه است. در دنیای NFT، سازندگان از هر راهکاری برای افزایش محبوبیت مجموعه خود استفاده می‌کنند؛ حتی اگر این راهکار، واگذاری اختیار مجموعه NFT  به خریداران باشد. از ابتدای سال 2021 که NFT به محبوبیت رسید، مجموعه‌های مختلفی ایجاد شدند.

این مجموعه‌ها یعنی پروژه nft لوت با اهداف و خصوصیات متنوع توانستند نظر مخاطبان را به سوی خود جلب کنند. هرچه آینده NFT و آثار درون آن جالب‌تر باشد، افراد زیادی آن را خریداری می‌کنند و اعتبار آن نیز بیشتر می‌شود. Loot Project یکی از NFT‌های جذاب است که توسط یکی از افراد اثربخش در دنیای اینترنت ایجاد شده و توانسته رویکرد متفاوتی با دیگر مجموعه‌های NFT داشته باشد. در این مقاله به بررسی پروژه NFT لوت می‌پردازیم پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

لوت چیست؟NFT پروژه

معرفی پروژه NFT لوت

لوت، پروژه‌ای مبتنی بر توکن‌های غیرقابل‌تعویض NFT است که ۸۰۰۰ بسته مخصوص از متدهای ماجراجویی به شیوه بازی‌های نقش‌آفرینی دارد. این پروژه توسط دم هفمن (Dom Hofmann)، موسس رسانه اجتماعی Vine ایجاد شده است. هریک از بسته‌های لوت ۸ متد ماجراجویی همچون کفش، گردنبند، انگشتر، اسلحه و دیگر ابزارها دارد و به‌عنوان ابزار مورد نیاز برای ماجراجویی تعریف شده است. همچنین شما می‌توانید برای شرکت در دوره دوره آموزش nft که شامل ترید، ساخت، نحوه خرید و فروش، مینت و… می‌شود کلیک کنید.

پس از اجرای این بازی، این NFTها به ‌شکل رایگان بین تمام مخاطبان پخش شد و کاربران فقط باید کارمزد گس اتریوم را پرداخت می‌کردند و به‌جز کارمزد تراکنش مینت هزینه دیگری لازم نبود. بسته‌های شماره یک تا ۷۷۷۷ به شکل رایگان بین کاربران توزیع شد، ولی از شماره ۷۷۷۸ تا ۸۰۰۰ برای توسعه‌دهندگان پروژه گذاشته شد. تا این‌جا به‌نظر می‌رسد پروژه لوت شباهت به سایر پروژه‌های ساده NFT دارد اما این‌چنین نیست.

 لوتNFT معرفی پروژه
لوتNFT معرفی پروژه

لوت پروژه‌ای خاص و ویژه است؛ زیرا هیچ کاربردی برای هر بسته آن از سوی تیم سازنده معرفی نشده است! معمولاًNFT ها با ایده به‌کار گرفتن در یک برنامه یا بازی تولید و عرضه می‌شوند، اما این قضیه برای پروژه Loot فرق دارد. لوت با این روش این امکان را برای جامعه کاربرانش ایجاد کرده تا تصمیم بگیرند با TNTها (نوعی ارز دیجیتال) چه‌کاری انجام دهند و به چه‌شکل آنها را در پلتفرم‌های خود استفاده کنند در نتیجه؛ استفاده از بسته‌های لوت، به نوآوری و ایده‌های مخاطبان بستگی دارد. همچنین می‌توانید برای درک عمیق‌تر از اینکه NFT چیست کلیک کنید.

نحوه عملکرد لوت چگونه است؟

پروژه NFT لوت از NFT‌ها‌یی تشکیل شده که توکن‌هایی با استاندارد ERC-72 اتریوم، توکن‌های‌غیرقابل تعویض خاصی هستند و نمی‌توان چند تا از آنها را داشت ضمن آن‌که هیچ‌کدام نیز به دیگری شبیه نیست. در قرارداد هوشمند پروژه NFT لوت، یک سیستم تصادفی پخش آیتم در نظر گرفته‌شده که توکن‌ها را بر مبنای آیتم‌های موجود در آنها و نمره‌ای که به هرکدام تعلق می‌گیرد، تولید می‌کند. هرچه نمره بسته زیادتر باشد، آیتم‌ها نیز تنوع بیشتری خواهد داشت.

کمیاب بودن آیتم‌های موجود در بسته از جمله مهم‌ترین عوامل تعیین‌کننده ارزش بسته لوت است. با این‌حال، در ارزشمند بودن یک بسته عوامل دیگری نیز تأثیرگذار هستند.

 NFT لوت‌ها برای ماجراجویان

Loot for Adventurers  به‌معنی “تجهیزات ماجراجویان” است که نخستین مجموعه NFT در این پروژه است. NFT لوت‌ها، توکن‌های غیرقابل تعویضی هستند که منبع باز دارند و صاحبان آن‌ها دارندگان جامعه آن هستند. به معنای دیگر هیچ جمعی، هیچ فردی و هیچ شرکتی صاحب مجموعه این پروژه نیست و در اصل به‌خاطر خلاقیت و مشارکت دسته‌جمعی کاربران آن گسترش یافته است.

Loot for Adventurers شامل 8000 NFT به خصوص،  با عنوان “Loot Bag” است. با پیشرفت پروژه، انواع بیشتری از Loot Bag درست شد. 8000 NFT نخست اکنون بهNFTهای مهم پروژه NFT لوت تبدیل شده‌اند و کم‌ترین هزینه خرید آنها 3.5 اتریوم است. محتویات Loot Bag تجهیزات ماجراجویی شیوه نقش‌آفرینی است.

هر Loot Bag حاوی 8 مورد از لوازم یا ابزارهایی است که یک ماجراجو به آن احتیاج دارد. برای مثال ابزارهایی مانند؛ دستکش، کفش، کمربند، اسلحه و … که هر شخص ماجراجویی به آن احتیاج دارد. در حالی که NFT لوت‌ها به‌طور معمول برای یک بازی یا برنامه به‌خصوص ایجاد می‌شوند، هیچ دلیل استفاده کاملی برای هر Loot Bag وجود ندارد.

 NFT لوت‌ها برای ماجراجویان
NFT لوت‌ها برای ماجراجویان

در نهایت، جامعه تصمیم می‌گیرد که با آن NFTها چه کنند و چگونه می‌توانند آن‌ها را در برنامه‌ها، بازی‌ها یا خلاقیت‌های خود قرار دهند. این NFTها در ابتدا به شکل رایگان بین کاربرانی که تنها موظف به پرداخت هزینه‌های خود بودند، پخش می‌شد. لوت‌بگ‌های 1 تا 7,777 در اختیار عموم بود، اما لوت بگ‌های 7,778 تا 8000 برای موسسان پروژه NFT لوت رزرو شده بود.

با این وجود، توسعه‌دهندگان این پروژه سریعاً این NFTها را ایجاد کردند و آنها را به مبالغ بسیار زیادی فروختند. هنگامی که Loot for Adventurers در 27 آگوست 2021 معرفی شد، هیچ نیت از قبل تعیین‌شده‌ای برای نحوه‌ اجرای بازی وجود نداشت و کلNFTهای آن به فراموشی سپرده شد.

تیم سازنده Loot for Adventurers

پروژه Loot for Adventurers در سپتامبر 2021 توسط شخص کارآفرین و برنامه‌نویسی به‌نام “Dom Hofmann”  راه‌اندازی شد. او یکی از موسسان پلتفرم «Vine» و رسانه اجتماعی «Peach» است. به بیان هافمن،  Loot for Adventurers آزمایشی برگرفته از تمایل او برای ایجاد یک بازی علمی تخیلی فانتزی بود که در انتها آن را ایجاد کرد. قبل از پروژه NFT لوت، هافمن پروژه هنری پیکسل علمی تخیلی را راه‌اندازی کرده بود.

بررسی انواع NFT لوت

Loot for Adventurers NFT در حقیقت چهار نوع اصلی دارند و شامل مواردی است که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

Loot for Adventure OG Loot: نخستین مجموعه NFTهای انتشاریافته برای این پروژه به‌نام Loot bag است.

Synthetic Loot  sLoot: این بسته متشکل از Loot bag است که غیرقابل فروش یا ضرب هستند و فقط اشخاصی که کیف پول اتریوم دارند حق دارند تا NFTهای غارت خود را ایحاد کنند. البته کیسه‌های لوت مصنوعی جزء مجموعه اصلی به‌شمار نمی‌روند. با این وجود، آنها احتمال دارد به مالکان خود اجازه دهند در پروژه‌های ترکیبی قرعه‌کشی شرکت کنند. متأسفانه، این کاملاً به توسعه‌دهندگان پروژه‌های spinoff لوت وابسته است چون آنها تمام Loot bagهای مصنوعی را نادرست نمی‌دانند.

بررسی انواع NFT لوت 
بررسی انواع NFT لوت

Genesis Loot: این مجموعه شامل Loot bag اضافی برای اصلی‌ترین و موثرترین کاراکترهای متاورس یعنی Genesis Adventurers است. در Loot bag قوی‌ترین NFTها در لوتورس موردنظر قرار داده می‌شوند.

More Loot: این مجموعه شامل 1.5 میلیون Loot bag قابل دسترسی است که به Lootverse ملحق شده است. تاکنون نزدیک به 126,000 کوین از این NFTها ضرب شده است.

کاربرد NFT لوت‌ها در Lootverse

درمتاورس لوت که Lootverse نام‌گذاری می‌شود، کاربران می‌توانند بسیاری از کار‌ها همچون تجارت، مینت و کسب NFT را انجام دهند. برای حضور در Lootverse، کاربران به NFT لوت احتیاج دارند تا بتوانند امور زیر را انجام دهند.

  • یک امپراتوری در Lotteverse ایجاد کنند.
  • به کارگیری کاراکترهای NFT در بازی‌های Lootverse
  • از لوت بگ‌ها به عنوان یک عامل اصلی برای دست‌یابی به بازی “Crypt” در Lootverse استفاده کنند.
  • برای دریافت مانا جادو و باز کردن NFTهای ارزشمند Genesis Adventurer، لوت بگ را از بین ببرید.

ساختار NFT لوت‌ها

NFT لوت‌ها بر مبنای شبکه اتریوم و قراردادهای هوشمند ایجاد شده‌اند که در زیر شرح داده می‌شود.

  • شبکه اتریوم؛پروژه NFT لوت وابسته به بلاک‌چین اتریوم است و به پشتیبانی خارجی یا سرورها نیاز ندارد. نه‌تنها NFTهای Loot bag بلکه اطلاعات و محتوای موجود در آن‌ها نیز در برنامه بلاک‌چین ذخیره می‌شوند. سازندگان و توسعه‌دهندگان می‌توانند این داده‌ها را با برنامه‌ها و پروژه‌های خود ربط دهند.
  • قرارداد هوشمند؛ یک پلتفرم کامپیوتری که به‌طور هوشمند برای تأیید تراکنش بین دو فرد ناشناس بدون دخالت شخص دیگر و برای اطمینان از حفاظت اجرا می‌شود، تراکنش‌ها در Lootverse با همین روند انجام می‌شود. فضای LootVerse قوانین و اصول اولیه‌ای دارد که در کدهای قرارداد هوشمند آورده شده است و نحوه ساخت کاراکتر در LootVerse را مشخص می‌کند.

چه تفاوتی بین Loot و سایر پروژه‌های NFT وجود دارد؟

تفاوت پروژه NFT لوت با سایر پروژه‌های NFT رویکرد پایین به بالای آن است. پروژه‌های NFT تقریباً هم‌سو با افکار موسسان و توسعه‌دهندگان خود حرکت می‌کنند و رویکرد از بالا به پایینی دارند. مکانیسم‌ها و قوانین بیش‌تر بازی‌ها و پروژه‌های NFT مبتنی بر بلاکچین از طرف تیم توسعه تعریف می‌شود و جامعه در آن نقش کمی دارد.

با این ‌وجود، همه‌چیز در لوت فرق دارد؛ چراکه این پروژه با رویکردی پایین به بالا ایجاد شده است. درحالی‌که موسسان توکن‌های NFT را راه‌اندازی کرده‌اند، جامعه نقش اساسی را در ارزش‌گذاری و تعیین چگونگی استفاده از آنها دارد. رویکردی که بسیار موردتوجه کاربران قرار گرفته و شاهد آن هستیم که بلافاصله پس از ارائه این توکن‌ها، جوامع و پروژه‌های مختلفی بر اساس بسته‌های لوت گسترش یافته‌اند که هر یک از این توکن‌ها با روشی خاص و ایده‌ای مختلف بهره می‌برند.

همان‌طور که اشاره کردیم، محتویات هر بسته لوت با قرارداد هوشمند بررسی می‌شود. بنابراین، با وجود اینکه‌ هر بسته مجموعه‌ای از آیتم‌هاست، هر NFT به‌خاطر محصولاتش با دیگری فرق دارد. این ویژگی خاصی است که لوت را نسبت به دیگر NFTها متمایز می‌کند چراکه معمولاً بیش‌تر NFTها به شکل یک بسته کامل بررسی می‌شوند.

چرا پروژهNFT  لوت  تا این‌ حد محبوب است؟

در مدت‌زمان کمی، لوت توجه علاقه‌مندان، توسعه‌دهندگان و سرمایه‌گذاران NFT را به سوی خود جلب نموده است. دید پایین به بالا با یک قصد ایجاد شده و آن تمرکززدایی است؛ عاملی که موضوع اصلی پروژه‌های ارز دیجیتال به‌شمار می‌رود. دادن اختیار کامل به کاربران برای تصمیم‌گیری در ارتباط با کارکرد این NFTها، کنترل بخش متمرکز توسعه‌دهندگان برای این پروژه را از بین برده و باعث کمک به رشد خلاقیت می‌شود.

چرا پروژهNFT  لوت  تا این‌ حد محبوب است؟
چرا پروژهNFT  لوت  تا این‌ حد محبوب است؟

از سوی دیگر، نمی‌توان از نوآوری NFTهای سنتی نیز چشم پوشی کرد. با این وجود، استفاده از آن‌ها به فضاهای خاصی وابسته است. کاربران می‌توانند از NFTهای ساده در پلتفرم‌های استیکینگ و غیره استفاده کنند. از کل این پلتفرم‌ها برای NFTهای لوت نیز می‌توان‌استفاده کرد، اما اینکه کاربر در انتخاب شیوه استفاده از NFTهای لوت حق انتخاب دارد باعث محبوبیت بسیار این پروژه شده است.

جمع‌بندی

لوت (Loot) رویکرد جدیدی را ارائه کرده که پیش‌تر توسط اشخاصی همانند ویتالیک بوترین و جامعه ارزهای دیجیتال موردپسند قرار گرفته است. همین موضوع جدید سبب شده تا در این مدت‌زمان کوتاه،  پروژه NFT لوت بسیار مورد تشویق قرار گیرد. بلاک‌چین همیشه از تمرکززدایی و سپردن قدرت به دست کاربران حمایت می‌کند. پس از یک وقفه طولانی رویکرد بالا به پایین پروژه‌های NFT، شاید هم اکنون وقت آن فرارسیده که از دید پروژه لوت، به پروژه‌ها و مفاهیم نگاهی بیندازیم.

در این مقاله به‌طور مختصر به عملکرد پروژه NFT لوت پرداختیم؛ اگر تمایل به کسب آگاهی بیشتر در این زمینه دارید، پیشنهاد می‌کنیم به سایت نیموگری که یکی از بهترین سایت‌های آموزشی ارزهای دیجیتال است سر بزنید و پس از تماس با کارشناسان از نحوه ثبت‌نام و چگونگی شرکت در کلاس‌های آموزشی مطلع شوید.

سوالات متداول درباره پروژه NFT لوت چیست؟

پروژه NFT لوت چیست؟

NFTهای لوت، مبتنی بر استاندارد ERC-721 اتریوم هستند. توکن‌های‌غیرقابل تعویضی که منحصربه‌فرد هستند و هیچ‌ یک مشابه دیگری نیستند.

علت محبوبیت Loot Project چیست؟

استفاده از اصولی متفاوت در نحوه مدیریت بازی، پشتیبان توسعه‌دهنده بلاک‌چین اتریوم و وجود دام هافمن به‌عنوان موسس پروژه، سه علت اصلی محبوبیت Loot Project است.

تفاوت Loot Project با دیگر مجموعه‌ها در چیست؟

Loot Project مجموعه‌ای است که رویکردی پایین به بالا دارد، یعنی توسط کاربران آن مدیریت می‌شود در اصل پروژه NFT لوت سازمان غیرمتمرکز به حساب می‌آید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اونایی که این صفحه رو دیدن معمولا از صفحه های زیرم دیدن کردن حالا خود دانی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید