برای دیدن آموزش NFT از صفر تا کسب درآمد کلیک کنید

کالکشن Star Town بهترین بازی بلاک‌چین!  کلکسیون بازی‌های P2E Play To Earn یا بازی برای کسب درآمد، در سال‌های اخیر  بین کاربران عرصه ارزهای دیجیتال و دیفای (DeFi) محبوبیت بسیاری پیدا کرده‌ است.

 یکی از بازی‌های بسیار پرتقاضای جدید، بازی و کالکشن کالکشن Star Town است. می‌توانید با انجام این بازی، مزرعه خود را درست کرده و آن را توسعه دهید. علاوه بر کل این‌ موارد، می‌توانید از بازی درآمد به‌دست آورید. چه چیزی بهتر از اینکه در ازای بازی کردن پاداش بگیرید؟ در این مقاله به بررسی بازی Town Star می‌پردازیم پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

معرفی کالکشن Star Town2.jpg

بازی کالکشن Star Town چیست؟

کالکشن Star Town یک نوع بازی شبیه‌ساز مزرعه‌داری بلاک‌چینی است. این بازی شامل Leader Board یا لیست رتبه‌بندی بازیکنان است. پاداش‌ها در آخر هر فصل بر معیار رتبه‌ کاربر مشخص می‌شود. این بازی جزو حیطه گیمیفیکیشن به شمار می‌رود. در قسمتی از فضای بازی، با خرید زمین می‌توانید از آن درآمد کسب ‌کنید.این بازی توسط کالکشن Star Town   گالا ساخته شده است. Gala Games یکی از معروف‌‌ترین پلتفرم‌های بازی‌سازی در عصر گیم‌فای است. همچنین شما می‌توانید برای شرکت در دوره آموزش nft که شامل ترید، ساخت، نحوه خرید و فروش، مینت و… می‌شود کلیک کنید.

کالکشن کالکشن Star Town از دید خیلی از کاربران دنیای ارزهای دیجیتال، برترین بازی بلاکچینی است. چنان‌که قبل‌تر گفته شد، این بازی یک نوع مزرعه‌داری است؛ اما با سایر بازی‌های مزرعه‌داری که  فکر می‌کنید، فرق دارد. باید از همان شروع بازی، در خیالتان استراتژی خود را داشته باشید. در این بازی مساحت زمین شما کم است (۱۶×۱۶). اگر مزارع، تجهیزات کشاورزی یا سوله‌های کارگران را اشتباه بچینید، نمی‌توانید به نتیجه مطلوب برسید؛ پس در لیدربورد از بازیکنان دیگر عقب می‌مانید و درنهایت، به درآمد دلخواهتان نخواهید رسید.

بازی کالکشن Star Town چیست؟
بازی کالکشن Star Town چیست؟

در این بازی به جز زراعت، باید به صنعت هم توجه داشت. در بازی  Star   Town  باید سرمایه‌های خود را مدیریت کنید، با آن وسایل مختلف بسازید و با ایده‌ای که در ذهن دارید، باعث افزایش امتیاز خود شوید. در این بازی NFTهای متنوعی مربوط به بازی وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را بخرید. دامنه قیمتی این NFTها بسیار زیاد است. NFTهایی با قیمت‌های پایین نیز وجود دارند که می‌توانید در ابتدا آن‌ها را تهیه کنید. برای درک دقیق تر از اینکه متاورس چیست کلیک کنید.

تاریخچه بازی کالکشن Star Town

بازی کالکشن کالکشن Star Town در مارچ ۲۰۲۰ (اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹) به‌عنوان اولین بازی گالاگیمز ارائه شده است. در آن زمان، گالاگیمز ۲۵ نفر کمکی داشت که ۱۰ نفر روی توسعه بازی‌ها و ۱۵ نفر روی گسترش پلتفرم گالا کار می‌کردند. تاون استار در همان دوره توسط تیم سازنده Gala Games گسترش پیدا کرد.

کالکشن Star Town چه رقیبانی دارد؟

تاون استار در عرصه بازی‌های P2E تنها حاکمران است و هیچ رقیبی ندارد. هر چند بعضی‌ افراد بازی‌هایی مثل Wanaka Farm و Defi Land را به‌عنوان رقیب تاون استار می‌شناسند اما ساختار این بازی‌ها کاملا با تاون استار فرق دارد.

کالکشن Star Town چه رقیبانی دارد؟
کالکشن Star Town چه رقیبانی دارد؟

Farmville را هم هر چند می‌توان به عنوان یک رقیب برای تاون استار در نظر داشت اما چون توسط گالا گیمز گسترش یافته تقریبا این دو بازی به‌هم شباهت دارد. البته تنها فرق آن‌ها در این است که گیم پلی و جذابیت بیشتری تاون استار دارد  نسبت به Farmville.

ویژگی‌های بازی  کالکشن Star Town

برای آموزش بازی تاون استار، باید بدانید که این بازی شامل چه ویژگی‌هایی است و آیا این ویژگی‌ها می‌تواند انتظارات مختلف شما را کامل برآورده کند یا خیر! اکنون به مهم‌ترین ویژگی‌های این بازی اشاره می‌کنیم.

سرورهای Town Star یکی از ویژگی‌های مهم و محبوب  بازی ستاره شهر، سرورهای چندگانه و سرور مسابقات هفتگی است.

برای شروع یک تجربه‌ لذت‌بخش از بازی، یک سرور رایگان برای گیم‌پلی آزمایشی فراهم است. البته باید این نکته را در نظر داشت که پس از ۳۰ روز برگردانده خواهد شد لذا سود زیادی برای شما نخواهد داشت.

سرور مسابقات هفتگی نیز فضایی است که در آن بازیکنان می‌توانند به‌شکل کامل از زمان و مهارت خود کسب درآمد داشته و برای کسب جوایز در مسابقات داخل بازی شرکت کنند، البته این سرور به‌شکل هفتگی بازنشانی می‌شود.

 • زمین‌های متنوع: زمین‌ها در کالکشن کالکشن Star Town به سه فضای مختلف تقسیم می‌شوند که هر گیمر با توجه به سلیقه خود می‌تواند آن‌ها را انتخاب نماید. جنگل، فضای اول است. البته جنگل‌ها، حوض‌ها و مواد قابل دست‌سازی این بیوم، آن را به بهترین مکان برای شروع بازی تبدیل کرده است. در آموزش بازی تاون استار باید به این مورد اشاره داشت که نقطه‌ضعف اصلی جنگل، هزینه‌های بسیار پاک‌سازی اموال جنگلی است که گسترش یک شهر را سخت‌تر خواهد کرد.

فضای دوم، دشت نامیده شده که بسیار مناسب افرادی است که به دنبال چالش‌های بیشتری می‌گردند؛ زیرا حوض‌ها و درختان کم در آن وجود داشته اما سرشار از علف بوده و هم‌اکنون، بیشتر بیوم‌های دشت پرجمعیت هستند.

در مکان‌ سوم یعنی بیابان که برای بازیکنان حرفه‌ای‌تر مناسب است، هیچ درخت، علف یا برکه نیست و گیمرها فقط می‌توانند نفت و ماسه‌های معدن را برای تولید قوطی‌های شیشه‌ای موردنیاز برای ایجاد نوشیدنی در سخت‌ترین قسمت بازی پیدا کنند.

 • سرمایه‌های NFT در بازی کالکشن Star Town؛ ان اف تی‌ها کمک‌های با ارزشی برای آسان‌تر کردن بازیکنان خواهند بود. ربات‌های NFT Town Star ربات‌های هوشمند با قدرت‌های بیشتر از ابزارهای کنونی به کمتر کردن مسئولیت‌های بازیکنان کمک می‌کنند. برای اطمینان از اینکه محصولات با نرخ یکسانی در دسترس هستند، رشته‌های منابع مثل رشته‌های گندم و رشته‌های قند با الویت گندم و نیشکر را به مکان‌های اطراف می‌فرستند.

آموزش بازی کالکشن Star Town به صورت مرحله به مرحله

در ادامه مراحل ابتدایی را که باید  برای آغاز  بازی  کالکشن Star Town انجام دهید، بررسی می‌کنیم.

مرحله اول؛ نخستین کاری که برای بازی تاون استار باید انجام داد، ایجاد یک حساب Gala Games است. بعد از آن باید حساب خود را توسط ایمیل تأیید کنید.

مرحله دوم: هنگامی که  وارد حساب Gala Games خود شدید باید بر روی قسمت «بازی‌ها» از منوی پیمایش بالا کلیک کرده و به پایین بروید تا  کالکشن Star Town را پیدا کنید. در این مرحله شاید لازم باشد دوباره وارد سیستم شوید.

مرحله سوم؛ تهیه سرور سومین مرحله از آموزش بازی کالکشن Star Town است که در آن باید برای ورود به دنیای تاون استار، سرور مناسب انتخاب کنید.  شما حق انتخاب دارید که سرور رایگان یا سرور Play-to-Earn داشته باشید، اگرچه بسیاری تأکید می‌کنند ابتدا یک سرور رایگان را انتخاب کرده تا به بازی تسلط یابید.

با این وجود گاهی اوقات سرور رایگان در اختیار نیست و بنابراین گیمرهای جدید باید سرور Play-to-Earn را انتخاب کنند. در داخل سرور Play-to-Earn، بازیکنان با ذوق بیشتری برای درآمد بازی تاون استار از زمان زراعت خود و رسیدن به مقام‌های بالای آن هفته رقابت می‌کنند. پس از تعیین سرور بر روی «Play Now» کلیک کنید.

مرحله چهارم؛ د‌ر کالکشن Star Town تاون استار می‌توانید انتخاب کنید که شهر خود را در یک مکان جنگلی، دشت یا بیابان بسازید که هر یک مزایا و معایب مختلفی دارند. اگر می‌خواهید دوباره آغاز کنید، می‌توانید به «نمای کلی شهر» بروید، شهر خود را انتخاب کرده و بر روی آیتم «تخریب شهر» کلیک کنید.

مرحله پنجم؛ حالا که مکان و نام شهر خود را انتخاب کرده‌اید، می‌توانید زراعت را شروع کنید. همچنین شما می‌توانید بذرها را در کنار جوی بکارید تا محصول بسیاری برداشت کنید. این محصولات در مزرعه با کمک کشاورزان آبیاری و برداشت می‌شوند.

مرحله ششم؛  ساخت‌وساز بهترین روش برای رشد محصولات بیشتر شما است که می‌توانید با کلیک بر روی دکمه طلایی رنگ آرم در قسمت راست پایین صفحه ساختارهای متنوعی بسازید.

مرحله هفتم؛ پس از کاشت محصولات می‌توانید آن‌ها را با امتیازهای مختلف بفروشید. آن‌هایی که امتیاز بالاتری را دارند به بازیکن اجازه می‌دهند تا امتیازی را در جدول امتیازات دریافت کند. اگر آن‌ها به مقدار کافی امتیاز بالایی دریافت کنند، یک بازیکن می‌تواند پاداش بیشتری کسب کند.

برای فروش محصولات خود معمولاً باید یک انبار تجاری ساخته که باید در جوار یک پل یا در منطقه OpenWorld  ایجاد شود. احداث یک انبار تجاری به الوار احتیاج دارد. برای تولید چوب شما به کاشت درخت احتیاج دارید که می‌توانید آن را در بخش فروشگاه “مزرعه” که در بالا مشخص شده است پیدا کنید.

مرحله هشتم؛ اگر چیزی از مارکت کالکشن Star Town  خریده‌اید، می‌توانید ارزیابی کنید تا ببینید چه چیزی خریداری کرده‌اید و چه میزان موجودی برایتان باقی مانده است.

مرحله نهم؛ اگر می‌خواهید رقابتی داشته باشید و امتیاز کسب کنید، می‌توانید جدول امتیازات را ارزیابی کنید تا ببینید در چه مقامی قرار دارید.

مرحله دهم؛ خرید NFT را شروع کنید، برای این‌که حتماً در تاون استار پیشرفت کنید، باید NFTها را به شکل استراتژیک بخرید.

یکی از مسائل مهمی که برای پایدار کردن شهر خود با آن روبه‌رو خواهید بود، این است که بتوانید بنزین موردنیاز خود را درست کنید. این موضوع بسیار مهم است چون در آغاز بازی تنها 40 بنزین در اختیارتان قرار می‌گیرد. در ادامه نکات مهم برای تولید بنزین در بازی کالکشن Star Town را بررسی می‌کنیم.

 1. یک قانون مهم این است که هنگامی که به 20 بنزین رسیدید (نیمی از 40 بنزین اولیه) باید در حال مدیریت برای تولید گاز خود باشید.
 2. می‌توانید قبل از احداث پالایشگاه خود؛ انرژی، بشکه‌های آب و نفت خام را ذخیره نمایید.
 3. تولید گاز به‌خودی‌خود، یک کار اشتباه است و اگر نتوانید از سهم خود محافظت کنید، شما ورشکست می‌شوید! قبل از آغاز تولید بنزین در بازی starTown باید منبع درآمد خوبی نیز داشته باشید.
 4. می‌توانید انتخاب کنید که تنها یک یا دو پالایشگاه داشته باشید. یکی از آن‌ها برای نفت و یکی برای بنزین که البته بنزین کارآمدتر است و به تعمیر و نگهداری پایین‌تری احتیاج دارد اما حفاظت از آن نیز بسیار گران‌تر از نفت است.

روش درست کردن حساب کاربری در بازی Town Star

اگر می‌خواهید اکانت در بازی Town Star بسازید، مطابق با مراحل زیر پیش بروید که به آن اشاره می‌کنیم.

روش درست کردن حساب کاربری در بازی Town Star2.jpg
روش درست کردن حساب کاربری در بازی Town Star2.jpg
 • در ابتدا وارد سایت شده و روی گزینه Register در بالا سمت راست کلیک کنید.
 • در صفحه باز شده باید مشخصاتی همچون نام، نام خانوادگی، ایمیل، رمز عبور و … را کامل کنید و بعد از آن روی گزینه Create Account کلیک کنید.
 • به قسمت مدیریت ایمیل خود رفته و ایمیلی که از سایت مربوطه دریافت کردید را باز کرده و بعد روی گزینه Confirm Account بزنید تا حساب کاربری‌تان فعال شود.
 • پیام دیگری نیز به شما نشان داده می‌شود که در آن دو گزینه Create Wallet Now و Skip می‌بینید. چنانچه روی Create Wallet Now بزنید باید کیف پولی را که مرتبط به بازی است بسازید و اگر روی Skip بزنید داخل بازی می‌شوید.
 • پس از ساخت اکانت هنگام ورود به سایت کافی است روی گزینه Games کلیک کنید تا به بخش بازی‌ها بروید.
 • در قسمت بازی‌ها باید دنبال بازکالکشن Star Town Star بگردید و روی گزینه Play بزنید تا بازی آغاز شود.
 • بعد از آغاز بازی فهرستی از سرورها پیش‌روی‌تان قرار می‌گیرید که سرورهای بخش Play to Earn به شکل ماهیانه، بخش Development برای باگ‌هانتینگ و سرورهای Competition نیز به‌شکل هفتگی هستند.

روش‌های کسب درآمد از بازی تاون استار کالکشن Star Town

کوئست‌های روزانه، بازی‌های رتبه‌بندی هفتگی و بازی‌های ماهانه؛ سه روش کسب درآمد از این بازی هستند.

اگر شما NFTهای بازی داشته باشید و در زمین خود بگذارید (بهتر است در سرورهای ماهانه) و هر روز ۵۰۰ امتیاز جمع کنید، با توجه به نوع NFT و میزان نادر بودن آن، توکن Town دریافت می‌کنید. این میزان برای هر توکن بی‌همتا فرق دارد.

اگر در بازی‌های لیدربورد هفتگی از جمله  نفرات ۱ تا ۱۰۰۰ شوید، برایتان جایزه دلاری به‌صورت توکن GALA تعلق می‌گیرد که میزان این جایزه نیزفرق دارد.

در بازی‌های ماهانه، معمولاً در روزهای آخر هر ماه، شرایط بازی معلوم می‌شود و به تعداد افرادی که در یسکورد اعلام می‌شود، پاداش GALA تعلق می‌گیرد. این میزان نیز هر ماه فرق دارد.

جمع‌بندی

بازی کالکشن Star Town یکی از نخستین بازی‌های زمین‌داری استراتژیک است، که توسط پلتفرم Gala Games روی بلاکچین ایجاد شده است. در این بازی، هدف اصلی شما گسترش زمین خود و جمع‌آوری امتیاز است. Town Star سه مدل مختلف دارد، که می‌توانید با بازی کردن، درآمد کسب کنید. برای آغاز بازی، باید ابتدا نوع زمین‌ها، استراتژی‌های گوناگون و کارگران را بشناسید تا بتوانید از منابع خود به‌خوبی استفاده کرده و امتیازهای خود را زیاد کنید.

در این مقاله به بررسی بازی Town Star پرداختیم. پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به سایت نیموگری که یکی از بهترین سایت‌های آموزشی ارزهای دیجیتال است سر بزنید. از طریق تماس با کارشناسان این سایت می‌توانید از نحوه ثبت نام و چگونگی شرکت در کلاسها اطلاع یابید.

سوالات متداول درباره معرفی کالکشن Star Town

نحوه بازی تاون استار کالکشن Star Town چگونه است؟

کاربران می‌توانند NFT خود را بسازند و کوین‌های TOWN را به عنوان دارایی‌های داخل بازی برای کسب درآمد به دست آورند. همچنین آن‌ها می‌توانند با انجام ماموریت از آیتم‌های NFT برای دریافت Town Coin استفاده کنند.

هزینه شروع بازی کالکشن Star Town چه میزان است؟

کالکشن Star Town با استفاده از مرورگر کاملاً رایگان  است، تنها کاری که در ابتدا باید انجام دهید ایجاد یک حساب کاربری است.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اونایی که این صفحه رو دیدن معمولا از صفحه های زیرم دیدن کردن حالا خود دانی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید