برای دیدن آموزش NFT از صفر تا کسب درآمد کلیک کنید

کارت های ترید NFT به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند که در دو گروه کارت های ترید nft کلکسیونی و بازی قرار می‌گیرند‌. این کارت‌های در سال‌های اخیر بسیار ترند شده‌اند و علت رواج آن‌ها این نسئاه است که مشکلات کارت‌های سنتی را ندارند و به نوعی محبوب کاربران خود قرار گرفته‌اند‌. این کارت‌های با توجه به میزان مطلوبیت مصرف‌کننده‌ها و شرایط بازار سنجیده می‌شوند. این کارت‌ها در بستر بلاک‌چین هستند و دارندگان این کارت‌ها می‌توانند از صحت یا مالکیت آن‌ها را اطمینان یابند؛ البته این امر  به لطف بلاک‌چین‌ها اتفاق افتاده است.

کارت‌ های ترید NFT

باید گفت این کارت های ترید nft همانند کارت‌های واقعی بر اساس ملاک‌هایی ارزش‌گذاری می‌شوند که سه وجه گواهی، کاربرد و کمیابی را شامل می‌شود. کارت های ترید nft مورد علاقه بسیاری از کلکسیونرها است به طوری‌که آن‌ها را در گالری خود ذخیره می‌کنند تا در موقعیت مناسب بازار آن را به فروش برسانند. در این مقاله قصد داریم از تمام زوایا این کارت‌های دیجیتال را بررسی کنیم؛ اگر علاقمند هستید بیشتر بدانید، با ما همراه شوید. همچنین شما می‌توانید برای شرکت در دوره آموزش NFT که شامل ترید، ساخت، نحوه خرید و فروش، مینت و… می‌شود کلیک کنید.

علت محبوبیت کارت های NFT چیست؟

کارت های ترید NFT از باارزش‌ترین و محبوب‌ترین کارت‌های موجود در بازار است که مشتریان آن‌ها معمولا کلکسیونرها هستند. کلکسیونرهایی که حتی در برخی موارد حاضر هستند هزاران دلار برای خرید مجموعه مورد علاقه خود بپردازند. حال این سوال مطرح می‌شود که دلیل این محبوبیت چه عواملی می‌تواند باشد؟ در زیر به چند عامل محبوبیت این کارت های دیجیتال می‌پردازیم‌. همچنین می‌توانید برای درک عمیق‌تر از اینکه NFT چیست کلیک کنید.

 • کم‌یابی و عدم دسترسی آسان به کارت‌ها؛ این ملاک می‌تواند با کمیت آن‌ها رابطه مستقیمی داشته باشد و ملاکی بدون ثبات است.
 • کاربرد کارت‌ها؛ در کارت های ترید nft بازی کاربردهای مختلفی ارائه می‌شود که کاراکتر ضعیف یا قوی را به نمایش می‌گذارد.
 • گواهی کارت‌ها؛ ارزش‌گذاری کارت‌ها به عواملی از قبیل مرتبط بودن به لیگ‌ها و باشگاه‌های ورزشی و همچنین مجوز آن بستگی دارد.
علت محبوبیت کارت های NFT چیست؟
علت محبوبیت کارت های NFT چیست؟

معایب کارت های ترید nft به شکل فیزیکی

افرادی هستند که علاقه دارند کارت های ترید nft را به شکل واقعی و فیزیکی خریداری کنند، اما این کارت‌ها می‌توانند برای آن‌ها در موقع تبدیل به کارت های NFT مشکلات زیادی را ایجاد کنند. لذا برای جلوگیری از این مشکلات کارت‌های فیزیکی را به صورت NFT صادر می‌کنند که به حل این مشکل کمک زیادی کرده است، در حالی که ارزش آن‌ها را نیز محفوظ نگه می‌دارد. در ادامه این بحث به چند نمونه از مشکلات رایج این کارت‌های می‌پردازیم ضمن آن که به راه‌کارهای آن نیز اشاره می‌شود.

 • اشکال در پروسه احراز هویت؛ در زمان خرید کارت فیزیکی خریدار کارت می‌بایست فرایند اعتبارسنحی را انجام دهد تا احراز هویت با موفقیت سپری شود.
 • تنوع محدود و کاربرد اندک؛ روبه‌رو نشدن تیم سازنده هنرمندان با مشتریان و خریداران که به دلیل محدودیت مکان خرید و فروش است دسترسی به خریداران با مشکل روبه‌رو می‌شود.
 • احتمال صدمه‌ فیریکی؛ با آسیب به این کارت‌های ارزش آن‌ها نیز کمتر می‌شود چراکه محوشدن تصویر و چروکیده شدن کارت برای خریداران ناخوشایند
 • است.
معایب کارت های ترید nft به شکل فیزیکی
معایب کارت های ترید nft به شکل فیزیکی
 • پروسه طولانی اعتبارسنجی؛ هرچند منابع متعددی برای عرضه کارت های ترید nft ایجاد شده است، اما انتخاب بهترین و تصمیم‌گیری نهایی خرید کارت‌ها را با چالش مواجه می‌کند.

مزایای کارت های ترید NFT

با ظهور کارت های ترید NFT و گسترش آن میزان محبوبیت آن‌ها همچنان رو به افزایش است. این کارت‌ها توانایی حل بسیاری از مشکلات کارت‌های فیزیکی را داشتند و جایگزین مناسبی برای این کارت‌ها شدند لینک به چند نمونه از مزایای این کارت‌ها اشاره می‌کنیم.

 • احراز هویت آن‌ها با سهولت صورت می‌گیرد؛ این امر به دلیل بستر بلاک‌چین است که این کارت‌ها را پشتیبانی می‌کند.به طوری که برای هر بخش به طور مجزا هویتی مستقل اختصاص داده می‌شود. لذا فرآینده پیچیده اعتبارسنجی با کارت‌های NFT به آسانی انجام می‌شود.
 • کارت های تریدNFT در پلتفرم های معاملاتی لیست می‌شوند. در این فضا هنرمندان به راحتی می‌توانند پلتفرم خود را انتخاب کنند و لیست آیتم‌ها آن ها را برای مشاهده خریداران ارائه دهند. البته شایان ذکر است این روش برای جذب افراد ناآشنا و جدید به بازار بسیار مناسب است.
 • به علت کارکرد خوب بلاک‌چین تراکنش‌های کارت های ترید NFT سریع و بدون اختلال انجام می‌شود
مزایای کارت های ترید NFT
مزایای کارت های ترید NFT

پروژه‌های بزرگ مربوط به کارت های NFT

همان‌طور که اشاره کردیم کارت های ترید nft از میزان محبوبیت بالایی برخوردار هستند چراکه اغلب افراد از آن سودمند می‌شوند. به طور مثال کلکسیونرها علاقه زیادی به داشتن کارت‌های فیزیکی هستند که برای نمایش و سرگرمی از آن استفاده می‌کنند. برخی افراد نیز به این کارت‌ها نگاه سرمایه گذاری دارند؛

با افزایش قیمت آن در بازه‌های زمانی با فروش آن‌ها سود خوبی کسب می‌کنند، هرچند ریسک بالایی نیز دارد اما به هر حال این کارت‌های در سراسر دنیا از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار هستند. در زیر چند نمونه از پروژه‌های بزرگ مرتبط با این کارت‌ها را معرفی می‌کنیم که مرتبط به بازی‌های ورزشی مانند بیسبال فوتبال دنیای حیوانات دیجیتالی مدیریت و سرپرستی بازیکنان تیم‌های ورزشی هستند.

پروژه عظیم curio cards

این پروژه بزرگ از ۳۰ عدد توکن تشکیل شده است که به عنوان نخستین پروژه در بستر بلاک‌چین فعالیت خود را آغاز کرد. از ویژگی برجسته این پروژه باید به ترتیب شماره گذاری توکن‌های آن اشاره کرد که از شماره ۱ تا ۳۰ شماره گذاری است. سازنده این پروژه هفت نفر از هنرمندان در عرصه های مختلف هستند که هرکدام با خلاقیت تمام در حوزه کاری خود این پروژه را طراحی و اجرا کرده‌اند.

پروژه بزرگ crypto strikers

نخستین پروژه‌ کارت های ترید NFT در بستر فضای اتریوم شروع به فعالیت کرد. این مجموعه شامل ده هزار کارت ترید است که در حوزه فوتبال دیجیتال پردازش می‌شود. در این مجموعه صد نفر فوتبالیست‌های سال 2018 فیفا حضور دارند. البته ۳۲ بخش آن به شکل نسخه محدود فعالیت می‌کند.

جمع‌بندی

با توجه به رشد ارزهای دیجیتال در بستر فضای مجازی توکن‌های بی‌همتا یا همان NFTها تنوع محصولات خود را افزایش دادند و محصولات جدیدی را روانه بازار کردند. کارت های NFT یکی از محبوب‌ترین این محصولات به شمار می‌آیند. این کارتها مانند کارتهای فیزیکی در بلاکچین وجود دارد که اغلب هنرمندان و گیمرها از آنها استفاده می‌کنند. به دلایلی که ذکر شد مشکلات کارت‌های فیزیکی را ندارند و حتی گیمرها که برای سرگرمی به سراغ این کارت‌ها می‌روند عنوان می‌کنند.

 در این بازار با فروش کارت‌های به نرخ هزاران دلار سود خوبی را کسب کرده‌اند که فعالیت آن‌ها را از جنبه صرفا سرگرمی و اتلاف وقت خارج کرده است. به طور مثال بی‌بی سی گزارش داد کارت ترید لبرون جیمز را شخصی با قیمت ۵ میلیون دلار خریداری کرد این شخص می‌تواند با فروش دوبرابر این قیمت از این معامله سود زیادی کسب کند.

بدون‌شک شما فردی هستید که به این حوزه دیجیتال و فناوری نوین علاقه‌مند هستید. پیشنهاد می‌کنیم به منظور کسب آموزش حرفه‌ای به سایت نیموگری مراجعه کنید تا در این سایت از سطح مبتدی به متخصص صعود کنید. این نکته را بدانید که این بازار هر چند پر رنگ و لعاب است، اما بدون فراگیری و آموزش‌های اصولی حداقل ضرر آن آب در هاون کوبیدن است. با اتصال به کارشناس های پاسخگو ی این سایت نی‌توانید از جزئیات ثبت‌نام و هر آنچه برای شما مبهم است اطلاع یابید.

سوالات متداول درباره کارت‌ های ترید NFT

 • کارت های ترید NFT چیست؟

باید در پاسخ به این سوال بگوییم NFT نام اختصاری و مخفف عبارت توکن‌های غیر قابل تعویض است که در سایت نیموگری می‌توانید مقاله کامل آن را مطالعه کنید.

 • آیا این امکان هست درNFT بدون سرمایه گذاری، به کسب درآمد پرداخت ؟

راه‌هایی از قبیل خلق NFT های سودده و با ارزش به وسیله بازی‌های موجود در آن می‌توانید به کسب درآمد برسید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اونایی که این صفحه رو دیدن معمولا از صفحه های زیرم دیدن کردن حالا خود دانی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید