برای دیدن آموزش NFT از صفر تا کسب درآمد کلیک کنید

گران ترین nft دنیا یکی از جذاب‌ترین عنوان‌هایی است که تمام فعالان حوزه ارزهای دیجیتال، بلاک‌چین و nft توجه زیادی به آن دارند. توکن‌های ارزشمند nft پس از طراحی و عرضه به بازار به‌سرعت به یکی از ارزشمندترین دارایی‌های دیجیتالی در جهان تبدیل شدند. در ابتدای ظهور این توکن‌ها اگر چنین عنوانی مطرح می‌شد تعجب همه افراد فعال و علاقه‌مند به این حوزه برانگیخته می‌شد؛ اما امروزه چنین نیست.

گران ترین nft های دنیا

گران ترین nft های دنیا قطعاً ارزش بسیار بالایی دارد و در آینده ارزشمندتر نیز خواهد شد. فروش این توکن‌های جذاب با قیمت‌های نجومی چند ده میلیون‌دلاری به یکی از نکات قابل‌توجه برای رسانه‌ها تبدیل شده است. هر روزه خبرگزاری‌های بیشتری در سرتاسر جهان از گران‌ترین توکن‌های موجود رونمایی می‌کنند. بررسی این عنوان بسیار اهمیت دارد؛ چراکه نشان می‌دهد خریداران تا چه اندازه توانایی هزینه‌کردن و علاقه دارند. در ادامه همراه نیموگری برگزارکننده بهترین دوره آموزش nft در ایران شوید.

بررسی مهم‌ترین ویژگی‌های nft ها

تقریباً هر چیزی که یک هنرمند و ذهن خلاق او می‌تواند طراحی و ارائه کند را می‌توان به کمک هوش مصنوعی به توکن‌های ارزشمند nft تبدیل کرد. هنرمندان حوزه هنرهای دیجیتالی می‌توانند با طراحی و فروش آثار خود توکن‌های دلخواه خود را طراحی کنند و با عرضه و فروش آن در بازارها و پلتفرم‌هایی مخصوص فروش توکن‌های nft درآمدهای بسیار بالا و هنگفت چندمیلیون‌دلاری را کسب کنند.

در ادامه به بررسی مهم‌ترین ویژگی‌های nftها خواهیم پرداخت. بررسی و درک این ویژگی‌ها می‌تواند نقش بسیار مهمی در کسب درآمدهای هنگفت در آینده برای فعالان این بازار داشته باشد. صنعت nftها امروزه یک بازار چند ده میلیارددلاری است و فرصت‌های بی‌نظیری در این بازار بزرگ برای فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران وجود دارد. هنرمندان و افراد خلاق نیز می‌توانند از فرصت‌های اقتصادی این بازار بهره‌مند شوند.

بررسی مهم‌ترین ویژگی‌های nft ها
بررسی مهم‌ترین ویژگی‌های nft ها

اختصاصی‌بودن

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های توکن‌های nft کمیاب‌بودن آنهاست. گران ترین nft های دنیا به‌خاطر اختصاصی‌بودن خود بسیار موردتوجه هستن. گران ترین nft های دنیا به علت اختصاصی‌بودن و متقاضیان بالاست که توانسته عنوان گران‌ترین توکن را به دست آورد. این ویژگی یکی از اصولی‌ترین مواردی است که طراحی و ارزش‌گذاری این توکن‌ها را از دیگر دارایی‌های دیجیتال جدا کرده است.

هنرمندان هنرهای دیجیتال و توسعه‌دهندگان nft و بلاک‌چین همیشه در تلاش هستند تا با اختصاصی نگه‌داشتن طراحی‌های خود و عرضه مستقیم آنها به بازار ارزش دارایی‌های خود را ثابت نگه داشته و حتی افزایش دهند. در واقع فعالان بازار با این روش در تلاش هستند تا ویژگی کمیاب‌بودن این توکن‌ها حفظ کنند تا اخلالی در توسعه صنعت nftها به وجود نیاید. در نهایت کمیاب‌بودن گران ترین nft مهم‌ترین دلیل گران‌بودن آن است.

جدایی‌ناپذیر بودن

این مورد نیز یکی دیگر از ویژگی‌های مهم و قابل‌توجه توکن‌های nft است. این توکن‌های ارزشمند و اختصاصی به‌هیچ‌عنوان نمی‌توانند کم یا زیاد شوند. به عبارتی دیگر خریداران نمی‌توانند بخشی از توکن را خریداری کنند و بخش دیگر را نخرند. این توکن‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده است که علاوه بر اختصاصی‌بودن، غیرقابل‌تقسیم نیز هستند و در این بازار اصطلاحی تحت عنوان خرید جزئی یا بخشی از توکن اصلاً وجود ندارد.

قابل‌انتقال بودن

تصور کنید گران ترین nft های دنیا را داشته باشید و نتوانید مالکیت آن را به شخص دیگری انتقال دهید. حتی تصور این مورد هم بسیار دردناک است و البته علاوه بر دردی که دارد ضررهای اقتصادی هنگفتی به همراه خواهد آورد. در دسترس بودن قابلیت انتقال اموال و دارایی‌های دیجیتالی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که توکن‌های nft را به یکی از جذاب‌ترین دارایی‌ها تبدیل کرده است. گران ترین nft های دنیا قابل‌انتقال هستند و این خبر خوبی است.

هنگام خرید یا فروش توکن‌های nft باید بتوان آنها را به مالک جدید منتقل کرد که در دسترس‌بودن قابلیت انتقال این کار را برای فعالان اقتصادی صنعت توکن‌های nft هموار کرده است. تصور کنید هنگام مرگ صاحب اصلی توکن نتوان آن را به وارثان آن انتقال داد یا هنگام خریدوفروش آن نتوان مالکیت را به دست آورد، در آن صورت دیگر صنعتی به نام صنعت nftها وجود نداشت. گران ترین nft های دنیا نیز باید دارای دسترسی باشد تا ارزشمند شود.

معتبر بودن

یکی دیگر از مهم‌ترین و البته جذاب‌ترین ویژگی‌های توکن‌های nft را باید اصالت توکن‌ها عنوان کرد. اصالت توکن‌های nft برای سرمایه‌گذارانی که میلیون‌ها دلار در این صنعت سرمایه‌گذاری کرده‌اند بسیار حائز اهمیت است. گران ترین nft های دنیا نیز باید اصالت داشته باشد تا در فرایند ارزش‌گذاری و حراجی توسط سرمایه‌گذاران به رسمیت شناخته شود و مهم‌تر از آن، استقبال خوبی از سوی خریداران داشته باشد تا به فروش برسد.

به لطف توسعه تکنولوژی‌های مدرن در چند سال اخیر این توکن‌های ارزشمند و محبوب دارای اعتبار و اصالت بسیار بالایی هستند. طراحی، تولید و عرضه این توکن‌ها مبتنی بر تکنولوژی بلاک‌چین است و به همین علت می‌توان از یکتایی، اصالت و اهمیت آنها خبردار شد. گران ترین nft یا ارزان‌ترین nft دنیا نیز معتبر هستند و مبتنی بر بلاک‌چین طراحی و تولید شده‌اند. نکته‌ای که آن دو را از هم متمایز می‌کند عرضه و تقاضا است.

ویژگ‌های دیگر توکن‌های nft

مهم‌ترین ویژگی‌های توکن‌های ارزشمند nft را شرح دادیم؛ اما این پایان راه نیست. این صنعت بسیار بزرگ به لطف توسعه محصولی به نام nft دارای طرف‌داران و فعالان زیادی است. همه این رشدها و سودهای اقتصادی به علت ویژگی‌های مهم و متمایزی است که این توکن‌ها آنها را ایجاد و عرضه کرده است. به‌عنوان‌مثال، یکتا بودن توکن‌ها از ویژگی‌های مهم آنها است. بی‌همتا بودن nftها باعث خاص بودن آنها شده است.

ویژگی بی‌همتایی توکن‌ها به این معنی است که اطلاعات هر توکن فقط و فقط مختص به یک توکن است و هیچ شخص، سازمان یا دولتی نمی‌تواند این ویژگی را تغیر دهد. به‌عنوان نمونه ممکن است کفش‌های مختلفی شبیه به برند نایک طراحی و تولید شود؛ اما در نهایت فقط شرکت نایک است که کفش‌های نایکی را طراحی، تولید و عرضه می‌کند. این ویژگی‌ها در کنار حفظ حق کپی‌رایت از مهم‌ترین ویژگی‌های nftها است.

بررسی گران ترین nft های دنیا

بررسی‌های اقتصادی نشان می‌دهد که میزان عرضه و تقاضای موجود در بازار nftهای جهان همچنان درحال‌توسعه و گسترش است. گران ترین nft های دنیا و دیگر توکن‌های گران جهان را در ادامه بررسی خواهیم کرد. در ابتدا به بررسی ویژگی‌ها و پیش‌زمینه‌های علمی علت تقاضای بالا و گران‌بودن توکن‌ها پرداختیم. در ادامه مطلب با نگاهی جزئی‌تر گران ترین nft های دنیا را بررسی و معرفی خواهیم کرد.

Beeple, Crossroad؛ به قیمت 6.6 میلیون دلار

Crossroad یک انیمیشن NFT است که توسط مایک وین کلمن (Mike Winkelmann) طراحی، تولید و عرضه شده است. بیپل نام هنری طراح این اثر است که با قیمت نجومی چندمیلیون‌دلاری در یکی از نمایشگاه‌های حراجی بزرگ دنیا به نام Nifty Gateway به فروش رسید. این توکن گران ترین nft های دنیا نیست؛ اما قطعاً یکی از جذاب‌ترین آنها است چرا که ارتباط نزدیکی با یکی از رؤسای جمهور سابق آمریکا دارد.

این انیمیشن در واقع تصویری زوم شده از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده آمریکا است. در این انیمیشن دونالد ترامپ روی زمین دراز کشیده است و در حال استراحت است و درعین‌حال تماشاچیان او را نادیده گرفته‌اند. نکته بسیار جذاب و جالب‌توجه این توکن هوش تجاری بالای خریدار است. خریدار این اثر هنری توانست بعد از گذشت چند ماه این توکن را با 10 برابر قیمت خرید در یک گالری هنری به فروش برساند.

CryptoPunk #7804؛ به قیمت 7.6 میلیون دلار

این توکن اولین سری از مجموعه‌ای تحت عنوان بیگانگان است. این اثر گران ترین nft این مجموعه نیست؛ اما بااین‌حال یکی از گران‌ترین‌های جهان محسوب می‌شود. کلاه خاکستری، عینک و پیپ موجود در تصویر این توکن به‌قدری جذاب و فان است که توجه بسیاری از فعالان بازار را به خود جلب کرده است. البته در کنار جذابیت بالا، قیمت این توکن نیز بسیار بالا و نجومی است.

بررسی گران ترین nft های دنیا
بررسی گران ترین nft های دنیا

CryptoPunk #4156؛ به قیمت 10.25 میلیون دلار

این توکن یکی دیگر از آثار مجموعه کریپتوپانک است که بخش زیادی از بازار توکن‌ها را تحت سلطه خود قرار داده است. جالب است بدانید که این توکن ابتدا توسط یک سرمایه‌گذار ناشناس به قیمت بالغ بر 1 میلیون دلار خریداری شد و بعد از گذشت حدود 10 ماه با 10 برابر قیمت به فروش رسید. تنها همین نمونه می‌تواند نشان دهد که خریدوفروش nftها بسیار پرسود است.

Beeple, Human One؛ به قیمت 29.9 میلیون دلار

گران ترین nft ساخت هنرمند مشهور آثار دیجیتالی، بیپل، قطعاً همین توکن است. این توکن که تحت عنوان مجموعه انسان شناخته شده است یک مجسمه پویا و بسیار زیبا است که موردتوجه بسیاری از هنرمندان دیگر نیز قرار گرفته است. این مجسمه تصویر یک فضانورد را نشان می‌دهد که در فضا و زمان سرگردان است و به‌نوعی نشان‌دهنده فلسفه بشریت است. این اثر یکی از مفهومی‌ترین آثار این هنرمند بزرگ، مشهور و البته ثروتمند است.

گران ترین  nft های تاریخ

در ادامه این مقاله به بررسی گران‌ترین توکن‌های تاریخ از زمانی که صنعت توکن‌های ان اف تی رونق گرفته است خواهیم پرداخت. تا به این جای مقاله توکن‌های گران‌قیمت را بررسی کردیم؛ اما در ادامه به بررسی گران‌ترین‌های آن در تاریخ صنعت خواهیم پرداخت.

Clock ؛ به قیمت 52.7 میلیون دلار

وب‌سایت ویکی‌لیکس یکی از مشهورترین، جذاب‌ترین و البته جنجالی‌ترین سایت‌های جهان است. این سایت شهرت بسیاری دارد و بزرگ‌ترین افشاکننده پشت پرده فسادهای دولتی، سازمانی و شخصی جهان است. جولیان آسانژ به‌عنوان مؤسس و مدیر این مجموعه به علت افشاگری‌های خود و حمایت از افکار عمومی جهان محکوم و بازداشت‌های بلندمدت محکوم شد. این توکن ساعت زنده میزان محکومیت این افشاگر است.

جالب است که گران ترین nft جهان پس از 2 مورد بعدی نقش بسیار مهمی در کنشگری فرهنگی و سیاسی داشته است. همین مورد نشان‌دهنده این است که صنعت nftها علاوه بر نقش مهمی که در توسعه اقتصادی و فرهنگی جامعه دارد می‌تواند بر متغیرهای سیاسی و اجتماعی جوامع بین المللی نیز اثرگذار و موثر باشد. این توکن با محاسبه کردن ثانیه به ثانیه زندانی شدن این افشاگر به‌عنوان یک اقدام اعتراضی علیه فساد در جوامع عمل می‌کند.

The First 5000 Days؛ به قیمت 69 میلیون دلار

این توکن با ارزش بسیار بالای خود یکی از جذاب‌ترین خبرهایی بود که در آن زمان به شکل گسترده پخش شد و بسیاری از خبرگزاری‌های مطرح جهان آن را به شکل زنده پوشش دادند. این توکن در یکی از حراجی‌های بزرگ جهان با قیمت اولیه 100 دلار برای فروش عرضه شد؛ اما پس از گذشت تنها 1 ساعت با قیمت بالای 69 میلیون دلار به فروش رسید تا به یکی از بزرگ ترین حراجی‌های آثار هنری و nft در جهان تبدیل شود.

The Merge؛ به قیمت 92 میلیون دلار

گران ترین nft جهان اثر یک هنرمند آثار دیجیتالی ناشناس است که با نام The Merge شناخته شده است. این اثر هنری از طریق یک پلتفرم غیرمتمرکز در قطعه‌های مختلفی به فروش رسید و بین هزاران خریدار پخش شد. این اولین‌بار است که توکنی با این قیمت به فروش می‌رسد و نشان‌دهنده وجود فرصت‌های اقتصادی بی‌شماری در این صنعت بزرگ چند ده میلیارددلاری است. این اثر یک شاهکار هنری، اقتصادی و فرهنگی است و بسیار ارزشمند است.

گران ترین  nft های تاریخ
گران ترین  nft های تاریخ

گران ترین nft های فروخته شده در دنیا

مواردی که به آن اشاره شد از گران‌ترین توکن‌های فروخته شده در دنیا بودند. این صنعت روزبه‌روز درحال‌توسعه و پیشرفت است و در آینده نیز قطعاً شاهد توسعه بازارهای نوظهوری همچون ان اف تی ها خواهیم بود. هنرمندان هنرهای دیجیتال و آثار توکن‌های nft با پیشرفت علم و تکنولوژی در کنار استفاده از قدرت شبکه‌های اجتماعی و آزادی رسانه در جهان امروز می‌توانند موفقیت‌های بسیار زیادی را به دست آورند.

نتیجه‌گیری و خلاصه‌ای از آنچه گفته شد

بررسی گران ترین nft های دنیا و ویژگی‌های مهم این توکن‌ها یکی از مهم‌ترین مواردی است که تمام فعالان حوزه nftها باید به آن توجه داشته باشند. این توکن‌ها بسیار ارزشمند هستند و توجه به این نکات می‌تواند نقش مهمی در افزایش توانایی‌های فعالان این صنعت برای کسب درآمدهای بیشتر داشته باشد. تیم نیموگری امیدوار است مطالعه این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

سؤالات متداول درباره گران ترین nft های دنیا

  • مهم‌ترین ویژگی‌های گران ترین nft های دنیا کدامند؟

کمیاب‌بودن توکن، غیرقابل‌تقسیم بودن توکن‌ها، قابل‌انتقال بودن توکن‌ها، اصالت توکن‌ها و حفظ حق کپی‌رایت از مهم‌ترین ویژگی‌های توکن‌های nftها است و نقش مهمی در جذب سرمایه‌گذاران دارند.

  • قیمت توکن انیمیشن دونالد ترامپ چقدر است؟

در ابتدا خریدار نهایی برنده مزایده حراجی این توکن را با قیمت 6.6 میلیون دلار خریداری کرد، سپس بعد از گذشت چند ماه با 10 برابر قیمت اولیه یعنی حدودا 66 میلیون دلار این اثر را به فروش رساند.

  • گران ترین nft جهان کدام توکن است و چقدر ارزش دارد؟

گران ترین nft جهان اثر یک هنرمند آثار دیجیتالی ناشناس است که با نام The Merge شناخته شده است. این اثر هنری از طریق یک پلتفرم غیرمتمرکز در قطعه‌های مختلفی به فروش رسید و بین هزاران خریدار پخش شد. قیمت این اثر بالغ بر 92 میلیون دلار است و در آینده افزایش نیز خواهد داشت.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اونایی که این صفحه رو دیدن معمولا از صفحه های زیرم دیدن کردن حالا خود دانی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید