برای دیدن آموزش NFT از صفر تا کسب درآمد کلیک کنید

عصر دیجیتال یا متاورس پیوندی بین دنیای واقعی و مجازی است. با توجه به تحقیقات شرکت Strategy Analytics، قیمت بازار متاورس در سال ۲۰۲۵ به ۲۸۰ میلیارد دلار خواهد رسید. شرکت‌های بزرگی مثل فیس‌بوک هم از این فرصت استفاده کرده و قصد دارند که Metaverse خود را عرضه کنند. در این بین شرکت‌های بازی‌سازی و سرگرمی جدید مانند متاورس بلاک توپیا (Bloktopia) از تکنولوژی جهان دیجیتال برای ایجاد تجربه کاربری مختص خود استفاده می‌کنند.

متاورس بلاک توپیا

متاورس بلاک توپیا تنها جایی برای سرگرمی نیست، امکان کسب درآمد از راه خرید املاک و تبلیغات را برای کاربران فراهم می‌کند. در این مقاله به بررسی مفهوم متاورس Bloktopia می‌پردازیم و با توکن کاربردی Blok کاربرد، مزایا و معایب آن آشنا می شویم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا آخر مقاله با ما همراه باشید. همچنین شما می‌توانید برای شرکت در دوره آموزش NFT که شامل ترید، ساخت، نحوه خرید و فروش، مینت و… می‌شود کلیک کنید.

متاورس بلاک توپیا (Bloktopia) چیست؟

متاورس بلاک توپیا یک آسمان‌خراش در حقیقت مجازی است، که به‌ عنوان نشان از ۲۱ میلیون بیت‌کوین، در ۲۱ طبقه ایجاد شده است. این آسمان‌خراش کریپتویی که بر روی شبکه پالیگان ساخته شده، این هدف را دارد تا تجربه متفاوتی از واقعیت مجازی را برای دنیای کریپتو رقم بزند. ایده متاورس حقیقت مجازی  Bloktopia، احداث یک مرکز آموزشی-سرگرمی (Edutainment) برای تمامی کاربران در هر سطحی از علم و مهارت دیجیتال است.

متاورس بلاک توپیا (Bloktopia) چیست؟
متاورس بلاک توپیا (Bloktopia) چیست؟

متاورس Bloktopia متشکل از ارزهای دیجیتال، فناوری بلاک‌چین، واقعیت مجازی و واقعیت افزوده با‌ هدف ساخت یک جایگاه غیرمتمرکز برای افراد کارآفرین، سرمایه‌گذار، بازیکن‌ها و توسعه‌دهندگان است. اقتصاد  NFT بر پایه بلاک توپیا، به کارآفرینان امکان مالکیت زمین (Land) و توسعه املاک و مستغلات مجازی را می‌دهد. لذا زمینه‌های درآمدزایی از راه تبلیغات و اجرا رویدادها هم برای کاربران آماده است. همچنین می‌توانید برای درک عمیق‌تر از اینکه ان اف تی چیست کلیک کنید.

تاریخچه و بنیان‌گذاران متاورس بلاک توپیا

متاورس بلاک توپیا در سال 2021 از طریق دو پایه‌گذار به نام‌های راس توکلی (Ross Tavakoli) و پدی کرول (Paddy Carroll)  ایجاد شد. تجربه حضور توکلی در بازار رمز ارز به سال 2015 باز می‌گردد و در قسمت سرمایه‌گذاری نیز سابقه بسیاری دارد. در نقطه مقابل پدی کرول یک بازاریاب متخصص است که با بعضی از معروف‌ترین برندهای بریتانیا کار می‌کند. لایت پیپر (Litepaper) بلاک توپیا در جولای 2021 (تیر و مرداد 1400) به سرمایه‌گذاران و کاربران بخش کریپتوکارنسی عرضه و معرفی شد.

ویژگی های ارز دیجیتال بلاک توپیا

 • این ارز دیجیتال با بازاری به قیمت تقریبی 498 میلیون دلار، رتبه 233 از نظر حجم بازار را سهم خود نموده است و 02 درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال را مختص خود کرده است.
 • متاورس Bloktopia یک آسمان خراش 21 طبقه در حقیقت مجازی است که تعداد طبقات آن با الهام از 21 میلیون واحد بیت‌کوین گرفته شده است.
 • این برنامه روی شبکه بلاک‌چین پالیگان (Polygon) اعمال شده است.
 • تکنولوژی‌های مختلفی همچون بلاک‌چین، واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و ارزهای دیجیتال، پایه این متاورس را ایجاد کرده‌اند.
 • هدف از تشکیل این متاورس، ساخت پلتفرمی غیرمتمرکز بود که برای سرمایه‌گذاران، گیمرها، کارآفرینان و توسعه‌دهندگان عملکرد داشته باشد. کاربران این دنیای مجازی می‌توانند آثار هنری و هرچیز دیگر را در داخل آن ایجاد کنند و از روش‌های متنوع به کسب درآمد بپردازند؛ برای نمونه بازی کنند یا به یادگیری کارهای مرتبط با ارزهای دیجیتال و بلاک‌چین مشغول باشند.
 • کاربران می‌توانند با استفاده از خرید و فروش املاک که به نام Bloks شناخته می‌شوند به کسب درآمد بپردازند. همین‌طور امکان اجاره کوتاه‌مدت ملک مجازی برای اجرا جلسات یا سایر فعالیت‌ها نیز یکی دیگر از راه‌های کسب درآمد در این پلتفرم است.
 • بهترین طبقات در این متاورس طبقات اول، ششم و بیست و یکم هستند.
 • از راه‌های دیگر کسب سود، استیک کردن توکن BLOK است. برای این امر 6 استخر با سود 20 تا 60 درصد به سود سالیانه در نظر گرفته شده است.
 • کاربرانی که در گروه توسعه‌دهندگان در این متاورس فعال هستند، می‌توانند با کمک ابزار ساده ای که در اختیار آن‌ها قرار گرفته یا حتی کیت SDK که برای توسعه نرم‌افزار و اپلیکیشن به کار برده می‌شود، آثار ساده یا پیچیده خلق کنند.
 • بلاک توپیا جز توکن BLOK حاوی دو توکن دیگر به اسامی REBLOK و ADBLOK است.
 • امکان تبادل توکن BLOK با توکن‌های REBLOK و ADBLOK فراهم است.
 • هولدرهای بلاک توپیا و همین‌طور کاربران پلتفرم به اسم Bloktopians (بلاک توپین ها) شناخته می‌شوند.
 • تعداد کل توکن‌های 200BLOK میلیارد واحد است که تا به حال بیش از 8 میلیارد واحد آن در گردش است.
 • کیف پول شناخته شده Bloktopia Wallet را علاوه بر ذخیره‌سازی توکن‌های BLOK می‌توان به عنوان پاسپورت برای ورود به متاورس هم در نظر داشت.
ویژگی های ارز دیجیتال بلاک توپیا
ویژگی های ارز دیجیتال بلاک توپیا

فرصت های کسب درآمد در بلاک توپیا

توکن صاحبان املاک و مستغلات در بلاک توپیا، REBLOK نام دارد که یک نوع توکن بی‌همتا (NFT) است. این املاک می‌توانند فقط یک مالک یا تعدادی مالک داشته باشند. توکن یکتای ADBLOK هم به دلیل ایجاد جریان درآمد از راه تبلیغات در متاورس بلاک توپیا ارائه می‌شود. قسمتی از درآمد به دست آمده از تبلیغات به هولدرهای رمزارز بومی متاورس یعنی BLOK اختصاص می‌یابد. برندها، شرکت و اینفلوئنسرها می‌توانند از راه بلاک توپیا تبلیغ کرده و کسب درآمد کنند REBLOK و ADBLOK را می‌توانید به‌ کمک رمزارز BLOK تهیه کنید. تمامی بلاک‌هایی که از فروش اولیه املاک به‌دست می‌آیند، به‌دلیل کاهش موجودی کل توکن سوزانده می‌شوند.

مزایا و معایب ارز دیجیتال بلاک توپیا

در این بخش به مزایای‌ ارز دیجیتال Bloktopia می‌پردازیم.

 • امکان استیک کردن توکن BLOK فراهم است.
 • توکن BLOK یک توکن حاکمیتی به شمار می‌آید؛ بنابراین صاحبان این توکن می‌توانند در آینده این پروژه نقش موثری داشته باشند.
 • کسب و کارهای مختلف می‌توانند با ورود به دنیای واقعیت مجازی Bloktopia نسبت به رقیبان خود پیشی بگیرند.
 • کاربران این پلتفرم می‌توانند به شیوه‌های مختلف همچون خرید و فروش ملک، تبلیغات و استیکینگ به کسب درآمد بپردازند.
 • توسعه‌دهندگان می‌توانند به کمک متدهای ساده یا پیچیده‌ای که در فضای این پلتفرم وجود دارد، به ساخت و انتشار نرم‌افزار، برنامه و آثار متنوع دیگر بپردازند.

معایب ارز دیجیتال بلاک توپیا

 • تعداد صرافی‌هایی که توکن BLOK را عرضه می‌کنند، پایین است و در بین صرافی‌ها نام صرافی‌های شناخته‌شده‌ای همچون بایننس یا کوینبیس دیده نمی‌شود.
 • به‌دلیل جدید بودن این پروژه امکان بررسی دقیق کارکرد آن و در نهایت تصمیم برای سرمایه‌گذاری روی توکن آن وجود ندارد.

توکن BLOK را از کجا بخریم؟

صرافی کوکوین و Gate از بزرگ‌ترین بازارهای فروش توکن Blok هستند. صرافی متمرکز هوو (Hoo) هم رمزارز این پروژه را مشخص کرده است. اگر می‌خواهید ارز دیجیتال Bloktopia را از صرافی‌های غیرمتمرکز بخرید، می‌توانید به دکس کوییک سواپ (QuickSwap) سر بزنید.

توکن BLOK را از کجا بخریم؟
توکن BLOK را از کجا بخریم؟

ساختار متاورس بلاک‌ توپیا

کل پروژه‌های متاورس امکانات ویژه‌ای را به کاربران خود ارائه می‌کنند که متاورس بلاک توپیا نیز از این قاعده به دور نیست. این پروژه با چهار رکن اصلی خود یعنی یادگیری، درآمدزایی، بازی و سرگرمی و در آخر با ساخت‌وساز شناخته می‌شود که در ادامه با این موارد اصلی بیشتر آشنا می‌شویم.

 • یادگیری؛ متاورس در وهله اول همچون یک مرکز آموزشی بزرگ کار می‌کند که شما به‌راحتی می‌توانید توسط آن به اطلاعات گسترده‌ای در مورد تکنولوژی بلاک‌چین و در نهایت دنیای کریپتو برسید و عملاً با مسائل موجود در عصر ارزهای دیجیتال آشنا شوید.
 • درآمدزایی و کسب درآمد؛ هدف از متاورس Bloktopia فقط سرگرم کردن کاربران نیست و همانند خیلی از پروژه‌های معروف متاورس، شما می‌توانید توسط این پروژه به کسب درآمد بسیاری برسید. خرید املاک تحت عنوان BLOKS از بهترین فرصت‌های این پروژه برای کسب درآمد است.

اگر صاحب یک ملک در آسمان خراش بلاک توپیا باشید می‌توانید با فروش آن به قیمت بالاتر یا حتی با اجاره چند ساعته آن برای اجرا یک رویداد در آن به درآمد خوبی دست یابید. ناگفته نماند که در این پروژه امکان کسب درآمد بدون حضور فعال داشتن، تبلیغات و کسب سود به کمک استیکینگ یا سپرده‌گذاری توکن BLOK نیز محیا شده است.

 • بازی و سرگرمی؛ در این بازی واقعیت مجازی نیز همچون سایر بازی‌های مشابه، کاربران متاورس بلاک توپیا (BLOKTOPIA) می‌توانند با کاربران دیگر ارتباط داشته باشند و در این دنیا دیجیتالی به دور از هیاهوهای موجود در دنیای واقعی کمی استراحت کرده و با آشنایان خود به بازی و معاشرت بپردازند. شما در این پروژه می‌توانید به‌صورت مجازی با کاربران دیگر رقابت کنید و دوستان مجازی زیادی بیابید.
 • ساخت‌وساز؛ پلتفرم متاورس بلاک توپیا فقط شامل عوامل گفته شده در بالا نیست، گیم میکر بازی، سندباکس، متدهایی را برای ساخت‌وساز نیز در اختیار مخاطبان خود قرار داده است. این متدها از ابزارهای ساده برای خلق آثار هنری و اجرا از ایونت گرفته تا ابزارهای قدرتمند همچون کیت توسعه نرم افزار (SDK) به منظور ایجاد بازی‌های جمعی و برنامه‌های کاربردی را شامل می‌شود که شما می‌توانید به کمک این ابزارها خالق چالش‌های نو باشید، در رویدادها شرکت کرده و شانس خود را برای دریافت جایزه بیش‌تر کنید.

کاربردهای ارز دیجیتال بلاک توپیا

در این بخش به کاربردهای ارز دیجیتال بلاک‌ توپیا می‌پردازیم.

 • کاربران در متاورس Bloktopia می‌توانند به کمک ارز دیجیتال BLOK، محصولات و کالاهای لازم خود را از بازار این متاورس فراهم کنند.
 • استیک کردن توکن BLOK از جمله کاربردهای این ارز دیجیتال است که می‌توان با سپرده‌گذاری آن به سودی 20 تا 60 درصدی در سال رسید.
 • شرکت در پیش‌فروش‌هایی که در متاورس Bloktopia انجام می‌شوند، از سایر کاربردهای توکن بومی این متاورس است.
 • توکن BLOK در کنار کاربردهایی که برای آن بیان کردیم، یک توکن حاکمیتی است؛ به‌این معنی که هولدرهای این توکن می‌توانند برای نظرخواهی که در محیط پلتفرم اجرا می‌شود، مشارکت کنند و به این ترتیب بر تصمیم‌گیری‌ها موثر باشند.
 • می‌توان مثل هر ارز دیجیتال دیگری رمزارز بلاک توپیا را در صرافی‌هایی که از این توکن پشتیبانی می‌کنند، مبادله کرد و از اختلاف قیمت آن‌ها کسب سود کرد.

آینده متاورس بلاک توپیا و توکن مختص آن

پروژه متاورس بلاک توپیا یکی از بهترین و موفق‌ترین پروژه‌های موجود در حیطه متاورس و واقعیت مجازی است که دارای خصوصیات جالب و منحصربه‌فردی است. ویژگی‌های جالب این پلتفرم، باعث شده تا این پلتفرم بتواند در مدت زمان بسیار کمی توجه و دید مثبت مخاطبان بسیار زیادی را به سمت خود جذب کند.

با افزایش روزافزون محبوبیت این برنامه و اضافه شدن آپشن‌های متنوع به آن، ارزش رمزارز مختص آن که برای سرمایه‌گذاری در اکوسیستم بلاک توپیا نقش مهمی دارد، افزایش یافته و خیلی از صرافی‌های معتبر اکنون از این توکن حمایت می‌کنند و روزبه‌روز بر میزان معاملات صعودی آن اضافه می‌شود و همراه  با متاورس خود توانسته توجه تعداد زیادی از تریدرهای بازار رمزارزها را به سوی خود جلب نماید. در کل می‌توان گفت که این توکن، یکی از توکن‌های آینده‌دار دنیای متاورس به حساب می‌آید.

آینده متاورس بلاک توپیا و توکن مختص آن
آینده متاورس بلاک توپیا و توکن مختص آن

جمع‌بندی

متاورس بلاک توپیا Bloktopia اهداف بسیار زیادی دارد و با این‌که مدت کوتاهی از زمان عرضه ارز دیجیتال بومی آن در صرافی‌ها گذشته است، جزء معروف‌ترین‌های سایت کوین‌مارکت‌کپ به‌شمار می‌رود. آینده با تکنولوژی و دیجیتال شکل گرفته است و از آن‌جا که دنیای مجازی، کاملاً جدید و بر پایه دیجیتال است، به‌احتمال زیاد جایگاهی مخصوص در آینده خواهد داشت.

متاورس بلاک توپیا Bloktopia برای اشخاص با اهداف متنوع همچون کسب درآمد، ساخت، آموزش و بازی کاربردی است. در این مقاله به معرفی این پروژه جدید پرداختیم و آن را از لحاظ ابعاد مختلف بررسی کردیم پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به سایت نیموگری که یکی از بهترین سایت‌های آموزشی ارز دیجیتال است مراجعه کنید و برای ثبت‌نام و چگونگی نحوه شرکت در کلاس‌ها با کارشناسان سایت تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره متاورس بلاک توپیا

 • نحوه خرید ارز بلاک توپیا چگونه است؟

می‌توانید توکن BLOK را از صرافی‌های معتبری مثل کوکوین، گیت و ZT خریداری کنید. با گسترش و  رونق این پلتفرم در سال‌های گذشته، صرافی‌ها رمزارزهای معتبر زیادی مانند هوو (HOO)، کوییک سواپ (QuickSwap) و  نیز رمزارز متاورس بلاک توپیا را در لیست رمزارزهای خود قرار داده‌اند.

 • هدف اصلی بلاک توپیا چیست؟

آماده‌سازی بستری برای یادگیری، کسب درآمد، ساخت و بازی است.

 • آیا ارز دیجیتال بلاک یک توکن است؟

بله، بلاک یک توکن بر روی شبکه پالیگان است و شبکه مربوط به خود را ندارد؛ به خاطر همین یک توکن است.

 • قیمت زمین‌های بلاک توپیا چه تفاوتی با سایر متاورس‌ها دارد؟

بلاک توپیا از سایر متاورس‌هایی مانند سندباکس و دیسنترالند کوچک‌تر است و زمین‌های اندکی دارد، همین طور ساختار آن به صورت یک برج و ساختمان اداری بزرگ است، به‌همین دلیل قیمت زمین‌های آن نیز بسیار بیش‌تر از سندباکس و دیسنترالند است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اونایی که این صفحه رو دیدن معمولا از صفحه های زیرم دیدن کردن حالا خود دانی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید