برای دیدن آموزش NFT از صفر تا کسب درآمد کلیک کنید

پلتفرم KnownOrigin

دنیای ان اف تی یا همان توکن های غیرمثلی به یکی از مسیرهای جذاب برای کسب پول تبدیل شده است؛ این مسیر به قدری جذاب و هیجان انگیز است که افراد دور از این حوزه بسیار دستپاچه می شوند و فکر می کنند تنها با چند کلیک ساده توی کامپیوترشان صاحب حجم بسیار زیادی از دلار خواهند شد؛ اما در واقع باید گفت که این دیدگاه نسبت به بازارهای مالی در دنیا تنها یک دروغ است. درست است که با چند کلیک، فرد می تواند صاحب پول زیادی شود اما باید توجه داشت که پشت این کلیک ها تجربه و آموزش خوابیده است. برای همین نیز در حوزه نوظهور ان اف تی؛ آموزش و تجربه می تواند به شما کمک شایانی بکند، یکی از مهم ترین پلتفرم های موجود در این حوزه پلتفرم KnownOrigin است که در این مقاله قصد داریم در مورد این پلتفرم مهم حوزه NFTها آموزش های کاربردی ارائه دهیم.

پلتفرم KnownOrigin چیست؟

پلتفرم KnownOrigin چیست؟

پلتفرم KnownOrigin یکی از بهترین وب سایت های ساخته شده جهت خرید و فروش توکن های غیرمثلی است. این پلتفرم بیشترین تمرکز خود را بر روی حمایت از آثار هنرمندان گذاشته است؛ یعنی بسیار از توکن های غیرمثلی همچون توکن های موجود در حوزه متاورس و بازی ها نقش مهمی در پلتفرم KnownOrigin ندارند لذا هنرمندانی که تجربه ای در ساخت و ایجاد توکن های غیرمثلی یا بهتر است بگوییم دارایی های دیجیتال دارند می توانند در این پلتفرم کار کرده و دارایی های خودشان را به فروش برسانند.

معرفی KnownOrigin

می توان اینگونه بیان کرد که KnownOrigin یکی از اولین بازارهای حوزه ان اف تی یا همان توکن های غیرمثلی است که هدف آن خرید و فروش NFT ها می باشد. لازم به ذکر است که این بازار بر بستر بلاک چین ساخته شده که بلاک چین آن نیز همچون اکثریت توکن های NFT از اتریوم است. برای فروش توکن های غیرمثلی یا همان NFTها، هنرمندان ابتدا باید اثرهای خود را به صورت ان اف تی در این وب سایت ضرب کنند؛ برای اینکه بتوانید قیمت گذاری درستی را داشته باشید نیازمند این است که با دیگر همکاران مشورت داشته باشید.

امکانات پلتفرم KnownOrigin

امکانات پلتفرم KnownOrigin

پلتفرم KnownOrigin دارای امکانات خاصی در حوزه توکن های غیرمثلی است که افراد فعال در این بازار می توانند با استفاده از آن به خرید و فروش ان اف تی ها بپردازند، در ادامه این مقاله به بررسی امکانات پلتفرم KnownOrigin می پردازیم:

برای کسب اطلاعاتی در زمینه آموزش NFT، نحوه ساخت، خرید و فروش NFT و غیره بر روی لینک کلیک کنید.

انواع حراج

روش های خرید یک NFT در این پلتفرم به شکل Bid, Buy now، حراج رزرو ۲۴ ساعته و فهرست های انواع فروش پله ای می شود. لازم به ذکر است که شما به عنوان فعال در زمینه خرید و فروش ان اف تی می توانید از طریق Buy now خرید فوری را داشته باشید. اگر در بازار ارزهای دیجیتال و یا بازارمالی فارکس نیز فعالیت داشته باشید، این خرید شبیه به خرید از نوع مارکت می باشد اما در خرید حراج رزرو ۲۴ ساعته شما به نوعی وارد یک مناقصه شده اید که در آن برای اوردر خود یک تایمر تنظیم می کنید. فروشنده در این نوع از حراج، قیمت مدنظر خودش را روی آثار هنری خود می گذارد و طی ۲۴ ساعت زمان دارد تا یک قیمت طبق قیمت مدنظرش ارائه شود.

سوالی که ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد این است که اگر در طول ۲۴ ساعت قیمت بالاتری برای آن اثر مدنظر پیشنهاد شود چه اتفاقی خواهد افتاد؟ در جواب به این سوال باید بگوییم زمانی که پیشنهاد بیشتری در طول ۲۴ ساعت ارائه شود، قیمت قفل شده و فضا وارد یک فضای رقابتی خواهد شد لذا در این زمان فروشنده می تواند کارمزد بالاتری را برای اثر خود دریافت کند. در فروش پله ای یا به نوع دیگر پلکانی نیز خریدارانی که زودتر اقدام به خرید آن اثر مورد نظر کنند می توانند پاداشی را دریافت کنند.

نسخه ها در بازار KnownOrigin

یک نسخه به مجموعه ای از توکن ها اشاره دارد، در پلتفرم KnownOrigin ضرب توکن های غیرمثلی بر اساس تقاضا انجام می شود. این به معنی آن است که تمامی توکن های غیرمثلی موجود در این پلتفرم از قبل در یک نسخه به وجود آمده و ساخته نخواهند شد، این امر کمک می کند که هزینه کارمزد در این پلتفرم پایین بیاید؛ چراکه هنرمندان به راحتی می توانند توکن های غیرمثلی فروخته نشده خودشان را بسوزانند؛ این سوزاندن باعث می شود آن ها بتوانند کنترل قیمت دیگر توکن های ان اف تی خود را داشته باشند.

محتوای بازگشایی

یکی از امکانات جدید این پلتفرم، محتوای بازگشایی است. اگر بخواهیم در مورد این دو کلمه توضیح بسیار مختصری را بدهیم باید بگوییم که محتوای بازگشایی یعنی محتوایی که قابلیت باز شدن را دارد. این ویژگی این امکان را می دهد که خریداران آثار، بعد از خریدشان دسترسی کاملتری به محتوای توکن غیرمثلی داشته باشند، این ویژگی نیز می تواند بر افزایش ارزش NFT ها تاثیرگذار باشد.

خرید NFT در بازار KnownOrigin

خرید ان اف تی در بازار KnownOrigin

برای اینکه در این بازار خریدی داشته باشید نیاز است که دارایی خود را به ارز دیجیتال اتریوم تبدیل کنید و آن را در یک کیف پول نگهداری کنید. بعد از اینکه کیف پول خود را ساختید و آن را از اتریوم (مقداری که می خواهید خرید داشته باشید) پر کردید، حال نوبت آن می رسد که کیف پول خود را به به حساب کاربری در این پلتفرم وصل کنید، در این صورت می توانید بعد از مراحلی که گفته شد به خرید ان اف تی مدنظر خود بپردازید؛ مراحل خرید توکن غیرمثلی را در این پلتفرم در زیر آورده شده است:

تمامی مجموعه های موجود را بررسی کنید و اثر هنری را که فکر می کنید بهتر از سایر گزینه ها می باشد را به منظور خرید ان اف تی انتخاب کنید.

پس از اینکه اثر هنری را انتخاب کردید می توانید برای آن قیمت درخواستی را انتخاب کرده و یا حتی یک قیمت جدید را پیشنهاد بدهید. در توضیحات بالا اشاره کردیم که در این پلتفرم می توانید در حراجی ها نیز شرکت کنید اما باید این نکته را گفت که زمانی در حراجی ها شرکت کنید که فکر می کنید در آن مناقصه برنده خواهید شد.

مراحل خرید در این پلتفرم همین مواردی که بود که نوشته شد، بعد از طی کردن این مراحل باید روی گزینه خرید کلیک کنید و هزینه کارمزد آن را به بلاک چین اتریوم پرداخت کنید.

فروش NFT در پلتفرم KnownOrigin

اگر شما به عنوان یک فعال در بازار ان اف تی قصد دارید اثر خود را در بازار KnownOrigin به فروش برسانید ابتدا باید در این بازار ثبت نام کنید و به اصطلاح حساب کاربری خود را بسازید؛ تمامی اطلاعات حساب کاربردی خود را پس از اینکه وارد کردید باید نمونه کارهای هنری خود را نیز آپلود کنید. پس از آپلود نمونه کارهای شما باید صبر کنید شخص سوم یا شخص ثالثی این نمونه کارها را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد، پس از اینکه نمونه آثار شما تائید شد باید مراحل زیر را برای به فروش رساندن توکن غیرمثلی طی کنید:

برای شروع، NFT خود را از طریق این بازار ضرب کنید و پس از ضرب آن را آپلود کنید. این کار باعث می شود یک توکن منحصر به فرد به نام شما ساخته شود و این به شما کمک می کند امکان فروش مجدد آن را به واسطه قرارداد هوشمند اتریوم در بلاک چین داشته باشید.

برای خود یک استیتمنت یا کارنامه از اثر هنری خود بنویسد و آن را بارگذاری کنید این به شما کمک می کند فروش بهتری در این پلتفرم داشته باشید.

حال پس از گذراندن این مراحل باید برای اثر هنری خود یک قیمت مشخص کنید، پس از اینکه قیمت را مشخص کردید باید صبر کنید تا یک خریدار پیدا شود و ان اف تی شما را خریداری کند.

کلام آخر
بازارهای مالی برای یک شبه پولدار شدن ساخته نشده اند، فعالیت در این بازارها، نیازمند صبر و آموزش است؛ باید به این نکته توجه داشته باشید که فعالیت در این بازار همواره دارای ریسک می باشد و شما باید با استفاده از مدیریت ریسک و همچنین مدیریت سرمایه بتوانید در این بازار باقی بمانید. این مساله را فراموش نکنید که قدم اول در این بازارها حفظ سرمایه بوده و در گام های بعدی باید به فکر رشد معقول سرمایه با سرمایه گذاری های درست خود باشید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اونایی که این صفحه رو دیدن معمولا از صفحه های زیرم دیدن کردن حالا خود دانی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید