پلی استیشن در حال کار بر روی NFTها و متاورس است!

برای دیدن آموزش NFT از صفر تا کسب درآمد کلیک کنید

پلی استیشن در حال کار بر روی  NFTها و متاورس است! این جمله خبری با شهرت NFT در سال 2021 که پیش‌بینی شده بود که شرکت‌های بزرگی به این عرصه وارد خواهند شد، توسط شرکت سونی به گوش علاقه‌مندان خود رسید. هر چند فعالیت سونی در بدو ورود خود به این عرصه فقط به تصاویر پروفایلی و آثار هنری محدود شده بود، اما با توسعه بلاکچین و ارائه بازی‌های بلاک‌چینی و متاورس‌‌ و همچنین زمانی که ‌NFTها کاربرد جذابی پیدا کردند پلی استیشن خبر ورود خود را به دنیای NFT انتشار داد؛ خبر استفاده سونی از ‌NFTها و بلاک‌چین برای گیم‌ها! در این مقاله قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم لذا برای کسب اطلاعات بیشتر تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

تأثیر متاورس برای آینده کنسول‌های بازی

NFT در بازی‌های ویدیویی

NFT  توکن‌های غیرقابل‌ تعویض هستند. این توکن‌ها به عنوان یک گواهی مالکیت منحصر به فرد دیجیتالی غیر‌قابل تکرار برای هر نوع اموال دیجیتالی صادر می‌شوند. شما می‌توانید در بازی‌هایی مانند ماینکرافت شروع به ایجاد سازه‌های دیجیتالی کنید و آنها را به شکل NFT ثبت کنید و صاحب واقعی آن باشید و هنگامی که دنیای دیجیتالی متاورس در حال شکل‌گیری است این دارایی‌های دیجیتالی با رمزارزها قابل معامله هستند. همچنین شما می‌توانید برای شرکت در دوره دوره آموزش nft که شامل ترید، ساخت، نحوه خرید و فروش، مینت و… می‌شود کلیک کنید.

NFT در بازی‌های ویدیویی
NFT در بازی‌های ویدیویی

اولین بازی ویدیویی در مورد متاورس در حال حاضر گیم فورت نایت است. علاوه بر محیط بسیار خلاقانه این بازی، فورتنایت میزبان یک کنسرت آنلاین با حضور تراویس اسکات خواننده رپ مشهور بوده است. این کنسرت که با حضور 12.3 میلیون نفر برگزار شد بزرگترین اتفاق بازی‌های ویدیویی در عرصه  متاورس بوده است. اپیک‌گیمز، ناشر «فورت‌نایت»، اسکات را به بخش آیتم‌های خود اضافه کرد که برای بازیکنان این امکان را فراهم می‌کند تا لباس‌های آنلاین، وسایل جانبی و دیگر لوازم جانبی را برای تزئین آواتارهای خود در گیم بتل رویال خریداری کنند. همچنین می‌توانید برای درک عمیق‌تر از اینکه NFT چیست کلیک کنید.

Sony در برابر سایر بازیکنان متاورس

پلی استیشن در حال کار بر روی NFT ها و متاورس است!‌ این جمله‌ای است که شرکت Sony با داشتن این هدف که از برند مشهور خود یعنی پلی‌استیشن به عنوان سکوی پرتاب قابل اطمینان برای ورود به دنیای متاورس استفاده کند، انتشار داد. پلی‌استیشن که یکی از گسترده‌ترین جوامع کاربری را در دنیای بازی‌های ویدئویی دارد، عاملی بسیار مفید و کارآمد برای سونی خواهد بود. این شرکت مدعی است که با کمک کسب‌وکار وسیع خود و تخصص قوی خود در تکنولوژی‌های بازی‌سازی، می‌خواهد تجربه‌‌ی فراگیری را به مخاطبان خود در دنیای متاورس عرضه کند. برای درک دقیق تر از اینکه متاورس چیست کلیک کنید.

Sony در برابر سایر بازیکنان متاورس
Sony در برابر سایر بازیکنان متاورس

نباید این موضوع را فراموش کرد که سونی در حال حاضر  باید با دیگر همتایان خود در این بخش به رقابت بپردازد. یکی از این شرکت‌ها متا بوده که سخت‌افزار مورد نیاز برای عرضه‌ی تجربه‌ی یادگیری متاورس به کاربرانش را ایجاد کرده است. متا صاحب برند گجت‌های واقعیت مجازی Oculus را دراختیار داشته و استفاده از اپلیکیشن معروف متاورسی خود یعنی Horizon Worlds را فقط برای خریداران این گجت‌ها میسر می‌سازد. رقیب دیگر سونی، شرکت عظیم نرم‌افزاری Microsoft است که با خرید شرکت بازی‌سازی Activision به میزان 69 میلیارد دلار و ایجاد پلتفرم Mesh حضور فعال خود را در عصر متاورس نشان داده است.

تأثیر متاورس برای آینده کنسول‌های بازی

پلی استیشن در حال کار بر روی NFT ها و متاورس است! با توجه به دنیای دیجیتالی متاورس که هم‌اکنون مبتنی  بر پایه عینک‌های واقعیت مجازی (VR) راه‌اندازی شده است، گرفتن نتیجه مطلوب از  این جمله دور از ذهن نیست. هرچند  شرکت‌های تولیدکننده کنسول‌های بازی باید این مفهوم را در نظر بگیرند،‌ اما در حال حاضر شرکت پلی‌استیشن نسبت به دیگر رقبا در حوزه‌ی واقعیت مجازی کامل‌تر است.

تأثیر متاورس برای آینده کنسول‌های بازی
تأثیر متاورس برای آینده کنسول‌های بازی

PS4 حاوی مجموعه پلی‌استیشن  VR است که از عینک، موشن، تفنگ و دوربین تشکیل شده است. در واقعیت مجازی کنسول‌های نسل نهمی تغییر خاصی اتفاق نیفتاده است و تنها کیفیت تصاویر زیاد شده است. با این حال در کنسول‌های بازی نسل جدید باید شاهد تغییرات زیادی باشیم.

شاید در نسل‌های آینده XBOX  و PlayStation عنوان کنسول بازی تغییر کند و فقط عینک‌های واقعیت مجازی وجود داشته باشد.  چه بسا در حال حاضر عینک‌های واقعی مجازی وجود دارد که گیم‌های ویدیویی روی حافظه آن ذخیره شده است و شما می‌توانید با زدن این عینک‌ها به چشم و گرفتن کنترلر(دسته بازی)، مدت‌های زیادی از انجام بازی ویدیویی لذت ببرید.

پتنت جدید سونی، نشان از تحقیقات آنها روی کاربرد بلاک چین و NFT روی بازی ها دارد!

NFTواحدهای توکن غیرقابل تعویض خاصی هستند که بر روی بلاک‌چین قرار می‌گیرند. چنین آپشن‌هایی به مخاطبان امکان خرید و فروش دارایی‌های دیجیتال در بازی‌ها را فراهم می‌کنند. پتنت اخیر سونی که به تازگی منتشر شده است ارزیابی دارایی‌های مخصوص دیجیتالی درون بازی توسط توکن‌های میزبانی‌شده روی دفتر کل توزیع شده، نامیده شده است. این پتنت سیستمی را مشخص می‌کند که می‌تواند تولید، استفاده، کاربردها و انتقال دارایی‌های دیجیتال داخل یک بازی یا دارایی‌های دیجیتال ایجاد شده داخل یک بازی به کمک گیم پلی را دنبال کند.

بک‌گراند پتنت این قضیه را بیان کرده که کاربران دنبال کردن و مالکیت آپشن‌های فیزیکی مربوط به اشخاص مشهور را دوست دارند؛ به‌عنوان نمونه طرفداران بازیکن مشهور بیس‌بال یعنی بیب روث علاقه دارند تا تصاویر امضاشده توسط این شخص، توپ‌های پاس‌شده و کارت‌های تریدشده بیب روث را گردآوری و نگهداری کنند. سونی پیشنهاد داده که سیستمش قادر است اعتبار دارایی‌های دیجیتال افراد مشهور و بازیکن‌های حرفه‌ای که توسط دیگر مخاطبان تقاضا می‌شوند را احراز کند.

گیمرهایی که تخصص و مهارت به خصوصی دارند یا دارای شخصیت کاریزماتیکی هستند، طرفداران مختص به‌خود مثل طرفداران ورزشکاران، هنرمندان، خوانندگان، بازیگران و سلبریتی‌های معروف را جذب می‌کنند. در برخی از گیم‌ها، می‌توان از دارایی‌های دیجیتال در هنگام بازی استفاده کرد. چنین دارایی دیجیتالی می‌تواند یک کاراکتر قابل بازی، لباس باشد. در بازی‌های سنتی و قدیمی آپشن‌ها درون کل بازی‌ها قرار دارد. چنین آپشن‌هایی قابل تعویض هستند.

این آیتم‌ها در هر نمونه از بازی وجود دارند و غیرقابل تشخیص هستند؛ به‌عنوان نمونه یکی از آیتم‌های داخل بازی می‌تواند یک آیتم بسیار نادر باشد که توسط کد داخل بازی قرار داده شده است. چنین آپشنی در بقیه نمونه‌های همان بازی نیز وجود دارد. به‌همین علت در بازی‌های سنتی هیچ دارایی دیجیتالی خاص و جدا از بقیه نیست. در نتیجه در چنین گیم‌هایی نمی‌توان از سوابق  و تاریخچه یک آیتم داخل بازی باخبر شد. به‌عنوان مثال نمی‌توان فهمید که یک گیمر مشهور در بازی با استفاده از یک آیتم مخصوص در یک تورنومنت برنده شده است.

سونی سیستم‌ خود را به‌گونه‌ای طراحی کرده است تا بتواند داخل بازی‌های متنوع در پلتفرم‌های سخت‌افزاری مختلف، دارایی‌های دیجیتال را شناسایی کند. این پلتفرم‌ها می‌توانند همان کنسول‌هایی باشند که توسط سونی طراحی نشده است. طبق نوشته، تمامی فناوری‌ها و متد‌های بیان‌شده برای افزایش قابلیت‌های دارایی‌های دیجیتال مرتبط به بازی‌ها و سیستم‌های طراحی و مدیریت دارایی‌های دیجیتال را با استفاده از تبدیل دارایی‌های دیجیتال قابل‌تعویض به دارایی‌های دیجیتال غیرقابل تعویض گسترش می‌دهد.

اثریابی تاریخچه دارایی‌های دیجیتال می‌تواند شامل چگونگی و زمان ساخت، سازنده اثر، استفاده، تغییرات، اجاره دادن‌ها، فروش‌ها، لایسنس‌ها و سایر امور مرتبط به دارایی شود. در سال اخیر سونی یک سیستم جدید به نام Playstation Stars را تهیه کرده که می‌تواند در قبال انجام فعالیت‌های مختلف به گیمرها جایزه بدهد. هرچند همچنان زود است که این برنامه را از NFTها جدا دانست چراکه می‌تواند برای محیط زیست ضرر داشته باشد.

جمع‌بندی

پلی استیشن در حال کار بر روی NFT ها و متاورس است! جمله‌ای است که نشان می‌دهد شرکت سونی مشغول فعالیت در حوزه‌های مختلف متاورسی است. شرکت سونی با کنسول پلی‌استیشن 5 خود یک بنیان‌گذار بازی است، با این وجود ناظران به خطرات ناشی از توسعه موضوعات مبتنی بر پلتفرم ابری و پتانسیل آن‌ها برای کاهش نفوذ پلتفرم‌های خاص اشاره می‌کنند. سونی رویکرد خود را اصلاح نموده و در سال 2018 بازی‌های متقاطع را در Fortnite ایجاد کرده است.

همچنین سونی فعالیت‌هایی را برای توسعه فراتر از تمرکز خود بر روی عناوین تک‌نفره همچون بازی‌های  “Spider-Man: Miles Morales”  انجام داده است. اگر نیازمند اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید پیشنهاد می‌شود در این زمینه به سایت نیموگری که یکی از بهترین و کامل‌ترین سایت‌های آموزشی ارزهای دیجیتال است مراجعه کنید و با تماس با کارشناسان سایت می‌توانید از نحوه ثبت‌نام و چگونگی شرکت در دوره‌های آموزشی مطلع شوید.

سوالات متداول درباره پلی استیشن در حال کار بر روی  NFTها و متاورس است!

پتنت سونی چیست؟

پتنت سونی ارزیابی دارایی‌های خاص دیجیتالی داخل بازی با استفاده از توکن‌های میزبانی شده روی بخش کل توزیع شده را انجام می‌دهد.

نحوه طراحی سیستم سونی به چه شکل است؟

سونی سیستم خود را به نحوی طراحی کرده که در پلتفرم‌های سخت‌افزاری مختلف قادر به ردیابی دارایی‌های دیجیتالی باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اونایی که این صفحه رو دیدن معمولا از صفحه های زیرم دیدن کردن حالا خود دانی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید