برای دیدن آموزش NFT از صفر تا کسب درآمد کلیک کنید

بهترین بازارهای NFT

همانطور که می دانید بازار توکن های غیرقابل تعویض در حقیقت پلتفرمی است که برای معامله توکن های ان اف تی به کاربرده می شود، شناخت بهترین بازارهای NFT به کاربران کمک می کند که بتوانند به راحتی به خرید و فروش توکن های غیرقابل تعویض بپردازند. اگرچه بازار NFT یک بازار جدید است اما توانسته پلتفرم های بسیار مشهور و همچنین توسعه دهندگان و استارت آپ هایی را به سمت ایجاد یک بازار نو هدایت کند. بازارهای آنلاین برای دارایی های دیجیتالی مهم ترین و داغ ترین بحث های امروزه به شمار می رود.

معرفی بهترین بازارهای NFT

در ابتدا باید بگوییم که بازار توکن های غیرقابل تعویض توانسته به میزان بسیار زیادی خرید و فروش توکن های غیرمثلی را هموار کند. توکن ها در این بازار برای خرید کاربران و یا حراج با قیمت مشخص شده در دسترس کاربران هستند. شما نیز برای اینکه بتوانید از بازار ان اف تی استفاده کنید باید یک کیف پول ارز دیجیتال برای ذخیره سازی و خرید و فروش توکن های غیرمثلی در اختیار داشته باشید.

کاربران باید به شکل مستقیم حساب کاربری بسازند، در قدم بعدی باید آثار هنری دیجیتال را آپلود نمایند و آثار خود را برای فروش به عرضه بگذارند. به صورت کلی می توان گفت که بازارهای تخصصی در مقایسه با بازارهای معمولی بسیار محبوب تر هستند؛ چون در بازارهای تخصصی، تمام نیاز کاربران همانند تخصص در ترویج آثار هنری مجازی و تمرکز بر مخاطبان هدف خاص عرضه می شوند. در ادامه می توانید ده مورد از بهترین بازار های NFT را مشاهده کنید.

1. بازار محبوب OpenSea

بازار محبوب OpenSea از بهترین بازارهای NFT

بازار مشهور Opensea یکی از بزرگترین و محبوب ترین بازارهای NFT به شمار می رود که ما قصد داریم در معرفی بهترین بازارهای NFT به تحلیل آن بپردازیم. بازار اوپن سی طیف بسیار زیادی از توکن های ان اف تی همانند هنر، دنیای مجازی، کارت های تجاری و کلکسیون ها را به کاربران ارائه می کند. کاربران در بازار مشهور Opensea این توانایی را دارند که به خرید و یا فروش دارایی های دیجیتال انحصاری همانند اکسی های بازی اکسی اینفینیتی، بازی کریپتوکیتیز و دیسنترالند بپردازند. در بازار اوپن سی شما می توانید بیش از 700 پروژه متفاوت همانند ترید کارت های بازی، بازی های کلکسیونی و پروژه های هنری دیجیتال و سریس نامگذاری ارز دیجیتال اتریوم را مشاهده نمایید.

سازندگان در شبکه اتریوم این توانایی را دارند که آیتم های دلخواه خود را ایجاد نمایند؛ همچنین کاربران می توانند با بهره گیری از این بازار، مجموعه و توکن های غیرقابل تعویض خود را به شکل کاملا رایگان و بدون نیاز هیچ کد نویسی ایجاد کنند. اگر شما نیز قصد دارید قرارداد هوشمند یک بازی و یا کلکسیون دیجیتال و یا پروژه هایی دیگر را در شبکه بلاک چین توسعه دهید می توانید از بازار اوپن سی استفاده کنید.

همچنین اگر می خواهید توکن های غیرقابل تعویض خود را در بازار اوپن سی بفروشید، این توانایی را دارید که این توکن ها را با قیمت ثابت برای فروش به عرضه بگذارید، یا اینکه فهرست قیمت رو به کاهش و یا یک فهرست حراج ایجاد نمایید.

2. Rarible

دومین گزینه ای که قصد داریم در معرفی بهترین بازارهای NFT به آن بپردازیم بازار مشهور Rarible است، این بازار نیز یکی از پرطرفدارترین بازارهای توکن های غیرمثلی و متعلق به جامعه است. صاحبان این بازار، توکن ERC-20 RARI را دارا هستند، بازار ریربل به افرادی که در این پلتفرم فعال هستند توکن RARI واگذار می کند، هر هفته حدود 75000 RARI عرضه می شود.

پلتفرم Rarible به شکل بسیار خاصی بر روی دارایی های هنری متمرکز است؛ سازندگان این توانایی را دارند که با بهره از پلتفرم ریربل، توکن های غیرقابل تعویض جدید با هدف فروش آثارهای خود همانند، کتاب، آلبوم، موسیقی، هنر دیجیتال و یا فیلم ایجاد کنند. سازندگان حتی می توانند یک دیدگاه از آثار خود را به بازدیدکنندگان ارائه دهند اما دیدن جزئیات پروژه را فقط به خریدار محدود می کند.

پلتفرم Rarible ان اف تی ها را در قالب هنر، عکاسی، بازی ها، متاورس ها و موارد دیگر برای معامله عرضه می کند.

3. SuperRare

SuperRare

پلتفرم SuperRare نیز در لیست بهترین بازارهای NFT ما قرار می گیرد، این بازار نیز تمرکز بسیار گسترده ای برای معامله آثار هنری دیجیتال دارد. تمام آثار هنری به شکل مستقیم به وسیله یک هنرمند محبوب در شبکه به وجود می آیند که شما می توانید این آیتم های دیجیتالی را جمع آوری کرده، بخرید و یا اینکه بفروشید. بازار SuperRare توانسته راهی نو برای تعامل با هنر، فرهنگ و جمع آوری در شبکه اینترنت به کاربران ارائه کند.

تمام آثار هنری در پلتفرم SuperRare یک کلکسیون دیجیتال هستند، تمام آیتم های دیجیتالی که به وسیله رمزنگاری ایمن شده اند در شبکه بلاک چین قابل ردیابی هستند. ناگفته نماند بازار SuperRare یک شبکه اجتماعی نیز در بازار به وجود آورده است، به دلیل این که کلکسیون های دیجیتال به طور کلی سابقه بسیار شفافی از مالکیت دارند، می توانند برای یک محیط اجتماعی بسیار مناسب باشند.

تمام تراکنش های صورت گرفته در بازار SuperRare به وسیله اتر، ارزدیجیتال بومی شبکه اتریوم انجام می شود، امروزه بازار SuperRare با تعداد بسیار زیادی از هنرمندان مشهور کار می کند.

4. بازار Foundation

بازار فاندیشن نیز یکی دیگر از مواردی است که قصد داریم در معرفی بهترین بازارهای NFT به آن بپردازیم، این بازار نیز همانند دیگر بازارهای معرفی شده در این مقاله یک پلتفرم تخصصی است که با هدف جمع آوری سازندگان دیجیتال و همچنین افراد علاقه مند به ارزهای دیجیتال و کلکسیونر ها ایجاد شده است. این پلتفرم، تمرکز بسیار عمیقی بر روی هنر دیجیتال دارد.

بازار NFT فاندیشن در سال 2020 یک پست وبلاگ در وب سایت خود با هدف فراخوان آزاد برای سازندگان به اشتراک گذاشت تا این سازندگان با بازار کریپتو آشنا شده و مفهوم آن را درک کنند.

هنرمندان معمولا حدود ده درصد از تراکنش ثانویه NFT های معامله شده را دریافت می کنند، برای مثال هر زمان که یک کلکسیونر توکن خود را دوبار به قیمت بالاتر به فروش برساند هنرمند ده درصد از ارزش فروش را تصاحب می کند.

5. AtomicMarket

معرفی بهترین بازارهای NFT

پلتفرم AtomicMarket همواره به عنوان یک قرارداد هوشمند بازار توکن های غیرقابل تعویض نقدینگی مشترک شناخته می شود که به وسیله وب سایت های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. اگر برای شما نیز مفهوم نقدینگی مشترک یک مفهوم ناآشنا است باید بدانید که نقدینگی مشترک در واقع به هر چیزی که در یک بازار فهرست بندی شده و در دیگر بازارها نیز قابل مشاهده است گفته می شود.

این بازار یک بازار مختص دارایی های اتمیک است و تمام کاربرای می توانند بدون هیچ مانعی از استاندارد دارایی اتمیک با هدف توکن سازی و ساخت دارایی های دیجیتال و معامله و حراج دارایی ها در بازار دارایی های اتمیک بهره ببرند.

شما نیز می توانید بدون هیچ مانعی توکن های غیرقابل تعویض خود را در یکی از بهترین سایت های موجود یعنی AtomicMarket برای فروش فهرست کنید و یا اینکه فهرست های موجود را بررسی کنید. از دیگر ویژگی های محبوب این پلتفرم می توان به این موضوع اشاره کرد که تمام توکن های غیرمثلی مجموعه های مشهور یک نشانه تایید دریافت می کنند که این امر به تشخیص توکن های ان اف تی واقعی کمک شایانی می کند؛ همچنین ناگفته نماند که مجموعه های مخرب نیز در لیست سیاه قرار می گیرند.

6. بازار KnownOrigin

ششمین مورد از معرفی 10 مورد از بهترین بازارهای NFT بازار KnownOrigin است که در این بخش از مقاله به بررسی آن می پردازیم. KnownOrigin نیز همانند دیگر بازارهای معرفی شده، یکی از بهترین بازارهای NFT به شمار می رود؛ شما می توانید در این بازار به جمع آوری آثار نایاب هنری دیجیتالی بپردازید. تمام آثارهای موجود در بازار KnownOrigin بسیار منحصربه فرد و دارای اعتبار هستند، همچنین سازندگان می توانند از این پلتفرم برای عرضه آثار خود و همچنین معامله آن ها استفاده کنند. بلاک چین اتریوم بازار KnownOrigin را ایمن کرده است و همین امر موجب شده است که کاربران بتوانند با اطمینان به این بازار وارد شوند و در آن فعالیت کنند.

7. Enjin Marketplace

آشنایی با بهترین بازارهای NFT

بازار Enjin به کاربران این امکان را می بخشد که بتوانند دارایی های بلاک چین را کاوش و در عین حال مبادله نمایند. Enjin Marketplace یک بازار رسمی است که همواره برای توکن های غیرقابل تعویض مبتنی بر ارز دیجیتال Enjin طراحی شده است، شما نیز می توانید با استفاده از Enjin Wallet اقدام به فهرست کردن و خرید آسان آیتم ها و مجموعه های بازی کنید.

8. Portion

پورشن نیز در لیست 10 مورد از بهترین بازارهای NFT در مقام هشتم قرار می گیرد، این بازار نیز در میان بازارهای ممتاز این حوزه قرار می گیرد. این بازار توانسته هنرمندان و کلکسیونر ها را به وسیله فناوری محبوب بلاک چین به یکدیگر متصل کند تا آن ها بتوانند بدون هیچ مانعی آثار هنری و کلکسیونی خود را برای فروش عرضه کنند و یا اینکه سرمایه گذاری نمایند. بازار Portion جامعه هنرمندان را در خود جای داده است که همواره به عنوان یک شبکه جهانی بسیار بزرگ از هنرمندان و خالقان غیرمتمرکز معرفی می شود.

بازار Portion به کاربران این امکان را می بخشد که یک کلکسیونر شوند، شما می توانید با استفاده از بازار Portion مجموعه های فیزیکی و دیجیتالی خود را به صورت کلی مدیریت نمایید، همچنین بازار Portion توانسته تبادل رمزارزهای دیجیتال را با آثار هنری و کلکسیونری هموار سازد.

توکن های Portion در حقیقت دارایی های ERC-20 هستند که در شبکه بلاک چین قرار دارند و با هدف اداره و رای دادن در مورد آینده پلتفرم Portion طراحی شده اند. ناگفته نماند که توکن های جدید این پلتفرم برای استخراج نقدینگی و کمک های مالی هنرمندان، مشارکت ها و اعضای آینده تیم عرضه می شوند، همچنین بهتر است بدانید که توکن های جدید زمانی عرضه می شوند که هنرمندان توکن های غیرقابل تعویض جدیدی ایجاد کنند.

9. بازار Decentraland

بهترین بازارهای NFT کدامند

Decentraland نهمین گزینه ما است که در این قسمت به بررسی آن خواهیم پرداخت، بازار دسنترالند یک دنیای واقعیت مجازی است که همانند دیگر بازارها بر روی شبکه بلاک چین اتریوم به وجود آمده است. مهم ترین ویژگی بازار Decentraland این است که به شبکه بلاک چین اتریوم کمک می کند تا بتواند به یک بازار مناسب برای توکن های غیرقابل تعویض تبدیل شود. این بازار به کاربران این توانایی را می بخشد که بتوانند دارایی های مجازی و دیگر دارایی های دیجیتالی همانند پوشیدنی، هنر و دیگر موارد را به دست آورند.

بازار Decentraland همچنین به کاربران توانایی خرید دارایی های دیجیتالی را می بخشد، همچنین کاربران می توانند با استفاده از Decentraland دارایی های دیجیتالی شخصی خود را به وجود آورده و در این بازار لیست نمایند.

مهم ترین دلیلی که توانسته بازار Decentraland از دیگر بازارها متمایز نشان دهد این است که توکن های دسنترالند به شکلی ایجاد شده اند که ارزش و قابلیت انتقال مشابهی با دیگر بازاران واقعی خود داشته باشند.

10. Nifty Gateway

بازار Nifty Gateway آخرین موردی است که قصد داریم در معرفی بهترین بازارهای NFT به شما معرفی کنیم، این بازار یکی از محبوب ترین بازارهایی است که همواره آثار هنری هنرمندان پرطرفدار مانند Beeple، Pak، Daniel Arsham و Grimes در آن برای فروش به عرضه گذاشته می شود. Gemini پلتفرم نیفتی گیتوی را مدیریت می کند، بازار نیفتی گیتوی به عنوان یک صرافی کنترل شده و بسیار قابل اعتماد شناخته می شود که به دلیل همکاری با برندهای مشهور همواره یک بازار سطح بالا دیده می شود.

همچنین بازار Nifty Gateway به سازندگان این امکان را می بخشد که بخشی از فروش بازار ثانویه را دریافت نمایند، این مورد یکی از مهم ترین مواردی است که موجب شده است این بازار بسیار منحصربه فرد دیده شود.

علاوه بر موارد گفته شده بازار Nifty Gateway توانسته با عرضه کمک های تکنیکال به کاربران در فروش توکن های غیرقابل تعویض، یاری رساند و این پروسه را هموار سازد. بازار نیفتی گیتوی در مقایسه با دیگر بازارها همواره از ان اف تی هایی که به دست می آورد استقبال می کند و این بدان معنی است که توکن های غیرمثلی که کاربران معامله می کنند در کیف پول ذخیره نمی شوند و در مقابل آن ها به وسیله بازار نیفتی گیتوی و Gemini نگهداری و در حساب Nifty کاربران ذخیره می شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اونایی که این صفحه رو دیدن معمولا از صفحه های زیرم دیدن کردن حالا خود دانی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید