برای دیدن آموزش NFT از صفر تا کسب درآمد کلیک کنید

استیک کردن ارزهای دیجیتال و دریافت پاداش سهام‌گذاری توکن‌های خود در شبکه، یکی از روش‌های جذاب برای به دست آوردن درآمد از دارایی‌های دیجیتال مثلNFT ها و ارزهای دیجیتال است. استیک کردن برای کسانی که نمی‌خواهند ترید و معاملات کوتاه مدت را انجام دهند، یک راه مناسب کسب درآمد است. پس نیاز است تا با 5 پلتفرم برتر استیکینگ nft آشنا شوید.

5 پلتفرم برتر استیکینگ NFT

هنگامی که کاربران شبکه‌های بلاک چینی اقدام به استیک NFTهای خود می‌کنند، همان‌گونه که از رشد قیمت این توکن‌ها می‌توانند سود به دست بیاورند، پاداش استیکینگ توکن‌های NFT را هم دریافت می‌کنند که شامل درآمد تضمین شده‌ای برای آنهاست. در این مقاله می‌خواهیم شما را با 5 پلتفرم‌ برتر استیکینگ NFT آشنا کنیم؛ پس برای کسب اطلاعات بیش‌تر تا پایان مقاله با ما همراه باشید. همچنین شما می‌توانید برای شرکت در دوره آموزش NFT که شامل ترید، ساخت، نحوه خرید و فروش، مینت و… می‌شود کلیک کنید.

استیکینگ NFT چیست؟

توکن‌های NFT نوعی خاص از دارایی‌های دیجیتال غیر متمرکز است که بر پایه شبکه بلاک‌چین هستند. از NFTها برای ثبت و حفظ مالکیت آثار هنری و محصولات با ارزش و قیمتی موجود در دنیای واقعی و همینطور در بازی‌های متاورس استفاده می‌شود. استیک کردن توکن‌های غیر‌مثلی یا استیکینگ NFT به روند قفل کردن توکن‌های NFT در پروتکل یا پلتفرم بلاک‌چینی گفته می‌شود که برای بهره‌مندی از پاداش صورت می‌گیرد.

5 پلتفرم برتر استیکینگ NFT این فرصت را برای هولدرها فراهم می‌کند تا در مدت زمانی که مالک این کلکسیون‌ها و توکن‌ها هستند، از آنها درآمد خوبی به دست آورند. در فرآیند استیکینگ NFT، سرمایه‌گذاران توکن‌های خود را در (پلتفرم دیفای پلتفرم‌های غیر متمرکز مالی) برای مدت زمان خاصی بلوکه می‌کنند. به این ترتیب بدون انتقال مالکیت یا فروش دارایی خود، می‌توانند درآمد داشته باشند و همچنین در زمان استیکینگ، نمی‌توانند دارایی‌های خود را خرید و فروش کنند. به منظور ارائه راهنمایی، در زیر به معرفی 5 پلتفرم‌ برتر استیکینگ NFT می‌پردازیم.

استیکینگ NFT چیست؟
استیکینگ NFT چیست؟

پلتفرم لیکویید استیکینگ فراکس (Frax)

فراکس فایننس (Frax Finance) ناشر استیبل کوین FRAX، با اجرای توکن sfrxETH وارد بازار لیکویید استیکینگ شد. توکن sfrxETH به طور سریع توجه فعالان بازار را به خود جلب کرد و امروزه بیش از ۲ درصد از بازار لیکویید استیکینگ را مختص خود کرده است. ارزش قفل شده (TVL) این توکن مساوی با ۳۵۰میلیون دلار بوده و اکنون sfrxETH، چهارمین پروژه بزرگ در این بخش به حساب می‌آید.

سیستم لیکویید استیکینگ فراکس از ۲ توکن بهره می‌برد: frxETH که استیبل کوین بوده و به ETH پگ (قیمتی مشخص برای یک دارایی) شده است. این توکن مشخص‌کننده دارایی پایه ETH است و sfrxETH هم پاداش‌های استیکینگ را پشتیبانی می‌کند.کل سود تولید ‌شده توسط ولیدیتورهای فراکس بین دارندگان sfrxETH پخش می‌شود. کاربران با مبادله frxETH باsfrxETH، شایسته برخورداری از دریافت جوایز می‌شوند. این رویکرد به کمک frxETH  در پروتکل‌های دیفای برای تولید بازدهی بیشتر، کارایی سرمایه را برای دارندگان Frax ETH بهینه می‌کند.

توکن sfrxETH در حال حاضر APR حدوداً ۹٫۲۵ درصد دارد و جزء سودآورترین توکن لیکویید استیکینگ به حساب می‌آید. استیک کردن از شیوه Frax Finance ساده است؛ اول باید با مینت توکن‌های frxETH آغاز کنید، سپس می‌توانید با سواپ آنها با sfrxETH عملیات استیکینگ را شروع کنید.

پلتفرم لیکویید استیکینگ لیدو (Lido)

لیدو فایننس (lido Finance) با ۷۵ درصد سهم بازار و ارزش کل قفل شده  (TVL) بیش از ۱۲ میلیارد دلار، با تفاوت، بزرگ‌ترین اجراکننده لیکویید استیکینگ و جز 5 پلتفرم برتر استیکینگ NFT است. این پلتفرم امکان استیک اتر، متیک و سولانا را به شیوه استخرهای موجود آماده می‌کند و بالاترین APR در این پلتفرم مرتبط به اتر با ۶٫۴ درصد است. برای استیک کردن اتر در لیدو، لازم است فقط کیف پول خود را به پلتفرم آن وصل کرده و ETH خود را با stETH سواپ کنید.

نسبت تبدیل در این شیوه یک ‌به‌ یک است و برای استیک ۲ اتر، ۲ توکن stETH به دست خواهید آورد. شما می‌توانید هر میزان اتر که می‌خواهید را در لیدو استیک کنید. مثل دیگر پلتفرم‌های لیکویید استیکینگ، توکن‌های دریافت شده می‌توانند در پروتکل‌های سایر دیفای برای کسب راندمان بیشتر استفاده شوند.

پلتفرم لیکویید استیکینگ لیدو (Lido)
پلتفرم لیکویید استیکینگ لیدو (Lido)

پلتفرم لیکویید استیکینگ انکر (Ankr)

انکر یکی دیگر از 5 پلتفرم برتر استیکینگ NFT است. انکر برای دارندگان توکن اتریوم این امکان را فراهم می‌کند تا ETH خود را استیک کرده و در ازای آن توکن‌های ankrETH را دریافت کنند. برای استیک کردن اتر در انکر، در ابتدا باید اتر را توسط ankrETH سواپ کرده و بعد از آن می‌توانید توکن‌های استیک شده خود را در داشبورد انکر ببینید. AnkrETH نشان‌دهنده مقدار اتر استیک شده شما است و نقدینگی را برای پوزیشن استیکینگ شما ممکن می‌کند.

علاوه بر اتر، می‌توانید توکن‌های مختلفی مانند میتک (MATIC) بایننس کوین، (BNB)  فانتوم (FTM)، آوالانچ (AVAX)  و پولکادات  (DOT)را هم در انکر استیک کنید. کم‌ترین مقدار استیک برای این پلتفرم وجود ندارد. این پلتفرم بالاترین APR را برای استیک DOT عرضه می‌کند، اما TVL استخر پولکادات آن بسیار کم است و آن را به گزینه‌ای ریسکی برای استیک کردن تبدیل می‌کند APR .  برای استیک کردن اتر هم اکنون ۹٫۶ درصد است. انکر دارای۵۲ درصد سهم بازار لیکویید استیکینگ و ارزش قفل شده ۸۵ میلیون دلاری است که آن را در رتبه هفتم در بین کل پلتفرم‌های این بخش قرار می‌دهد.

پلتفرم لیکویید استیکینگ استیک وایز (StakeWise)

استیک وایز (StakeWise) از جمله دیگر ارائه‌دهندگان استیکینگ در اتریوم و جزو 5 پلتفرم برتر استیکینگ NFT است. این برنامه شامل استخر StakeWise می‌شود که در آن کاربران می‌توانند ETH استیک شده خود را با دیگران ترکیب کرده و پاداش به دست آورند. این استخر شامل شبکه‌ای از ولیدیتورها است که به کمک StakeWise اجرا می‌شوند و به ازای هر ۳۲ اتر که کاربران به طور جمعی در استخر پرداخت می‌کنند، ولیدیتوری جدید ساخته و به شبکه اضافه می‌شود.

جوایز ایجاد شده توسط این ولیدیتورها به نسبت سهم آنها از ETH بین کاربران پخش می‌شود. StakeWise  هم مثل فراکس توسز دو توکن کار می‌کند SETH برای استیک کردن و RETH که برای واریز پاداش‌ها استفاده می‌شود .دارایی ها در استخر به شکل یک‌یه‌یک به seTH2 تبدیل شده و پاداش‌های استیک کردن هم با توکن rETH2 واریز می‌شود؛ پاداش عملیات ۲۴ ساعت پس از پرداخت اولیه، توزیع می‌شود. برای استیک کردن درStakeWise، ETH را با seTH در برنامه استیکینگ آن سواپ کنید.

پلتفرم لیکویید استیکینگ استیک وایز (StakeWise)
پلتفرم لیکویید استیکینگ استیک وایز (StakeWise)

حداقل هیچ میزان مشخص شده‌ی اتری در این پلتفرم وجود ندارد. اکنون، این پلتفرم ۱ درصد از سهم بازار لیکویید استیکینگ را تصاحب کرده است و سپرده به ارزش ۱۶۴ میلیون دلار که در این پروتکل قفل شده، آن را به پنجمین پروژه بزرگ در دسته خود تبدیل می‌کند. استیک وایز هم اکنون APR حدودا ۸٫۸۶ درصد ارائه می‌دهد  و ۱۰ درصد کارمزد از پاداش دریافتی به وسیله استخر دریافت می‌کند.

پلتفرم لیکویید استیکینگ راکت پول (Rocket Pool)

راکت‌ پول سومین عرضه ‌‌کننده لیکویید استیکینگ با ارزش قفل شده ۱٫۱۸ میلیون دلار و سهم بازار ۷٫۱۳ درصد است. راکت پول، شبکه‌ای غیرمتمرکز و غیرضمانتی از نودها ارائه می‌دهد که برای دارندگان rETH پاداش می‌گیرد. در راکت پول، دارایی‌ها هرگز در اختیار نودها نیست و هر جریمه‌ای که از طریق نودها وارد می‌شود از درآمد آنها دریافت می‌شود و نه از دارندگان rETH.

کاربران باید حداقل یک  دهم درصد اتریوم پرداخت کرده تا در ازای آن توکن لیکویید استیکینگ rETH بگیرند؛ که تقریباً خود ارزش اتر را دارد. برای استیک کردن اتر در راکت پول، لازم است کیف پول خود را به برنامه استیکینگ آن وصل کرده و ETH خود را توسط rETH سواپ کنید. راکت پول هم‌اکنون APR به اندازه ۵٫۱۷ درصد ارائه می‌دهد. این پلتفرم نیز یکی از 5 پلتفرم برتر استیکینگ NFT بود که سعی کردیم اطلاعات جامعی در مورد آن به شما عرضه کنیم.

کدام NFT ها را می توان استیک کرد؟

تمامی توکن‌های NFT قابلیت استیک شدن را ندارند و فقط تعدادی از آن‌ها را می‌توان برای مدت زیاد یا کوتاه مدت استیک کرد. پلتفرم‌های عرضه کننده خدمات استیکینگ NFT، احتمال دارد به خاطر قوانین و مقررات خود، تنها امکان استیک کردن NFT های بومی خود یا هر NFT دیگری را داشته باشند.

تعدادی از برترین کلکسیون های NFT که قابل استیک شدن در 5 پلتفرم برتر استیکینگ را دارند:

  • CyberKongz با پاداش استیکینگ از نوع توکن BANANA$
  • Doge Capital با پاداش استیکینگ از نوع توکن DAWG$
    • Mutant Cats با پاداش استیکینگ از نوع توکن FISH$
  • BabyApes با پاداش استیکینگ از نوع توکن OOGI$
کدام NFT ها را می توان استیک کرد؟
کدام NFT ها را می توان استیک کرد؟

مزایای استیکینگ NFT

کسب درآمد بدون انجام فعالیت از طریق دارایی دیجیتال هولد شده

–  ریسک پایین و بی‌خطر بودن

– ‌ مزایای موثر در گروه طرح NFT

معایب استیکینگ NFT

–  احتمال کم‌ شدن قیمت دارایی در هنگام استیکینگ

–  ریسک نابودی یا رها شدن طرح NFT

–  ممکن نبودن استفاده از توکن در زمان استیکینگ NFT

محاسبه پاداش استیکینگ NFT

نوع و مقدار پاداش به دست آمده از استیک کردن توکن‌های NFT، به پلتفرم های استیکینگ و توکن NFT  مورد نظر بستگی دارد. بیشتر 5 پلتفرم برتر استیکینگ NFT، پاداش استیک کاربران را به شکل روزانه و یا هفتگی و در نوع توکن بومی خود، می‌پردازند. تمام این توکن‌ها در صرافی‌های مختلفی دسته‌بندی شده‌اند و اشخاص می‌توانند این توکن‌ها را با ارزهای دیجیتال و توکن‌های دیگر مبادله و یا نقد کنند.

بعضی از این پلتفرم‌ها صفات سازمان غیر متمرکز خود مستقل (DAO) را دارند و این امکان را برای هولدرهای NFT  فراهم می‌کنند تا سپرده‌های خود را در استخر دائو قفل کنند و به این ترتیب در حاکمیت پلتفرم و رای‌گیری‌های پروپوزال های آینده همکاری کنند.

محاسبه پاداش استیکینگ NFT
محاسبه پاداش استیکینگ NFT

جمع‌بندی

استیکینگ NFT راهی موثر، آسان و به نسبت کم‌خطر برای کسب درآمد غیرفعال از سپرده‌های کریپتویی است که هولد می‌کنید. 5 پلتفرم برتر استیکینگ NFT چندین مزایا دارد؛ از APR نسبتاً زیاد گرفته تا کمترین نیاز به داشتن حداقل‌ها برای استیک کردن با مهارت فنی پایین و امکان برداشت پول، در هر مدت که بخواهید. برخلاف پلتفرم‌های استیکینگ سنتی، که در آن توکن‌های استیک شده قفل و بدون استفاده هستند، کاربران پلتفرم‌های استیکینگ NFT در ازای مبالغ استیک شده خود، توکن‌های مساوی دریافت می‌کنند.

سپس آن‌ها می‌توانند از این توکن‌ها در سایر پروتکل‌های دیفای استفاده و سود بیش‌تری کسب کنند. در این مقاله، به معرفی 5 پلتفرم‌ برتر استیکینگ NFT موجود در دنیا و پربازده‌ترین آن‌ها پرداختیم. اگر به دنبال راهی تقریباً مطمئن برای کسب درآمد از طریق ارزهای دیجیتال هستید، می‌توانید به جای استخراج رمزارزها، این راه را انتخاب کنید، اما قبل از هر چیز و انتخاب دائمی، در مورد نحوه کارکرد پلتفرم انتخابی تحقیق کنید و مطمئن شوید که دارایی خود را در اختیار پلتفرمی کامل قرار می‌دهید.

پیشنهاد می‌شود برای کسب اطلاعات بیش‌تر و افزایش آگاهی به سایت نیموگری که یکی از بهترین سایت‌ها در زمینه ارزهای دیجیتال است مراجعه کنید. برای ثبت‌نام و نحوه شرکت در دوره‌های آموزشی با کارشناسان سایت تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره 5 پلتفرم برتر استیکینگ NFT

  • برترین پلتفرم های استیکینگ NFT کدامند؟

لیدو فایننس، فراکس، راکت پول، انکر و استیک وایز جزو 5 پلتفرم برتر استیکینگ NFT هستند.

  • مزیت‌های استیکینگ NFT چیست؟

امکان برداشت پول در زمان دلخواه، انجام عمل استینیگ NFT بدون نیاز به علم و مهارت خاص، نرخ APR تقریباً بالا و امکان استیک کردن با کمترین سرمایه در برخی پلتفرم‌ها، از مزایای برتر استیکینگ  NFT هستند.

  • بیش‌ترین نرخ APR متعلق به کدام پلتفرم استیکینگ NFT است؟

انکر با 9.6 درصد، فراکس با 9.25، استیک وایز با 8.86 درصد، لیدو با 6.4 و راکت پول با 5.17 درصد، به ترتیب بیش‌ترین به کم‌ترین میزان نرخ APR را دارند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

نیاز به مشاوره آموزش NFT دارید؟ با ما تماس بگیرید

تلفن: 09029999894

1,219 تعداد بازدید

اونایی که این صفحه رو دیدن معمولا از صفحه های زیرم دیدن کردن حالا خود دانی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید