آشنایی با ارزهای دیجیتال برتر در حوزه NFT

برای دیدن آموزش NFT از صفر تا کسب درآمد کلیک کنید

در این مطلب از نیموگری به بررسی ارزهای دیجیتال برتر در حوزه nft خواهیم پرداخت. توکن‌های غیرقابل تعویض یا NFT، توکن‌هایی هستند که از تکنولوژی بلاک‌چین برای ثبت و اثبات مالکیت یکتا و منحصربه‌فردی استفاده می‌کنند. این توکن‌ها هرکدام دارای خصوصیات منحصر به فردی هستند که غیرقابل تکثیر یا تغییر هستند، به طوری که هر NFT با دیگری متفاوت است و ارزش خاص و خودمختاری دارد. به عبارت دیگر، هر NFT از لحاظ مالکیت و خصوصیاتش یک دارایی یکتاست که نمی‌توان آن را به صورت کپی یا تکثیر شده معامله کرد.

ارزهای دیجیتال برتر در حوزه NFT

کاربرد اصلی این توکن‌ها اغلب در صنایعی است که نیاز به تعیین مالکیت یا دارایی‌های منحصربه‌فرد دارند، مثل صنعت بازی‌های اینترنتی، هنر دیجیتال، سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دیجیتال، تشخیص هویت و بازیابی اطلاعات، و حتی دنیای کلکسیونرها و آثار هنری است. این توکن‌ها به دلیل قابلیت منحصربه‌فرد بودنشان و ثبات مالکیتی که تکنولوژی بلاک‌چین برای آن‌ها فراهم می‌کند، در معاملات مبادلات دیجیتال و تجارت الکترونیک به کار می‌روند و به مرور زمان کاربردهای آن‌ها نیز در حال گسترش است.  با توجه به آنچه گفته شد، آشنایی با ارزهای دیجیتال برتر در حوزه nft بسیار مهم است. همچنین شما می‌توانید برای شرکت در دوره آموزش NFT که شامل ترید، ساخت، نحوه خرید و فروش، مینت و… می‌شود کلیک کنید.

مزایای NFT ها

NFT ها یا توکن‌های غیرقابل تعویض، ارزشمند و جذاب هستند، پیش از پرداختن به ارزهای دیجیتال برتر در حوزه nft بهتر است با برخی مزایای NFT ها آشنا شویم:

 • کمیاب بودن: بر خلاف ارزهای دیجیتال معمولی که به صورت نامحدود تولید می‌شوند، هر NFT به دلیل کمیابی و یکتایی خود ارزشمند است. هر NFT دارای یک هویت منحصر به فرد است و این ویژگی اصلی برای ایجاد ارزش در بازار NFTهاست.
 • غیرقابل تقسیم: هر NFT یک کل واحد است و نمی‌توان آن را به اجزای کوچکتر تقسیم کرد. این ویژگی باعث می‌شود هر NFT به صورت کامل یک واحد یکتا و ارزشمند باشد.
 • گواهی اصالت و یکتایی: اطلاعات مربوط به اصالت و یکتایی هر NFT در یک زبانه ثابت و قابل اعتماد ثبت می‌شود. این ثبت به کاربران اطمینان می‌دهد که آن NFT واقعاً منحصر به فرد است و مالکیت آن تأیید شده است.
 • قابلیت انتقال و اصالت: یکی از اصولی‌ترین ویژگی‌های NFTها، قابلیت انتقال و داشتن مالکیت معتبر است. این به معنای امکان خرید، فروش، یا انتقال NFTها بین افراد و ایجاد یک بازار مالکیت دیجیتال است.
مزایای NFT ها
مزایای NFT ها

به طور کلی، ارزهای دیجیتال برتر در حوزه nft به دلیل یکتایی، غیرقابل تقسیم بودن و امکان اثبات اصالت و مالکیت، به عنوان یک ارزش دیجیتال برای اموال، هنر، و دارایی‌های دیجیتال مورد توجه قرار می‌گیرند. همچنین می‌توانید برای درک عمیق‌تر از اینکه NFT چیست کلیک کنید.

5 ارز دیجیتال برتر در حوزه NFT

 • ارز دیجیتال Axie Infinity

Axie Infinity یک ارزهای دیجیتال برتر در حوزه nft است. در واقع، یک بازی دیجیتالی بر مبنای بلاک چین است که با الهام از سری بازی‌های Pokemon طراحی شده است. این بازی به بازیکنان امکان می‌دهد حیوانات خانگی دیجیتالی به نام Axies را پرورش دهند، تجارت کنند و در مبارزات شرکت کنند. بازیکنان می‌توانند Axies خود را به صورت مجازی برای جمع‌آوری، تربیت و مبارزه به کار ببرند.

این بازی که بر اساس تکنولوژی بلاک چین اتریوم ساخته شده، جذابیت بسیاری برای کاربران دارد و به بیش از 100 هزار نفر فرصت می‌دهد تا در آن شرکت کنند. Axie Infinity به عنوان یکی از برترین و محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال در حوزه nft شناخته می‌شود.

این بازی نه تنها یک سرگرمی است، بلکه به کاربران یاد می‌دهد که چگونه از فناوری بلاک چین بهره ببرند. با فراهم کردن یک محیط دسترس و معامله‌پذیر، Axie Infinity به کاربران این امکان را می‌دهد تا با قابلیت‌های بلاک چین آشنا شوند و تجربه کنند. استودیوی بازی‌سازی طراحی کننده این بازی، این پلتفرم را به عنوان یک فضای سرگرمی و آموزشی برای بهبود آگاهی از تکنولوژی بلاک چین ایجاد کرده است.

 • ارز Tezos (XTZ)

ارز تزوس یکی از ارزهای دیجیتال برتر در حوزه nft است. این شبکه توانایی پیشرفت و بهبود را با زیرساخت‌های پیشرفته‌ای که دارد، داراست. XTZ در رتبه دوم ارزهای NFT قرار دارد و از زبان قرارداد هوشمند خود به عنوان یکی از ویژگی‌های اصلی برای استفاده در موارد با ارزش بالا استفاده می‌کند.

5 ارز دیجیتال برتر در حوزه NFT
5 ارز دیجیتال برتر در حوزه NFT

آرتور بریتمن و همسرش کاتلین، این شبکه را از طریق Dynamic Ledger تاسیس کرده‌اند و این شبکه تلاش می‌کند که منابع مورد نیاز برای انعطاف‌پذیری و تطبیق با تحولات آینده بلاک چین را فراهم کند.

 

شرکت‌ها و نهادهای بزرگی مانند Societe Generale از فرانسه، از Tezos برای آزمایش ارز دیجیتال بانک مرکزی استفاده می‌کنند. همچنین، صرافی‌های بزرگ مانند Binance و Coinbase از XTZ پشتیبانی می‌کنند و کاربران می‌توانند معاملات خود را با این توکن انجام دهند. این تحولات و پشتیبانی‌های بزرگ، Tezos را به یک شبکه بلاک چین منحصر به فرد تبدیل کرده‌اند.

صرافی‌هایی مانند Binance و Coinbase از جمله جاهایی هستند که کاربران می‌توانند XTZ را با ارزهای فیات و دیگر ارزهای رمزنگاری مبادله کنند. این امکانات باعث شده که Tezos یک گزینه محبوب برای معاملات و سرمایه‌گذاری در دنیای بلاک چین باشد.

 • THETA

تتا (THETA) یک بلاک چین غیرمتمرکز و از ارزهای دیجیتال برتر در حوزه NFT است که برای به اشتراک‌گذاری منابع بین کاربران عمل می‌کند. با توجه به مشکلاتی که در صنعت پخش ویدیو وجود دارد، این شبکه می‌کوشد تا با ارائه زیرساختی نوآورانه، تجربه بهتری برای بینندگان و تولیدکنندگان محتوا فراهم کند. تتا دارای دو توکن اصلی به نام‌های Theta (THETA) و Theta Fuel (TFUEL) است. این دو توکن نقش مهمی در اقتصاد داخلی و عملکرد شبکه دارند.

هدف این پروژه از طراحی شبکه، افزایش کیفیت خدمات پخش ویدیو، افزایش درآمد تولیدکنندگان محتوا و کاهش وابستگی به واسطه‌ها در صنعت ویدیو است. توسط این شبکه، کاربران انگیزه برای مشارکت در ارائه محتوا و به اشتراک گذاری منابع شبکه را دارند. همچنین، این پلتفرم به توسعه‌دهندگان DApps نیز توجه می‌کند و امکان اجرای برنامه‌های غیرمتمرکز را ارائه می‌دهد.

تتا، به عنوان یک شبکه امن و دارای امکانات پیشرفته‌ای که به کاربران و توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد از ویژگی‌های برتر بلاک چین استفاده کنند، در حال جلب توجه و اعتماد بسیاری از بزرگان صنعت و فعالان موجود در این حوزه می‌باشد.

 • Chiliz (CHZ)

چیلیز، یکی از ارزهای دیجیتال برتر در حوزه nft و مخصوص صنعت ورزش و سرگرمی است که از طریق پلتفرم Socios، به هواداران و مخاطبان فرصت می‌دهد تا در اداره برندهای ورزشی معتبر شرکت کنند. این پلتفرم در همکاری با باشگاه‌های برجسته و موسسات ورزشی مثل باشگاه بارسلونا، یوونتوس، منچسترسیتی و پاری سن ژرمن، فعالیت می‌کند و با همکاری آن‌ها، توکن‌های NFT خاصی به نام Fan Tokens را ارائه می‌دهد.

آلکساندر دریفوس، مدیرعامل چیلیز، این پروژه را با هدف ایجاد ابزاری برای جذب هواداران و تولید درآمد جدید برای صنعت ورزش توصیف کرده است. این توکن‌های Fan Tokens که در بستر Socios sidechain صادر می‌شوند، امکان مشارکت مستقیم هواداران را در تصمیم‌گیری‌های باشگاه‌ها و سازمان‌های ورزشی فراهم می‌کند. برای شرکت در آموزش شنا کلیک کنید.

چیلیز با تأسیس پردیس Chiliz Blockchain Campus تمرکز خود را بر تسریع پذیرش فناوری بلاک‌چین در مناطقی مانند آسیا و اروپا قرار داده است. این پروژه نه تنها باشگاه‌های بزرگ را شامل می‌شود، بلکه باشگاه‌های کوچکتر نیز در این شبکه مشارکت دارند.

 • Decentraland

Decentraland یک محیط مجازی بر پایه بلاک چین اتریوم است که به افراد اجازه می‌دهد تا محتوا و برنامه‌های خود را ایجاد، تجربه کنند و حتی از آن‌ها درآمد کسب کنند. این پلتفرم برای ارزهای NFT نیز بسیار محبوب است و در رتبه پنجم ارزهای دیجیتال برتر در حوزه NFT قرار دارد.

بنیانگذاران Decentraland، Ariel Meilich  و Esteban Ordano، با تجربه‌های گوناگون در صنایع مختلف مثل ترجمه آنلاین، فناوری بلاک چین و اتوماسیون، این پروژه را آغاز کردند. این پلتفرم برای صنایع هنری و تولید محتوا، فرصت‌های سرگرمی و تجاری را فراهم می‌کند.

Decentraland به صورت گسترده‌ای به چندین منطقه با ابعاد و موضوعات مختلف تقسیم می‌شود و دارای قابلیت‌های جذاب برای مالکان LAND است. دارندگان MANA از طریق رای‌گیری و ارائه پیشنهادات برای بهبود سیاست‌ها و مشارکت در تصمیم‌گیری‌های مهم در Decentraland، مشارکت دارند.

استفاده از بلاک چین اتریوم برای Decentraland به دلیل همکاری با شبکه‌های غیرمتمرکز و استفاده از زیرساخت امن این شبکه، از جمله مزایای این پلتفرم است. توکن MANA به دلیل نقدینگی بالا، در سکوهای مبادلاتی مختلفی مانند Binance، OKEx و Coinbase معامله می‌شود.

سخن پایانی

باشگاه باسلونا و PSG، جویانتس و سیتی و سهام هیلتر پلنتینیوم و Decentraland و Tezos و Axie Infinity، چیلیز و ManCity و UFC و تتا و Mana من چیزهایی هستند که می توانم به شما در مورد ارزهای دیجیتال برتر در حوزه NFT بگویم.

سوالات متداول درباره ارزهای دیجیتال برتر در حوزه NFT

 • چرا Ethereum بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

Ethereum  به لحاظ فعالیت‌های مربوط به بلاک‌چین و قابلیت ایجاد قراردادهای هوشمند (smart contract) برای NFT، از جمله معروف‌ترین بلاک‌چین‌هاست. این امکان به افراد و هنرمندان این امکان را می‌دهد تا به سادگی NFT خود را ایجاد و معامله کنند.

 • آیا ارزهای دیجیتال دیگری برای NFT مورد استفاده قرار می‌گیرند؟

بله، علاوه بر ETH و BNB، ارزهای دیجیتال دیگری مانندFlow (FLOW)  که از طریق شبکه‌ای به نام Flow Blockchain ارائه می‌شود، برای NFT‌هایی که بر روی این شبکه ساخته می‌شوند، استفاده می‌شود.

 • آیا ارزهای دیجیتال برتر در حوزه NFT تغییراتی داشته‌اند؟

بله، ارزهای دیجیتال برتر NFT به مرور زمان تغییرات قیمتی و فنی داشته‌اند. این تغییرات ممکن است بر تبادلاتNFT  و قیمت آنها تأثیر بگذارد. بهتر است همواره قبل از انجام معاملات، به تحلیلات بازار و شرایط فعلی ارزهای دیجیتال توجه کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اونایی که این صفحه رو دیدن معمولا از صفحه های زیرم دیدن کردن حالا خود دانی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید