برای دیدن آموزش NFT از صفر تا کسب درآمد کلیک کنید

عرضه اولیه NFT

امروزه یکی از پر تکرارترین اصطلاحات دنیای کریپتوکارنسی عرضه اولیه NFT است که ما در این مقاله قصد داریم به بررسی آن بپردازیم تا شما نیز با این مفهوم به طور کلی آشنا شوید. اگر بخواهیم عرضه اولیه NFT را به طور خلاصه تعریف کنیم باید بگوییم که به روشی از سرمایه گذاری گروهی که در آن پروژه کریپتو تعدادی از توکن های NFT را برای ارائه به بازار معرفی می کند عرضه اولیه NFT می گویند. امروزه سرمایه گذاران بسیار زیادی تلاش می کنند تا در عرضه اولیه NFT شرکت کنند، آن ها برای این منظور مکلف هستند تا ابتدا مجوز شرکت در عرضه توکن های غیر قابل تعویض را به دست آورند.

همانطور که می دانید امروزه در دنیای کریپتوکارنسی توکن NFT بسیار افزایش یافته است و همین امر موجب شده است که سرمایه گذاران خرد و کلان به این توکن ها علاقه مند شوند و تلاش کنند که این دارایی خاص و ارزشمند را به دست آورند. این سرمایه گذاران می توانند توکن های NFT را همانند ارزهای دیجیتال معامله کنند، یکی از مهم ترین عواملی که موجب شده است که توکن های NFT از دیگر ارزهای دیجیتال متمایز شوند می توان به غیر قابل تکرار بودن آن ها اشاره کرد.

توکن های بی همتا چیست؟

توکن های بی همتا چیست؟

توکن ان اف تی یک دارایی دیجیتال غیر قابل تعویض را در دنیای کریپتوکارنسی نشان می دهد که امروزه طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده اند؛ توکن های غیرمثلی همچون یک سند قابل پذیرش می باشند؛ به طوری که شما می توانید با استفاده از ان اف تی ها در دنیای متاورس زمین های مجازی را خرید و فروش کنید؛ لذا ان اف تی ها یک رمز دیجیتالی منحصر به فرد است که مانند سایر ارزهای دیجیتال روی کیف پول ذخیره می‌ شوند و مهم‌ ترین کاربرد توکن‌ های غیرمثلی در هنر دیجیتال است و گیمرها (اشخاصی که به صورت حرفه ای وقت خود را صرف بازی کردن می کنند و از این مسیر درآمد دارند) برای تبادل دارایی‌ های خود داخل بازی می‌ توانند از آن‌ ها استفاده کنند.

عرضه اولیه NFT چیست؟

همانطور که در قسمت بالا گفته شد ان اف تی در حقیقت یکی از جدیدترین روش های جمع آوری سرمایه است که به توسعه دهندگان NFT این توانایی را می بخشد که NFT های دلخواه خود را به وجود آورده و برای معامله معرفی کنند. اگر بخواهیم عرضه اولیه NFT را به زبان ساده تعریف کنیم باید بگوییم که ان اف تی ها در اول پروژه با مدت زمان بسیار کوتاه ارائه می شوند.

هدف از این عرضه این است که مشکلات کاربران را در بازار NFT حل کنند، کاربرانی که از طریق INO یک ان اف تی را خریداری می کنند، می توانند یکی از گره های مربوط به شبکه همتا به همتا را بدون هیچ مانعی به اجرا درآورند. با این عمل کاربران می توانند در توسعه سیستم شریک شوند، به طور کلی می توان گفته که عرضه اولیه ان اف تی کمک می کند که کل سیستم به یک محیط غیرمتمرکز دست یابد.

آشنایی با مفهوم INO

آشنایی با مفهوم INO

استقبال بی نظیر کاربران دنیای کریپتوکارنسی موجب شد که شکل جدیدی از ان اف تی ها به این بازار عرضه شوند، از INO می توان به عنوان جدیدترین مدل جذب سرمایه یاد کرد. INO به توسعه دهندگان توکن های غیر قابل تعویض این توانایی را می بخشد که توکن های شخصی خود را به وجود آورده و آن را برای معامله به این حوزه ارائه دهند.

نحوه شرکت در INO به چه شکل است؟

طبیعتا برای اینکه بتوانید در خرید یک عرضه اولیه توکن های غیرمثلی موفق باشید نیازمند این هستید که نکاتی در مورد شرکت در INO بدانید؛ لازم به ذکر است که این نکات را باید از قبل خرید به خاطر داشته باشید تا بتوانید از سرمایه خودتان محافظت کنید. می توان اینگونه گفت که اکثریت افراد حاضر در بازارهای مالی بخصوص بازار کریپتوکارنسی می دانند که قبل از خرید هرچیزی باید در مورد آن تحقیق کنند؛ این تحقیقات در مورد حوزه ان اف تی بسیار مهم است چراکه صنعت توکن های غیرمثلی یا بی همتا بسیار مستعد کلاهبرداری است؛ این دلیل به خاطر نوظهور بودن این مارکت است، لذا شما باید به دنبال کسب اطلاعات در مورد اطلاعات اعتبار NFT باشید.

نکته دوم که در مورد خرید عرضه اولیه ان اف تی باید بدانید این است که یک کیف پول امن را پیدا کنید؛ شما دارایی های خود را باید در ولت ذخیره کنید؛ چرا که توکن ها ارزشمند بوده و هزینه ساخت آن ها پرهزینه بوده است. مورد بعدی داشتن سرمایه لازم برای فعالیت در خرید عرضه اولیه می باشد، این مورد دقیقا ارتباط خاصی با مدیریت سرمایه دارد و شما به عنوان یک تاجر باید سرمایه ای را وارد و درگیر این مارکت کنید که فکر شما مشغول آن نباشد و توانایی از دست دادن آن را داشته باشید؛ این نکته نیز لازم به ذکر است هزینه تراکنش و به اصطلاح کارمزد را به صورت اتریوم را داشته باشید.

مزایای عرضه اولیه توکن های غیر قابل تعویض

بهتر است بدانید که عرضه اولیه توکن های غیر قابل تعویض مزایای بسیار بی شماری برای کاربران دنیای کریپتوکارنسی دارد. اگر بخواهیم به بخشی از این مزایای بپردازیم باید بگوییم که عرضه NFT می تواند سودآوری پروژه های خرد را افزایش دهد و انبوهی از مخاطبان را به آن ها جذب کند. در عین حال عرضه اولیه توکن های غیر قابل تعویض سرمایه چشمگیر را برای کاربران که پروژه های خود را توسعه می دهند به ارمغان می آورد. علاوه بر این موارد گفته شده بسیاری از کاربران دنیای کریپتوکارنسی علاقه دارند که کلکسیونی از NFT های دلخواه خود به وجود آورند. عرضه اولیه توکن های غیر قابل تعویض به این کاربران توانایی می بخشد که به مجموعه ای بی نظیر از NFT ها دسترسی یابند، کاربرانی که NFT های محدود دارند، از سوی صاحبان NFT ها امتیازهای خاص دریافت می کنند که موجب می شود ارزش دارایی آن ها افزایش یابد.

معایب عرضه اولیه NFT

معایب عرضه اولیه NFT

عرضه اولیه NFT دارای معایبی بود که در قسمت بالا به آن پرداختیم در این قسمت نیز معایب آن را برای شما شرح خواهیم داد. همانطور که گفتیم عرضه اولیه توکن های غیر قابل تعویض امروزه یکی از جذاب ترین وقایع این حوزه به شمار می رود و همین امر موجب شده است که تعداد زیادی از آثار هنری در NFT ثبت شوند اما نباید این موضوع فراموش شود که برخی از آثار هنری ارزش آنچنانی ندارد و هجوم کاربران به خرید این NFT ها موجب می شود که حباب در این حوزه تشکیل شود، تحلیلگران بر این باورند که ممکن است این حباب در نهایت شکسته شود.

مهم ترین چالش های عرضه توکن های غیر قابل تعویض

همانطور که در قسمت های قبل به شرح مزایا و معایب عرضه توکن های غیر قابل تعویض پرداختیم، باید بدانید که عرضه توکن های غیر قابل تعویض نیز دارای خطرات و چالش های متعدد است که در این بخش به بررسی تعدادی از چالش های موجود می پردازیم.

وجود خطرات امنیتی نظیر کلاهبرداری: در هر فناوری تازه تاسیس وجود خطرات امنیتی همانند احتمال کلاهبرداری افراد سودجو بسیار زیاد است. INO نیز دارای چنین چالش هایی است، اگر قصد دارید در این پروژه ها به سرمایه گذاری بپردازید سعی کنید تمام جوانب را بسنجید و به طور کامل از قانونی بودن آن اطمینان پیدا کنید.

نوسانات شدید بازار توکن های غیر قابل تعویض: همانطور که گفتیم عرضه توکن های غیر قابل تعویض یکی از چالش های جدید این حوزه است و پیش بینی می شود دارای نوسانات بسیار زیادی باشد، همچنین این مورد می تواند بر روی ارزش و موفقیت یک INO تاثیرگذار باشد، شما نیز به عنوان یک سرمایه گذار از وجود این ریسک اطلاع داشته باشید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اونایی که این صفحه رو دیدن معمولا از صفحه های زیرم دیدن کردن حالا خود دانی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید