برای دیدن آموزش NFT از صفر تا کسب درآمد کلیک کنید

نیموگری، برگزارکننده دوره آموزش nft در ایران قصد دارد تا به ه بررسی بهترین بازرهای NFT پالیگان بپردازد. بازار توکن‌های غیرقابل تعویض در حال رشد است و چندین بلاک‌چین از جمله اتریوم، BSC، Polygon و Fantom نمونه‌های بزرگی هستند.

NFT پالیگان

در این مطلب، با بهترین بازارهای NFT پالیگان آشنا می‌شویم. پالیگان در تلاش است تا بازاری ساده، ارزان و کاربرپسند را فراهم کند که با هر بلاک‌چینی سازگار باشد. آنها در مأموریتی هستند تا یک بازار چند زنجیره‌ای را ایجاد کنند که به کاربران امکان ایجاد و معامله NFT را در تمام بلاک‌چین‌ها بدهد. این تلاش برای ادغام بلاک‌چین پالیگان با بازار، گامی جلوتر برای بهبود فرآیند ترید و ایجاد NFT به نظر می‌رسد. همچنین شما می‌توانید برای شرکت در دوره آموزش NFT که شامل ترید، ساخت، نحوه خرید و فروش، مینت و… می‌شود کلیک کنید.

NFT پالیگان چیست؟

پالیگان (MATIC) به عنوان یک جایگزین پرکاربرد برای کاربران رمزارز به دنبال تسهیل تراکنش‌های سریع با کمترین هزینه‌ها است. این پروتکل لایه ۲، بر پایه ماشین مجازی اتریوم ساخته شده و میلیون‌ها کاربر فعال را جذب کرده است، با تعداد آدرس‌های فعال بیشتری نسبت به اتریوم. با حجم روزانه بیش از ۸۰۰ میلیون دلار، Polygon یکی از بزرگترین شبکه‌های لایه ۲ است که به عنوان پلتفرم مقیاس‌پذیری و اتصال به شبکه‌های بلاک چین دیگر، سازگار با اتریوم عمل می‌کند. همچنین می‌توانید برای درک عمیق‌تر از اینکه NFT چیست کلیک کنید.

این شبکه، پایه‌ای برای قابلیت همکاری با راه‌حل‌های لایه ۲ دیگر، بلاک چین‌های مستقل و زنجیره‌های جانبی فراهم می‌کند. ماموریت اصلی Polygon به نام “اینترنت بلاک چین‌های اتریوم”، ایجاد راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری است که در حمایت از اکوسیستم چند زنجیره‌ای اتریوم بسیار مهم هستند. این شبکه به عنوان یک تجمیع‌کننده لایه ۲، به دنبال ایجاد یک اکوسیستم چند زنجیره‌ای با قابلیت همکاری افزایش یافته بلاک چین‌هایی است که با اتریوم سازگار هستند.

NFT پالیگان چیست؟
NFT پالیگان چیست؟

با محبوبیت افزایشی پالیگان (MATIC) به دلیل هزینه‌های کم و مقیاس‌پذیری، بازارهای NFT این شبکه نیز در حال گسترش هستند. اما انتخاب بهترین بازار NFT برای Polygon ممکن است چالش‌برانگیز باشد. زیرا بسیاری از بازارهای NFT وجود دارند که امکان خرید، فروش و تبادل NFT های Polygon را فراهم می‌کنند.

بازارهای NFT پالیگان

در اینجا بهترین بازارهای NFT پالیگان بر اساس حجم کل فروش معرفی شده‌اند:

  1. OpenSea با فروش کلی به ارزش 508 میلیون دلار، به عنوان بزرگترین بازار NFT  پالیگان شناخته می‌شود.
  2. Aavegotchi با فروشی به ارزش 74 میلیون دلار، یک بازار محبوب دیگر برای خرید و فروش NFT های Polygon است.
  3. Playdapp با فروشی در حدود 2.3 میلیون دلار، یکی از بازارهای کوچکتر است که همچنان مورد توجه کاربران برای تبادل NFT های Polygon قرار دارد.
  4. MegaCryptopolis با فروشی حدود 2 میلیون دلار، از نظر فعالیت در بازار NFT پالیگان جایگاه دارد.
  5. NFTrade که فروشی به میزان 1.45 میلیون دلار داشته است، یکی دیگر از بازارهای NFT پالیگان است که جذابیت زیادی دارد.

در ادامه به توضیح هر یک از بازارهای NFT پالیگان می‌پردازیم:

بازار OpenSea

OpenSea، با بیش از 500 میلیون دلار حجم فروش، در صدر بازارهای NFT پالیگان قرار دارد. این بازار سازگاری با Polygon را برای تسهیل تراکنش‌های بدون هزینه‌های گس ارائه داده است. اما محدودیتی وجود دارد: OpenSea فقط ETH Polygon را برای تراکنش‌ها قبول می‌کند که قبل از خرید، باید ETH را به Polygon تبدیل کنید. برای خرید NFTهای پالیگان در OpenSea، باید آنها را از طریق “پل” بلاک‌چین Polygon به Polygon ETH  مبدل کنید که حدود 7 دقیقه طول می‌کشد.

علاوه بر این، برای معامله در پالیگان، باید قفل معاملات پالیگان را در کیف پول خود باز کنید، که فقط یک راه اندازی سریع با یک کلیک است. برداشت وجه از Polygon نیز ممکن است چند ساعت طول بکشد تا تراکنش پردازش شود.

به طور خلاصه، OpenSea به دلیل تعداد زیاد کاربران، بیشترین فروش را در NFTهای پالیگان دارد، اما دارای محدودیت‌هایی مانند نیاز به تبدیل ارز و انتظار برای تراکنش‌ها است.

بازار Aavegotchi

Aavegotchi اساساً یک ترکیب از کلاسیک Tamagotchi و آواتارهای NFT است که در Gotchiverse به زندگی می‌پردازند. این جامعه آنلاین برای Aavegotchi ساخته شده و به عنوان یک نسخه رمزنگاری شده از Tamagotchi است که از NFTها استفاده می‌کند.

با فروش بیش از 120 میلیون دلار در NFTهای ،Polygon Gotchiverse به عنوان دومین بازار بزرگ NFT پالیگان شناخته شده است. در حال حاضر، آن به عنوان بزرگترین بازار واقعی  NFTهای Polygon شناخته می‌شود، زیرا OpenSea فقط با پل زدن اتریوم NFTهای پالیگان قابل معامله است.

این بازار به مضمون یکپارچه‌ای که در آن مردم NFT Tamagotchis با تم ارواح خرید و فروش می‌کنند، مشغول است و دارای بیشترین حجم بازار Polygon NFT است.

علاوه بر این، Aavegotchi  دارای توکن خود به نام GHST است که کاربران می‌توانند آن را برای کسب امتیاز FRENS به اشتراک بگذارند، از آن برای خرید Aavagotchis استفاده کنند، و حتی معامله گران می‌توانند این توکن را خرید و فروش کنند.

بازارهای NFT پالیگان
بازارهای NFT پالیگان

بازار Playdapp

PlayDapp، به عنوان یک بازار، محلی است که برای خرید و فروش NFTها طراحی شده است، اما با یک پیچیدگی بیشتر: این NFTها عمدتاً آیتم‌های درون بازی هستند که برای بازی‌های PlayDapp ساخته شده‌اند.

این بازار با فروش بیش از 2.3 میلیون دلار NFTهای پالیگان، به عنوان سومین بازار بزرگ NFTهای پالیگان شناخته می‌شود.

شرکت PlayDapp دارای ماموریتی است که به ایجاد بازی‌های NFT و جذب بازیکنان غیرکریپتو به دنیای کریپتو از طریق اتصال بازی‌های موفق به دنیای بلاک‌چین از طریق یک SDK می‌پردازد.

این شرکت چندین بازی مانند CryptoDozer، ASTA، Along with the Gods و غیره دارد. بازار PlayDapp از اتریوم و Polygon پشتیبانی می‌کند و یک بازار NFT داخل بازی دارد که می‌توانید در آن  NFTهای مربوط به بازی‌هایشان را خریداری کنید.

بازار MegaCryptoPolis

MegaCryptoPolis یک بازی شهرسازی است که بر روی بلاک‌چین‌های اتریوم و TRON  اجرا می‌شود و هر آیتم در آن یک توکن ERC-721 است که می‌تواند در بازار آزاد معامله شود. این بازی، نمایی آنلاین از بازی‌های شهرسازی مانند Sim City است، با این تفاوت که دارای تکنولوژی NFT است.

MegaCryptoPolis  با بیش از 2 میلیون دلار فروش NFTهای پالیگان، در حال حاضر چهارمین بازار بزرگ NFTهای پالیگان است که در آن می‌توان توکن‌های غیرقابل تعویض Polygon را خرید و فروش کرد.

در این بازی، بازیکنان می‌توانند مواردی مانند فلز یا انرژی را تولید کرده، ساختمان‌هایی بنا کرده، آنها را اجاره داده، مالیات برداشته، نسل‌های جدید شهروندان تولید کرده، املاک را در بازار آزاد معامله کرده و مناطق مختلف شهر را اداره کنند.

این پلتفرم دارای یک توکن حاکمیتی به نام MEGA است که می‌توان آن را خرید و فروخت. بازیکنان می‌توانند از طریق نگه‌داشتن آیتم‌ها در خزانه خود، MEGA بدست آورند. اما با توجه به هزینه‌های بالا و زمان تراکنش‌های طولانی در اتریوم، استفاده از Polygon (MATIC) به عنوان راه‌حلی با هزینه‌های کمتر و زمان تراکنش‌های کوتاه مطرح شده است.

بازار NFTrade

NFTrade یک بازار NFT متقابل زنجیره‌ای است که به کاربران امکان ایجاد، ترید، معامله و فارم کردن NFTها را می‌دهد. این بازار از چندین بلاک‌چین از جمله اتریوم، BNB، پالیگان، آوالانچ، Moonriver و  Moonbeam  پشتیبانی می‌کند.

با بیش از 1.5 میلیون دلار فروش NFTهای Polygon، NFTrade در حال حاضر پنجمین بازار بزرگ  NFTهای پالیگان است. این بازار در حال حاضر هزینه‌ی صفر برای تراکنش‌ها دریافت می‌کند.

این فروشگاه NFT متقابل با ویژگی‌های مبادله و فارم از سایر بازارهای NFT متمایز می‌شود. در اینجا شما می‌توانید با سایر NFTها معامله کنید و پیشنهادات خرید برای NFTها در بازار ارائه دهید. همچنین قابلیت فارم به شما این امکان را می‌دهد که NFTهای خود را به اشتراک بگذارید تا به صورت عملی توکن‌ها و NFTهای دیگر را به دست آورید.

همچنین NFTrade دارای یک توکن حاکمیتی به نام NFTD است که قابل خرید و فروش است. داشتن این توکن به مزایایی مانند تخفیف در هزینه‌ی تراکنش‌های پلتفرم، حق رای در امور حاکمیتی، مفید برای استیکینگ و دسترسی به امکانات انحصاری مانند راه‌اندازی و حذف NFTها می‌انجامد.

سخن پایانی

بازارهای NFT پالیگان انواع مختلفی از فعالیت‌های NFT را ارائه می‌دهند. از OpenSea به عنوان یک بازار کلی تا موارد خاص مانند Aavegotchi که با آواتارهای NFT ترکیب شده، هر یک از این بازارها ویژگی‌ها و قابلیت‌های خاص خود را دارند. این بازارها در زمینه تجارت و تبادل NFTها و همچنین ارتباط با دنیایی پر از امکانات گوناگون و منحصر به فرد فعالیت می‌کنند.

سوالات متداول درباره NFT پالیگان

  • چگونه می‌توانم در این بازارها NFTهای پالیگان را خرید و فروخت کنم؟

برای خرید و فروش NFTهای پالیگان، شما می‌توانید به این بازارها مراجعه کنید، مانند OpenSea، و از قابلیت‌های آنها برای مبادله NFTها استفاده کنید. عملیات خرید و فروش معمولاً با استفاده از کیف پول متصل به مرورگر وب انجام می‌شود.

  • چه توکن‌هایی در این بازارها برای معامله استفاده می‌شود؟

از توکن‌های مختلفی مثل MATIC (Matic Network)  برای معاملات در بازارهایNFT  پالیگان استفاده می‌شود.

  • آیا این بازارها هزینه‌ای دارند؟

برخی از بازارها ممکن است کارمزدی برای معاملات خود داشته باشند، اما برخی دیگر ممکن است از کارمزدی معاف باشند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اونایی که این صفحه رو دیدن معمولا از صفحه های زیرم دیدن کردن حالا خود دانی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید