برای دیدن آموزش NFT از صفر تا کسب درآمد کلیک کنید

در حالی که توجه به توکن‌های غیرقابل معاوضه (NFT) کمتر شده بود، پروژه‌هایی از قبیل NFT کول کتس یا “گربه‌های باحال”، با ورود به بازار ،NFT سیار سریع توجه زیادی به خود جلب کردند.

کول کتس

با توجه به نمودارهای رتبه‌بندی OpenSea، پس از آغاز عملیات در جولای ۲۰۲۱، nft کول کتس به سرعت در جایگاه سوم از نظر محبوبیت و حجم فروش قرار گرفت. تیم پشتیبانی این پروژه NFT اعلام کرده بود که از طریق ارائه بازی‌ها، برگزاری رویدادهای زنده، استفاده از سیستم‌های رأی‌گیری منحصر به فرد و اجرای پروژه‌های نوآورانه، در حال انجام مأموریتی جهت پیشروی و نوآوری در فضای NFT هستند. همچنین می‌توانید برای شرکت در آموزش NFT که شامل ترید، ساخت، نحوه خرید و فروش، مینت و… می‌شود کلیک کنید.

ماجرای کول کتس یا گربه‌های باحال چیست؟

در تابستان 2021، دنیای توکن‌های غیرقابل معاوضه، به‌ویژه NFTهای هنری، رشد بی‌سابقه‌ای را تجربه کرد. تعداد زیادی از پروژه‌های هنری NFT بین ژوئن و آگوست به‌طور فزاینده‌ای منتشر شدند، به‌طوری که تابستان گذشته به عنوان “تابستان NFT” شناخته شد. در این فضا، مجموعه‌های مختلفی از NFT‌ها ظاهر شدند، اما تعداد اندکی از این مجموعه‌ها به اندازه کول کتس، جذابیت و ارزشمندی داشتند.

ماجرای کول کتس یا گربه‌های باحال چیست؟
ماجرای کول کتس یا گربه‌های باحال چیست؟

Nft گربه با حال، یک مجموعه ۹,۹۹۹ توکن NFT است که در ماه ژوئیه 2021 عرضه شد. این گربه‌های باحال به‌صورت تصادفی و بر روی بلاک‌چین اتریوم پیاده‌سازی می‌شوند. این مجموعه از توکن‌های غیرمعمول به یکی از مجموعه‌های محبوب NFT جهان تبدیل شد و جایگاه ویژه‌ای مانند مجموعه‌های معروف دیگری از جمله کریپتوپانکس (CryptoPunks)  به دست آورد.

تاریخچه و سازندگان کول کتس

کالین ایگان، معروف به کلون، فردی است که مجموعه گربه‌های باحال یا nft کول کتس را راه‌اندازی کرده است. او به خودش تیتر کتونیست را داده و آثار خود را به صورت عمومی برای فروش عرضه می‌کند.

تیم پشت پرده این مجموعه شامل چهار عضو تقریباً ناشناخته است. اعضای این تیم عبارتند از:

 1. کلونیست :(CLON)بنیانگذار پروژه و هنرمند ایجاد کننده طرح گربه آبی (Blue Cat).
 2. ایوان لوزا :(ELU) مسئولیت بازاریابی و مدیریت پروژه را بر عهده دارد.
 3. تام ویلیامسون :(xtremetom) متخصص بلاک‌چین و قراردادهای هوشمند است که در این تیم مشارکت دارد.
 4. لینک :(Lynq)  عضو تیم نیز در توسعه و مدیریت وب‌سایت کول کتس دخیل است.

این اعضا به صورت گروهی و هماهنگ در توسعه و مدیریت این پروژه نقش دارند و در بهبود و معرفی گربه‌های باحال به جامعه هنریNFT  سهیم هستند.

بنیان‌گذاران nft گربه از ابتدا تاکید داشتند که نیاز به ایجاد یک جامعه قوی از کاربران دارند. هدف آنها ایجاد یک مجموعه NFT قابل دسترس برای عموم مردم بود که منحصربه‌فرد، دارای ابزارهای کاربردی و آثار هنری دیجیتالی عام‌پسند باشد. این مجموعه  NFTدر تاریخ ژوئیه ۲۰۲۱ با قیمت اولیه ۰.۰۲ اتر به بازار عرضه شد. در همان زمان که ارزش اتریوم حدود ۲,۲۰۰ دلار بود، هر گربه باحال تقریباً ۴۴ دلار قیمت داشت.

تا اکتبر ۲۰۲۱، ارزش هر گربه‌ باحال به‌طور متوسط به حدود ۲۶ اتر رسید، که در آن زمان بیش از ۹۳,۰۰۰ دلار بود. این مجموعه تا حدی محبوب شد که تصاویر گربه‌های باحال حتی در میدان تایمز نیز به‌نمایش گذاشته شد. جامعه NFT  این مجموعه را یکی از جامعه‌های معتبر Blue Chip  (بلو چیپ) یا فوق‌العاده ارزشمند معرفی کرد که از نظر انحصار و ارزش درک‌شده در میان بهترین‌ها مانند باشگاه میمون‌های کسل قرار می‌گیرد. طراحی سایت و سئو با محمد پورفیض.

ویژگی‌های کول‌ کتس

مجموعه‌های هنری NFT بر اساس ویژگی‌های مختلفی ساخته می‌شوند که هر یک به صورت تصادفی به هر اثر اختصاص دارد. این ویژگی‌ها ممکن است در جهات مختلفی مانند ظاهر، رنگ، الگو، یا خصوصیات دیگر ارائه شوند که آن‌ها را منحصر به فرد و کمیاب می‌کنند.

وقتی شما یک NFT با ویژگی‌های نادری دریافت می‌کنید، ارزش ویژه‌ای برای آن ایجاد می‌شود، زیرا در مقایسه با سایر اشیاء دیجیتالی، کمیابی این ویژگی‌ها آن را ارزشمندتر می‌کند.

در مجموعه کول‌ کتس، هر گربه از ترکیب بیش از ۳۰۰٬۰۰۰ ویژگی مختلف تشکیل شده است که از الگوریتم‌های تصادفی یا از طریق برنامه‌نویسی به آن‌ها اختصاص داده شده‌اند.

ویژگی‌های کول‌ کتس
ویژگی‌های کول‌ کتس

برخی از ویژگی‌ها به صورت دستی و به طور دقیق برای ایجاد کمیابی در این مجموعه مورد استفاده قرار گرفته است. این کمیابی و ویژگی‌های منحصر به فرد آن‌ها ارزش ویژه‌ای برای افرادی که این اثار NFT را می‌خرند، ایجاد می‌کند.

این ویژگی‌های ترکیبی که در گربه‌های باحال مجموعه کول‌ کتس وجود دارند، از جمله بدن، صورت، لباس و کلاه هستند که هر گربه امتیازی بین ۳ تا ۱۰ برای هر یک از ویژگی‌هایش می‌گیرد. سپس این امتیازها به چهار دسته تقسیم‌بندی می‌شود که اکثر گربه‌ها در دسته‌های متوسط یعنی کول (باحال) قرار می‌گیرند.

این دسته‌بندی به شرح زیر است:

 1. باحال‌ها (۳ تا ۴ امتیاز): ۴,۵۹۹ گربه که ۱,۹۹۹ گربه سه‌امتیازی و ۲,۶۰۰ گربه چهار‌امتیازی هستند.
 2. وحشی‌ها (۵ تا ۶ امتیاز): ۳,۰۰۰ گربه که ۱,۷۵۰ گربه پنج‌امتیازی و ۱,۲۵۰ گربه شش‌امتیازی هستند.
 3. باکلاس‌ها (۷ تا ۸ امتیاز): ۱,۷۵۰ گربه که ۱,۰۰۰ گربه هفت‌امتیازی و ۷۵۰ گربه هشت‌امتیازی هستند.
 4. عجیب‌وغریب‌ها (۹ تا ۱۰ امتیاز): ۶۵۰ گربه که ۵۰۰ گربه نُه‌امتیازی و ۱۵۰ گربه ده‌امتیازی هستند.

گربه‌های با حال و نادرتر با امتیازات بالاتر و ویژگی‌های منحصربه‌فرد که در کلکسیون‌ها یافت می‌شوند، ارزش ویژه‌ای دارند و بیشترین ارزش را دارند. مانند گربه زامبی شماره ۱۴۹۰ که آخرین‌بار در اکتبر ۲۰۲۱ به قیمت ۳۲۰ اتر (حدود ۱.۳ میلیون دلار) معامله شد.

مزایای نگه‌داری از کول‌ کتس‌ها

مالکیت یک NFT گربه باحال در مجموعه کول کتس به شما حقوقی اختصاص می‌دهد که بیشتر از یک آثار هنری دیجیتال می‌باشد. شما توانایی استفاده و تصرف در این دارایی دیجیتال را دارید، اما نکته مهم این است که این امکان برای شما فراهم می‌آید که آن را برای انجام کارهای متنوعی بهره ببرید.

یکی از مهم‌ترین امتیازات این مالکیت، توانایی ایجاد کالاها یا محصولات دیگر با استفاده از تصویر NFT است. مثلاً شما می‌توانید از تصویر گربه‌ باحال خود برای ایجاد نسخه‌های جدید از این NFT استفاده کرده و آن‌ها را به عنوان محصولات دیجیتال دیگر ارائه دهید.

علاوه بر این، دارندگان NFT کول کتس امکان استفاده از تصویر آن در انیمیشن‌ها، کارتون‌ها یا هر نوع اثر دیجیتال دیگر را دارند. این به شما فرصت می‌دهد که بیشترین ارزش را از این NFT‌ها بیرون آورید و آن‌ها را برای استفاده در زمینه‌های مختلفی مانند ساخت انیمیشن یا اثرات ویژه استفاده کنید.

همچنین، این مالکیت نه تنها به شما امکان ایجاد محصولات جدید و تصاویر دیجیتال با اعتبار NFT را می‌دهد، بلکه شما همچنین می‌توانید از ایردراپ‌های NFT و جوایز متعددی که مرتبط با NFT کول کتس هستند، بهره‌مند شوید. این ایردراپ‌ها و جوایز باعث افزایش تعامل و تشویق افرادی می‌شوند که NFT کول کتس را در کیف پول خود نگه می‌دارند.

مزایای نگه‌داری از کول‌ کتس‌ها
مزایای نگه‌داری از کول‌ کتس‌ها

ارزشمندترین کول‌ کتس‌ها

در نگاهی به پنج مورد از گربه‌های باحال کول کتس، دو گربه بسیار ارزشمند و معروف نیز ذکر شده است:

 1. گربه شماره ۱۴۹۰:
  • این گربه، با قیمت ۳۲۰ اتر، یکی از گربه‌های باحالی است که به عنوان یک گربه زامبی شناخته می‌شود و از جمله گربه‌های عجیب‌وغریب است که هیچ ویژگی هنری مشابهی با دیگر گربه‌ها ندارد. فروش این NFT منجر به راه‌اندازی پناهگاه حیوانات “حیوانات باحال” یا “کول پتس” شد. درحال حاضر، ارزش این گربه به ۸۵۰ اتر رسیده است.
 2. گربه شماره ۵۶۳۵:
  • این گربه با قیمت ۹۹ اتر فروخته شد و نیز یکی از گربه‌های عجیب‌و‌غریب است که مجموع ۹ امتیاز را داراست. شکل سر این گربه شبیه تلویزیون بدون سیگنال است و دارای لباس پلیور سبز و زنجیر طلایی است.

این گربه‌ها به‌خاطر ویژگی‌های خاص و کمیابی که در این مجموعه ارائه شده‌اند، ارزش بالایی دارند و محبوبیت زیادی در جامعه‌ی NFT به دست آورده‌اند. تنها از دید نادر بودن ویژگی‌هایشان نه تنها برای مالکان فعلی، بلکه برای بازار کلی NFT نیز جذابیت بیشتری دارند.

سخن پایانی
NFT کول کتس یک مجموعه از گربه‌های دیجیتالی NFT است که در جولای ۲۰۲۱ عرضه شد. هر گربه دارای ویژگی‌های یکتا و تصادفی است که به آن‌ها امتیاز داده می‌شود. این مجموعه به‌طور فراگیر در جامعه NFT شهرت یافت و برخی از گربه‌هایش ارزشمندترین  NFT‌های بازار شدند. هر گربه دارای ارزش مالکیتی و فرصت‌های خلاقانه‌ای برای مالکانش دارد، از جمله ایجاد کالاهای دیجیتال با استفاده از تصویر گربه‌های خود.

سوالات متداول درباره کول کتس

 • چگونه می‌توان یک NFT کول کتس را تهیه کرد؟

برای تهیه یک NFT گربه می‌توانید به بازارهای NFT مانند OpenSea مراجعه کرده و آن‌ها را خریداری کنید. همچنین، شما می‌توانید از فروشندگان مستقل این NFT خرید نمایید.

 • چه چیزی NFT کول کتس را ارزشمند می‌کند؟

هر گربه دیجیتال در NFT کول کتس دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی است که بر اساس امتیازاتی که به آن‌ها تخصیص داده شده، ارزشمند می‌شوند. ویژگی‌هایی مانند رنگ‌بندی، لباس و صورت گربه‌ها برای ارزش آن‌ها تعیین‌کننده هستند.

 • چه کسانی می‌توانند از NFT کول کتس استفاده کنند؟

هر فردی که NFT کول کتس را خریداری کند، مالک یک کول کتس می‌شود و می‌تواند از آن به عنوان دارایی دیجیتال شخصی خود استفاده کند. همچنین، مالکان NFT می‌توانند آن‌ها را مورد استفاده در اثری هنری یا در دیگر ارزش‌آفرینی‌ها قرار دهند.

 • آیا NFT کول کتس معامله می‌شوند؟

 بله nft کول کتس معمولاً در بازارهای NFT مانند OpenSea و Rareble معامله می‌شوند و ممکن است در آنجا برای فروش یا خرید قرار بگیرند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اونایی که این صفحه رو دیدن معمولا از صفحه های زیرم دیدن کردن حالا خود دانی

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید