برای دیدن آموزش NFT از صفر تا کسب درآمد کلیک کنید

گرانترین NFT های تاریخ

توکن های غیرمثلی توانستند در مدت زمان بسیار کوتاهی به یکی از جنجالی ترین مسائل حوزه بلاک چین و بازار کریپتوکارنسی تبدیل شوند، این توکن ها گرچه کارایی خاص خود را دارا هستند اما در عین حال نیز به عنوان یکی از مهم ترین روش های حفظ ارزش شناخته می شوند. امروزه ما شاهد این موضوع هستیم که بعضی از توکن های ان اف تی به قیمت های باور نکردنی چند ده میلیون دلاری به فروش می رسند، اگر شما نیز به بازار توکن های غیرقابل تعویض علاقه مندید بدون تردید دانستن گرانترین NFT های تاریخ برایتان بسیار جالب است و شما را متحیر می کند. در این مقاله به معرفی گرانترین NFT های تاریخ می پردازیم تا شما با این توکن های غیرقابل تعویض آشنا شوید.

بررسی مفهوم توکن های غیرقابل تعویض

توکن های غیرقابل تعویض در حقیقت بخشی از دارایی های جدید در دنیا هستند که بر اساس هنر و خلاقیت های نو به وجود آمده اند. NFT ها همواره با نام هایی مانند توکن های غیرقابل تعویض و توکن های غیرمثلی نیز شناخته می شوند، این دارایی ها به نام یک فرد خاص ثبت می شوند و امکان کپی کردن در این نوع دارایی وجود ندارد. این دارایی ها معمولا به شکل های گوناگونی مانند عکس، اثر هنری، موسیقی و غیره ایجاد می شوند؛ هرچقدر که کاربران از این دارایی ها استقبال کنند همانقدر ارزش آن بالا می رود. همانطور که گفتیم از هر توکن غیرقابل تعویضی فقط یک نمونه در دنیا موجود است و همچنین مالکیت این دارایی ها غیرقابل تغییر است. کاربران می توانند این توکن ها را در بازارهای مخصوص معامله کنند، امروزه هنرمندان بسیار زیادی با به کارگیری خلاقیت و استعداد خود به ایجاد توکن های غیرقابل تعویض می پردازند و از این طریق سود قابل توجهی به دست می آورند.

معرفی گرانترین NFT های تاریخ

معرفی گرانترین NFT های تاریخ

سال 2021 میلادی سالی بود که توکن های غیرقابل تعویض ظهور کرده و توانستند تحول بسیار عظیمی در بازار ارزهای دیجیتال به وجود آوردند. مدت کمی پس از ظهور این توکن ها کاربران به طرز چشمگیری به استقبال پرداختند، توکن های غیرمثلی توانستند تفکر کاربران را نسبت به آثار هنری تغییر دهند. توکن های غیرمثلی توانستند تبادل و مالکیت داده های دیجیتالی را در دنیای حقیقی میسر سازند و این امر موجب شد که ایده هایی در دنیای مجازی ترسیم شوند که در دنیای واقعی نیز ارزش داشته و قابل قیمت گذاری باشند. در عین حال بسیاری از کالاها که در گذشته هیچ ارزشی نداشتند با ظهور توکن های غیرقابل تعویض ارزشمند شده و به فروش رسیدند.

همانطور که در بالا گفتیم هنرمندان از این توکن ها بسیار استقبال کردند و این بازار توانست در مقایسه با دیگر بازارها بیشترین حجم معاملات را به ثبت برساند. بهتر است بدانید که قیمت یک NFT ارتباط مستقیمی با افزایش میزان محبوبیت آن دارد، ما در این بازار شاهد بسیاری از توکن های ان اف تی هستیم که به قیمت غیرقابل باوری به فروش می رسند. در این بین توکن های NFT توانستند به یکی از مهم ترین روش های بازگشت سرمایه تبدیل شوند، بسیاری از ان اف تی ها پس از خرید به یک باره افزایش قیمت هفت برابر را تجربه کرده و برای بار دوم به فروش رفتند.

محبوبیت توکن های nft تا سال 2020 ادامه داشت و هیچ موضوعی نتوانست این توکن ها را از مرکز توجه حذف نماید، حتی امروزه نیز آشنایی با گرانترین NFT های تاریخ نیز برای کاربران بسیار جذاب است از همین رو در قسمت زیر این توکن های غیرقابل تعویض را به شما معرفی خواهیم کرد.

برای کسب اطلاعاتی در زمینه آموزش NFT بر روی لینک کلیک کنید.

Crossroad

Crossroad به وسیله مایک وین کلمن به وجود آمده و یک انیمیشن توکن غیرمثلی است که توانسته به قیمت 6.6 میلیون دلار به فروش برسد. شاید شما نیز مایک وین کلمن را با نام هنری او یعنی بیپل می شناسید، او این توکن را که یک انیمیشن و یا تصویر بزرگ شده از رئیس جمهور سابق آمریکا یعنی دونالد ترامپ است عرضه کرده است. در این تصویر دونالد ترامپ بر روی زمین دراز کشیده است و تماشاچیان او را نادیده می گیرند، البته نتیجه انتخابات می توانست تاثیر بسزایی بر روی این توکن برجای بگذارد. این توکن ان اف تی توانست در تاریخ ماه فوریه سال 2021 به بالاترین قیمت ممکن یعنی 6.6 میلیون دلار در نیفتی گیت وی به فروش برسد و همچنین چهار ماه بعد از این فروش، خریدار برای بار دوم این اثر را برای فروش وارد بازار کرد؛ این بار نیز توانست به 10 برابر مبلغ خرید خود آن را بفروشد، از همین رو نام این توکن توانست به لیست گرانترین NFT های تاریخ وارد شود.

CryptoPunk #7804

آشنایی با گرانترین NFT های تاریخ

CryptoPunk #7804 نیز در لیست گرانترین NFT های تاریخ ما قرار می گیرد که به عنوان اولین سری از مجموعه بیگانگان شناخته می شود. البته ناگفته نماند که آخرین سری این مجموعه در لیست ما قرار نمی گیرد، این توکن غیرقابل تعویض یک ظاهر بسیار منحصربه فرد دارد که آن را یک کلاه خاکستری، عینک و پیپ تشکیل می دهد. ظاهر این مجموعه به قدری توجه کاربران را به خود جلب کرد که آن ها تصمیم گرفتند 7.6 میلیون دلار برای خرید آن پرداخت کنند.

Clock

Clock را می توان به عنوان یک توکن غیرقابل تعویض بسیار منحصربه فرد و جذاب معرفی کرد که برای ترسیم روزهای سپری شده جولیان آسانژ در زندان ایجاد شده است. اگر شما نیز تاکنون با جولیان آسانژ آشنا نشدید باید بدانید که او ویکی لیکس را بنیان گذاری کرده است که در سال 2019 در ایالات متحده آمریکا با اتهام به هک و جاسوسی حبس شد. در تاریخ ماه فوریه سال 2022 این پروژه توانست به قیمتی معادل بر 52.8 میلیون دلار به فروش برسد و حدود 100 درصد از این مبلغ فروش به بنیاد Wau Holland اهدا شد. پروژه Clock به وسیله یک فرد ناشناس با هدف آزاد سازی جولیان آسانژ ایجاد شد، اگر این پروژه را بررسی کنید خواهید دید که شباهت بسیار زیادی با شکل ساعت دارد و تمام مدتی که جولیان آسانژ در زندان بوده را نشان می دهد، پروژه Clock به وسیله حامیان جولیان آسانژ به شکل مشترک خریداری شد.

Human One

Human One نیز در لیست گرانترین NFT های تاریخ قرار می گیرد که به وسیله بیپل به وجود آمده است. Human One در حقیقت نشانگر یک فضانورد است که در محیط های متحرک و ناشناس قرار دارد، سازنده این پروژه همواره به آن دسترسی داشته و مدام در حال تغییر آن است که این ان اف تی نسخه آپدیت آن به شمار می رود. Human One یک مجموعه بسیار متفاوت است که در طول زمان تغییر می کند و این تغییر بسیار مثبت است، پروژه Human One توانست در تاریخ 9 نوامبر سال 2021 به وسیله یک فرد ناشناس با قیمت 28.95 خریداری شود و از همین رو در لیست گرانترین NFT های تاریخ قرار گیرد.

CryptoPunk #5822

بررسی گرانترین NFT های تاریخ

بهتر است بدانید که کرپیتو پانک همواره به عوان یکی از رکورد دار گرانترین NFT دنیا شناخته می شود که دارای تنوع بسیار زیادی هستند، از این رو CryptoPunk #5822 نیز در لیست گرانترین NFT های تاریخ قرار می گیرد؛ اطلاعات کاملی از سازنده این پروژه در دسترس نیست، این پروژه توانست به قیمت 23.7 میلیون دلار به فروش برسد.

ان اف تی Ringers #109

دیمیتری چرنیاک را می توان به عنوان خالق اصلی ان اف تی Ringers #109 معرفی نمود، او یک هنرمند بسیار مشهور دیجیتال است که یکی از پروژه های بسیار خاص را در حوزه توکن های غیرقابل تعویض به وجود آورده است. ان اف تی Ringers #109 در سال 2021 به قیمت باونکردنی 7.1 میلیون دلار به فروش رسید؛ ان اف تی Ringers #109 توانست به عنوان یک کلید در افزایش اهمیت و ارزش پروژه Art Blocks عمل کند. ان اف تی Ringers #109 یک طرح بسیار پیچیده و منحصربه فرد است که توانسته نظر مثبت کاربران را به خود جلب کند، گرچه این انیمیشن در حقیقت فقط یک اثر دیجیتال است اما به دلیل طراحی بسار منحصربه فردش توانسته تحسین جامعه هنری و حوزه توکن های غیرقابل تعویض را به خود جلب کرده و به یکی از آثار گرانقدر دنیای توکن های غیرمثلی تبدیل شود.

The Merge

توکن غیرقابل تعویض The Merge به وسیله Pak ایجاد شده است، او یک هنرمند دیجیتال ناشناس است که این توکن را به وجود آورده است. ان اف تی The Merge توانست به قیمت 91.8 میلیون دلار به فروش برسد و در لیست گرانترین NFT های تاریخ قرار گیرد. این توکن غیرمثلی در حقیقت یک تابلوی دیجیتال و فعال است که به وسیله سه دایره سفید رنگ و یک زمینه تیره به وجود آمده است، اگر شما این اثر دیجیتالی را تماشا کنید حس خواهید کرد که نمای آن به صورت پیوسته درحال تغییر است.

CryptoPunk #7523

CryptoPunk #7523

CryptoPunk #7523 نیز از دیگر گرانترین NFT های تاریخ است که در تاریخ 10 ماه ژوئن سال 2021 به قیمت نجومی 11.7 میلیون دلار به فروش رسید. این پروژه منحصربه فرد دارای یک ماسک پزشکی است که برای اولین بار در سال 2020 همزمان با همه گیری ویروس کرونا به بازار اضافه شد.

Tpunk #3442

گزینه بعدی ما در معرفی گرانترین NFT در تاریخ Tpunk #3442 است که به وسیله جاستین سان خریداری شده است، بهتر است بدانید که جاستین سان مالک شبکه مشهور ترون است. این پروژه شخصیت مشهور جوکر را ترسیم می کند و از جذابیت بسیار زیادی برخوردار است و همین امر سبب شده است که جاستین سان تصمیم بگیرد که آن را خریداری کند.

CryptoPunk #4156

در معرفی گرانترین NFT های تاریخ حال به پروژه CryptoPunk #4156 می رسیم که در آن یک میمون با روسری آبی رنگ دیده می شود. نام فروشنده و یا همان هنرمند این پروژه Punk4156 است، این پروژه توانست به قیمتی معادل بر 10.26 میلیون دلار به فروش برسد و به یکی از گرانترین NFT های تاریخ تبدیل شود.

The First 5000 Days

از توکن غیرقابل تعویض The First 5000 Days می توان به عنوان یک اثر هنری بسیار ارزشمند دیگری یاد کرد که به وسیله بیپل به وجود آمده است. همانطور که نام بیپل را در بخش هایی از این مقاله دیدید او یکی از بزرگترین و فعال ترین هنرمندان حاضر در بازار توکن های غیرمثلی است که توانسته آثار هنری خلاقانه و بسیار گرانقدری را طراحی نماید. یک برنامه نویس اهل سنگاپور توکن ان اف تی The First 5000 Days به قیمت 69 میلیون دلار خریداری کرد؛ این پروژه بسیار ارزشمند متشکل از 5000 عکس متفاوت و بسیار منحصربه فرد است که در طول 13 سال عکسبرداری شده است. شاید برایتان جالب باشد بدانید که پروژه The First 5000 Days ابتدا در مزایده به قیمت 100 دلار به فروش گذشته شده بود اما در طول یک سال به مبلغ 69 میلیون دلار به فروش رسید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اونایی که این صفحه رو دیدن معمولا از صفحه های زیرم دیدن کردن حالا خود دانی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید