برای دیدن آموزش NFT از صفر تا کسب درآمد کلیک کنید

کالکشن Doodle یکی از کالکشن‌های جذاب و پرطرفدار دنیای ان اف تی است. این مجموعه نه‌تنها یکی از محبوب‌ترین کالکشن‌های بازار است، بلکه سایر پروژه‌های تیم سازنده آن نیز محبوبیت بسیار زیادی دارند.
 اگر به کل مجموعه‌های NFT توجه کنید، متوجه می‌شوید که بیشتر مجموعه‌ها از تصاویر و توکن‌های همانند تشکیل شده‌اند لذا تصاویر  کالکشن‌ها شباهت بسیاری به‌هم دارند؛ در صورتیکه کالکشن Doodle، این طور نیست. به همین خاطر مجموعه دودلز بسیار معروف شده و کاربران علاقه بسیاری به آن دارند. در این مقاله به بررسی کامل این کالکشن جذاب خواهیم پرداخت تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

معرفی کالکشن nft Doodle2.jpg

آشنایی با کالکشن doodles

کالکشن Doodle در ماه می رونمایی شد. دودلز در این مدت اندک توانسته است نظر بسیاری از مخاطبان را به خود معطوف کند. این مجموعه توکن غیر مثلی؛ مثل بیشتر مجموعه‌ها همچون میمون‌های کسل، آزوکی، مون بردز و دیگر نمونه‌ها از 10000 توکن تشکیل شده است. بیش از 5000 توکن این کلکسیون تا به حال فروخته شده است. همین امر باعث می‌شود مخاطبان بدانند مجموعه دودلز گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاری است. همچنین شما می‌توانید برای شرکت در دوره آموزش nft که شامل ترید، ساخت، نحوه خرید و فروش، مینت و… می‌شود کلیک کنید.

آشنایی با کالکشن doodles2.jpg
آشنایی با کالکشن doodles2.jpg

آواتار doodles

بدون شک شکل آواتار یکی از مهم‌ترین ملاک‌های خرید کاربران است. آواتارهای doodles از تنوع بسیار زیادی برخوردار هستند و مانند حیوانات، میوه‌ها، انسان و گیاهان هستند. خیلی از کارشناسان بر این باورند یکی از عوامل اصلی موفقیت کالکشن Doodles آواتارهای آن است. همچنین می‌توانید برای درک عمیق‌تر از اینکه NFT چیست کلیک کنید.

 کالکشن Doodle چیست؟

Doodles کلکسیونی رنگارنگ است و با دست طراحی شده از 10000 NFT است که توسط Burnt Toast ایجاد شده است. هر NFT ملاک یک کاراکتر بازیگوش است که لباس‌های مخصوص حیوانات، مدل مو و وسایل جانبی مثل عینک آفتابی را مشخص می‌کند.

این مجموعه شامل شخصیت‌های غیرانسانی همچون میمون‌ها، اسکلت‌ها و گربه‌ها می‌شود. در مجموع، 100 ویژگی مختلف وجود دارد که بر کمیاب بودن و قیمت هر NFT  تأثیرگذار است. از جمله این ویژگی‌های کمیاب آن می‌توان به شاخ شیطان (0.43٪)، عینک آفتابی دهه 60 (0.22٪) و پس‌زمینه فضای هولوگرافیک اشاره داشت که تنها به یک Doodle تعلق دارد.

در 13 سپتامبر 2022، Doodle 54  میلیون دلار در زمان سرمایه‌گذاری به رهبری Seven Seven Six به بها 704 میلیون دلار جمع‌آوری کرد. با وجود اینکه در بین پروژه‌هایی مانند Bored Ape Yacht Club و CryptoPunks ارزشمند است، قیمت Doodles NFT ثابت ماند. با این وجود، این سرمایه هزینه مالی مورد نیاز Doodles را برای توسعه پروژه خود مهیا کرده است.

به گفته این تیم، این مبلغ را برای «دستیابی به یک تیم در سطح جهان شامل مهندسان، خلاقان، بازاریابان و مدیران تجاری» استفاده خواهد کرد. همین‌طور برای تبلیغ پروژه، تأثیرگذاری بر سایر بخش‌های DeFi و تأمین هزینه Doodles 2 استفاده خواهد شد.

بنیان‌گذار کالکشن Doodle چه کسی بود؟

 کالکشن ‌Doodle توسط اسکات مارتین و کارمندان سابق Dapper Labs ایوان کیست و جردن کاسترو راه‌اندازی شد. اسکات مارتین که با نام «نان تست سوخته» نیز معروف است، هنرمند حامی این پروژه است که در گذشته به‌عنوان طراح، انیماتور و دیوارنگار بوده است. او قبل از این با برندهایی مانند گوگل، دراپ باکس و ادوبی همکاری داشت.

بنیان‌گذار کالکشن Doodle چه کسی بود؟2.jpg
بنیان‌گذار کالکشن Doodle چه کسی بود؟2.jpg

 ایوان کیست که با نام لاله نیز شناخته می‌شود، به گسترش برندسازی پروژه کمک کرد. پیش از Doodles، او در Dapper Labs کار می‌کرد، جایی که باعث کمک به بازاریابی بازی بلاک‌چین CryptoKitties شد. جردن کاسترو، معروف به پوپی در قسمت محصولات Doodles فعال است و قبلاً با ایوان در CryptoKitties همکاری داشته است. این تیم از آن زمان توسعه یافته است و جولیان هولگوین، رئیس سابق بیلبورد را به عنوان شریک و مدیرعامل به کار گرفته است.

جولیان باعث کمک به تیم شد تا به بازار بازی، موسیقی و کالاهای مصرفی راه یابد. آنها همین‌طور فارل ویلیامز؛ خواننده رپ، خواننده، ترانه‌سرا و تهیه‌کننده موسیقی آمریکایی را به سمت مدیر ارشد برند پروژه معرفی کرده‌اند. سمت او شامل پروژه‌های موسیقی محصول، فیلم‌های انیمیشن و ایجاد پروژه است. برای آشنایی با میتراکانا کلیک کنید.

مزایای کالکشن Doodles

تیم سازنده کالکشن Doodles با توجه به ساخت و ایجاد امکانات جدید، جذابیت این مجموعه را بیشتر از قبل افزایش داده است.

در گام اول، خریداران مجموعه Doodles امکان دسترسی به بانک دودل یا Doodlebank را خواهند داشت. این مفهوم به خریداران Doodles اشاره دارد که این افراد می‌توانند نقش مهم و موثری در آینده دنیای این پروژه داشته باشند.

این کالکشن دارای 5 میلیون دلار دارایی است. تیم سازنده تصمیم گرفته تا این مبلغ را برای اجرای تشکیلات مختلف و ایجاد محصولات جدید استفاده کند. تصمیم آخر نیز توسط مالکان و قدرتمندان کالکشن Doodles گرفته می‌شود.

دیگر موردی که با ورود به بخش Doodles مشاهده خواهید نمود، Space Doodle است. تیم سازنده برای آن دسته از خریدارانی که توکن‌های این کالکشن را در حساب خود نگه داشته بودند، امکان فضایی کردن توکن را با این نام مهیا کرد.

 Space Doodle به توکن شما این حق را می‌دهد تا از یک عکس ثابت، به یک فضانورد فعال تبدیل شوید. با این امر شخصیت شما بهتر و جذاب‌تر از قبل می‌شود. البته در نظر بگیرید که فقط یک Space Doodle می‌توانید در کیف پول خود داشته باشید. امکان بازگشت اثر Space Doodle و انجام دوباره این کار برای NFT‌های مختلف وجود دارد تا کاربران کل توکن‌های خود را ارزیابی کنند.

 Doodlesچگونه کار می کند؟

Doodles  یک کالکشن جامعه‌محور است که ایجاد شده است تا “برای هر کسی که آنها را می‌بیند شادی بیاورد.” از زمان انتشار اولیه، این پروژه مجموعه‌های NFT اضافی را به انتشار درآورده است، اقلام Doodles  را فروخته است (اگرچه در حال حاضر فقط برگزار می‌شود) و جلسات زنده برگزار می‌کند که همگی متعلق به دارندگان Doodle هستند.

البته دارندگان در مورد نحوه استفاده از خزانه‌داری انجمن Doodles حق دارند. دارندگان آن که با نام Doodlebank معروف هستند، می‌توانند به گروه‌ها و تجربیات جامعه رأی دهند. آن‌ها همچنین می‌توانند پیشنهاداتی را ارائه دهند که توسط جامعه نظر داده شده و به کمک تیم اجرا می‌شود.

هر مالک در مقابل هر Doodle که دارد یک رای می‌گیرد. وقتی که یک Doodle در OpenSea فروخته می‌شود، درصدی از حق امتیاز 5٪ به خزانه واریز می‌شود. بعد از این، برای مقیاس‌بندی تیم توسعه Doodles و  همچنین رشد نام تجاری، از روش‌های‌ بازاریابی و تبلیغات استفاده می‌شود.

 Doodlesچگونه کار می کند؟2.jpg
Doodlesچگونه کار می کند؟2.jpg

در 28 فوریه 2022، Doodles  دومین پروژه NFT به نام Space Doodles را منتشر کرد. Space Doodle به‌عنوان NFT همراه رایگان برای دارندگان Doodle موجود ایجاد شده است. برای اثبات NFT خود، دارندگان می‌توانند سفینه فضایی شخصی خود را برای اثبات Space Doodle خود پرتاب کنند. برای ممانعت از رقیق شدن منبع، Doodles از NFTهای پیچیده‌شده استفاده کرد.

فرآیندی که در آن NFT اصلی در یک کیف دیجیتال ذخیره می‌شود، وقتی که یک قرارداد هوشمند برای درست کردن یک Space Doodle استفاده می‌شود. این بدان معنی است که مالکان می‌توانند یک Doodle یا Space Doodle داشته باشند و نه هر دو را با هم!

 Space Doodle را می‌توان در هر زمانی ایجاد کرد تا Doodle NFT اصلی خود را به دست آورد. تیم توسعه‌دهنده گفته است که از Space Doodles در تجربیات Doodles آینده مانند بازی NFT، موسیقی و دیگر «توسعه دهنده‌های جهان» استفاده خواهد شد.

آمار و ارقام کالکشن Doodles

Doodles یکی از پرطرفدار‌ترین مجموعه ‌NFTهای بازار است و روزانه به مقدار بسیاری مبادله می‌شود. هرچند تیم سازنده خریداران توصیه می‌کند این توکن‌ها را نگه‌داری کنند، ولی صاحبان می‌توانند با فروش توکن‌های این کلکسیون درآمد بسیار زیادی به دست آورند.

توکن‌های این مجموعه به تعداد 10000 عدد ایجاد شده و قیمتی که در ابتدا برای هر کدام از توکن‌ها در نظر گرفته شده بود، 0.123 اتر بود.

درست است که با افزایش محبوبیت این کلکسیون، قیمت هر توکن الان بسیار بیشتر از این میزان باشد. هم‌اکنون، کالکشن‌ Doodles در فهرست 10 مجموعه ان اف تی برتر و پرفروش دنیا قرار دارد. حجم کل معامله این مجموعه تا به‌حال به 133 هزار اتر می‌رسد.

آینده کالکشن Doodles

تیم Doodles که قبلاً اعلام شده است، با انتشار Doodles 2 اهداف بالایی برای این پروژه دارد. این تیم می‌خواهد با Doodles 2 مخاطبان بیشتری را به سوی خود جذب کند و به علاقه‌مندان NFT اجازه دهد تا در پروژه همکاری داشته باشند. شایعات نشان از این دارد که Doodles 2 بر روی یک بلاک چین متفاوت ایجاد خواهد شد.

جمع‌بندی

کالکشن Doodles پروژه‌های در حال ساخت دیگری هم دارد و هنوز جزئیاتی از آن انتشار نیافته است. اما در کل بخواهیم آن را بررسی کنیم، به این نتیجه می‌رسیم که گزینه بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری است. زیرا نصف بیشتر از توکن‌های این مجموعه  به‌فروش رفته است و در مقام ده توکن برتر قرار دارد.

 اگر به دنبال اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید پیشنهاد می‌کنیم به سایت نیموگری که یکی از برترین سایت‌های آموزشی ارزهای دیجیتال است سر بزنید.

 از طریق تماس با کارشناسان این سایت می‌توانید از نحوه ثبت‌نام و شرکت در کلاس‌های آموزشی این مجموعه مطلع شوید.

سوالات متداول درباره معرفی کالکشن Doodle

کالکشن Doodle از چند آواتار تشکیل شده است؟

کالکشن Doodle متشکل از ده هزار آواتار است.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کالکشن Doodle چیست؟

تنوع بسیار آواتار از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های این مجموعه است.

تاکنون چند توکن از کالکشن Doodle فروخته شده است؟

تا به حال نزدیک به 5200 توکن از این کالکشن به فروش رفته است.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اونایی که این صفحه رو دیدن معمولا از صفحه های زیرم دیدن کردن حالا خود دانی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید