برای دیدن آموزش NFT از صفر تا کسب درآمد کلیک کنید

گیلد فای (GuildFi)؛ دنیای جدید متاورس است، شاید این عبارت را بارها شنیده باشید.  بازی‌های Play-to-Earn در سال 2022 به بیش‌ترین حد از محبوبیت خود رسیدند. توسعه‌دهندگان از این درخواست فزاینده برای گسترش صنعت بلاک‌چین استفاده کرده‌اند؛ مثل (Axie Infinity AXS)، که یک بازی کسب درآمد با بیش‌ترین ارزش بازار ارز دیجیتال است.

Gala Games که از توکن GALA برای سیستم‌های تشویقی استفاده می‌کند و Decentraland که یک دنیای آنلاین در چرخه اتریوم است توکن‌های MANA را مورد استفاده قرار می‌دهد. در این مقاله به بررسی گیلد فای Guildfi که یک پلتفرم جدید در متاورس است، می‌پردازیم و با ویژگی‌های این پلتفرم، مزایا و چگونگی کسب درآمد از آن آشنا خواهیم شد پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. 

گیلد فای (GuildFi)، دنیای جدید متاورس

GuildFi چیست؟

گیلد فای یک اکوسیستم اینترنت نسل سوم است که بازی‌ها، جوامع، سرمایه‌گذاران و NFT‌ها را به هم وصل می‌کند تا به شکل ایمن تجربه‌های Play-to-Earn را توسعه بخشد. GuildFi زیربنا، مشاوره و نیز کمک هزینه آموزشی را برای کاهش موانع کاربران جدید برای ورود به بازی‌های متاورس  و web3  را مهیا می‌کند. همچنین شما می‌توانید برای شرکت در دوره آموزش nft که شامل ترید، ساخت، نحوه خرید و فروش، مینت و… می‌شود کلیک کنید.

GuildFi چیست؟
GuildFi چیست؟

موسس GuildFi کیست؟

GuildFi برگرفته از تخیل یک متخصص بلاک‌چین تایلندی، Jarindr Thitadilaka، است که بیش‌تر از ده سال در زمینه ارزهای دیجیتال تجربه دارد.Jarindr  مدیر ارشد تکنولوژی هلدینگ گروهCryptomind، مهندس ارشد شبکه OMG در راه‌اندازی OMG Coin و  نیز سرپرست تیم سابق Bitfinex، بهترین پلتفرم جهان برای تجارت دارایی‌های دیجیتال است.

علاوه بر این، او روی تحقیقات ایجاد توکن NFT، Layer-2، و گسترش ادغام‌ها و کتابخانه‌های پروتکل فعالیت داشت. پیش از این، او یکی از موسسان Merkle Capital، نخستین و بزرگ‌ترین سرمایه‌گذار دارایی دیجیتال تایلند بود. همچنین می‌توانید برای درک عمیق‌تر از اینکه NFT چیست کلیک کنید.

ویژگی‌های گیلد فای

هدف اصلی گیلد فای ایجاد یک اکوسیستم متصل به‌هم برای کاربران در عصر بازی متاورس و کاهش موانع تأمین مالی برای ورود است. GuildFi، تعدادی اصل برای ساده‌سازی و حفافظت از تجربیات GameFi طراحی کرده است مثل ویژگی‌هایی برای ساده‌سازی مبادله کوین و مکانیسم‌های امنیتی برای محافظت از حساب‌های کاربران در برابر کلاهبرداری. در زیر به برخی از ویژگی‌های گیلدفای اشاره شده است. برای درک دقیق تر از اینکه متاورس چیست کلیک کنید.

ویژگی‌های گیلد فای
ویژگی‌های گیلد فای
  • شناسه؛ شناسه گیلدفای، حکم پاسپورت بازی متاورس را دارد و هویت شما را به یکدیگر متصل می‌کند و دستاوردهای کاربر را در اکوسیستم GuildFiثبت می‌کند.
  • کشف بازی؛ این ویژگی بازی‌های P2E را طبقه‌بندی می‌کند تا به شما کمک کند مناسب‌ترین مورد را برای خود انتخاب کنید. گیلدفای شامل دسترسی آسان به Axie lnfinity، CyBall، The Sandbox ،Star Atlas ،NFT Scholarship)) و سایر موارد است تا P2E را برای بازیکنان جدید در کل جهان آسان‌تر کند.
  • کشف GuildFi؛ این یک برنامه بورسیه‌شده برای کمک به بازیکنان جهانی برای غلبه بر موانعی که در زمان ورود به بازی‌های متاورس برای کسب درآمددر فضای گیم فای وجود دارد. این بورسیه به کمک مجموعه گیلدفای و شریکان حمایت می‌شود.
  • لانچ پد Metadrop؛ گیلدفای توکن‌های خاص و ایردراپ های NFT را از سوی شرکای بازی عرضه می‌کند و جوایز بیشتری را در اختیار بازیکنانی با سطوح بالاتر گیلد فای ID قرار می‌دهد.
  • جوایز اثبات بازی؛ بازیکنان برای شرکت در عملیات گیلدفای، همچون NFT و Token، مزایای بسیاری دریافت می‌کنند GXP را به‌عنوان مرکز تجربه ایجاد می‌کند. بنابراین، هرچه یک بازیکن GXP زیادتری به‌دست بیاورد، استفاده بیش‌تری از مزایای GuildFi خواهد داشت.

ابزارهای GameFi

گیلدفای به بازیکنان یک جهش راحت  به اکوسیستم GameFi را عرضه می‌کند به‌عنوان نمونه؛ یک پورتال بورس تحصیلی، توزیع همیشگی توکن منصفانه و شبیه‌سازی PvP پلتفرم، با این باور که این ابزارها باعث کمک به‌بهبود تجربه بازی و بازیکنان بازی در متاورس بلندمدت خواهند شد.

ابزارهای GameFi
ابزارهای GameFi

روش ثبت‌نام در گیلد فای

برای اشخاصی که می‌خواهند یک سفر جدید GameFi را در گیلدفای آغاز کنند، باید سه مراحل ساده زیر را طی کنند.

  1. به وب سایت GuildFiبروید.
  2. روی Join گیلد فای کلیک کرده و از ایمیل معتبر خود استفاده کنید.
  3. حساب گیلدفای خود را به کیف پول دیجیتالی خود وصل کنید.

توکن GuildFi) GF)

توکن (GuildFi GF)، که بر پایه استاندارد ERC-20 در اتریوم ایجاد شده است، یک توکن پر کاربرد بومی اکوسیستم GuildFi است. این توکن در تاریخ 21 دسامبر 2021 به زیادترین نرخ تاریخ خود به 4.3792 دلار آمریکا رسید. دارای بیش‌ترین عرضه 1,000,000,000 است، ولی در حال‌حاضر 42 میلیون از آن در گردش است. توکن گیلد فای را می‌توان برای پاداش‌های ارائه شده توسط GuildFi استفاده کرد. همین طور، به مالکان امکان دسترسی به ابزارها، Metadrop Launchpad و همچنین دسترسی اولیه به بازی‌های مدرن را می‌دهد.

مزایای GuildFi

گیلدفای در کنار ویژگی‌های بسیار، مزایای عالی نیز دارد که باعث جذب کاربران در پروژه می‌شود. در ادامه به بررسی این موارد می‌پردازیم

کارکرد جسورانه جوامع بازی

جوامع بازی عنصر اصلی این پروژه هستند. این پروژه انجمن‌ها را دور هم جمع می‌کند تا باعث شود  بازی‌های زیادتری در پلتفرم گیلدفای وجود داشته باشد و نیز بازیکنان بتوانند با آنها رقابت کرده و علاقه‌مند به بازی شوند.

دقت زیاد در نوع بازی

بازی‌های موجود در این پلتفرم با دقت بسیاری انتخاب شده‌اند. پیش از انتخاب و اضافه کردن یک بازی به گیلدفای، تیم سازنده موارد مختلفی همچون پتانسیل، اجرا روی بلاک‌چین‌های گوناگون، مشارکت با دیگر انجمن‌ها و سایر موارد را ارزیابی می‌کند.

به‌ این ترتیب بازیکنان از کیفیت بازی‌ها اطمینان حاصل می‌کنند. یکی از برترین بازی‌هایی که با دقت بسیار زیادی انتخاب شده است Pegaxy است. کسب درآمد در این بازی    راحت است و در ازای کارکردهای مختلف با ارز دیجیتال پاداش کسب می‌کنید.

برد راحت برای بازیکنان

در این پلتفرم، بازیکنان با انجام عملکردهای مختلف و فقط اندکی فعال بودن، GXP به دست می‌آورند. در آخر این امتیازها منجربه تبدیل توکن‌هایNFT، ارز دیجیتال GF و ایردراپ می‌شوند و بازیکن درآمد کسب می‌کند.

مشکلات گیلدفای

مانند تمام  پلتفرم‌ها و بازی‌های بلاک‌چین، گیلدفای هم با مشکلاتی روبرو است که تیم توسعه باید به مرور زمان آنها را رفع کند.

رقابت بسیار در بازی هایی که از GF پشتیبانی می کنند

خیلی از بازی‌های این پلتفرم از ارز دیجیتال GF پشتیبانی کرده و این ارز دیجیتال را برای انجام امور مختلف در دسترس کاربران می‌گذارند. با این‌وجود، رقابت در این بازی‌ها به حدی زیاد است که شانس موفقیت بازیکنان مبتدی یا کسانی که مبلغ زیادی روی پلتفرم هزینه نکرده‌اند، کمتر است.

تعداد محدود بازی

اگرچه پلتفرم گیلدفای از زمان ارائه خود در مسیر صعودی با رشد مثبت قرار گرفته است اما از آن زمان تا الان فقط 29 بازی در این پلتفرم لیست شده‌اند. با این‌حال برخی از بازی‌های معروف مثل Axie Infinity و SandBox روی این پلتفرم فعال هستند. یکی دیگر از بازی‌هایی که به احتمال زیاد در آینده به آن اضافه خواهد شد، بازی Achievement است. این مورد بهترین انتخاب برای کسب درآمد و حفظ تناسب اندام است.

ارزیابی نقشه راه پلتفرم گیلد فای

به طورکلی نقشه راه پروژه گیلدفای شامل چهار مرحله است. در مرحله یک، هدف ایجاد پروژه و ارز آن بود. مرحله دوم تبدیل شدن به اساسی برای بازی‌های بلاک‌چین و مرحله سوم تبدیل شدن به یک فدراسیون برای گیم.فای است. این پروژه سه بخش اول را با موفقیت تمام کرده است و آخرین مرحله دستیابی به یک سازمان غیرمتمرکز خاص (DAO) در سه ماه اول سال 2023 است که هنوز به بازار ارائه نشده است.

ارزش آیتم‌های بازی گیلدفای چقدر است؟

کل پارامترهای موجود در این اکوسیستم  با امتیاز GXP ارائه می‌شوند. هم‌اکنون  نرخ آنها از 150 واحد GXP آغاز شده و گران‌ترین آنها 300 واحد است. دسترسی به آیتم‌های این برنامه همیشگی نیست و تعداد آنها نیز کم است.

بازی گیلدفای رقیب مهم استیم در بلاک چین

گیلدفای در دو سال عملکرد به موفقیت‌های بسیاری دست یافته است و قابلیت پشتیبانی از 29 بازی بلاک‌چین بر روی پلتفرم خود را دارد. اگرچه این برنامه هنوز در مراحل آغاز است اما می‌تواند در آینده‌ای نه‌چندان دور با Steam  به چالش کشیده و به رقابت بپردازد.

بازی گیلدفای رقیب مهم استیم در بلاک چین
بازی گیلدفای رقیب مهم استیم در بلاک چین

چگونه از بازی گیلدفای درآمد به‌دست آوریم؟

امروزه بسیاری از افراد کنجکاو هستند تا بدانند چگونه می‌توان با متاورس کسب درآمد داشت؟ خوشبختانه این امر به کمک استفاده از Guildfay بسیار آسان شده است. صرف‌نظر از اینکه در چه حد از سطح تجربه هستید در متاورس، به‌آسانی می‌توانید در Guildfay شرکت کنید و از همه مهم‌تر اینکه، استفاده از این پلتفرم کاملاً رایگان است. برای آغاز بازی‌های P2E در گیلد فای، به وب سایت پلتفرم مراجعه نموده و کارتابل گیلدفای خود را ایجاد کنید.

چگونه از بازی گیلدفای درآمد به‌دست آوریم؟
چگونه از بازی گیلدفای درآمد به‌دست آوریم؟

سپس می‌توانید بازی‌های P2E را سرچ کنید، کمک‌های مالی انجمن را پیدا کنید، به متدهای گیمیفیکیشن دسترسی داشته باشید و سفر خود را از روش ابرجهان شروع کنید. گیلدفای به شما نشان می‌دهد که کسب درآمد درمتاورس آن‌چنان که خیلی از افراد فکر می‌کنند دشوار نیست. شما به‌آسانی می‌توانید وارد متاورس شوید و از برخی از بازی‌های P2E در این اکوسیستم جذاب، کسب درآمد کنید.

جمع‌بندی

GuildFi به عنوان آینده بازی‌های متاورس در دنیای دیجیتال مورد تشویق قرار گرفته است و محبوبیت زیادی دارد. این یک فضای به هم متصل است که در آن مدل‌های P2E و متاورس با هم ادغام شده‌اند. علاوه بر عرضه بازی، گیلدفای مجموعه‌ای از متدها را برای جوامع گوناگون طراحی می‌کند تا موانع ورود به GameFi را برطرف کند، از جمله مشوق‌های در نظر گرفته‌شده در توکن‌ها و سایر موارد، برخی از این ویژگی‌ها هستند.
GuildFi در حال حاضر جایگاه شماره 1 پلتفرم GameFi تایلند را به خود معطوف کرده است و اکنون در سطح جهانی در حال رشد است. با نظاره اتحاد آن با شرکت‌های جهانی و بازی‌های قدرتمند NFT، به‌طور حتم در آینده‌ای نزدیک نقطه‌عطف موفقیت آن را شاهد خواهیم بود.

شما هم می‌توانید توسط این بازی‌ها هم سرگرم شوید و هم درآمد کسب کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیش‌تر در این زمینه به سایت نیموگری که یکی از بهترین سایت‌های آموزشی ارزهای دیجیتال است سر بزنید. می‌توانید برای اطلاع از نحوه ثبت‌نام و چگونگی شرکت در کلاس‌های آموزشی با کارشناس‌های این سایت تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره گیلد فای (GuildFi)، دنیای جدید متاورس

GuildFi چیست؟

گیلد فای نوعی اکوسیستم اینترنت نسل سوم است که بازی‌ها، جوامع، سرمایه‌گذاران روی NFTها را به هم متصل می‌کند تا بتواند به شکل مطمئن و ایمن تجربه‌های Play-to-Earn را توسعه بخشد.

بازی P2E به چه معنی است؟

وقتی یک بازی P2E باشد، به این معنا است که یک بازی برای کسب درآمد خواهد بود. این بازی‌ها بیش‌تر برای دریافت رمزارز استفاده می‌شوند. چنین بازی‌هایی از تکنولوژی بلاک‌چین ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند تا به افراد اجازه دهند بتوانند از گیم‌پلی خود کسب درآمد کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید