برای دیدن آموزش NFT از صفر تا کسب درآمد کلیک کنید

متاورس آدرساید (Otherside) از جمله جدیدترین و بهترین بازی‌های متاورس به شمار می‌رود که توسط شرکت “Yuga Labs” گسترش و توسعه یافته است. این بازی یکی از بزرگ‌ترین و معروف‌ترین پروژه‌های NFT  بر بستر بلاک‌چین اتریوم است.

متاورس آدرساید

متاورس آدرساید با ادغام پروژه باشگاه میمون‌های کسل (BAYC) و ApeCoin ایجاد شده است. در این مقاله به بررسی این بازی متاورسی می‌پردازیم؛ پس برای آشنایی با ساختار پروژه آدرساید و اجزای آن و هم‌چنین مسائل و مشکلاتی که با آن روبه‌رو بوده است، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

متاورس آدرساید چیست؟

آدرساید یک بازی سه‌بعدی در عصر متاورس است که فقط مالکان “NFT Bored Ape” می‌توانند در آن شرکت کنند. تیم گسترش‌دهنده و موسسان این بازی متاورسی در آوریل سال ۲۰۲۲، از اعضای تیم باشگاه میمون‌های کسل (Bored Ape Yacht Club) دعوت به همکاری  و مشارکت کردند. به‌همین خاطر، این بازی هم‌اکنون با توکن‌های “ApeCoin” پشتیبانی می‌شود. همچنین شما می‌توانید برای شرکت در دوره دوره nft که شامل ترید، ساخت، نحوه خرید و فروش، مینت و… می‌شود کلیک کنید.

زمانی که باشگاه میمون‌های کسل و شرکت “Yuga Labs” به این بازی متاورسی ملحق شدند، میزان توجه به Otherside زیاد شد و نگاه‌های بسیاری را به سمت خود معطوف کرد. شرکت توسعه‌دهنده و سازنده میمون‌های کسل، “Yuga Labs” است. هم‌چنین توکن Ape که در این پروژه نقش اساسی دارد، در بسیاری از صرافی‌ها قابل معامله است و بیش‌تر اشخاص آن را می‌شناسند.

متاورس آدرساید چیست؟
متاورس آدرساید چیست؟

متاورس Otherside یک برند تبلیغاتی برای معرفی خود منتشر نموده است. در این تبلیغ، ابتدا شخصیت مهم میمون‌های کسل در حال انجام ماهی‌گیری است. ولی بعد متوجه می‌شوید که به جای ماهی، یک قوطی شیشه‌ای از آب می‌گیرد. در این قوطی یک نوشته به چشم می‌آید که در ابتدا، «مرا بنوش» به نظر می‌رسد ولی بعد، «مرا ننوش» دیده می‌شود.

این شگرد در تیزر آدرساید، برگرفته از داستان «آلیس در سرزمین عجایب» است که از این شیوه، قصد علاقه‌مند کردن مخاطبان این کلیپ را به خودشان دارند. اگر به ادامه تیزر توجه کنید، تمام این ماجرا در اکوسیستم میمون‌های کسل صورت می‌گیرد ولی بعد از آن، عصر متاورس Otherside ظاهر می‌شود. بازیکنان در بازی متاورسی آدرساید با در اختیار داشتن ابزار دلخواه‌شان، می‌توانند یک سرزمین عجایب با تمام آرزوها و توهمات خود را بسازند. شروع بازی با خرید زمین در متاورس آدرساید آغاز می شود.

ویژگی های متاورس Otherside

Otherside یک متاورس جذاب و مهیج است که پتانسیل بالا برای تبدیل شدن به یکی از بزرگترین و معروف‌ترین متاورس‌های جهان را دارد. برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن شامل موارد زیر است.

  • یک دنیای مجازی بزرگ است که بازیکنان می‌توانند در آن فعالیت کنند، ارتباط داشته باشند و پروژه های خود را راه‌اندازی کنند.
  • ازNFT های ERC-721 برای پشتیبانی زمین، آپشن‌ها و کاراکترها استفاده می‌شود.
  • به وسیله Yuga Labs، شرکتی که Bored Ape Yacht Club را راه‌اندازی کرده است، گسترش یافته است.
  • هنوز در مراحل ابتدایی توسعه اولیه است، اما Yuga Labs اهداف بزرگی برای آن دارد.

متاورس آدرساید (Otherside) چگونه کار می کند؟

متاورس آدرساید یک دنیای مجازی سه بعدی مبتنی بر پروژه بورد ایپ است. این بازی یک MMORPG است که با توجه به گزارشات وب‌سایت رسمی آن، 10000 بازیکن می‌توانند همزمان در این پلتفرم با هم در ارتباط باشند. کاملاً مشخص است که تجربه آدرسایدOtherside ، باعث افزایش کارایی توکن‌های غیرمثلی بورد ایپ می‌شود. کاربران همین‌طور می‌توانندNFTهای واسطه را وارد فضای این بازی کنند. همانند سایر پروژه‌های متاورس، بازیکنان می‌توانند در این پلتفرم به جستجو در فضا و یا مبادله زمین‌ها و منابع بپردازند.

هم اکنون 4 منبع درون بازی برای خرید و تعامل کاربران با آن‌ها وجود دارد.

  • Anima Ore Shard Root یکی از اموال کمیاب و موردنیاز درون بازی است که بازیکنان می‌توانند آن‌ها را جمع‌آوری کنند. آیتم‌های دیگری نیز در این بازی وجود دارند که شامل:

Agora، فضایی برای خرید مواد خام ماشین بازی و .Codex بخش کدکس، سندی است که توضیحاتی در مورد متاورس داده ‌است، اما بازیکنان هم می‌توانند سابقه خود را در آدرساید آن یادداشت کنند. برای دسترسی داشتن به آدرساید، لازم است زمین‌ها را در فرم آدردید (Otherdeed) خریداری کنید.

متاورس آدرساید (Otherside) چگونه کار می کند؟
متاورس آدرساید (Otherside) چگونه کار می کند؟

 تیم توسعه دهنده متاورس Otherside

تیم توسعه‌دهنده متاورس Otherside توسط Yuga Labs، شرکتی که Bored Ape Yacht Club را راه‌اندازی کرده است، مدیریت می‌شود. تیم از متخصصین باتجربه در زمینه‌های مختلف از جمله گسترش بازی، گرافیک کامپیوتری و بلاک‌چین تشکیل شده است.

برخی از اعضای برجسته تیم عبارتند از:

  • گرگ سولاناس:موسس و مدیر عامل Yuga Labs. سولاناس یک کارآفرین با سابقه در زمینه بلاک‌چین است و در پروژه‌های زیادی همچون Bored Ape Yacht Club و CryptoPunks نقش مهمی داشته است.
  • ویل آرانو:موسس و معاون مدیر عامل Yuga Labs. آرانو یک توسعه دهنده بازی باسابقه است و در پروژه‌های متنوعی همچون The Sandbox و Decentraland نقش داشته است.
  • برادن میروپ:مدیر ارشد تکنولوژی Yuga Labs. میروپ یک مهندس نرم‌افزار باسابقه است و در پروژه‌های مختلفی از جمله Ethereum و Solana نقش موثری داشته است.

تیم توسعه‌دهنده متاورس Otherside متعهد به ایجاد یک عصر آنلاین مهیج و تعاملی است که برای کاربران در همه زمینه‌ها دارای تجربه‌ای مناسب باشد. تیم با علاقه بسیار کار می‌کند تا Otherside را به یکی از بزرگ‌ترین و معروف‌ترین متاورس‌های جهان تبدیل کند.

داستان بازی متاورس آدرساید Otherside

قبل از بررسی داستان در ابتدا باید به این نکته اشاره شود که مخاطبان و بازیکنانی که صاحب زمین و NFT در این فضا هستند، در آینده نقش مهمی در گسترش این اکوسیستم خواهند داشت. با این وجود، کلکسیونرهای NFT می‌توانند در این بازی مالک زمین شوند و مزایای زیادی را به دست آورند که این، فقط یک کاربرد توکن در متاورس آدرساید است.

شروع داستان بازی متاورس Otherside، از یک زلزله کیهانی آغاز می‌شود. در پی این زلزله کل جهان عوض شده و موجوداتی عجیب و غریب به نام “Koda” در جهان جدید دیده می‌شوند که وقایع جالبی اتفاق می‌افتد. طبق ادعای تیم گسترش‌دهنده این بازی متاورسی، Otherside امکان حمایت از بازی ده هزار بازیکن به طور مداوم را دارد. بازیکنان می‌توانند در هنگام بازی با هم‌ به شکل صوتی صحبت کرده و شگرد‌های خود را به یکدیگر بگویند.

داستان بازی متاورس آدرساید Otherside
داستان بازی متاورس آدرساید Otherside

چگونه در متاورس آدرساید شرکت کنیم؟

برای شرکت در متاورس آدرساید (Otherside) ، در ابتدا باید زمین‌های Otherdeeds NFT را خریداری یا ضرب کنید. اولین موج روند ضرب در 30 آوریل 2022 انجام شد که در آن 100,000 زمین از 200,000 زمین Otherdeed NFT در مزایده قرار گرفت. در این مزایده جمعی زمین، 55000 عدد Otherdeeds NFT، برای کیف پول‌های KYCed و 45000 برای مالکان BAYC و MAYC در دسترس بود. سقف دریافت یک Otherdeed برای هر مالک MAYC و BAYC NFT بود و مالکان مجاز بودند طی 21 روز پس از پایان فروش آن را بگیرند.

در حال حاضر، موج اول تمام شده است؛ بنابراین نمی‌توانید دریافت یا ضرب انجام دهید. شما باید در انتظار موج های آینده باشید که در آن 100,000 زمین NFT باقی‌ مانده Otherdeeds به مزایده گذاشته می‌شود. دقت کنید که خرید یا ضرب Otherdeeds تنها روش شرکت در متاورس آدرساید (Otherside)  نیست. می‌توانید به طور مستقیم به برنامه SDK اضافه شوید که وسایل مورد نیاز توسعه‌دهندگان را برای ایجاد شخصیت‌ها، پوسته شخصیت‌ها، ساختارها، آپشن‌های درون بازی و مینی‌گیمی برای آدرساید عرضه می‌کند.

چه چیزی Otherside را به یک بازی RPG منحصر به‌فرد متاورس تبدیل می کند؟

بزرگترین برنامه توسعه BAYC NFTها، تلاشی برای اضافه نمودن ابزار به NFTها و تبدیل آنها به کاراکترهای قابل بازی برای متاورس باز RPG بازی (نقش آفرینی آن) است. گیم پلی بازی دارای خصوصیات گروهی از طریق تکنولوژی Improbable’s M2 خواهد بود. تیم سازنده پروژه متاورس آدرساید نیز مدعی است که بیش از 10,000 نفر می‌توانند به طور مداوم با هم بازی کنند و می‌توانند با دیگر بازیکنان در یک تماس صوتی ارتباط برقرار کنند.

از این جهت، کلکسیونرهای NFT می‌توانند در این بازی جهانی دوباره مالک زمین شوند، منابع را برداشت کرده و وسایل قدیمی و شخصیت‌های نادر را پیدا کنند. با این‌که زیرساخت و تکنولوژی آن مشخص نیست اما بازی در یک اکوسیستم خاص که دارای Otherdeeds با مجموعه‌ای از منابع و تعدادی کدا است، مشخص شده است.

آینده متاورس آدرساید Otherside

با توجه به موفقیت باورنکردی پروژه‌های گذشته Yuga Labs می‌توان پیش‌بینی نمود که سرگذشتی مشابه در انتظار آیندۀ متاورس آدرساید Otherside خواهد بود. با در نظر داشتن این مورد که Yuga Labs از ارائه هرنوع اطلاعات تکمیلی دربارۀ این متاورس امتناع کرده است، می‌توان حدس زد که دو شرکت اصلی دیگر یعنی Animoca و Improbable به کمک مبلغی که از طرف موسسۀ Andreessen Horowitz در اختیارشان قرار گرفته است، در حال اضافه‌کردن قابلیت‌های ویژه ای به این پروژه باشند.

جمع‌بندی

متاورس آدرساید Otherside یکی از اساسی‌ترین و مهم‌ترین ارکان اکوسیستم و پلتفرم بورد ایپ است. زمانی که سخن از از مجموعه‌های ان اف تی به میان آید، تصویر میمون‌های مشهور به بورد ایپ اولین چیزیست که به ذهن خطور می‌کند. شاید در آینده نه‌چندان دور، ادرساید هم به چنین جایگاه ویژه‌ای در بین پروژه‌های متاورس برسد. اما تا زمانی که پروژه به طور کامل راه‌اندازی و بررسی نشود، نمی‌توان در مورد آن نظر قطعی داد.

البته با نگاهی به اکوسیستم بورد ایپ می‌توان فهمید که این ایده خیلی دور از واقعیت نخواهد بود. با راه‌اندازی متاورس Otherside، مخاطبان می‌توانند از NFT بورد ایپ به شیوه‌های جدید همچون ساخت زمین‌های مجازی استفاده کنند.

اگر در نهایت پروژه به خوبی و موفقیت تریلر باشد، حتماً سود خوبی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. پیشنهاد می‌شود برای کسب اطلاعات بیش‌تر در این زمینه به سایت نیموگری که یکی از بهترین سایت‌های آموزشی ارزهای دیجیتال است سر بزنید. با تماس با کارشناسان این سایت می‌توانید از چگونگی ثبت‌نام و نحوه شرکت در کلاس‌ها مطلع شوید.

سوالات متداول درباره متاورس آدرساید

  • متاورس Otherside چیست؟

Otherside  یک پروژه جذاب است که پتانسیل تبدیل به یکی از بزرگترین و مشهورترین متاورس‌های جهان را دارد.

  • نحوه شرکت در متاورس Otherside چگونه است؟

برای شرکت در متاورس آدرساید، باید زمین‌های Otherdeeds NFT را خریداری یا ضرب کنید؛ علاوه برآن می‌توانید خود نیز به‌طور به برنامه SDK ملحق شوید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید