بهترین شرکت‌ های فعال در متاورس

برای دیدن آموزش NFT از صفر تا کسب درآمد کلیک کنید

بخش پرداخت ارزی به ویژه بازار ارزهای دیجیتال بین مردم کل جهان گسترش یافته است. متاورس یکی از تازه‌ترین پدیده‌های فناوری این بخش محسوب می‌شود که تحولات بسیار بزرگی در این بازار ثبت کرده است. به همین دلیل بسیاری از شرکت‌های بزرگ به شکل جدی در متاورس فعالیت خود را شروع کرده‌ و با هم  به رقابت پرداخته‌اند. شرکت‌ های فعال در متاورس روزبه‌روز در حال ازدیاد هستند و همین امر باعث فراگیر شدن عصر متاورس شده است.

شرکت‌ های فعال در متاورس

عصر متاورس همیشه در حال پیشرفت و توسعه است و کار‌های بسیاری در آن در حال اجراست که در این‌ میان می‌توان به پروژه‌های وابسته به ارز دیجیتال، همچون ساختمان‌سازی و بازی اشاره داشت که در کنار شرکت‌های بزرگی مثل گوگل و متا (فیسبوک سابق) در حال فعالیت و انجام تولید محتوا هستند. در این مقاله به معرفی و بررسی بهترین شرکت‌ های فعال در متاورس می‌پردازیم، تا انتها با ما همراه باشید.

شرکت‌ های فعال در متاورس کدامند

پروژه‌‌های کوچک ارز دیجیتال، بازی‌ها و سازندگان‌ در کنار قدرت‌مندان بزرگ فناوری مانند فیسبوک و گوگل، در حال ایجاد محتوا و فرا‌پلتفرم‌ها هستند. قدرتمندان بزرگ تکنولوژی با پیشرفت این فرآیند به همراه پلتفرم‌‌های خود در حال تکمیل و ایجاد متاورس حاضر بوده و روند توسعه خود را شروع کرده‌اند. شرکت گوگل به دنبال اجرا رویدادیست که متمرکز بر واقعیت افزوده برای متصل نمودن دنیای واقعی و دنیای دیجیتال است. برای درک عمیق‌تر از اینکه متاورس چیست کلیک کنید.

فیسبوک که هم‌اکنون با نام متا شناخته می‌شود نیز یکی از بهترین شرکت‌ های فعال متاورس به‌شمار می‌رود و در جهت مخالف مسیر سیاست‌های قدیم خود فعالیت می‌کند. فیسبوک هم‌اکنون سخت‌افزار‌های مورد نیاز و پروژه Libra را نیز در اختیار دارد. نام پروژه لیبرا به Dime تغییر کرده است. از دیگر شرکت‌ های فعال در متاورس، مایکروسافت است که بر روی دفاتر مجازی و محیط‌های اداری در متاورس تمرکز دارد.

این شرکت‌ها برای کارمندان خود فضاهای همیشگی را در آینده خواهند ساخت تا در چنین محیطی با یکدیگر در سطحی وسیع‌تر از تماس‌های ویدیویی ارتباط داشته باشند و فعالیت کنند. اگرچه صرافی بایننس در فرآیند توسعه متاورس به شکل مستقیم فعالیت ندارد اما می‌تواند زیرساخت رمز ارز مورد نیاز را فراهم کند. برای نمونه، بازار NFT  بایننس بین فروشندگان و خریداران سپرده‌های دیجیتال متاورس تعامل برقرار می‌کند.همین‌طور بایننس قادر به عرضه بازارهای نقدینگی لازم توکن‌های متاورس در جهت معامله است. همچنین شما می‌توانید برای شرکت در دوره آموزش ان اف تی که شامل ترید، ساخت، نحوه خرید و فروش، مینت و… می‌شود کلیک کنید.

شرکت‌ های فعال در متاورس کدامند
شرکت‌ های فعال در متاورس کدامند

Epic Game نیز یکی دیگر از بهترین شرکت‌ های فعال در متاورس است که دارای دو راهبرد اصلی در ارتباط با متاورس است. این رویکرد باعث توسعه تکنولوژی موردنیاز برای پشتیبانی از بازیکنان بیش‌تر و زمینه تجربه کاربری می‌شود. این شرکت می‌خواهد برای ایجاد دارایی‌های مدرن سه بعدی متاورس از سازندگان حمایت کند. یکی از بزرگترین و بهترین شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پیام‌رسانی و منتشرکنندگان بازی ویدیویی در دنیا کمپانی Tencent چین است. این شرکت اعلام نمود که به عنوان یکی از روی‌کرد‌های ورود به متاورس با توجه به فناوری موجود بر روی عرصه گیمینگ تمرکز دارد.

نحوه ساخت متاورس

ساخت متاورس با طرح ساخت اینترنت شبیه است. در این جهت باید برای ایجاد ارتباط، هر دو بخش محتوا و تکنولوژی گسترش یابد. افراد می‌توانند در این فضا یک بازی مبتنی ‌بر کسب درآمد مشارکتی، یک روش برای آماده‌‌سازی پلتفرم‌هایی با قابلیت همکاری و یا یک بازار کالای اینترنتی را بسازند. همچنین می‌توانید برای رسیدن به جواب اینکه چگونه متاورس بسازیم کلیک کنید.

علت طرفداری شرکت های مختلف از متاورس چیست؟

علاقه شرکت‌های بزرگ به متاورس به این خاطر است که محیط مجازی به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا وسایل جدیدی را برای بهتر کردن تجربه مخاطبان بسازند، برنامه‌های خود را توسعه بخشیده و از آن به عنوان یک راه‌حل کمک‌کننده استفاده کنند. متاورس همین‌طور امکان ایجاد کسب و کارهای جدید، ارائه خدمات و برنامه‌های مختلفی را برای کاربران فراهم می‌کند.

انجام این کار باعث می‌شود شرکت‌های بزرگ به شکل بهتر و بهینه‌تری از فضای مجازی استفاده کنند و به طور همزمان به پله‌های ترقی برسند. شرکت‌ های فعال در متاورس از گذشته پلتفرم‌های خود را در نقاط اصلی این دنیای مجازی ایجاد کرده‌اند. به عنوان نمونه شرکت تنسنت چین پلتفرم ارتباطی وی‌چت را ایجاد کرد یا شرکت متا دو برنامه فیسبوک و اینستاگرام را عرضه کرده است، اپیک گیمز هم بازی فورتنایت را ساخته است.

علت طرفداری شرکت های مختلف از متاورس چیست؟
علت طرفداری شرکت های مختلف از متاورس چیست؟

پیشرفت متاورس برای این شرکت‌ها منفعت دارد؛ بنابراین این شرکت‌ها باید خود به دنبال رشد و توسعه متاورس باشند. عصر متاورس موفقیت‌های بسیاری در حیطه ارز دیجیتال به دست آورده است. کل پروژه‌های ارز دیجیتال تماماً خلاقانه و پرکاربرد بوده‌اند. بیش‌تر شرکت‌های بزرگ و معروف در دنیا از پروژه‌هایی همچون بازی اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) یا دسنترالند (Decentraland) و روبلاکس Roblox الگو گرفته‌اند. تمامی شرکت‌های کوچک و بزرگ در دنیا که در عرصه تکنولوژی کار می‌کنند، از فناوری روز برای خدمت‌رسانی استفاده می‌کنند تا در مقایسه با رقیبان بازار با شکست مواجه نشوند.

معرفی بهترین شرکت‌ های فعال در متاورس

تعداد شرکتهای فعال در متاورس بسیار زیاد است اما در اینجا به بزرگ‌ترین و بهترین شرکت های فعال در  متاورس اشاره می‌شود.

متاورس شرکت گوگل

گوگل در متاورس فعالیت‌های بسیار و متنوعی انجام می‌دهد. تعدادی از عملکردهای گوگل در متاورس شامل استفاده از برنامه‌های ویرایش متن و محتوا، استفاده از متاورس به عنوان یک فضای اینترنتی برای برنامه‌های خود، پشتیبانی برای اجرا خدمات اینترنت اشیا، ارائه کمک فنی برای افزایش کارایی برنامه‌های متاورسی و توسعه مشاغل جدید در این بخش است.

ساندار پیچای (Sundar Pichai) مدیرعامل شرکت گوگل در مصاحبه‌ای که با بلومبرگ داشته، بیان کرده است که متاورس با فناوری واقعیت افزوده (AR) در حال‌ گسترش است. شرکت گوگل که یکی از بهترین شرکت‌ های فعال در متاورس است، با عرضه پروژه‌ای با نام گوگل گلس یا عینک گوگل مشخص کرد که از فناوری واقعیت افزوده استفاده می‌کند.

همچنین گوگل در نوامبر 2021 پروژه‌ای به نام Starline را ارائه داد؛ این پروژه که به کمک فناوری‎های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده فعالیت می‌کند، امکان برقراری تماس ویدیویی را برای اشخاص فراهم می‎کند. در حین استفاده از تکنولوژی Starline، نمایش‌گر موجود در برابر هر شخص که از یک سیستم نمایش میدان نوری استفاده می‌کند، فضایی سه‌بعدی ایجاد کرده به‌طوری که انگار افراد در کنار هم هستند.

در حال حاضر کمپانی گوگل بر روی حضور اشخاص از راه آواتارهای سه‌بعدی در عصر مجازی تمرکز دارد؛ یعنی هر شخص می‌تواند با یک تصویر سه‌بعدی در متاورس کار کند. با اینکه گوگل پروژه‌ای برای فعالیت در متاورس عرضه نکرده است، اما در آینده‌ای نزدیک این فعالیت را نیز انجام خواهد داد.

معرفی بهترین شرکت‌ های فعال در متاورس
معرفی بهترین شرکت‌ های فعال در متاورس

متاورس شرکت متا (فیسبوک سابق)

شرکت متا به عنوان بزرگ‌ترین مجموعه در میان بهترین شرکت‌ های فعال در متاورس شناخته شده است. این شرکت در سال ۲۰۲۱ نام خود را از فیسبوک به متا تغییر داد تا تمام توجه و تمرکز خود را روی متاورس بگذارد و در حال حاضر با ایده‌های جذاب و برنامه‌های کاربردی و عملی که هر روز گسترش می‌یابد، اطلاعات و خدمات مفید در ارتباط با واقعیت افزوده، واقعیت مجازی و عینک‌های هوشمند عرضه می‌کند.

این شرکت بر این باور است که متاورس برای تغییر آموزش و صنایع مختلف ایجاد شده است. این پلتفرم متشکل از توسعه‌دهندگان و سازندگانی است که در حال ایجاد و امتحان نمودن راه‌های جدید برای استفاده از این پلتفرم هستند. Meta Horizon Worlds بر روی محتوای ایجاد شده کاربران توجه دارد و آنها را تشویق می‌کند تا تجربیات خود را با سایر افراد به اشتراک بگذارند.

متاورس شرکت مایکروسافت

مایکروسافت در زمینه تحقیقات متاورس عملکرد دارد. این شرکت با استفاده از متاورس ابزارهای کاملی را برای کارکرد بهتر برنامه‌های متاورسی موجود عرضه می‌کند. همچنین مایکروسافت با شرکت‌های دیگر در زمینه متاورس همکاری بسیار دارد و به صورت منظم تحقیقاتی را در زمینه متاورس انجام می‌دهد تا طرح بهبود برنامه‌های متاورسی و توسعه مشاغل جدید در این زمینه را ارائه دهد. نام پروژه شرکت مایکروسافت در متاورس Mesh for Teams  است. این پروژه پلتفرمی همکاری برای تجربیات اینترنتی تیمز در داخل مایکروسافت خواهد بود.

طرح این پروژه با همه‌گیری ویروس کرونا و همزمان با دور کار شدن خیلی از کارمندان، ارائه شد. این پروژه اهمیت متاورس را نشان می‌دهد. این پلتفرم بر روی بیش‌تر دستگاه‌ها همچون هدست‌های واقعیت مجازی (VR) کارایی دارد و اشخاص می‌توانند به کمک آن، تجربیات جالبی را در دنیای واقعی و مجازی ایجاد کنند. مهم‌ترین هدف پروژه Mesh for Teams این است که برای هر شخص یک آواتار مختص به خود ایجاد کند تا به‌راحتی بتوانند در متاورس کار کنند و به نقاط مختلف این عصر مجازی بروند. داشتن آواتار یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها است که هر متاورس باید داشته باشد.

متاورس شرکت اپل

شرکت اپل به‌عنوان یکی از مدعیان بهترین شرکت‌ های فعال در متاورس است. تیم کوک، مدیر‌عامل شرکت اپل به دفعات بسیاری اعلام کرده که این شرکت پتانسیل زیادی در متاورس دارد. هدست Mixed Reality اپل که چندی پیش شناخته شد، سر و صدای بسیاری در این کمپانی به پا کرد. فعالان عصر تکنولوژی علاقه زیادی به ایده اپل برای ادغام واقعیت مجازی و واقعیت افزوده دارند و بر این باورند که هدست MR می‌تواند توجه اشخاص زیادی را به فضای دیجیتال و متاورس معطوف کند.

متاورس شرکت انویدیا

انویدیا به تازگی در بین بهترین شرکت‌ های فعال در متاورس قرار گرفته است. این شرکت هم‌چنان یکی از پرچمداران  معروف ساخت محصولات واحد پردازش گرافیکی است و به تازگی در ساخت هوش مصنوعی و سرمایه‌گذاری در متاورس نیز فعالیت دارد. با این وجود مهم‌ترین هدف این شرکت ایجاد کارت‌ گرافیک برای کامپیوترهای شخصی و کنسول است.

برنامه Omniverse شرکت انویدیا طیف وسیعی از ابزارها را به کاربران خود عرضه می‌کند تا دنیای مجازی و متاورسی خود را همانند‌سازی کنند. هم‌اکنون تمام توسعه‌دهندگان و سازندگان این پلتفرم در حال ساخت و امتحان راه‌کارهای جدید برای نوآوری در Omniverse هستند.

متاورس شرکت نایک

نایک، یکی از شرکت‌های معروف پوشاک ورزشی یکی  دیگر  از بهترین شرکت‌ های فعال در  متاورس شناخته می‌شود. شرکت نایک هم‌اکنون فراتر از دنیای واقعی گسترش پیدا کرده است و با خرید جایگاه طراحی کفش‌های کتانی دیجیتال RTFKT به دنیای متاورس وارد شده است.

شرکت نایک همین‌طور فروشگاه اینترنتی خود را در Roblox Metaverse به نام نیکلند احداث کرد که بیش از 7 میلیون نفر از 224 کشور را به خود جذب کرده است. نایک هم‌چنین کفش‌های کتانی اینترنتی برند خود را به قیمت بیش از 100000 دلار و نیز نشان تجاری “CryptoKicks” را به فروش می‌رساند که آمار چشم‌گیری در بین بهترین شرکت‌ های فعال در متاورس به‌شمار می‌رود.

جمع‌بندی

بهترین شرکت های فعال در متاورس برای پیشرفت و گسترش این عصر مجازی، در حال رقابت با یکدیگر هستند. متاورس فضایی است که در آن افراد خلاق می‌توانند بدون هیچ محدودیتی ایده بدهند و آن‌ها را اجرا کنند. شرکت‌های بزرگی همچون گوگل و متا در حال طراحی ایده‌هایی هستند که می‌خواهند در متاورس به آن عمل کنند. در متاورس شرکت‌های بزرگ و کوچک، بدون در نظر داشتن قدرت، با هم در حال رقابت هستند.

این شرکت‌ها تنها به فکر برنده شدن نیستند، بلکه می‌خواهند با رشد و پیشرفت در بخش مرتبط به خودشان، باعث توسعه متاورس هم بشوند؛ لذا در راستای این هدف بزرگ‌ عنوان بهترین شرکت های فعال در متاورس را کسب کردند. پیشنهاد می‌شود برای کسب اطلاعات بیش‌تر در این زمینه، به سایت نیموگری که یکی از بهترین و کامل‌ترین سایت‌های آموزشی در زمینه آموزش ارزهای دیجیتال است، وارد شوید. با تماس با کارشناس‌های این سایت می‌توانید از نحوه ثبت‌نام و  شرکت در کلاس‌های مجازی و آنلاین این سایت مطلع شوید.

سوالات متداول درباره شرکت‌ های فعال در متاورس

  • چه شرکت‌هایی شامل حوزه متاورس می‌شوند؟

شرکت‌های متا، مایکروسافت و گوگل از بهترین شرکت‌ های فعال در متاورس هستند.

  • آیا شرکت های فعال در متاورس تنها به فکر کسب سود و برنده شدن هستند؟

خیر؛ بهترین شرکت های فعال در متاورس علاوه بر پیشرفت خود، به دنبال توسعه دنیای متاورس هستند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اونایی که این صفحه رو دیدن معمولا از صفحه های زیرم دیدن کردن حالا خود دانی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید