برای دیدن آموزش NFT از صفر تا کسب درآمد کلیک کنید

تاثیر هوش مصنوعی بر nft و کاربردهای آن

تاثیر هوش مصنوعی بر NFT یکی از مهم ترین مبحث های این روزهای صنعت توکن های غیرمثلی است؛ بازارهای مالی به یکی از مسیرهای پردرآمد در این دنیا تبدیل شده است اما لازم به ذکر است که این یک مسیر سخت بوده و نیازمند تلاش بسیار زیاد از جانب فعالان مارکت است. یکی از این بازارهای مالی بازار ارزهای دیجیتال است که توانسته در دهه اخیر محبوبیت بسیار زیادی را در بین تمامی مردم کسب کند. باید به این موضوع نیز اشاره کرد که این یک مارکت بسیار گسترده است و در این میان حوزه نوظهوری وجود دارد به اسم ان اف تی که این روزها با استفاده از هوش مصنوعی توانسته اند بسیاری از مسیرهای قدیمی را بروز کنند لذا برای درک تاثیر هوش مصنوعی بر nft تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

ارتباط هوش مصنوعی با NFT

ارتباط هوش مصنوعی با ان اف تی

با توجه به همه گیر شدن موضوع هوش مصنوعی در حوزه های مختلف؛ نیاز به زمان زیادی نبود تا هوش مصنوعی وارد بازارهای مالی نیز بشود. هوش مصنوعی به قدری تاثیر پررنگی در بازار ارزهای دیجیتال در حوزه ان اف تی گذاشته است که توانسته نقش هنرمندان و کلکسیونرها و فناوری را در این حوزه به طور قابل چشمگیری دگرگون کند. لازم به ذکر است که با توجه به همگرایی هوش مصنوعی با توکن های غیرمثلی نه تنها مرزهای هنر را توسعه می دهد بلکه مباحث در مورد اخلاق، نویسندگی، خلاقیت و اصالت در هنر تولید شده توسط هوش مصنوعی را رو به جلو پرتاب می کند.

ان اف تی ایجاد شده توسط هوش مصنوعی

هنر ان اف تی تولید شده توسط هوش مصنوعی را می توان یک نوع از سبک خاص نام برد؛ اگر بخواهیم به زبان ساده تر این را بیان کنیم باید بگوییم که این یک سبکی جدید است و در بخش هنرهای دیجیتال نیز دسته بندی می شود. آثار توکن های غیرمثلی که با هوش مصنوعی ساخته شده اند از طریق شبکه های مولد تخاصمی یا گن ها و سایر الگوریتم ها ساخته می شود. لازم به ذکر است که این الگوریتم قادر به تجزیه و تحلیل مجموعه داده های گسترده، یادگیری و ترکیب عناصر هنری مختلف مانند پالت های رنگی و شکل ها است.

آثار هنری توکن های غیرمثلی که با استفاده از هوش مصنوعی ساخته شده اند را نیز می توان با کمک بلاک چین تشخیص داد. منظور از تشخیص این ان اف تی ها اصالت و مالکیت توکن هاست؛ موارد ساخته شده یا به عبارت دیگر هنرهای ساخته شده با استفاده از هوش مصنوعی می تواند در ساختار یا قالب های بسیار متنوعی ظاهر شود که می توان به عنوان مثال به تصاویر و انیمیشن ها اشاره کرد.

نمونه شناخته شده از تاثیر هوش مصنوعی بر NFT

نمونه شناخته شده از تاثیر هوش مصنوعی بر NFT

BICASSO که در تلفظ به صورت بیکاسو خوانده می شود یک خلق کننده تصویر توکن های غیرمثلی است؛ این خالق برای ایجاد آثار هنری خود از ابزارهای هوش مصنوعی استفاده می کند. لازم به ذکر است که افراد دیگر فعال در بازار مالی کریپتوکارنسی نیز می توانند برای اثر دیجیتالی خود از این ابزارها استفاده کنند. بیکاسو برای ایجاد یک اثر هنری از نوع هنر دیجیتال از یادگیری عمیق استفاده می کند.

برای مثال با استفاده از ابزاری که متن را به تصویر تبدیل می کند، آثار خوبی را به ثبت می رساند اما شاید برای شما نیز سوال پیش آمده باشد که چگونه این ابزار هوش مصنوعی می تواند متن را به تصویر تبدیل کند؟ برای اینکه به این سوال پاسخ دهیم باید بگوییم که این ابزار در ابتدای کار خودش، تصاویری که در مجموعه دادهای آموخته خود است را به صورت کاملا تصادفی به نویز تبدیل می کند و در ادامه هنگامی که کاربر دستور خود را به ابزار می دهد؛ این ابزار هوش مصنوعی فرایند خودش را معکوس کرده و نویزها را بر اساس پیشنهاد و ترجیح کاربر حذف می کند تا بتواند یک تصویر مرتبط با علایق کاربر بسازد.

برای کسب اطلاعاتی در مورد نحوه شرکت در دوره آموزش NFT که شامل ترید، نحوه خرید و فروش، مینت و… می‌ شود برروی لینک کلیک کنید.

کاربردهای هوش مصنوعی در NFT

کاربردهای هوش مصنوعی در NFT

بازتاب پیشرفت هوش مصنوعی در سال های اخیر در حوزه توکن های غیر مثلی یا همان NFT را پشت برخی از مجموعه های خلاقانه و پروژه های جدید همچون متاورس می توان به خوبی مشاهده کرد. این در حالی است که تکنیک های موجود در این حوزه و صنعت به طور جدی و کافی گسترده نشده است؛ لذا می توان اینگونه گفت که اثرات و به نوعی کاربردهای هوش مصنوعی در صنعت توکن های غیرمثلی به 3 دسته خلق ان اف تی، کنترل کیفیت و تائید و احراز هویت تقسیم می شود.

خلق کردن NFT

طبیعتا باید تا به اینجای مقاله به این مفهوم رسیده باشید که مهم ترین کاربرد ai یا همان هوش مصنوعی ایجاد و ساخت توکن های غیرمثلی یا همان ان اف تی هاست. به شکلی که شما به عنوان یک فعال در حوزه nft نیاز نیست طراحی رنگ مو یا حتی نرم افزارهای تصویر سازی دیجیتالی استفاده کنید؛ این کارها را می توانید به عهده هوش مصنوعی بسپارید؛ هوش مصنوعی پس از اینکه توکن غیرمثلی مدنظر را ساخت شما می توانید با استفاده از کانال های بازار ان اف تی آن ها را به فروش برسانید و از این طریق کسب درآمد به صورت دلاری داشته باشید.

لازم به ذکر است که هوش مصنوعی برای ساخت ان اف تی از دو فناوری مهم استفاده می کند؛ این فناوری ها عبارت اند از مهندسی سریع و خود هوش مصنوعی. اگر برای شما نیز سوال شده است که مهندسی سریع چه کاری انجام می دهد باید بگوییم که مهندسی سریع به فرایند طراحی و همچنین اصلاح متن گفته شده که توانایی ایجاد یک مدل پردازش زبان طبیعی است؛ همچنین در ادامه فناوری مهم هوش مصنوعی نیز با خلق تصاویر کار خودش را پیش می گیرد؛ لازم به ذکر است که هوش مصنوعی با استفاده از داده های مختلف و الگوهای موجود این عمل را انجام می دهد.

کنترل کیفیت

همان طور که بالاتر نیز گفته شد هوش مصنوعی در 3 دسته می تواند در این حوزه کارایی داشته باشد؛ یکی از این دسته بندی ها کنترل کیفیت است. منظور این است که هوش مصنوعی با استفاده از پارامترهای خود سعی می کند که خروجی این آثار هنری، استاندارهای خاص خود را داشته باشد؛ چراکه وجود کنترل کیفیت در ai یا همان هوش مصنوعی می تواند برای کلکسیونرها اهمیت ویژه ای داشته باشد و به آن ها کمک کند که در بازار داغ ان اف تی موفقیت های بسیار مهمی را کسب کنند. برای درک بهتر کنترل کیفیت نیاز است با یک مثال آن را تعریف کرده تا در فهم شما کمک شایانی کند. الگوریتم های هوش مصنوعی می توانند در حوزه توکن های غیرمثلی یا همان ان اف تی ها، تصاویرهای هنری nft را تجزیه و تحلیل کنند؛ یعنی اگر تصویر کیفیت پایینی داشته باشد با استفاده از داده های خود و پارامترهایی که برای آن تعریف شده کیفیت پیکسل ها را بالا ببرد. همچنین باید به این نکته نیز اشاره کرد که هوش مصنوعی می تواند با استفاده از پارامترهای زیبایی شناسی؛ در ساخت بهتر آثار هنری ان اف تی ها کمک کند.

تائید و احراز هویت

سومین وظیفه هوش مصنوعی در حوزه NFT تائید و احراز هویت است؛ این موارد را می توان تاثیر هوش مصنوعی بر NFT دانست. تجزیه و تحلیل آثار هنری توکن های غیرمثلی به منظور تائید صحت و درستی آن ها می باشد؛ منظور از تائید صحت این است که هوش مصنوعی می تواند با استفاده از فناوری مهم خودش حتی تاریخچه تراکنش های زنجیره ای را بررسی کند. این بررسی کمک می کند که شما به عنوان یک فعال مطمئن شوید آن توکن اصل بوده و تکراری نیست چرا که تکراری بودن ان اف تی یعنی این هنر یک هنر بی ارزش است و از مفهوم توکن های غیرمثلی خارج است؛ لذا از هوش مصنوعی می توان برای اطمینان از عدم نقض قوانین کپی رایت نیز استفاده کرد. این قوانین می تواند به خریداران یک اطمینان خاطری را بدهد که منشاء این آثار هنری، کلاهبرداری نیست؛ همچنین تائید و احراز هویت هوش مصنوعی در صنعت ان اف تی به بهبود نتایج جستجو شده نیز کمک می کند.

معایب استفاده از هوش مصنوعی در NFT

آشنایی با تاثیر هوش مصنوعی بر nft

درست است که پیش تر در مورد موارد مهم تاثیر هوش مصنوعی بر nft صحبت کردیم اما باید به این مورد نیز اشاره کرد که هر چیزی در دنیای هستی می تواند معایبی نیز داشته باشد. برای مثال می توان به این نکته اشاره کرد که استفاده از هوش مصنوعی می تواند باعث ایجاد یک اکوسیستم توکن های غیرمثلی شود که اصالت ندارد. مورد بعدی که می توان به معایب تاثیر هوش مصنوعی بر nft اشاره کرد این است که با توجه به اینکه ساخت توکن های ان اف تی با هوش مصنوعی راحت تر می شود؛ باعث اشباع این حوزه نیز می گردد.

مورد بعدی که موردی به نوعی معنوی و حسی است را نیز می توان در جدول معایب تاثیر هوش مصنوعی بر NFT قرار داد؛ آن هم این است که هنرهای سنتی دارای روح است و افراد می توانند با آن ارتباط بسیار زیادی بگیرند که این در حالی است توکن های غیرمثلی ساخته شده با هوش مصنوعی فاقد این روح و حس هستند.

آینده هوش مصنوعی در حوزه ان اف تی

با توجه به اینکه دنیا ارتباط بسیار زیادی با هوش مصنوعی پیدا کرده است؛ می توان این موضوع را آینده نگری کرد که با توجه به روند فعلی، هوش مصنوعی بتواند پیشرفت بسیار چشمگیری را کسب کند اما لازم به ذکر است که شما به عنوان یک فعال در بازارهای مالی برای سرمایه گذاری باید مدیریت سرمایه و همچنین مدیریت ریسک را سرلوحه کار خود قرار دهید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اونایی که این صفحه رو دیدن معمولا از صفحه های زیرم دیدن کردن حالا خود دانی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید