برای دیدن آموزش NFT از صفر تا کسب درآمد کلیک کنید

NFT گربه‌ های جهش یافته یک صنعت قابل رشد و پیشرفت در دنیای NFT است مانند کرپیتوپانک. در اصل گربه‌های جهش یافته یک مجموعه NFT تشکیل شده از 9,999 توکن منحصربه‌فرد است که به‌شکل الگوریتمی تولید شده است. گربه‌های جهش یافته چیزی فراتر از یک اثر هنری معمولی هستند.
قصد گربه‌های جهش یافته دائو در این است که از مبالغ خزانه خود برای خرید NFTهای معروف Cool Cats در ابتدا و پس از آن از Nftهای مشهور دیگر استفاده کند سپس، سرمایه‌های NFT خزانه‌داری کاسته می‌شود و به شکل توکن‌های FISH$ به دارندگان NFT گربه های جهش یافته برگردانده می‌شود. در این مقاله، به بررسی کامل این مفهوم پرداخته و نحوه عملکرد دائو را توضیح می‌دهیم پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.  

NFT گربه‌ های جهش یافته چیست؟

معرفی NFT گربه‌ های جهش یافته

قبل از اینکه با مفهوم NFT گربه‌ های جهش یافته آشنا شوید، در ابتدا باید درک اولیه‌ای از NFT پیدا کنید. NFT مخفف Non-Fungible Token است. مثل دیگر توکن‌ها، NFTها هم ارزهای رمزنگاری شده هستند. برخلاف سایر توکن‌ها مانند اتر (ETH)، هر NFT خاص است و بنابراین، بر اساس 1:1 با توکن‌های دیگر غیرقابل تعویض است. همچنین شما می‌توانید برای شرکت در دوره آموزش nft که شامل ترید، ساخت، نحوه خرید و فروش، مینت و… می‌شود کلیک کنید.

برای مشخص کردن این نکته، یک اسکناس دلاری را در نظر بگیرید. دو شخص می‌توانند اسکناس‌های دلاری را بدون از بین ‌رفتن ارزش آن مبادله کنند، چون اسکناس‌های دلار قابل‌تعویض هستند. دارایی‌های غیرقابل تعویض مثل NFTها مشخص‌کننده وسایل خاصی مانند آثار هنری منحصر به‌فرد هستند، بنابراین نمی توان آنها را به همان شیوه معامله کرد.

علاوه‌بر غیرقابل تعویض بودن، NFTها مثل اثبات مالکیت بر ابزار منحصربه‌فرد فعالیت می‌کنند. این اقلام می‌توانند به شکل دیجیتالی یا فیزیکی با علت اصلی باشند. بنابراین، NFTها می‌توانند به معنی درست کلمه هر چیزی را در بلاک‌چین مشخص کنند. شما تنها فعالیتی که باید انجام دهید این است که NFT مرتبط را در کیف پول دیجیتال خود نگه‌دارید تا ثابت کنید که صاحب آن اقلام هستید.

معرفی NFT گربه‌ های جهش یافته
معرفی NFT گربه‌ های جهش یافته

این ایده اصلی و مخفی NFTهاست. تعداد NFT گربه‌ های جهش یافته 9,999 گربه است که به‌وسیله یک بیماری مشکوک جهش یافته‌اند و خصوصیات عجیبی مثل چشم‌های سیکلوپ، پوست اشعه گاما و لجن رادیواکتیو به آن‌ها می‌دهد اما به‌جز جذابیت، NFT گربه‌ های جهش یافته، به مالکان خود خدمات زیر را عرضه می کنند که به آن‌ها اشاره می‌کنیم. همچنین می‌توانید برای درک عمیق‌تر از اینکه NFT چیست کلیک کنید.

  • دسترسی و حق انتخاب در گربه‌های جهش یافته دائو
  • 10 FISH$ در روز درعوض هر گربه جهش یافته NFT
  • استیکینگ  و ایردراپ NFT گربه‌ های جهش یافته

دائو سازمان خودمختار غیرمتمرکز، هدف خاصی دارد، هدف آن به‌کارگیری حق امتیاز جمع‌آوری شده از فروش گربه های جهش یافته در OpenSea برای تامین هزینه خزانه دائو است. سپس، مبالغ خزانه‌داری برای خرید NFTهای گربه مهربان استفاده می‌شود. در نتیجه، داشتن NFT گربه های جهش یافته از راه قدرت خرید جمعی، در اختیارNFTهای با ارزش بسیار مثل گربه‌های مهربان و BAYC قرار می‌گیرد اما برای دریافت آن، باید NFT گربه‌های جهش یافته خود را توزیع کنید.

ارزش و جایگاه مجموعه گربه‌های پیشرفته

مجموعه nft گربه های جهش یافته همیشه شامل 15 توکن غیرقابل تعویض (NFT) برتر بوده است. این مجموعه با کالکشن‌های مطرح و معروف مانند آزوکی، میمون‌های کسل ، بینز و … از لحاظ میزان معاملات و فروش در حال رقابت است. خرید و نگه‌داری این مجموعه ریسک تقریباً کم‌تری دارد. این کالکشن از لحاظ ظاهری به مجموعه cool cats تشابه بسیاری دارد. یک سری شباهت بین سازندگان این دو مجموعه وجود دارد که به آن اشاره خواهد شد.

ویژگی آواتار مجموعه Mutant cats

مجموعه NFT گربه‌ های جهش یافته مثل کلکسیون میمون کسل، آزوکی، مون بردز و غیره از ده هزار آواتار یا بهتر بگوییم از 9999 آواتار ایجاد شده است. شاید این آواتارها از لحاظ ظاهری کمی عجیب به‌نظر بیایند، باتوجه به توضیحات سازندگان این مجموعه ظاهر عجیب گربه‌ها به‌خاطر ابتلا به یک نوع بیماری مشکوک است. حال چه خصوصیات  مرموزی در آواتارهای این کالکشن دیده می‌شود که باعث ایجاد تفاوت با دیگر کلکسیون‌ها شده است؟

  • چشم‌هایی درشت و رنگی
  • مشاهده اشعه گاما برروی پوست آن‌ها
  • لباس‌های مخصوص و پاره شده
ویژگی آواتار مجموعه Mutant cats
ویژگی آواتار مجموعه Mutant cats

تولیدمثل گربه‌های جهش یافته و نقاط عطف نقشه راه آنها

گربه‌های جهش یافته و توکن‌های FISH کاربردهای جذاب و متنوع بالاتر از رای‌دهی DAO و کم‌کردن مالکیت NFT‌های با ارزش دارند. در آینده‌ای نه‌چندان دور شاهد ادغام این توکن‌ها برای تولیدمثل (Breed) کردن و ایجاد NFT‌های جدید، مینت کردن همراهان گربه‌ها و کسب ایردراپ‌ها برای دست‌یابی به نقاط عطف استیکینگ خواهیم بود.

باوجود این‌که جزئیات این موضوع هنوز تعیین نشده، احتمالاً تولیدمثل کردن و ایجاد NFT‌های جدید به دو NFT گربه‌ های جهش یافته و یا یک Mutant Cat و کمی توکن FISH نیاز دارد. به یکی از جذاب‌ترین پروژه‌هایی که فرآیند تولید مثل NFT را با موفقیت اجرا کرده است می‌توان به Bored Ape Yacht Club  اشاره داشت.

پروژه BAYC در همین راستا به کل صاحبان NFT میمون‌های کسل یک NFT سرم جهش‌یافته پاداش داد. بااستفاده از این سرم، NFT میمون‌های جهش یافته متولد می‌شدند. علاوه‌بر تولیدمثل گربه‌های جهش یافته‌، NFT‌های همراه و تولیدات نامعین جدیدی نیز توسط توسعه‌دهندگان این پروژه بیان شده‌ است. با توجه به رشد بسیار زیاد این پروژه برای رسیدن به بالای نمودار‌های معاملاتی Open Sea، می‌توان به این نتیجه رسید که اشخاص از کاربردهای NFT گربه‌های جهش یافته راضی و خوشنود هستند.

فراتر از شور و هیجان موجود و استقبال وسیع مردم از NFT گربه های جهش یافته‌، Mutant Cats در حال ثابت کردن این موضوع هستند که امروزه مجموعه‌های توکن‌های بی‌همتا متقاضی دارایی‌های قابل ذخیره‌ای هستند که کاربردهای بیش‌تری دارند. از جمله این کاربردها می‌توان به امکان دسترسی به DAO‌، منابع مالی خزانه و موضوعات انگیزشی اشاره کرد. باتوجه به این امر، تعجبی ندارد که NFT   گربه‌ های جهش یافته در جایگاه میزان فروش بیش‌تری نسبت به گربه‌های خونسرد یعنی پروژه‌ای که برای گردآوری ایجاد شده بود قرار داشته باشند.

مجموعه NFT گربه‌ های جهش یافته و فرق آن با CryptoPunks

محبوبیت گربه‌های جهش یافته در عصر توکن‌های غیر مثلی در حال ازدیاد روزافزون است، اما اصلاً این گربه‌ها چه ساختاری دارند؟ مجموعه NFT گربه‌ های جهش یافته نیز دقیقاً شبیه به CryptoPunks یک مجموعه از NFT‌ها و شامل ۹٫۹۹۹ دارایی قابل ذخیره هستند. هریک از این گربه‌ها به کمک یک تابع الگوریتمی و به‌شکل خاصی ساخته شده‌اند. با وجود تمام این مفاهیم، این نقطه‌ای است که شباهت گربه‌های جهش یافته با CryptoPunks  تمام می‌شود.

گربه‌های جهش یافته چیزی بیش‌تر از یک اثر هنری ساده هستند. این گربه‌ها در واقع به عنوان کارت عضویت شما در DAO یا سازمان مستقل غیرمتمرکز گربه‌ جهش یافته نیز کار می‌کنند. قصد سازمان مستقل غیرمتمرکز گربه جهش یافته این است تا توسط سرمایه موجود در خزانه این سازمان بتوانیم در ابتداCool Cat NFT که بازار بسیار محبوبی دارد را خریداری کنیم.

مرحله بعدی نیز خریداری کردن NFT‌های مشهوری است که اسم آنها زیاد به گوشمان می‌رسد. در ادامه این فرآیند، از دارایی‌های NFT این خزانه کاسته شده و به دارندگان NFT گربه‌ های جهش یافته در مدل توکن‌های فیش (FISH) برگردانده می‌شود.

استیکینگ گربه‌های جهش یافته دائو و توکن ماهی

هر NFT گربه‌ های جهش یافته به صاحب خود اجازه دسترسی و حق رای در دائو را می‌دهد. به جز این، دستور دائو این است که NFTهای گربه‌های مهربان را توسط حق امتیاز فروش OpenSea خریداری کند، بعد از آن مالکیت را از راه توکن FISH$ به مالکان NFT گربه های جهش یافته تقسیم کند.

استیکینگ گربه‌های جهش یافته دائو و توکن ماهی
استیکینگ گربه‌های جهش یافته دائو و توکن ماهی

روزانه، هر NFT گربه های جهش‌ یافته حق کسب 10 توکن FISH$ را دارد. به‌خاطر اینکه رمز FISH$ حق نسبی NFT گربه‌های مهربان و سایر NFTهای باارزش پس از  آغاز تنوع را به‌شما می‌دهد، به نظر می‌رسد رسیدن به نشانه‌های FISH$ لازم است.

شیوه‌های دریافت توکن‌های FISH$

  • استیک NFTs گربه‌های جهش یافته 
  • خرید FISH$ در سوشی سواپ

اگر روش استیکینگ NFT را انتخاب کنید، کیف پولتان با توکن‌های FISH$ در طی روز اعتبار داده می‌شود و می‌توان آن را در هر زمانی برداشت کرد؛ اما به دلیل اینکه عجله‌ای برای برداشتن توکن‌های FISH$ شما وجود ندارد، بهترین راه‌حل این است که بگذارید توکن‌های FISH$ برای مدتی جمع شوند تا از پرداخت بیش از اندازه هزینه‌های گس اتریوم ممانعت شود. هم‌اکنون، تقریباً 66٪ از کل NFT گربه‌ های جهش یافته در استیک شرکت کرده و توکن‌های FISH$ دریافت می‌کنند.

برای اطمینان از نحوه کارکرد همه این‌ها، در زیر دو نکته مهم در مورد NFTهای Mutant Cat و توکن‌های FISH$  گردآوری شده است.

  • NFT گربه‌ های جهش یافته دسترسی به دائو، اختیار رای دادن و دریافت 10 دلار FISH در روز را می‌دهند.
  • FISH$ توکن DAO است و مالکیت کم NFTهای مرتبط به DAO را نشان می‌دهد.

به‌خاطر اینکه توکن‌های FISH$ در بازارهای ثانویه لیست شده‌اند، داشتن یک گربه جهش‌ یافته برای قرارگیری در خزانه NFT DAO لازم نیست اما، شما حق نظر در دائو نخواهید داشت، بنابراین روند انتخاب NFTهایی را که دائو خریداری می‌کند را به دست نخواهید آورد.

DAO (سازمان خودمختار غیرمتمرکز) هدف به‌خصوصی دارد. هدف آن استفاده از حق امتیاز جمع‌آوری شده از فروش گربه‌های جهش یافته در Open Sea برای تأمین هزینه خزانه DAO است. سپس، سرمایه خزانه‌داری برای خرید NFT گربه‌های مهربان مصرف می‌شود.

NFT گربه‌های مهربان، مجموعه دیگری از 9,999 گربه است که به شکل تصادفی ایجاد شده‌اند. با این وجود، آنها پیش از گربه‌های جهش یافته هستند و در بین مجموعه‌های NFT موقعیت بلوچیپ را دریافت کرده‌اند.کف قیمت (کم‌ترین قیمت) برای یک گربه جذاب هم‌اکنون 10 اتریوم (35 هزار دلار) است.

ارتباط دائو و NFT گربه‌های مهربان

هر بار که دائو NFT گربه‌های مهربان را دریافت می‌کند؛ آن را با استفاده از برنامه  Fractional.art تقسیم می‌کند و مالکیت را در مدل توکن FISH$ به دارندگان گربه‌های جهش یافته، برمی‌گرداند. بعدها، گربه‌های جهش یافته دائو می‌خواهد تبدیل بهNFTهای بلوچیپ دیگر مثل  CryptoPunks  و CyberKongz متنوع شود.

ارتباط دائو و NFT گربه‌های مهربان
ارتباط دائو و NFT گربه‌های مهربان

هم‌اکنون، گربه‌های جهش یافته دائو، پس از صرف تقریباً 380 هزار دلار از سرمایه خزانه‌داری، صاحب 11 گربه جذاب است. بنابراین، داشتن NFT گربه‌ های جهش یافته از شیوه قدرت خرید جمعی، باعث می‌شود در معرض NFTهای ارزشمند مثل گربه‌های مهربان و در آخر، CryptoPunks و BAYC قرار بگیرد.

جمع‌بندی

بازار توکن‌های غیرقابل تعویض برای ماندگاری احتیاج به تامین خواسته‌های مجموعه‌دارها و ارائه خدمات به مالکان NFT‌ را دارد. حق تصمیم‌گیری درباره DAO برنامه هدف‌مندی است که توسط پروژه NFT گربه‌ های جهش یافته عرضه شده است. قیمت بالای این آثار و کلکسیون‌هایی مانند Mutant Cat NFTs باعث جلب‌ توجه گروه خاصی به آن شده و برای دوام همیشگی این بازار لازم است تا افراد بیش‌تری را به این سو جذب کنیم.

ایجاد سازمانی مستقل و متمرکز تصمیم مناسبی برای افزایش همکاری کاربران در حاکمیت پروژه است. همچنین مشارکت برای خرید آثار سایر کلکسیون‌ها، باعث کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در این مجموعه می‌شود. امکان استیکینگ توکن فیش (FISH) تصمیم مهم دیگری برای کسب درآمد مخاطبان است.

باید شاهد بود در آینده چه امکانات بیش‌تری به این پروژه اضافه می‌شود و در جذب کاربران چه نقشی خواهد داشت. پیشنهاد می‌کنیم برای افزایش آگاهی و کسب اطلاعات بیش‌تر در این زمینه به سایت نیموگری که یکی از بهترین و کامل‌ترین سایت‌های آموزشی ارزهای دیجیتال است سر بزنید. از طریق تماس با کارشناسان این سایت می‌توانید از نحوه ثبت‌نام و چگونگی شرکت در دوره‌های آموزشی مطلع شوید.

سوالات متداول درباره NFT گربه‌ های جهش یافته چیست؟

مجموعه NFT گربه‌ های جهش یافته چند آواتار دارد؟

مجموعه NFT گربه‌ های جهش یافته از 9999 آواتار تشکیل شده است.

آیا گربه‌های پیشرفته برای سرمایه‌گذاری مجموعه خوبی است یا خیر؟

بله، این مجموعه گزینه خوب و مناسبی برای خرید و سرمایه‌گذاری است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اونایی که این صفحه رو دیدن معمولا از صفحه های زیرم دیدن کردن حالا خود دانی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید