برای دیدن آموزش NFT از صفر تا کسب درآمد کلیک کنید

لیست سفید NFT

بازارهای مالی یکی از مسیرهای درآمد برای افرادی است که در این بازار حضور دارند. تمامی افرادی که قصد ورود به بازارهای مالی را دارند به خیال خودشان می توانند سودهای بزرگی کسب کنند، حتی افرادی که قصد این را دارند که سود معقولی و نسبت 10 الی 15 درصدی از بازار کسب کنند هم در اکثریت مواقع ناتوان هستند اما یکی از حوزهایی که به تازگی در یکی دو ساله گذشته ترند شده و بین افراد محبوبیت بالایی پیدا کرده حوزه NFT است که می توان با آموزش اصولی سودهای بزرگی کسب کرد. برای اینکه بتوانید در این حوزه فعالیت کنید باید با مفاهیم آن آشنایی کامل داشته باشید، یکی از این مفاهیم لیست سفید NFT است که در ادامه مقاله به بررسی و آموزش آن خواهیم پرداخت اما قبل از هرچیز باید بدانید که NFT چیست و به زبان ساده تر به چه دردی می خورد؟

NFT چیست؟

NFT چیست؟

ان اف تی (NFT) یکی از مفاهیم نوظهور دنیای ارزهای دیجیتال و بلاک چین است که به فرد فعال این حوزه، اجازه خلق و همچنین خرید و فروش یک دارایی دیجیتال که این دارایی منحصر به فرد خودش است را می دهد. توکن های ساخته شده که به آن ها ان اف تی می گویند، تکراری نبوده و یک اثر جدید هستند؛ اگر در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت داشته باشید احتمالا با قراردادهای هوشمند آشنایی دارید؛ اسمارت کانترکت (Smart contract) همان تکنولوژی است که اتریوم در بازار کریپتوکارنسی با خودش آورد و باعث ایجاد یک انقلاب بزرگ در این حوزه شد. برخی از هنرهای ساخته شده در حوزه نوظهور NFT یا همان توکن ها غیر قابل تعویض شامل صوت، ویدیو و تصویر است.

اطلاعات دقیق تر در مورد شرکت های سازنده ان اف تی

باتوجه به نوظهور بودن توکن های غیرقابل تعویض، تیم ها و شرکت های بزرگی در دنیا وارد این صنعت پولساز شدند و فعالیت خودشان را به انتشار ان اف تی های مختلف محدود کردند اما شما به عنوان یک فعال در این حوزه باید بدانید از زمان معرفی یک توکن غیرقابل تعویض تا لحظه ای که آن توکن می خواهد منتشر شود یک وقفه زمانی نسبتا طولانی وجود دارد؛ این وقفه برای آن است که تیم سازنده NFT تلاش می کند تبلیغات و یا به نوعی بازاریابی توکن های خود را انجام داده تا افرادی که در دنیا علاقه مند به NFT هستند را به سمت خودشان جذب کنند؛ چرا که افراد جذب شده می توانند کلی اطلاعات در مورد نحوه ساخت و اینکه هدف این ان اف تی چیست را بفهمند، همچنین این امکان برای آن ها به وجود می آید که توکن های غیرقابل تعویض را پیش خرید کنند.

لیست سفید NFT چیست؟

لیست سفید NFT چیست؟

لیست سفید NFT یا به عبارت دیگر وایت لیست NFT ، یک لیست از کاربرانی است که اولویت بالایی دارند؛ این اولویت بندی به منظور و ویژگی حامی بودن برای آن توکن مربوطه است. لیست سفید NFT به این افراد امکان این را می دهد که توکن های غیرقابل تعویض مربوطه را قبل از عرضه عمومی خریداری کنند؛ به نوعی می توان گفت که لیست سفید NFT در واقع همان لیست VIP است که تنها افراد خاصی می توانند از ویژگی بخصوصی که به آن ها اختصاص داده شده استفاده کنند؛ افرادی که در لیست سفید NFT حضور دارند توسط تیم توسعه دهنده ان اف تی آدرس های خریدشان تائید می شود.

نکته بعدی که می توان به آن اشاره کرد این است که لیست سفید NFT یا همان وایت لیست الزامی نیست و می تواند توکن غیرقابل تعویضی وجود داشته که اصلا وایت لیست نداشته باشد، این لیست به نوعی یک سیاست برای تیم توسعه دهنده ان اف تی است؛ چراکه بودن این لیست، به بازاریابی و نحوه فروش آن مربوط است.

علت به وجود آمدن لیست سفید NFT

همان طور که گفته شد وایت لیست ان اف تی برای تبلیغات و بازاریابی به وجود آمده است و الزامی ندارد که هر تیم توسعه دهنده ان اف تی بخواهد یک وایت لیست برای خودش داشته باشد. پوشش ضعف های بازار ان اف تی یکی از هدف های به وجود آمدن وایت لیست است و به نوعی می توان گفت که ماموریت آن ها با توجه به هدفی که دارند یک هدف موفقیت آمیز بوده است اما برای راحتی فهم این موضوع در ادامه به مواردی اشاره خواهیم کرد که می توان به فهم علت به وجود آمدن وایت لیست کمک شایانی بکند.

توسعه جامعه و پاداش دادن به حامیان

توسعه جامعه و پاداش دادن به حامیان

پروژهای ساخته شده توکن های غیرقابل تعویض برای رشد و به نوعی به زبان راحت تر جاافتادن در دل مردم نیازمند حامیانی هستند که آن ها در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام، تلگرام، پلتفرم ایکس (توییتر سابق) و… دنبال کنند؛ تنها دنبال کردن مهم نیست چرا که این حامیان باید فعالیت داشته و به نوعی اکتیو باشند به صورتی که برای پست ها کامنت گذاشته و با لایک کردن پست ها فعال بودن و علاقه مند بودن خودشان را به این پروژه نشان دهند، چرا که این جمع آوری این افراد با توجه به این که پروژه توکن غیرقابل تعویض یا همان ان اف تی سرمایه ای ندارد کمی دشوار است. برای همین پروژه، وعده اضافه کردن به لیست سفید NFT را به پیشنهاد می دهد؛ این امر به تیم توسعه دهند کمک می کند حتی افرادی که در وایت لیست عضو هستند تصمیم به سرمایه گذاری بر روی توکن های غیرقابل تعویض بگیرند.

پیشگیری از کلاهبرداری

با اینکه بیش از یک دهه از ظهور دنیای کریپتوکارنسی یا همان ارزهای دیجیتال گذشته، همچنان پروژه هایی وجود دارد که هدف آن ها کلاهبرداری بوده و این یک دردسر بزرگ برای افراد به حساب می آید؛ بنابراین خوده عنوان پیش فروش ان اف تی درصد کلاهبرداری را بالا می برد، چرا که این افراد با ایجاد چند صد آدرس ولت یا همان کیف پول می توانند تا هر میزان NFT مینت کنند. این کارها همیشه دستی نبوده و به راحتی می توانند کلاهبرداران با استفاده از ربات این مسیر را طی کنند و شما را به دام بیندازند. امروزه با استفاده از وایت لیست NFT می توان آدرس های دارای مشکل و به نوعی اسپم را شناسایی کرد که از به دام افتادن شما در تور این کلاهبرداران جلوگیری کند، به همین علت کسانی که در وایت لیست عضو هستند افرادی بوده که علاقه مند به پروژه هستند.

جلوگیری از بالا رفتن کارمزد

با وجود بالابودن کارمزد، همچنان بلاک چین دومین ارز دیجیتال دنیا یعنی اتریوم محبوب ترین بلاک چین در بین افراد برای مینت NFT است. اگر فعالیت خوبی در بازار ارزهای دیجیتال داشته باشید می دانید زمان هایی وجود دارد که شبکه شلوغ است؛ این شلوغی باعث می شود که کارمزد تراکنش ها بالا برود. وایت لیست نمی تواند به طور کامل مشکل بالا بودن کارمزد را حل کند اما بی تاثیر نبوده و با توجه به زمانی که به افراد خاص برای مینت ان اف تی می دهند می توان باعث کاهش کارمزد شبکه شود.

پیشگیری از رقابت شدید

با توجه به اینکه ان اف تی ها به خاطر ماهیتی که دارند یک دارایی باارزش به حساب می آیند اما دارای محدودیت عرضه هستند، به همین علت رقابت در حوزه NFT بالا بوده و این رقابت باعث می شود که پروژه در بین افراد دارای محبوبیت زیادی باشد. این رقابت به شکلی است که حتی باعث می شود بسیاری از خریداران ناراحت و ناامید بازار را ترک می کنند؛ لذا با اضافه شدن لیست سفید NFT گروهی ایجاد شد تا افرادی خاص بتوانند با یکدیگر تعامل داشته و نظرهایشان را با همدیگر به اشتراک بگذارند؛ به همین علت وایت لیست از رقابت شدید جلوگیری می کند و به افرادی که به نوعی در لیست وی آی پی حضور دارند فرصت این را می دهد تا با خیال راحت به خرید بپردازند.

نحوه کار وایت لیست NFT

نحوه کار وایت لیست NFT

وایت لیست یا همان لیست سفید توکن های غیرقابل تعویض با استفاده از غربالگری و جمع آوری لیست آدرس های ولت های ارزهای دیجیتال کار می کند. با توجه به اینکه بیشتر آدرس های ولت ها مربوط به بلاک چین اتریوم هستند، این آدرس ها را در آخر وایت لیست قرار می دهند؛ اولین قدم برای مجاز بودن شما به عنوان یک خریدار ان اف تی این است که آدرس کیف پول شما تائید شود، بعد از اینکه آدرس های ولت های کریپتوکارنسی در لیست قرار گرفت به هر آدرس یک دوره زمانی تعلق می گیرد؛ این دوره زمانی برای این است که هر فرد در تایم مشخص بتواند خرید و مینت خودش را انجام بدهد، این به خریدار کمک می کند که فرد بدون درگیری ذهنی کار خودش را پیش ببرد.

نحوه وایت لیست شدن در یک پروژه NFT

ان اف تی یک حوزه نوظهور است و احتمال اشتباه در این حوزه و از دست رفتن سرمایه برای شما زیاد تر از سایر حوزها است، این دلیل به علت کم بودن تجربه و آموزش ها است اما اگر تمامی مراحل گفته شده را سرلوحه خودتان قرار دهید و آن را مو به مو اجرا کنید جای نگرانی وجود ندارد. در ادامه به نحوه وایت لیست شدن یک پروژه توکن غیرقابل تعویض می پردازیم که می تواند به شما کمک شایانی بکند.

پیدا کردن یک پروژه معتبر

جستجوی بیشتر برای پیدا کردن پروژه هایی که هنوز عرضه نشدند نیاز است، یکی از کارهایی که باید برای پیدا کردن پروژه معتبر انجام داد این است که برنامه های توکن غیرقابل تعویض را بررسی کنید؛ این بررسی به شما کمک می کند بفهمید در آینده جایگاه بهتری دارند، این جایگاه می تواند میزان تخمین سود رسانی به شما باشد؛ یکی از راه های پیدا کردن این پروژه ها جستجو در یوتوب و پلتفرم ایکس است.

عضو شدن در سرور دیسکورد پروژه ها

دیسکورد یکی از پلتفرم های اجتماعی محبوب در میان مردم است که پروژه ها برای ساخت گروه ها و به نوعی یک کامیونیتی از آن استفاده می کنند. نام گروه هایی که دیسکورد وجود دارد سرور است؛ بعد از اینکه پروژه خود را شناسایی کردید و علاقه مند به آن شدید، گام بعدی عضو شدن شما در همین سرورهای دیسکورد است؛ چرا که یکی از بهترین مسیرها برای باخبر شدن از آخرین بروزرسانی های مرتبط با پروژه توکن های غیرقابل تعویض (NFT) است؛ همچنین به شما پیشنهاد می شود که در این گروه ها فعالیت داشته باشید و با دیگر افراد عضو در این گروه تعامل کنید، این تعامل باعث می شود شانس عضو شدن شما در لیست سفید NFT افزایش چشمگیری داشته باشد.

فالو کردن توییتر (پلتفرم ایکس)

شاید می توان گفت بزرگترین کامیونیتی در بازار ارزهای دیجیتال، توییتر (پلتفرم کنونی ایکس) باشد؛ برای اینکه پیگیر اخبار مربوط به پروژه توکن غیرقابل تعویض باشید بهترین پلتفرم، پلتفرم ایکس است.

واجد شرایط شدن

اضافه شدن به لیست سفید NFT به راحتی چند کلیک نیست، چرا که شما باید به تیم پشتیبانی و سازنده توکن ان اف تی ثابت کنید که یکی از اشخاص واجد شرایط هستید؛ حتی شما می توانید درخواست خود را برای عضو شدن در وایت لیست ارسال کنید. عضو شدن در این لیست وی آی پی یک کار تکراری نیست که با انجام آن در همه پروژهای ان اف تی بتوانید عضو آن شوید، چرا که هر پروژه تسک های مخصوص خود را دارد. شاید یک پروژه تنها از شما اد کردن دوستانتان در دیسکورد را بخواهد، مهم این است که شما به دستورات گفته شده درست عمل کنید و یک فرد فعال در شبکه های اجتماعی باشید.

در دوره آموزش nft انفتیگرام VIP نیموگری می‌توانید صفر تا صد ساخت، خرید و فروش، بهترین استراتژی‌ها و راه‌های کسب درآمد از NFT را آموزش ببینید.

نحوه تشخیص کلاهبرداری ها در لیست سفید NFT

نحوه تشخیص کلاهبرداری ها در لیست سفید NFT 

همانطور که پیش تر نیز گفته شد؛ باتوجه به نوظهور بودن حوزه ان اف تی؛ کلاهبرداری زیادی صورت می گیرد و شما به عنوان فعال در این بازار باید حواستان را جمع کنید و یک نکته را همیشه یادتان باشد که پنیر مفت در تله موش است. اطمینان از مدیران می تواند جلوی کلاهبرداری و از دست رفتن سرمایه شما را بگیرد، بررسی کنید که پروژهای قبلی مدیران به کجا ختم شده و چه آینده ای داشته است؛ این مساله میتواند اعتماد شما به پروژه مدنظر را بالا ببرد. همچنین پروژهای تقلبی از فالورها و ربات ها برای شبکه های اجتماعی خود استفاده می کنند تا شما در نگاه اول فکر کنید این حجم از آدم که دنبال کننده آن ها هستند قطعا می تواند مورد اعتماد باشد. به یاد داشته باشید که گروهایی ادعا خواهند کرد که شما را در لیست سفید NFT عضو می کنند و از این بابت از شما هزینه ای را دریافت می کند لازم به ذکر است که این گروه ها همان کلاهبرداران می باشند.

مزایا و معایب اضافه شدن به لیست سفید NFT

در ادامه به مزایا و معایب وایت لیست می پردازیم تا شما با یک جمع بندی خوب طرف باشید و بتوانید بهترین استفاده را از آن بکنید:

مزایا

  • دسترسی راحت و ارزان تر به توکن های غیرقابل تعویض
  • اجتناب از پرداخت کارمزد بالا برای تراکنش ها
  • دسترسی سریع تر به ان اف تی قابل عرضه
  • ایردراپ
  • قرار گرفتن در لیست حامیان پروژه

معایب

  • برهم زدن توازن بازار
  • به سرقت بردن توکن ها و حتی خود پروژه
  • کلاهبرداری از کاربران با ایجاد ان اف تی های تقلبی

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اونایی که این صفحه رو دیدن معمولا از صفحه های زیرم دیدن کردن حالا خود دانی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید