برای دیدن آموزش NFT از صفر تا کسب درآمد کلیک کنید

توکن های NFT در فیلم سازی نقش مهمی ایفا می‌کنند. اگر بخواهیم از کاربرد این توکن‌ها در صنعت فیلم سازی را در یک جمله خلاصه کنیم می‌گوییم، این توکن عامل تحول این صنعت تلقی می‌شوند. اما سوال اینجا است که چه‌طور امکان دارد توکن‌های NFT توانایی تحول یک صنعت را داشته باشند؟! در پاسخ خواهیم گفت با توجه به این‌که فیلم سازی یک روند ثابت دارد.

توکن های NFT در فیلم سازی

از جمله این که باید مراحلی از قبیل پیش‌تولید، توسعه، تولید و پس تولید را پشت سر بگذارد. توکن های NFT دارای این قابلیت هستند که می‌توانند این پروسه را به نحو احسن تغییر دهند. اما سوالی که وجود دارد این است که آیا از  قرارداد هوشمندانه می‌توان به منظور بهینه‌سازی این سلسله مراتب ذکر شده استفاده کرد؟ اگر پاسخ این سوال و نقش توکن های NFT در فیلم سازی را می‌خواهید بدانید، تا پایان این مقاله از نیموگری ما را همراهی کنید. همچنین شما می‌توانید برای شرکت در دوره آموزش NFT که شامل ترید، ساخت، نحوه خرید و فروش، مینت و… می‌شود کلیک کنید.

ترکیب فیلم سازی و NFT

با توجه به اطلاعاتی که در دسترس داریم، می‌دانیم سینما صنعتی قدیمی است که بیش از یک قرن متولد شده است. در قرون ۲۰ و ۲۱ به پیشرفت خوبی دست پیدا کرد. در نتیجه با ترکیب فناوری‌ها موجب شکل‌گیری جدیدی از این صنعت شد. همچنین می‌توانید برای درک عمیق‌تر از اینکه NFT چیست کلیک کنید.

تصاویر متحرک یکی از دستاوردهای ادغام این صنعت با انواع توکن‌های NFT شد. به طوری که از صفحه‌های تاریک اتاق‌های نمایش به صفحه نمایش تلویزیون سپس رایانه و اینک تبلت و گوشی همراه رسیده‌ است. پس باید گفت تصاویر متحرک دستاورد توکن های NFT در فیلم سازی است.

اینک شما می‌توانید با یک گوشی هوشمند یک ویدیویی جذاب را تهیه کنید که شامل مراحلی مشابه مراحل ساخت فیلم سینمایی است؛ از جمله این‌که توسعه، پیش تولید، تولید، پس تولید را نیاز دارد. در هر کدام از مراحل نیز باید انتخاب و تایید انجام شود؛ از انتخاب بازیگر گرفته و همکاری آن با شخص فیلمنامه‌نویس تا از انتخاب لباس برای صحنه گرفته یا یافتن لوکیشن تمام ین موارد می‌تواند نقش توکن های NFT در فیلم سازی نشان دهد.

ترکیب فیلم سازی و توکن های NFT
ترکیب فیلم سازی و توکن های NFT

NFT ها در رونق صنعت فیلم‌سازی و پروژه‌های فیلمسازی نقش برجسته‌ای ایفا می‌کنند. لذا صنعت NFT نباید در این حوزه نادیده گرفته شود. البته ایده‌های جدید و سرمایه‌گذاری کریپتویی در این صنعت و همچنین علاقه مجموعه‌های مستقل DAO در این حوزه را، باید یک تحول دانست.

کاربرد توکن های NFT در مراحل ساخت فیلم

همان‌طور که اشاره شد NFT در مراحل ساخت فیلم نقش مهمی را ایفا می‌کنند، اما نخستین کاربرد NFT در فیلم سازی چیست؟ با توجه به این‌که تعداد زیادی از پروژه‌های فیلم‌سازی برای تامین بخش اقتصادی فیلم‌های خود به NFT روی آورده‌اند، نتایج مطلوبی را یافتند؛ پس به این توکن‌ها نگاهی تازه شد و سرمایه‌‌گذاری فیلم‌سازان شروع شد.

نقش و اهمیت جامعه کاربران در نتیجه پروژه های NFT چیست؟

شاخصه برجسته توکن های nft ایجاد سلسله کاربران وفادار است که جامعه کاربران را تشکیل می‌دهند. البته این جمعیت را یافتن ساده و بدون مشکل نیست؛ هرچند روش های خلاقانه‌ای برای جذب کاربران جدید و علاقه‌مند وجود دارد، به طور مثال اگر دیدگاهی مشترک میان خود و کاربران ایجاد کنید رشته این پیوند را عمیق کرده‌اید. با استفاده از پلتفرم های مجازی این کار دور از دسترس نیست.

همان‌طور که در سال‌های اخیر پلتفرم‌هایی برای این منظور اقدام به فعالیت کرده‌‌اند‌ که تامین مالی را بر عهده توکن NFT گذاشتند. اما اقدام برجسته آن‌ها برای جذب مخاطب خود، دادن تکالیفی بود که به کاربران خود در سرور دیسکورد محول می کردند. این کار در نمایش نیز ادغام شد،‌ لذا کاربران نیز قسمتی از داستان در نمایش بودند که برای آنها خوشایند بود.

منتشر کردن فیلم به شکل NFT

 باید از رویکردی جسورانه صحبت کنیم که در آن انتشار فیلم‌ها به شکل توکن NFT صورت می‌گرفت. بله این اتفاق نقش توکن های NFT در فیلم سازی را بیشتر نمایش داد. فیلم نمایشی zero-contact نمونه‌ای از این رویکرد بود که برای نخستین بار در این اقدام با معرفی این فیلم پا به صحنه گذاشت. فیلمی که نقش‌آفرینی آن را آنتونی هاپ کینز بر عهده داشت.

منتشر کردن فیلم به شکل NFT
منتشر کردن فیلم به شکل NFT

این فیلم در فرایند تولید از توانایی تکنولوژی توزیع شده دفتر کل بهره جسته است که قدرت ریسک‌پذیری بالایی را نیاز دارد.‌ البته بازدهی سرمایه تولید فیلم بسیار مطلوب گزارش شد، به طوری‌که تهیه کننده و کارگردان این فیلم اعلام کردند که NFTها بستر مناسبی برای سرمایه‌گذاری مالی و تامین بخش اقتصادی تولید فیلم هستند.

شایان ذکر است فیلم مذکور از پلتفرم Wuele.io به نمایش گذاشته می‌شود، این پلتفرم نیز مانند film.io پلتفرمیNFT  است و امکان تماشا و تهیه مجموعه آن و تبادل نسخه‌های فیلم‌های طولانی را برای علاقه‌مندان خود فراهم نموده است.

بهترین فیلم های منتشر شده به شکل NFT

در بخش قبلی به اولین فیلم منتشر شده پرداختیم، اما اینک به نمونه‌‌های دیگری از فیلم‌های تولید شده با این توکن می‌پردازیم که امکان دارد شما تاکنون متوجه آن نشده باشید.

in the mood for lave

این فیلم یکی از بهترین فیلم‌هایی است که مخاطبان زیادی را جذب کرده است و مانند تماس صفر حاصل ترکیب موفقیت‌آمیز NFT با فیلم سازی است که نقش توکن های NFT در فیلم سازی را به خوبی نشان می‌دهد. در سال ۲۰۰۰ به اکران عمومی رسید و رقم بالایی از فروش را به ‌دست آورد. کارگردان آن‌ که وونگ‌‌کار‌وای بود در اقدامی بی سابقه بخشی از نمایش فیلم را به قدردانی و تمجید از این توکن پرداخت.

فیلم تپه dune

فیلمی بسیار وزین که موفق به کسب 6 جایزه اسکار شد و لقب فیلم تحسین شده را در سال ۲۰۲۱ گرفت. عوامل فیلم به منظور تبلیغات با گالری آی.وی اعلام همکاری کردند‌. دو مجموعه که مجموعه نخست مجسمه‌های دیجیتالی بودند و شمایلی شبیه به بازیگران فیلم داشتند در تاریخ بیست و دوم سپتامبر انتشار یافت. در مجموعه دوم نیز سلاح داخلی به آن افزوده شد و در بیست و دوم اکتبر همان سال منتشر شد.

بهترین فیلم های منتشر شده به شکل NFT
بهترین فیلم های منتشر شده به شکل NFT

هشتاد دو سه

فیلمی  ورزشی و درام که با کارگردانی کبیرخان در بالیوود به نمایش گذاشته شد که نمایش آن موجب ثبت لحظه‌های تاریخی در صنعت سینما و فیلم سازی شد. این درام ورزشی با داستان پیروزی جام جهانی در طول سالیان متعدد و در نسل‌های گذشته تا نسل جدید را روایت می‌کند. لذا با توکن NFT برای نخستین بار، افراد توانستند قسمتی از تاریخ را به یادگار داشته باشند.

جمع بندی

در این مقاله با نقش توکن های NFT در فیلم سازی آشنا شدیم‌. اگر بخواهیم این توکن‌ها را منصفانه ارزیابی کنیم، باید بگوییم جدا از درآمدزایی و پتانسیل بالقوه بودن آن‌ها در این صنعت، دست فیلمسازان را نیز بازتر کرده‌اند تا امکانات بیشتری برای به هیجان آوردن علاقه‌مندان خود داشته باشند. از این توکن‌ها انتظار رشد و گسترش بیشتری می‌رود.

اگر می‌خواهید در مورد آن‌ها بیشتر بدانید تا با توجه به علاقه و استعداد خود در این زمینه فعالیت کنید، سایت نیموگری جایی است که می‌تواند نیاز شما را به بهترین وجه ممکن پاسخ دهد. این سایت با بهره‌گیری از بهترین متخصصان فناوری، راهی آسان و کاربردی را به شما می آموزد تا بهترین نتیجه را از زمان و انرژی خود اخذ کنید. لذا با اتصال به کارشناس‌های پاسخ‌گو می توانید سوال‌های خود را  بپرسید و اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

سوالات متداول درباره توکن های NFT در فیلم سازی

  • هالیوود از توکن های NFT در فیلم سازی چگونه بهره می‌گیرد؟

هالیوود با فروش فیلم‌های خود یا حق پخش فیلم با استفاده از این فناوری، بهره‌ خوبی می‌برد. البته با ساخت فیلم‌های خود از روش فروش توکن‌های مرتبط با فیلم نیز این کار صورت می‌گیرد.

  • آیا تمام افراد علاقه‌مند به فیلمسازی می‌توانند با NFT فیلم بسازند؟

در پاسخ باید گفت بله؛ اگر از طریق پلتفرم‌های مجاز این توکن‌های را خریداری کنند و سپس با ساخت کیف پول دیجیتال به منظور ذخیره NFT، می‌توانند فیلم خود را بسازند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اونایی که این صفحه رو دیدن معمولا از صفحه های زیرم دیدن کردن حالا خود دانی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید