برای دیدن آموزش NFT از صفر تا کسب درآمد کلیک کنید

ابزارهای محاسبه کمیابی NFT

یکی از مهم ترین موارد، ابزارهای محاسبه کمیابی NFT است که هنگام فعالیت در بازارهای مالی باید به آن اشراف کامل را داشته باشید. توکن های غیر قابل تعویض که همواره با نماد NFT شناخته می شوند یکی از جدیدترین چالش های بازار فارکس است که امروزه طرفداران بسیار زیادی به خود جذب کرده است. این توکن های غیر قابل تعویض را می توان در کنار آثار هنری در جهان واقعی قرار داد زیرا شباهت بسیار زیادی به آثار هنری دارد. میزان ارزش NFT ها، ارتباط تنگاتنگی با خاص بودن آن دارد؛ هر چقدر که یک NFT منحصر به فرد باشد از ارزش بالایی برخوردار می شود. مهم ترین مسئله ای که در مورد nft ها وجود دارد قیمت گذاری آن ها است زیرا نمی توان قیمت گذاری صحیحی بر روی آن ها انجام داد. البته فاکتورهایی مانند شهرت سازنده در میزان ارزش گذاری آن دخیل است اما ارزش گذاری برخی از ان اف تی ها مانند آزوکی ها بسیار سخت است زیرا نمی توان به سادگی فهمید که کدام nft خاص تر و ارزشمندتر از دیگری است. بهتر است بدانید که مهم ترین وظیفه ابزارهای محاسبه کمیابی ان اف تی ها این است که شاخص ان اف تی را با در نظر گرفتن فاکتور نادر بودن آن محاسبه کند. امروزه ما شاهده ابزارهای متفاوت برای محاسبه کمیابی NFT هستیم که قصد داریم برخی از آن ها را به شما عزیزان معرفی کنیم.

بهترین ابزارهای محاسبه کمیابی NFT

معرفی ابزارهای محاسبه کمیابی NFT

همانطور که در قسمت بالا گفتیم امروزه ابزارهای محاسبه کمیابی NFT گوناگونی وجود دارند که موجب می شوند کاربران بتوانند به راحتی به محاسبه شاخص NFT Rarity بپردازند. این پلتفرم ها را می توان به عنوان یک ماشین حساب برای سنجش کمیابی NFT ها معرفی کرد که می توانند در دانستن نادر بودن و یا نبودن یک ان اف تی به شما کمک کنند تا بتوانید به درستی به سرمایه گذاری بپردازید.

ابزار کارآمد Rarity.tools

ابزار کارآمد Rarity.tools نخستین ابزارهای محاسبه کمیابی NFT است که می توان همواره به عنوان یکی از مناسب ترین پلتفرم های محبوب و کارآمد در حوزه امتیاز دهی به ان اف تی ها معرفی کرد. در ماه آوریل سال 2021 میلادی یعنی سه سال پیش ابزار Rarity.tools تاسیس شد. این ابزار هنگامی که تاسیس شد بر روی برخی از مجموعه های ان اف تی مانند کریپتوپانک و باشگاه قایق سواری میمون های کسل تمرکز داشت اما امروزه می توان ابزار Rarity.tools را در اول لیست پلتفرم های محبوب برای محاسبه کمیابی NFT ها قرار دارد. در هنگام استفاده از این ابزار با دو نوع محاسبه روبرو خواهید شد؛ اولین مورد مربوط به امتیاز کمیابی کلی است و دومین مورد جزئیات هر ویژگی را بررسی کرده است. کاربران در وب سایت ابزار Rarity.tools می توانند از فیلتر قیمت و رتبه برای NFT های یک مجموعه بهره ببرند.

ابزار Rarity Sniper

ابزار Rarity Sniper یکی از ابزارهای محاسبه کمیابی NFT

ابزار Rarity Sniper یکی دیگر ابزارهای محاسبه کمیابی NFT است، این ابزار نیز یکی دیگر از محبوب ترین ابزارهایی است که همواره برای محاسبه کمیابی NFT ها مورد استفاده کاربران قرار می گیرد. این ابزار به صورت دقیق ابزارهای یک توکن را بر اساس ویژگی هایی مانند رتبه و ارزش مرتب سازی می کند. ابزار Rarity Sniper قابلیت پشتیبانی از تمام شبکه های اتریوم و پالیگان و کرونوس را دارا است. امروزه بیش از 2000 مجموعه در پلتفرم Rarity Sniper مرتب سازی شده اند.

ابزار Rarity Sniffer

پلتفرم Rarity Sniffer به دلیل سرعت بالای امتیازدهی به nft ها بسیار مشهور است زیرا این ابزار لحظاتی پس از انتشار NFT ها در شبکه بلاک چین با سرعت شروع به امتیاز دهی می کنند؛ همچنین این ابزار قابلیت این موضوع را دارد که تمام اطلاعات مجموعه NFT ها در آینده را کشف و شناسایی کند. اگر شما نیز به دنبال یک ابزار خاص برای محاسبه کمیابی NFT هستید ما ابزار Rarity Sniffer را به شما معرفی می کنیم.

ابزار پر طرفدار MoonRank

این ابزار نیز در جایگاه چهارم لیست ما قرار می گیرد که همواره یک ابزار بسیار پرطرفدار برای سنجش کمیابی توکن های ان اف تی بلاک چین سولانا به شمار می رود. یکی از مهم ترین تفاوت های ابزار MoonRank با دیگر ابزارها این است که از روش آماری برای رتبه بندی ان اف تی ها استفاده می کند این درحالی است که دیگر ابزارها از روش های محاسباتی بسیار پیچیده استفاده می کنند. از دیگر امکانات این ابزار می توان به امکان فیلتر توکن های هر بخش با فاکتورهایی مانند میزان کمیابی، تاریخ تولید و تاریخ دقیق تغییرات اشاره کرد.

برای کسب اطلاعاتی در مورد آموزش NFT و نحوه ساخت آن، بر روی لینک کلیک کنید.

ابزار Icy.tools

ابزار Icy.tools نیز یکی دیگر از پلتفرم های امتیازدهی به ارزش ان اف تی ها است که امروزه توسط کاربران بازار فارکس مورد استفاده قرار می گیرد. شما در وب سایت ابزار Icy.tools می توانید به اطلاعاتی همچون تاریخچه فروش، تعداد، کف قیمت و ارزش بازار دسترسی داشته باشید. البته نباید این مورد ناگفته بماند که شما به عنوان یک کاربر باید اکانت پریمیوم داشته باشید تا بتوانید به این امکانات سایت دسترسی پیدا کنید.

ابزار Dapp Radar

Dapp Radar را می توان به عنوان یکی از مشهورترین و محبوب ترین پروتال های داده رمزنگاری معرفی کرد که می توان ان اف تی ها را بر اساس معیارهایی مانند حجم معاملات، تعداد تریدرها و همچنین میزان فروش تقسیم بندی کند. این امر موجب می شود که کاربران به راحتی و بدون هیچ مانعی از شرایط بازار آگاه شوند، همچنین وجود دو ابزار بسیار قوی ردیاب به نام های Portfolio Tracker و NFT Value Estimator موجب شده است کاربران بتوانند به راحتی nft های مبتنی بر شبکه اتریوم و تخمین قیمت در کیف پول را انجام دهند و همین موضوع یکی از مهم ترین علل محبوبیت این ابزار است.

ابزار NFT Sniff

ابزار NFT Sniff

این ابزار نیز همواره یک ابزار برای امتیازدهی NFT های گرانبها است که داده های خود را از طریق بلاک چین اتریوم و مارکت پلیس Opensea دریافت می کند. از مهم ترین علل مشهوریت این ابزار می توان به عملکرد بسیار عالی آن در فهرست کردن داده های ان اف تی اشاره کرد؛ این ابزار فقط لحظاتی پس از انتشار NFT ها اطلاعات مورد نیاز را در اختیار کاربران قرار می دهد. امروزه این ابزار یکی از بهترین ابزارهای محاسبه کمیابی NFT ها است که همواره مورد استفاده کاربران قرار می گیرد.

ابزار NFT Bank

اگر شما نیز به دنبال این هستید که دارایی های NFT خود را مدیریت کنید این ابزار می تواند برای شما بسیار مناسب باشد، برای این منظور وارد وب سایت NFT Bank شوید و در گام دوم سبد دارایی خود را ایجاد کنید. در این بخش از سایت شما می توانید بر روی نرخ بازگشت سرمایه نظارت کرده و همچنین مالیات ها را نیز ثبت کنید. همچنین شما در این وب سایت می توانید قیمت تخمینی و کف قیمت، امتیاز و رتبه خاص بودن توکن ها را مشاهده کنید و اطلاعات دقیقی از NFT مورد نظر خود به دست آورید و بتوانید به درستی سرمایه گذاری کنید. همچنین بهتر است بدانید که این ابزار از پلتفرم هایی که مبتنی بر شبکه گسترده اتریوم هستند پشتیبانی می کند.
کلام اخر
ما در این مقاله سعی کردیم بهترین ابزارهای محاسبه کمیابی NFT را برای شما شرح دهیم که امروزه کاربران بازار فارکس برای امتیازدهی و تقسیم بندی ان اف تی ها از آن بهره می برند. البته بهتر است بدانید که تمامی این ابزارها فقط برای امتیازدهی ساخته نشده اند بلکه در کنار امتیازدهی به nft ها کاربرد تخصصی تری مانند قیمت گذاری دقیق NFT ها را نیز دارا هستند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اونایی که این صفحه رو دیدن معمولا از صفحه های زیرم دیدن کردن حالا خود دانی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید